dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Możliwość realizowania wyprawy za dopłatą od 5 osób.

_______________________________________________

Nazywana “osią zła”, „czarną gwiazdą Azji”, Korea Północna jest chyba najbardziej zagadkowym i niedostępnym krajem naszej planety. Nikt nie potrafi powiedzieć co dzieje się w jej granicach, jak żyją jej obywatele, w jaki sposób funkcjonuje gospodarka. Wszelkie statystyki odnosząc się do tego kraju podają jednakową informację: „Korea Północna – brak danych”. Nawet najwięksi eksperci tematu opierają swoje opinie jedynie na pogłoskach, czy nielicznych, często sprzecznych relacjach osób, którym udało się przedostać do tego odizolowanego państwa.
Zapraszamy Państwa w wyjątkową podróż do tego zamkniętego „królestwa” i odkrycia jego pilnie strzeżonych tajemnic.

W kraju idei dżucze
Rządzona przez pierwszą na świecie komunistyczną dynastię Kimów Korea Północna wywołuje emocje związane z zapowiedziami rozwoju programu atomowego. W kraju przetrwał archaiczny ustrój społeczno-gospodarczy. Sformułowana przez założyciela Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej “idea dżucze”, oparta na postulacie samowystarczalności Korei, do dziś uważana jest za obowiązującą, sam zaś Kim Ir Sen, mimo iż zmarł w 1994 roku, wciąż uznawany jest za oficjalnie urzędującego „wiecznego prezydenta”, choć już za życia jego pozycja bliższa była raczej cesarzowi. Po śmierci Kim Ir Sena w 1994 roku, rolę „przywódcy narodu” zgrabnie przejął jego syn Kim Dzong Il, a obecnie u władzy jest przedstawiciel trzeciego pokolenia Kimów, Dzong Un. Pomimo pewnych oznak i deklaracji o możliwych zmianach, kraj jest i pewnie przez wiele jeszcze lat będzie enigmą.

Przyroda Korei
Jakkolwiek Korea Północna znana jest przede wszystkim ze swojej „dziedzicznej dyktatury” i zamkniętych granic, myli się ten, kto myśli, że nie ma na jej terenie nic innego godnego uwagi. Jej wielkim a może i największym atutem jest nieskażona, dziewicza przyroda. Od zachodniej strony granicę Korei wyznacza Morze Żółte od wschodu – Morze Wschodniokoreańskie. Ponad 80% jej terenu stanowią malownicze góry i wyżyny, przedzielone głębokimi, wąskimi dolinami. W południowo-wschodniej części kraju rozciąga się niezwykle malownicze pasmo Gór Diamentowych, słynące z niezliczonych wąwozów oraz malowniczych wodospadów. Dziedzictwo przyrodnicze Korei chronione jest w granicach licznych parków narodowych i rezerwatów przyrody, z których niektóre zostały wpisane na Listę UNESCO.

Tajemnicze dzieje „Stolicy Wierzb”
Na długo zanim w latach pięćdziesiątych XX wieku Korea Północna narodziła się jako niezależne państwo, stanowiła niezwykle ważny ośrodek cywilizacyjny i centrum koreańskiej państwowości. Jej stolica – miasto Pyongyang (znane również w pisowni Fenian, Phenian lub Pjongjang) jest jednym z najstarszych osiedli na Półwyspie Koreańskim. Archeologowie doszukują się jego początków ponad 1000 lat przed naszą erą, a północni Koreańczycy identyfikują miasto z Asadal – legendarną stolicą pierwszego koreańskiego państwa Gojoseon. Miasto zwane przez wzgląd na porastające je drzewa „Stolicą Wierzb” w latach 427–668 było stolicą królestwa Goguryeo, a później centrum politycznego i kulturalnego życia Półwyspu Koreańskiego. Podczas kilku tysięcy lat Pyongyang przeżywał lata świetności i doświadczał klęsk, zawsze powstając z popiołów jak mityczny Feniks. Największe zmiany urbanistyczne nastąpiły w drugiej połowie XX wieku, kiedy wcielono w życie wizje Kim Ir Sena o budowie – jak chciała propaganda – “idealnej stolicy idealnego państwa”.

Wybierz termin

2290 EUR + 6900 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Pyongyang
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot do Korei Północnej.

2. DZIEŃ: Pyongyang
Przylot do Pyongyangu. Przejazd ulicami stolicy Korei Północnej, wycieczka do położonego na wzgórzu Moran, 60-metrowego – najwyższego na świecie – Łuku Triumfalnego. Kolacja powitalna w tradycyjnej koreańskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Pyongyangu.

3. DZIEŃ: Pyongyang – Nampo
Zwiedzanie najważniejszych atrakcji Pyongyangu Przejazd do Muzeum Historycznego z bogatą ekspozycją poświęconą dziejom Półwyspu Koreańskiego. Wyjazd do XVII-wiecznej Bramy Taedong (będącej fragmentem dawnych fortyfikacji miejskich) oraz do zabytkowego pawilonu Ryongwang, pochodzącego z czasów dynastii Goguryeo. Przejazd do parku Moran – jednego z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców stolicy, krótki spacer po parku. Około południa rejs statkiem po rzece Taedong, elegancki obiad na statku. W godzinach popołudniowych dalsze zwiedzanie miasta: udekorowanego portretami Kim Ir Sena, Marksa i Lenina Placu imienia Kim Ir Sena, Parku Fontann Mansudae, wysokiej na 170 metrów Wieży Idei Dżucze, wzgórza Mangyongdae. Przejażdżka stołecznym metrem, którego głębokość sięga 180 metrów a przystanki noszą nazwy pochodzące od haseł rewolucji komunistycznej (np Jedność, Zwycięstwo). Wieczorem przejazd do słynącej z ciepłych źródeł uzdrowiskowej miejscowości Nampo. Nocleg w hotelu z basenami termalnymi.

4. DZIEŃ: Nampo – Kuwol – Królewskie Grobowce – obserwatorium astronomiczne Anhak – Rezerwat Góry Jangsu – Haeju
Przejazd autokarem na zachód. Dotrzemy do słynącej z pięknych krajobrazów, wysokiej na 954 metry, góry Kuwol (Rezerwat Biosfery, chroniący przyrodę znakomicie zachowanego pierwotnego koreańskiego lasu, Lista Przyrodniczego Dziedzictwa UNESCO), przejazd do pochodzących z III-IV wieku Królewskich Grobowców i obserwatorium astronomicznego Anhak (fakultatywnie zwiedzanie wnętrza; bilet: ok 100 EUR). Przejazd do Haeju (zwiedzanie urokliwego pawilonu Puyong) oraz do Rezerwatu Góry Jangsu, gdzie obejrzymy interesujące formacje skalne. Nocleg w hotelu w Haeju.

5. DZIEŃ: Haeju – Sariwon – dolina Sokdam – Sariwon Mogok – Sariwon
Wyjazd do doliny rzeki Sokdam, wizyta w tradycyjnej wiosce Sariwon. Przejazd do pięknie położonej doliny rzeki Sokdam, dla chętnych krótki trekking. Około południa przejazd do Sariwonu, wizyta w tradycyjnej koreańskiej wiosce oraz na farmie Sariwon Mogok. Nocleg w hotelu w Sariwonie.

6. DZIEŃ: Góra Jongbang – świątynia Songbul – Kaesong
Przejazd w rejon góry Jongbang. Wyjazd do ufundowanej w IX wieku buddyjskiej świątyni Songbul (jest to najstarszy zachowany w Korei drewniany budynek), w godzinach popołudniowych przejazd do Kaesongu, dawnej stolicy Korei. Zwiedzanie wpisanego na Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO Grobowca Króla Kongmina. Kolacja w lokalnej restauracji specjalizującej się w tradycyjnych daniach z Kaesongu i okolic. Nocleg w Kaesongu.

7. DZIEŃ: Kaesong – Panmunjom – Pyongyang
Przejazd do miejscowości Panmunjom w Strefie Zdemilitaryzowanej, która powstała na mocy rozejmu z 1953 roku. Jej centrum stanowi mur o szerokości od 10 do 19 metrów i wysokości od 5 do 8 metrów, dzielący Półwysep Koreański na pół. Jest to najtrudniejsza do sforsowania granica świata i równocześnie miejsce, gdzie czas zatrzymał się w 1953 roku. Przejazd do imponującego Muzeum Historii Goryeo. “Królewski Obiad” w restauracji Tongil. Powrót do stolicy, wycieczka do Pomnika Zjednoczenia Korei. Nocleg w Pyongyangu.

8. DZIEŃ: Pyongyang – Wonsan – wodospad Ullim – farma Chonsam – świątynia Sokwang
Wycieczka do Wonsanu, poznawanie Gór Diamentowych. Około czterogodzinny przejazd do położonego na wschodnim wybrzeżu portowego miasta Wonsan. Wycieczka przyrodnicza w rejon Gór Diamentowych: przejazd do widowiskowego wodospadu Ullim, dla chętnych kąpiel w małym jeziorku pod wodospadem. Wyjazd na farmę Chonsam oraz do słynącej z interesujących malowideł zabytkowej świątyni Sokwang. Nocleg w Wonsanie lub w okolicy.

9. DZIEŃ: wodospad Kuryong – Laguna Samil – Kungangsan
Przejazd do „smoczego” wodospadu Kuryong (krótki hiking w górskiej okolicy) oraz nad Laguną Samil uznawaną za jedno z najpiękniejszych jezior w Korei Północnej. Nocleg w Kumgangsanie.

10. DZIEŃ: Góry Diamentowe – rejon Manmulsang – Wonsan – Songdowon
Pobyt w rejonie Gór Diamentowych. Poznawanie rejonu Manmulsang, następnie powrót do Wonsanu, zwiedzanie Muzeum Kaeson (w budynku zabytkowej stacji kolejowej). Przejazd do rejonu rekreacyjnego oraz na plażę w Songdowonie, odpoczynek na plaży. Nocleg w okolicy Songdowon.

11. DZIEŃ: Pyonyang
Powrót do Pyongyangu. Przejazd do Mauzoleum Króla Tongmyonga, założyciela dynastii Goguryeo. Zwiedzanie Cmentarza Martyrologii Rewolucjonistów oraz wizyta w buddyjskiej świątyni Kwangbop. W godzinach popołudniowych przejazd w rejon góry Daesong oraz szczytu Somun, zwiedzanie starej fortecy. Wieczorem fakultatywnie (ok 30 EUR) spektakl kulturalny. Nocleg w Pyongyangu.

12. DZIEŃ: Pyongyang – Myohyang – Jaskinia Ryongmun – Chongchon
Przejazd w rejon góry Myohyang, jednego z najpiękniejszych szczytów w północno-zachodniej części KRL-D. Spacer do Jaskini Ryongmun, wizyta w buddyjskiej świątyni Pohyon, dla chętnych trekking przez dolinę Sangwonam. Nocleg w hotelu w Chongchon.

13. DZIEŃ: okolice Chongchon
Wizyta na Międzynarodowej Wystawie Przyjaźni, następnie przejazd do wodospadu Manpok, dla chętnych krótka wycieczka przyrodnicza z elementami trekkingu. Nocleg w hotelu w Chongchon.

14. DZIEŃ: Chongchon – Pyongyang
Powrót do Pyongyangu, postój na obiad w rejonie góry Ryongak (na obrzeżach stolicy), zwiedzanie Muzeum Wojny Koreańskiej, przechwyconego przez Koreańczyków Północnych amerykańskiego statku szpiegowskiego Pueblo. Wieczorem (fakultatywnie, bilety: 110-400 EUR) uczestnictwo w Festiwalu Arirang – imponującym rozmachem przedstawieniu artystyczno–sportowym, ku czci rewolucji i jej przywódców, w którym bierze udział przeszło sto tysięcy koreańskich obywateli, przygotowujących się przez cały rok do tego trwającego dwa miesiące wydarzenia. Jest to największe przedstawienie choreograficzne na świecie. Nocleg w hotelu w Pyongyangu.

15. DZIEŃ: Pyongyang
Całodniowa eskapada kulturalna po Pyongyangu. Zobaczymy m.in. Galerię Sztuki Koreańskiej, studio filmowe, Instytut Hafciarski, Centrum Sztuki Mansudae, sklep filatelistyczny oraz Wystawę Rękodzieła. Wieczorem uroczysta kolacja pożegnalna w restauracji BBQ, której towarzyszyć będzie pokaz kulturalny.

16. DZIEŃ: Pyongyang – Pekin
Przejazd na dworzec kolejowy i początek podróży koleją do Pekinu.
Przejazd koleją będzie znakomitą okazją na ostatni “rzut okiem” na rozległe tereny północno koreańskiej prowincji.

17. DZIEŃ: Pekin
Przyjazd do Pekinu. W przypadku czasu wolnego możliwość fakultatywnego wyjazdu na Plac Tienanmen i zwiedzania Zakazanego Miasta (ok. 100 EUR, w cenie transport, przewodnik, bilet do Zakazanego Miasta).

18. DZIEŃ: Pekin – Warszawa
Przejazd na lotnisko w Pekinie, wylot samolotem do Europy. Przylot do Warszawy.

 

CENA OBEJMUJE:

  • opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodników lokalnych na miejscu
  • transport lokalny (wynajęte autokary)
  • noclegi: w hotelach 3*, w pokojach dwuosobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 3 posiłki dziennie, napoje do posiłków (poza trwającym dobę przejazdem koleją będzie możliwość zakupu prowiantu)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych

CENA NIE OBEJMUJE: