dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA – LIBAN 27.12.2019
Zbiórka na lotnisko, odprawy, przelot do Bejrutu w późnych godzinach nocnych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg

2. DZIEŃ: TYR – SYDON 28.12.2019
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. W Tyr zobaczymy ruiny starożytnej nekropolii, termy, największy na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodrom, oraz ulice kolumnowe. W Sydon zwiedzimy zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane, Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ: JEITA – BATROUN 29.12.2019
Śniadanie, a następnie przejazd do jeita. Wizyta w Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną łodzią. W drodze powrotnej odwiedzimy piękne miasto Batroun, Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ: BAALBEK 30.12.2019
Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ: BEJRUT 31.12.2019
Śniadanie, Czas wolne, Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Opcjonalnie udział w Wieczorze Sylwestrowym w restauracji, z lokalnym jedzeniem i tańcami – koszt ok. 130 USD)

6. DZIEŃ: BEJRUT 01.01.2020
Śniadanie, Czas wolny na wypoczynek i indywidualne zwiedzanie miasta. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ: BYBLOS 02.01.2020
Śniadanie. Przejazd do Byblos najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie licznych zabytków wpisanych na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ: BEJRUT 03.01.2020
Zwiedzanie Bejrutu: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p.n.e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, na którym spoczywa m.in. Hanka Ordonówna. Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ: BEJRUT – WARSZAWA 04.01.2020
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot z samolotem rejsowym LOT
  • zakwaterowanie na 8 nocy w hotelu 4* w pokojach 2-os.
    (hotel położony jest w miejscowości Dżunija nad Morzem Śródziemnym, 15 km na północ od Bejrutu)
  • transport komfortowym mikrobusem zgodnie z programem
  • wyżywienie (szwedzki bufet): śniadania i kolacje

 

CENA NIE OBEJMUJE: