dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Korea Północna – jedno z najbardziej odizolowanych i tajemniczych państw świata. Korea Południowa – nowoczesny azjatycki tygrys ale równocześnie państwo pełne bogatych tradycji. Nowoczesny Seul i Góry Diamentowe. Na koniec subtropikalna wysepka Jeju, okrzyknięta jednym z Nowych Cudów Świata i błogi wypoczynek na pięknych plażach.

 

Wybierz termin

5300 PLN + 2790 EUR

5300 PLN + 2790 EUR

5300 PLN + 2790 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Pekin
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot z Warszawy do Pekinu.

2. DZIEŃ: dzień: Pekin – Pjongjang
Przylot do Pekinu, spotkanie z pilotem. Przelot do Pjongjangu – stolicy Korei Północnej. Przejazd autokarem przez centrum miasta. Tego dnia zobaczymy słynny Łuk Triumfalny (największy na świecie). Kolacja powitalna, nocleg w Pjongjangu.

3. DZIEŃ: Pjongjang – Nampo
Śniadanie w hotelu. Całodniowe zwiedzanie stolicy Korei Północnej: zobaczymy park fontann i pomnik Mansudae, Dom Studiów, księgarnię, Bramę Taedong, Pawilon Ryongwang oraz Brązowy Dzwon Pjongjang. Odwiedzimy Plac Kim Ir Sena. Rejs statkiem po rzece Taedong. Obiad w trakcie rejsu. Przejazd pod Wieżę Idei Dżucze oraz Pomnik Fundacji Partii. Odwiedziny na jednej ze stacji metra a następnie w domu rodzinnym Kim Ir Sena. Przejazd do Nampo. Kolacja, nocleg w Nampo.

4. DZIEŃ: Nampo – Pjongjang – Ryongak – Pjongjang
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Zapory Zachodniego Morza a następnie na farmę Chongsan-ri. Powrót do Pjongjangu a następnie piknik (obiad w stylu BBQ) w rejonie góry Ryongak. Zwiedzanie Muzeum i Pomnika Wojny Koreańskiej oraz amerykańskiego statku szpiegowskiego „Pueblo”, przejętego przez wojska północnokoreańskie. Odwiedziny w północnokoreańskiej szkole średniej. Kolacja, nocleg w Pjongjangu.

5. DZIEŃ: Pjongjang – Kaesong – Panmunjom (strefa zdemilitaryzowana)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kaesongu, wizyta w strefie zdemilitaryzowanej w Panmunjom, która oddziela dwa zwaśnione państwa koreańskie. Zwiedzanie Muzeum Historii Koryo, obiad. Przejazd do zabytkowego grobowca koreańskiego króla Kongmina. Powrót do Pjongjangu, opcjonalnie (około 30 EUR) pokaz cyrkowo-folklorystyczny. Kolacja, nocleg w Pjongjangu.

6. DZIEŃ: Pjongjang – Pekin – Seul
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Pekinu. Przesiadka na rejs do Seulu. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w Seulu.

7. DZIEŃ: Seul
Śniadanie w hotelu. Całodniowe zwiedzanie Seulu transportem publicznym: pałace królewskie Changdeokgung i Gyeongbokgung, łączące piękno azjatyckiej architektury ze sztuką planowania ogrodów. Udział w ceremonii zmiany warty pałacowej oraz spacer po pasażu z wyrobami tradycyjnego rękodzieła, możliwość zakupów. Następnie wizyta na górze Ingwansan, na której mieści się świątynny kompleks Ingwansa – jedno z najważniejszych centrów szamanistycznych w kraju. Wieczorem spacer po nowoczesnym centrum Seulu. Kolacja, nocleg w Seulu.

8. DZIEŃ: Seul – Park Narodowy Seoraksan
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Seoraksan położonego w Górach Diamentowych. Jest to jeden z najpiękniejszych parków Korei, wpisany na Listę Przyrodniczego Dziedzictwa UNESCO, ostoja szamanów i pustelników. Po południu wędrówka po terenie parku słynącego z unikalnych górskich krajobrazów oraz licznych, ukrytych w lesie wodospadów. Spacer Doliną Tysiąca Buddów, wizyta w kameralnej, ufundowanej w VII wieku świątyni Sinheung – najstarszym miejscu kultu Seon (Zen) na terenie kraju. Kolacja, nocleg na terenie parku narodowego.

9. DZIEŃ: Park Narodowy Seoraksan – Busan
Śniadanie w hotelu. Kontynuacja pobytu w Parku Narodowym Seoraksan, wjazd kolejką górską do ruin XIII – wiecznej fortecy Gwongeunseong i wyprawa na szczyt skały Ulsan Bawi, skąd podziwiać można rozległą panoramę parku. Przejazd do Busanu, kolacja, nocleg w Busanie.

10. DZIEŃ: Busan – Jeju
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Beomeosa – jednej z największych i najstarszych świątyń buddyzmu Zen w Korei. Zapoznanie z tajnikami Chamseon – tradycyjnej medytacji Zen. Czas wolny na spacery po malowniczym nadbrzeżu Morza Wschodniokoreańskiego w centrum Busanu. Transfer na lotnisko a następnie przelot na wyspę Jeju. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg na Jeju.

11. DZIEŃ: Jeju
Śniadanie w hotelu. Pobyt na wyspie Jeju. Chociaż ta wulkaniczna wyspa terytorialnie leży w granicach Korei Południowej, dzięki oddaleniu od lądu i zawirowaniom historycznym cieszy się statusem autonomii, niezwykle oryginalną tradycją i własnym dialektem. Przeplatają się w nich pierwotne lokalne elementy i wpływy kontynentalne, pobrzmiewają echa mongolskich i japońskich najazdów. Jeju słynie ze spektakularnych wulkanów oraz, odmiennego niż reszta Korei, subtropikalnego, monsunowego klimatu. Rosną tu palmy i cytrusy, występuje dżungla i bajeczna rafa koralowa. Całodniowa wycieczka po wyspie, podczas której odwiedzimy wioskę Seogwipo, gdzie zobaczymy wodospad Cheonjiyeon oraz lokalny targ z działem ryb i owoców morza, około południa udamy się do wioski Seongeup, w której zwiedzimy stare domostwa wykonane z kamieni powstałych z wulkanicznej lawy, obejrzymy skały Seopjikoji na wschodnim wybrzeżu wyspy oraz  wulkany Sangumburi i Seongsan Ilchulbong. Zwiedzimy również długą na 13,4 km jaskinię Manjanggul (jest to najdłuższa znana jaskinia w lawie). Kolacja, nocleg na Jeju.

12-13. DZIEŃ: Jeju – Seul
Dwudniowy wypoczynek na Jeju. Miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy zdobycie wysokiego na 1950 m.n.p.m. wygasłego wulkanu Halla. Jest to najwyższy szczyt na terenie Republiki Korei. Na stokach wulkanu rośnie wiele endemicznych roślin. Zimą wierzchołek Halla pokryty jest śnieżną czapą, która wiosną topnieje i zamienia się w wysokogórskie jezioro. Dla chętnych atrakcje fakultatywne: rejs łodzią podwodną, łódką i jachtem, lot balonem, spotkanie z haenyo – kobietami-nurkami, które bez masek tlenowych wyławiają z morza perły, wizyta w wiosce mongolskiej, warsztaty ceramiki i garncarstwa, wycieczka na plantację mandarynek, jazda na koniach, lot paralotnią, obserwacja dzikich ptaków, wycieczki rowerowe i górskie. Śniadania w hotelu, kolacje w lokalnych restauracjach. Wieczorem drugiego dnia przelot do Seulu, przejazd do hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ: Seul – Warszawa
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko, przelot do Warszawy.

 

CENA OBEJMUJE:

  • przelot międzynarodowy na trasie: Warszawa – Pekin, Seul – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
  • przeloty wewnętrzne: Pekin – Pjongjang – Pekin, Pekin – Seul, Busan – Jeju – Seul
  • transport naziemny i wodny na całej trasie zgodnie z programem
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika od lądowania w Pekinie do wylotu z Seulu
  • zakwaterowanie w hotelach 3, 4 i 5 * w pokojach dwuosobowych z łazienkami
  • śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem (w Korei Północnej: 3 posiłki dziennie, w Korei Południowej: 2 posiłki dziennie)
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: