dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: 30.03.2022 / WARSZAWA – SAN JOSE / KOLACJA
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot na Kostarykę. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.
COMFORT CLASS HOTEL, PRESIDENTE HOTEL 4*, STANDARD ROOM wg opinii fantastyczny

2. DZIEŃ: 31.03.2022 /SAN JOSE – RAINFOREST PARK BAULIO CARILLO – SAN JOSE / ŚNIADANIE / LUNCH / KOLACJA
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Braulio Carrillo. Jeden z największych parków Kostaryki (470 metrów kwadratowych). Dziewicze lasy tropikalne zajmują ponad 80% terytorium rezerwatu, duża różnica poziomów (od 30 m do 3000 m npm) tworzy różnorodne strefy klimatyczne – od gorących tropików w dolinie po chłodny deszczowy las w górach. Dzięki temu świat zwierząt i roślin rezerwatu jest bardzo bogaty i różnorodny. Znaleźć tu można tapiry, jaguary, wiele gatunków kolibrów, kapucynów z białymi liśćmi, akrobatów i innych przedstawicieli tropikalnej fauny. Na jego terytorium znajduje się kilka wygasłych wulkanów, z których najsłynniejszym jest Barva, w którego kraterze znajdują się aż trzy jeziora (Dante, Barva, Kopey). 1,5-godzinna przejażdżka kolejką linową (Aerial Tram Atlantic) przez baldachimowy las deszczowy. Każda kabina oferuje miejsce dla 5 osób i lokalnego przewodnika. Po powrocie do bazy czas spacer przez dżunglę i ogród orchidei, ogród kolibrów, herpetarium i ogród motyli w towarzystwie przewodnika – przyrodnika. Lunch serwowany w restauracji Rainforest Aerial Tram. Powrót do San Jose. Kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ: 1.04.2022 /SAN JOSE – GUAPILES – TORTUGUERO / ŚNIADANIE / LUNCH / KOLACJA
Wczesnym rankiem przejazd transportem z LODGE (możliwość transferu wraz z innymi gośćmi hotelowymi). Po malowniczej przejażdżce przez Park Narodowy Braulio Carrillo, przerwa na śniadanie w lokalnej restauracji. Następnie kontynuujemy podróż przez duże plantacje bananów do Caño Blanco/La Pavona, skąd przepłyniemy łodzią do dżungli. Podczas wodnej przeprawy czas na obserwację różnorodnej kostarykańskiej flory i fauny. Przyjazd do dżungli, czas na lunch. Po południu spacer do wioski Tortuguero z lokalnym przewodnikiem. Powrót na kolację, która będzie serwowana w Lodge.
COMFORT CLASS HOTEL, LAGUNA LODGE, STANDARD ROOM wg opinii bardzo dobry

4. DZIEŃ: 2.04.2022 / NARODOWY PARK TORTUGUERO / ŚNIADANIE / LUNCH / KOLACJA
Przed śniadaniem wycieczka łodzią po kanałach Parku Narodowego Tortuguero. Poranna atmosfera to najlepszy czas na obserwację ptaków i zwierząt. Po śniadaniu kolejna wycieczką łodzią. Jeśli dopisze szczęście, w bujnej roślinności wypatrzymy małpy, leniwce, żółwie, legwany i wiele różnych gatunków ptaków. Lunch serwowany w Lodge. Po południu spacer po ogrodach. Kolacja w Lodge.
COMFORT CLASS HOTEL, LAGUNA LODGE, STANDARD ROOM wg opinii bardzo dobry

5. DZIEŃ: 3.04.2022 / TORTUGUERO – GUAPILES – REZERWAT LA TIRIMBINA – ARENAL / LA FORTUNA / ŚNIADANIE / LUNCH / KOLACJA
Po śniadaniu powrót łodzią do Caño Blanco/La Pavona. Po przybyciu do portu w dalszą drogę udamy się transportem ARA Tours. W Guapiles przerwa na lunch w lokalnej restauracji. Podczas przejazdu wizyta w Rezerwacie La Tirimbina. Nauka i uczestnictwo w tradycyjnym procesie wytwarzania czekolady z owoca kakao! Kakao, legendarny owoc z Ameryki Środkowej, był nie tylko starożytną walutą o ogromnym wpływie na historię, ale także jednym z najważniejszych produktów kultur Majów, Azteków i innych kultur Ameryki Środkowej. Wycieczka rozpoczyna się krótkim spacerem po dawnej plantacji kakao, położonej w części lasu Tirimbina. Dawniej kakao uprawiano tu w tradycyjny sposób, kakaowce rosły w lesie, w otoczeniu innych gatunków drzew. Podczas spaceru usłyszymy ciekawe informacje na temat historii naturalnej i kulturowej drzewa kakaowego. Degustacja czekolady. Wyjazd w kierunku La Fortuna. Hotel Arenal Paraíso znajduje się w jednej z najpiękniejszych części kraju, pomiędzy jeziorem Arenal, a małą wioską La Fortuna. Z tarasu lub balkonu można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na bliski wulkan Arenal. Najważniejszym punktem hotelu są z pewnością baseny termalne, otoczone tropikalną przyrodą. Nawet podczas relaksu w ciepłej wodzie można podziwiać niemal idealny stożek wulkanu Arenal. Oprócz niesamowitego widoku na wulkan główną atrakcją jest park basenowy: 14 basenów, z czego 13 to baseny termo-mineralne. Woda z naturalnych gorących źródeł jest pompowana na najwyższe wzgórze posiadłości i spływa do głównego basenu. Kolacja w hotelu.
COMFORT CLASS HOTEL, ARENAL PARAISO, ROOM SUPERIOR wg. opinii bardzo dobry

6. DZIEŃ: 4.04.2022 / / ARENAL / LA FORTUNA – MIRADOR 1968 – BALDI HOT SPRINGS / ŚNIADANIE / KOLACJA
Po południu udamy się na szlak Mirador 1968 u podnóża Parku Narodowego Arenal Volcano z lokalnym przewodnikiem. Jest to prywatna sieć szlaków wzdłuż pierwotnego strumienia lawy z 1968 roku, z laguną i wulkanem zawsze w zasięgu wzroku. Na szlaku będą towarzyszyć zwierzęta, takie jak małpy i różne gatunki ptaków oraz egzotyczne rośliny, wspaniałość wulkanu Arenal i jeziora Arenal. Następnie kąpiel i relaks w basenach Eco Termales Hot Springs. Kolacja w Eco Termales. Powrót do hotelu. Nocleg.
COMFORT CLASS HOTEL, ARENAL PARAISO, ROOM SUPERIOR wg. opinii bardzo dobry

7. DZIEŃ: 5.04.2022 / ARENAL / LA FORTUNA – MONTEVERDE – DON JUAN COFFEE TOUR / ŚNIADANIE / KOLACJA
Po śniadaniu przejazd wzdłuż północnego brzegu jeziora Arenal przez Tilarán i w górę Monteverde po dość wyboistej drodze. Ten raj w lesie mglistym znajduje się na wysokości około 1400 metrów nad poziomem morza i dostrzeżemy wielką zmianę flory i fauny. Klimat jest tu też o 8-10 stopni chłodniejszy niż na wybrzeżu Pacyfiku. Podczas Don Juan Coffee Tour zapoznamy się z historią kawy na Kostaryce. Wycieczka rozpoczyna się wyjaśnieniem cyklu życia kawowca: od owocu, który staje się nasionem i jego fascynującej ewolucji do drzewa kawowego. Następnym krokiem jest zbieranie kawy, a właściwie zbieranie kawowych wiśni. W tym czasie masz szansę „pomóc” i wziąć udział w zbiorze. W jaki sposób miąższ owoców jest tradycyjnie usuwany z wewnętrznej fasoli, proces mycia śluzu, który znajduje się pod miazgą, oraz pierwszy wybór jakości. Odwiedzimy duże cementowe patio, gdzie ziarna kawy są rozłożone do wyschnięcia na słońcu. Sucha fasola będzie przechowywana w dużych workach z włókna w magazynie, aż zostanie wykorzystana do palenia. W palarni kawy poczujemy aromat świeżo palonych ziaren i końcowe pakowanie kawy Don Juan. Na koniec wycieczki w restauracji »La Casona« czeka na nas filiżanka pysznej kawy. Przyjazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.
COMFORT CLASS HOTEL, MONTEVERDE CLOUD FOREST LODGE, STANDARD ROOM

8. DZIEŃ: 6.04.2022 / MONTEVERDE – PARK SELVATURA / ŚNIADANIE / KOLACJA
Po śniadaniu wycieczka na słynne wiszące mosty w Parku Selvatura. Prywatny rezerwat Selvatura ma niematerialną wartość w lesie chmurowym Monteverde. Czeka nas doświadczenie tego podczas 1,5 do 2 godzinnego spaceru ( około 3 km szlaku). Po drodze napotkamy 8 różnych mostów o różnej długości od 50 do 170 metrów i wysokości od 12 do 60 metrów nad ziemią. Po południu czas wolny. Kolacja serwowana w Lodge.
COMFORT CLASS HOTEL, MONTEVERDE CLOUD FOREST LODGE, STANDARD ROOM wg opinii fantastyczny

9. DZIEŃ: 7.04.2022 / MONTEVERDE – PUNTA LEONA / ŚNIADANIE / ALL INCLUSIVE
Po śniadaniu kontynuacja podróży w kierunku Punta Leona, położonego na środkowym wybrzeżu Pacyfiku. Pożegnanie z przewodnikiem i kierowcą ARA Tours. Czas na słońce, relaks i dobrą zabawę. Hotel Punta Leona jest położony pośród gęstego lasu w pobliżu pięknych plaż i nadmorskich kurortów. W okolicy panują doskonałe warunki do łowienia ryb, nurkowania z rurką, opalania się i nurkowania z akwalungiem. Jest to również fantastyczne miejsce dla miłośników przyrody i ornitologów.
COMFORT CLASS HOTEL, PUNTA LEONA, SELVA MAR ROOM wg opinii bardzo dobry

10-11. DZIEŃ: 8 – 09.04.2022 / PUNTA LEONA / ALL INCLUSIVE
Położenie hotelu Punta Leona jest absolutnie niesamowite, otoczony gęstym lasem deszczowym i dwiema bajecznymi plażami w pobliżu. Na terenie hotelu znajdują się dobrze utrzymane ścieżki, które są oświetlone w nocy.
COMFORT CLASS HOTEL, PUNTA LEONA, SELVA MAR ROOM wg opinii bardzo dobry

12. DZIEŃ: 10.04.2022 / PUNTA LEONA – SAN JOSE / ALL INCLUSIVE / KOLACJA
Śniadanie. Pożegnanie z Punta Leona, po południu prywatny transfer do stolicy kraju, San José. Kolacja w hotelu.
COMFORT CLASS HOTEL, PRESIDENTE HOTEL 4*, STANDARD ROOM wg opinii fantastyczny

13. DZIEŃ: 11.04.2022 / SAN JOSE – LA PAZ WATERFALL GARDEN / ŚNIADANIE / LUNCH / KOLACJA
Po śniadaniu, około 10.00 wyjazd z przewodnikiem ARA Tours do Parku Przyrody Ogrodów Wodospadu La Paz. Ekologiczna atrakcja Kostaryki z najsłynniejszymi wodospadami, największym rezerwatem zwierząt w Kostaryce z ponad 100 gatunkami oraz 3,5 km szlaków turystycznych w chmurach i lasach deszczowych. Położenie zaledwie 45 minut od lotniska San Jose i 20 minut od Parku Narodowego Poas Volcano. Czas na podziwianie wodospadów oraz zwierząt (jaguary, pumy, leniwce, małpy, kolibry, węże, żaby i wiele więcej!) Lunch w parku. Kolacja w hotelu.
COMFORT CLASS HOTEL, PRESIDENTE HOTEL 4*, STANDARD ROOM

14. DZIEŃ: 12.04.2022 / SAN JOSE / ŚNIADANIE
Śniadanie. Czas wolny, który można przeznaczyć na spacer po San Jose. Popołudniu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

15. DZIEŃ: 13.04.2022 / WARSZAWA
18: 45 Przylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy. PURA VIDA!

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na międzynarodowy na trasie Warszawa – Paryż – San Jose – Panama – Amsterdam – Wrocław
 • pokoje dwuosobowe w hotelach 3* /4*/5*
 • posiłki wg programu
 • all inclusive w Punta Leona
 • prywatne transfery lotniskowe
 • przejazdy z kierowcą z ARA TOURS
 • przewodnik angielskojęzyczny z ARA TOURS
 • klimatyzowany minibus
 • wszystkie bilety wstępu na wszystkie atrakcje wymienione w programie
 • rejsy wymienione w programie
 • lokalni przewodnicy
 • program wyprawy
 • wszystkie atrakcje wymienione w programie
 • opiekę Tour Leadera z OPAL TRAVEL na całej trasie
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • obowiązkową składką na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty wjazdowej do Kostaryki: 8 USD osoba (być może)
 • brakujące lunche nie wymienione w programie
 • napoi do posiłków typu cola, piwo, wino
 • testów Covid (do potwierdzenia)
 • 95 USD / osoba ( kosztów napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, lokalnych podatków wymaganych na miejscu ( płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)