dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Możliwość realizowania wyprawy za dopłatą od 5 osób.

_______________________________________________

Nazywana “osią zła”, „czarną gwiazdą Azji”, Korea Północna jest chyba najbardziej zagadkowym i niedostępnym krajem naszej planety. Nikt nie potrafi powiedzieć co dzieje się w jej granicach, jak żyją jej obywatele, w jaki sposób funkcjonuje gospodarka. Wszelkie statystyki odnosząc się do tego kraju podają jednakową informację: „Korea Północna – brak danych”. Nawet najwięksi eksperci tematu opierają swoje opinie jedynie na pogłoskach, czy nielicznych, często sprzecznych relacjach osób, którym udało się przedostać do tego odizolowanego państwa.
Zapraszamy Państwa w wyjątkową podróż do tego zamkniętego „królestwa” i odkrycia jego pilnie strzeżonych tajemnic.

W kraju idei dżucze
Rządzona przez pierwszą na świecie komunistyczną dynastię Kimów Korea Północna wywołuje emocje związane z zapowiedziami rozwoju programu atomowego. W kraju przetrwał archaiczny ustrój społeczno-gospodarczy. Sformułowana przez założyciela Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej “idea dżucze”, oparta na postulacie samowystarczalności Korei, do dziś uważana jest za obowiązującą, sam zaś Kim Ir Sen, mimo iż zmarł w 1994 roku, wciąż uznawany jest za oficjalnie urzędującego „wiecznego prezydenta”, choć już za życia jego pozycja bliższa była raczej cesarzowi. Po śmierci Kim Ir Sena w 1994 roku, rolę „przywódcy narodu” zgrabnie przejął jego syn Kim Dzong Il, a obecnie u władzy jest przedstawiciel trzeciego pokolenia Kimów, Dzong Un. Pomimo pewnych oznak i deklaracji o możliwych zmianach, kraj jest i pewnie przez wiele jeszcze lat będzie enigmą.

Przyroda Korei
Jakkolwiek Korea Północna znana jest przede wszystkim ze swojej „dziedzicznej dyktatury” i zamkniętych granic, myli się ten, kto myśli, że nie ma na jej terenie nic innego godnego uwagi. Jej wielkim a może i największym atutem jest nieskażona, dziewicza przyroda. Od zachodniej strony granicę Korei wyznacza Morze Żółte od wschodu – Morze Wschodniokoreańskie. Ponad 80% jej terenu stanowią malownicze góry i wyżyny, przedzielone głębokimi, wąskimi dolinami. W południowo-wschodniej części kraju rozciąga się niezwykle malownicze pasmo Gór Diamentowych, słynące z niezliczonych wąwozów oraz malowniczych wodospadów. Dziedzictwo przyrodnicze Korei chronione jest w granicach licznych parków narodowych i rezerwatów przyrody, z których niektóre zostały wpisane na Listę UNESCO.

Tajemnicze dzieje „Stolicy Wierzb”
Na długo zanim w latach pięćdziesiątych XX wieku Korea Północna narodziła się jako niezależne państwo, stanowiła niezwykle ważny ośrodek cywilizacyjny i centrum koreańskiej państwowości. Jej stolica – miasto Pyongyang (znane również w pisowni Fenian, Phenian lub Pjongjang) jest jednym z najstarszych osiedli na Półwyspie Koreańskim. Archeologowie doszukują się jego początków ponad 1000 lat przed naszą erą, a północni Koreańczycy identyfikują miasto z Asadal – legendarną stolicą pierwszego koreańskiego państwa Gojoseon. Miasto zwane przez wzgląd na porastające je drzewa „Stolicą Wierzb” w latach 427–668 było stolicą królestwa Goguryeo, a później centrum politycznego i kulturalnego życia Półwyspu Koreańskiego. Podczas kilku tysięcy lat Pyongyang przeżywał lata świetności i doświadczał klęsk, zawsze powstając z popiołów jak mityczny Feniks. Największe zmiany urbanistyczne nastąpiły w drugiej połowie XX wieku, kiedy wcielono w życie wizje Kim Ir Sena o budowie – jak chciała propaganda – “idealnej stolicy idealnego państwa”.

Wybierz termin

1990 EUR + 8840 PLN (min. 9 os.)

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Pyongyang
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot do Korei Północnej.

2. DZIEŃ: Pyongyang
Przylot do Pyongyangu. Przejazd ulicami stolicy Korei Północnej, wycieczka do położonego na wzgórzu Moran, 60-metrowego – najwyższego na świecie – Łuku Triumfalnego. Kolacja powitalna w tradycyjnej koreańskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Pyongyangu.

3. DZIEŃ: Pyongyang – Nampo
Zwiedzanie najważniejszych atrakcji Pyongyangu Przejazd do Muzeum Historycznego z bogatą ekspozycją poświęconą dziejom Półwyspu Koreańskiego. Wyjazd do XVII-wiecznej Bramy Taedong (będącej fragmentem dawnych fortyfikacji miejskich) oraz do zabytkowego pawilonu Ryongwang, pochodzącego z czasów dynastii Goguryeo. Przejazd do parku Moran – jednego z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców stolicy, krótki spacer po parku. Około południa rejs statkiem po rzece Taedong, elegancki obiad na statku. W godzinach popołudniowych dalsze zwiedzanie miasta: udekorowanego portretami Kim Ir Sena, Marksa i Lenina Placu imienia Kim Ir Sena, Parku Fontann Mansudae, wysokiej na 170 metrów Wieży Idei Dżucze, wzgórza Mangyongdae. Przejażdżka stołecznym metrem, którego głębokość sięga 180 metrów a przystanki noszą nazwy pochodzące od haseł rewolucji komunistycznej (np Jedność, Zwycięstwo). Wieczorem przejazd do słynącej z ciepłych źródeł uzdrowiskowej miejscowości Nampo.
Nocleg w hotelu z basenami termalnymi.

4. DZIEŃ: Nampo – Kuwol – Królewskie Grobowce – obserwatorium astronomiczne Anhak – Rezerwat Góry Jangsu – Haeju
Przejazd autokarem na zachód. Dotrzemy do słynącej z pięknych krajobrazów, wysokiej na 954 metry, góry Kuwol (Rezerwat Biosfery, chroniący przyrodę znakomicie zachowanego pierwotnego koreańskiego lasu, Lista Przyrodniczego Dziedzictwa UNESCO), przejazd do pochodzących z III-IV wieku Królewskich Grobowców i obserwatorium astronomicznego Anhak (fakultatywnie zwiedzanie wnętrza; bilet: ok 100 EUR). Przejazd do Haeju (zwiedzanie urokliwego pawilonu Puyong) oraz do Rezerwatu Góry Jangsu, gdzie obejrzymy interesujące formacje skalne. Nocleg w hotelu w Haeju.

5. DZIEŃ: Haeju – Sariwon – dolina Sokdam – Sariwon Mogok – Sariwon
Wyjazd do doliny rzeki Sokdam, wizyta w tradycyjnej wiosce Sariwon. Przejazd do pięknie położonej doliny rzeki Sokdam, dla chętnych krótki trekking. Około południa przejazd do Sariwonu, wizyta w tradycyjnej koreańskiej wiosce oraz na farmie Sariwon Mogok. Nocleg w hotelu w Sariwonie.

6. DZIEŃ: Góra Jongbang – świątynia Songbul – Kaesong Przejazd w rejon góry Jongbang. Wyjazd do ufundowanej w IX wieku buddyjskiej świątyni Songbul (jest to najstarszy zachowany w Korei drewniany budynek), w godzinach popołudniowych przejazd do Kaesongu, dawnej stolicy Korei. Zwiedzanie wpisanego na Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO Grobowca Króla Kongmina. Kolacja w lokalnej restauracji specjalizującej się w tradycyjnych daniach z Kaesongu i okolic. Nocleg w Kaesongu.

7. DZIEŃ: Kaesong – Panmunjom – Pyongyang
Przejazd do miejscowości Panmunjom w Strefie Zdemilitaryzowanej, która powstała na mocy rozejmu z 1953 roku. Jej centrum stanowi mur o szerokości od 10 do 19 metrów i wysokości od 5 do 8 metrów wysokości, dzielący Półwysep Koreański na pół. Jest to najtrudniejsza do sforsowania granica świata i równocześnie miejsce, gdzie czas zatrzymał się w 1953 roku. Przejazd do imponującego Muzeum Historii Goryeo.
“Królewski Obiad” w restauracji Tongil. Powrót do stolicy, wycieczka do Pomnika Zjednoczenia Korei. Nocleg w Pyongyangu.

8. DZIEŃ: Pyongyang – Wonsan – wodospad Ullim – farma Chonsam – świątynia Sokwang
Wycieczka do Wonsanu, poznawanie Gór Diamentowych. Około czterogodzinny przejazd do położonego na wschodnim wybrzeżu portowego miasta Wonsan. Wycieczka przyrodnicza w rejon Gór Diamentowych: przejazd do widowiskowego wodospadu Ullim, dla chętnych kąpiel w małym jeziorku pod wodospadem. Wyjazd na farmę Chonsam oraz do słynącej z interesujących malowideł zabytkowej świątyni Sokwang. Nocleg w Wonsanie lub w okolicy.

9. DZIEŃ: wodospad Kuryong – Laguna Samil – Kungangsan Przejazd do „smoczego” wodospadu Kuryong (krótki hiking w górskiej okolicy) oraz nad Laguną Samil uznawaną za jedno z najpiękniejszych jezior w Korei Północnej. Nocleg w Kumgangsanie.

10. DZIEŃ: Góry Diamentowe – rejon Manmulsang – Wonsan – Songdowon
Pobyt w rejonie Gór Diamentowych. Poznawanie rejonu Manmulsang, następnie powrót do Wonsanu, zwiedzanie Muzeum Kaeson (w budynku zabytkowej stacji kolejowej). Przejazd do rejonu rekreacyjnego oraz na plażę w Songdowonie, odpoczynek na plaży. Nocleg w okolicy Songdowon.

11. DZIEŃ: Pyonyang
Powrót do Pyongyangu. Przejazd do Mauzoleum Króla Tongmyonga, założyciela dynastii Goguryeo. Zwiedzanie Cmentarza Martyrologii Rewolucjonistów oraz wizyta w buddyjskiej świątyni Kwangbop. W godzinach popołudniowych przejazd w rejon góry Daesong oraz szczytu Somun, zwiedzanie starej fortecy. Wieczorem fakultatywnie (ok 30 EUR) spektakl kulturalny. Nocleg w Pyongyangu.

12. DZIEŃ: Pyongyang – Myohyang – Jaskinia Ryongmun – Chongchon
Przejazd w rejon góry Myohyang, jednego z najpiękniejszych szczytów w północno-zachodniej części KRL-D. Spacer do Jaskini Ryongmun, wizyta w buddyjskiej świątyni Pohyon, dla chętnych trekking przez dolinę Sangwonam. Nocleg w hotelu w Chongchon.

13. DZIEŃ: okolice Chongchon
Wizyta na Międzynarodowej Wystawie Przyjaźni, następnie przejazd do wodospadu Manpok, dla chętnych krótka wycieczka przyrodnicza z elementami trekkingu. Nocleg w hotelu w Chongchon

14. DZIEŃ: Chongchon – Pyongyang
Powrót do Pyongyangu, postój na obiad w rejonie góry Ryongak (na obrzeżach stolicy), zwiedzanie Muzeum Wojny Koreańskiej, przechwyconego przez Koreańczyków Północnych amerykańskiego statku szpiegowskiego Pueblo. Wieczorem (fakultatywnie, bilety: 110-400 EUR) uczestnictwo w Festiwalu Arirang – imponującym rozmachem przedstawieniu artystyczno-sportowym, ku czci rewolucji i jej przywódców, w którym bierze udział przeszło sto tysięcy koreańskich obywateli, przygotowujących się przez cały rok do tego trwającego dwa miesiące wydarzenia. Jest to największe przedstawienie choreograficzne na świecie. Nocleg w hotelu w Pyongyangu.

15. DZIEŃ: Pyongyang
Eskapada kulturalna po Pyongyangu Całodniowa eskapada kulturalna po Pyongyangu. Zobaczymy m.in. Galerię Sztuki Koreańskiej, studio filmowe, Instytut Hafciarski, Centrum Sztuki Mansudae, sklep filatelistyczny oraz Wystawę Rękodzieła. Wieczorem uroczysta kolacja pożegnalna w restauracji BBQ, której towarzyszyć będzie pokaz kulturalny.

16. DZIEŃ: Pyongyang – Pekin
Przejazd na dworzec kolejowy i początek podróży koleją do Pekinu. Przejazd koleją będzie znakomitą okazją na ostatni “rzut okiem” na rozległe tereny północno koreańskiej prowincji.

17. DZIEŃ: Pekin
Przyjazd do Pekinu. W przypadku czasu wolnego możliwość fakultatywnego wyjazdu na Plac Tienanmen i zwiedzania Zakazanego Miasta (ok. 100 EUR, w cenie transport, przewodnik, bilet do Zakazanego Miasta).

18. DZIEŃ: Pekin – Warszawa
Przejazd na lotnisko w Pekinie, wylot samolotem do Europy. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodników lokalnych na miejscu
  • transport lokalny (wynajęte autokary)
  • noclegi: w hotelach 3*, w pokojach dwuosobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 3 posiłki dziennie, napoje do posiłków (poza trwającym dobę przejazdem koleją 0 będzie możliwość zakupu prowiantu)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych

CENA NIE OBEJMUJE: