dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • rozlewiska i kanały Parku Narodowego Tortuguero
 • kraina tukanów i kolibrów
 • plantacje kakaowca i wulkany

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA – SAN JOSE
Wylot z lotniska w Warszawie. Przylot do San Jose. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, z którego rozciąga się panoramiczny widok na okolicę: miasto, lasy deszczowe, plantację kawy, a w szczególności na wulkany Poas, Barva i Irazú. Nocleg.

2. DZIEŃ: SAN JOSE TORTUGUERO
Wcześnie rano wyjazd  z San Jose. Po drodze śniadanie. Przejazd przez plantacje bananowców oraz wiecznie zielone lasy Parku Narodowego Braulio Carillo do Parku Narodowego Tortugero – jednej z największych atrakcji Kostaryki. Obiad, a następnie wypoczynek w lodgu lub mozliwość eksytującego zjazdu na tyrolce ponad koronami drzew. Kolacja.

3. DZIEŃ: TORTUGUERO
Śniadanie, po którym udamy się w rejs łodzią po kanałach, by oglądać liczne gatunki zwierząt, w tym słynne zielone żółwie morskie (w okresie lipiec – wrzesień możliwość nocnego spaceru wzdłuż plaży i obserwowanie żółwi morskich składających jaja na piasku). Obiad. Po południu czas wolny na indywidualne spacery po lesie, rejsy po kanałach lub relaks na basenie. Kolacja. Nocleg.

4. DZIEŃ: TORTUGUERO ARENAL
Śniadanie w hotelu, następnie płyniemy łodzią do przystani w Cano Blanco, skąd rozpoczniemy przejazd prywatnym transportem w stronę wulkanu Arenal (przejazd około 3,5 godziny). Po drodze obiad. Przyjazd do eco-lodge urokliwie położonego pomiędzy masywem wulkanu, a jeziorem Arenal. Hotel otoczony jest lasem, w który, wyznaczone zostały ścieżki spacerowe. Nocleg.

5. DZIEŃ: ARENAL
Śniadanie. Na początek odbędziemy trekking po lesie deszczowym, gdzie jak nigdzie indziej doświadczymy bogactwa natury.  W tropikalnym lesie każdy centymetr gruntu, czy to poziomego czy bardziej pionowego, skalne skarpy, pnie drzew, kamienie, gałęzie – porośnięte jest roślinnością, mchem, porostami, naroślami czy grzybami. Zieleń otacza nas dookoła. Zakończeniem spaceru będzie wodospad La Fortuna, który spływa kaskadą na tle dżungli. Możliwość kąpieli pod wodospadem. Następnie odwiedzimy plantacje kakaowca i weźmiemy udział w „chocolate tour”, wycieczce, która zapozna nas z uprawą kakaowca oraz produkcją czekolady. Po południu trekking w okolicach wulkanu Arenal. Jest to najmłodszy wulkan Kostaryki, jego pierwszą erupcję datuje się na 7 tys. lat temu. Jest to zarazem najbardziej aktywny wulkan Kostaryki. Ostatnia większa erupcja miała miejsce w 1968, kiedy wulkan wybuchł gwałtownie po 400 latach uśpienia. Dzień zakończymy wygrzewając się w licznie tu występujących wodach termalnych. Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ: ARENAL – MALEKU – PUNTA LEONA
Śniadanie. Następnie udamy sie do wioski Maleku, zamieszkałych przez rdzennych mieszkanców Kostaryki, którzy po dzień dzisiejszy kultywują stare tradycje i zwyczaje. To podróż w czasie, do korzeni Kostaryki. Powitani zostaniemi tradycyjnym napojem “chicha”. Mieszkańcy będą nas uczyć języka oraz historii swoich przodków. Opowiedzą też o własciwosciach roślin i wykorzystaniu ich w medycynie. Odbędziemy też lekcje strzelania z łuku oraz wytwarzanie loklnego rękodzieła. Obiad w wiosce. Następnie autobusem rejsowy udamy się w stronę Pacyfiku. Przyjazd do Punta Leona. Zakwaterowanie w hotelu urokliwie położonym nad białymi plażami Pacyfiku, w otoczeniu lasu deszczowego.

7. DZIEŃ: PUNTA LEONA
Śniadanie. Następnie przedpołudnie pełne emocji. Ekscytujący przejazd na linach (tyrolka) ponad   koronami drzew. Po południu relaks w hotelu; plażowanie, kąpiel w basenie czy spacery po lesie. Nocleg.

8-10. DZIEŃ: PUNTA LEONA
Śniadanie. Wypoczynek na pięknych plażach, możliwość surfowania, nurkowania, łowienia ryb. Miłośnicy przyrody mogą wybrać się na spacer po lesie połączony z obserwacją ptaków, których żyje tutaj 330 gatunków.

11. DZIEŃ: PUNTA LEONA – SAN JOSE
Śniadanie. Następnie prywatny transfer do San Jose. Po drodze zatrzymamy się w parku Carara, gdzie zapoznamy się z florą i fauną regionu Centralnego Pacyfiku. Kolejny postój to estuarium rzeki Tarcoles, gdzie w rosnących tu mangrowych lasach wypatrywać będziemy żyjących tu krokodyli amerykańskich. Przejazd do San Jose. Nocleg.

12. DZIEŃ: SAN JOSE
Po śniadaniu udamy się wycieczkę po urokliwej okolicy. Zaczniemy od wulkanu Poas. Na obszarze Kostaryki znajduje się 112 stożków i szczytów wulkanicznych, z czego siedem wykazuje aktywność. Jednym z najbardziej aktywnych z nich jest wulkan Poás, który ma drugi pod względem szerokości krater na świecie (1,5 km), wypełniony jeziorami kraterowymi. Po obiedzie udamy się do wodospadów La Paz, usytułowanych w pięknym ogrodzie. Wodospad i ogrody tworzą wspaniałą kompozycję. W parku zaobserwować można niespotykane bogactwo flory i fauny. Szczególnie wiele jest tu odmian motyli, ptaków i storczyków, które można ogladać w znajdującej się tu galerii. Ogrody wodospadu La Paz zajmują powierzchnię 30 hektarów. Powrót do San Jose. Nocleg.

13. DZIEŃ: SAN JOSE
Śniadanie. Czas wolny, a następnie transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

14. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przejazdy prywatnym mikrobusem zgodnie z programem. Przejazd shuttle bus (transport wspólny z innymi uczestnikami) z Tortuguero do Arenal i z Arenal do Punta Leona
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 4*
 • śniadania, obiady i kolacje podczas pobytu w Tortuguero
 • wstęp na gorące źródła i kolacja w Arenal
 • opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych na czas wycieczek
 • zjazd tyrolką w Punta Leona
 • bilety wstępu do parków (poza Tortuguero)
 • ubezpieczenie

 

CENA NIE OBEJMUJE: