dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Park Narodowy Andasibe-Mantadia (Perinet) i największe lemury Indri-Indri
 • Kanał Pangalanes, tropikalna sceneria, wizyta w rezerwacie Palmarium słynącym z licznych gatunków lemurów
 • Park Narodowy Ranomafana (lista UNESCO) – podrównikowa dżungla wśród gór i wzniesień, wspaniałe wodospady, rwące potoki, 12 gatunków lemurów, kameleony, świat orchidei i palisandrów
 • Park Narodowy Isalo (lista UNESCO) – pomarańczowo-złociste kaniony o bajkowych, nieziemskich kształtach skał, endemiczna roślinność, wodospady, kąpiele w naturalnych basenach wydrążonych w twardych piaskowcach
 • słynny las baobabów Renalia i pamiątkowe zdjęcie z najstarszym, ponad 1500-letnim olbrzymem
 • kopalnia szafirów i najczystsze rubiny na Madagaskarze
 • potężne baobaby i leniwie kroczące kameleony
 • gorące, całorocznie słoneczne plaże w Ifaty
 • kąpiele w turkusowych wodach Kanału Mozambickiego
 • doskonałe, pachnące słodyczą i przyprawami homary, krewetki olbrzymie i inne owoce morza

Wybierz termin

7900 PLN + 2220 EUR

7900 PLN + 2220 EUR

7900 PLN + 2220 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa Antananarywa
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i odlot na Madagaskar do Antananarywy, z przesiadką w jednym z portów europejskich. Po przylocie i załatwieniu formalności wizowych i celnych transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorem kolacja. Hotel Brajas 3*.

2. DZIEŃ: Antananarywa Andasibe
Po wczesnym śniadaniu krótkie zwiedzanie stolicy Madagaskaru – Antananarywy. Zwiedzanie ruin le Palais de la Reine (Pałacu Królowej) – dziedzictwo UNESCO, podziwianie panoramy miasta oraz widoku na jezioro Anosy z punktu widokowego położonego wysoko ponad zabudowaniami miasta. Przejazd Aleją Niepodległości – główną aleją miasta. Po opuszczeniu Antananarywy postój na obiad. Po południu wizyta w ośrodku,  w którym zgromadzone są liczne gatunki kameleonów i tropikalnych żab. Po minięciu Moramanga, handlowej miejscowości na trasie, przyjazd do znanego i licznie odwiedzanego przez podróżników hotelu Feon ny Ala 2* (bungalowy), kolacja w hotelu, czas wolny.

3. DZIEŃ: Andasibe Kanał Pangalanes Ankanin Nofy
Po śniadaniu, wcześnie rano, wizyta w Rezerwacie Analamazoatra i podziwianie unikalnej dla Madagaskaru flory, rozlicznych gatunków storczyków, w tym wanilii oraz obserwacja największego gatunku lemurów Indri-Indri. Po zwiedzaniu rezerwatu przerwa na kawę i droga w kierunku Oceanu Indyjskiego do kanału Pangalanes. W ciągu niecałych trzech godzin drogi, powietrze z rześkiego stanie się wilgotne i ciepłe a wysokość nad poziomem morza, z wyjściowego dla Andasibe prawie kilometra spadnie do blisko poziomu morza. Po obiedzie w Brickaville, przesiadka do pojazdów 4×4 i dojazd pełną nierówności trasą nad słodkowodne jezioro Rosoabe. Prawie dwugodzinna przeprawa przez system jezior i kanał Pangalanes do hotelu. Po drodze obserwować będziemy dziewicze krajobrazy oraz zachód słońca. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu Pangalanes Jungle Nofy 3* (bungalowy).

4. DZIEŃ: Ankanin Nofy
Po śniadaniu przeprawa łodzią na drugą stronę jeziora Ampitabe i zwiedzanie prywatnego, należącego do hotelu Palmarium, naturalnego rezerwatu lemurów. Następnie krótka wizyta w okolicznej wiosce i powrót brzegiem jeziora do hotelu Palmarium na obiad. Po obiedzie przeprawa przez jezioro i powrót do hotelu. Czas wolny, popołudniowe plażowanie. Wieczorem kolacja. Hotel Pangalanes Jungle Nofy 3* (bungalowy).

5. DZIEŃ: Ankanin Nofy Toamasina
Po śniadaniu przeprawa łodzią do Toamasina (Tamatave). Po dopłynięciu do Toamasina przesiadka do małego autobusu i obiad w mieście, największym porcie Madagaskaru. Objazd, zwiedzanie miasta z okien pojazdu i wczesnym popołudniem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja. Hotel NEPTUN 4*.

6. DZIEŃ: Toamasina (Tamatave) Antananarywa
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Droga do Antananarywy. Przejazd przez plantację palm, z owoców których wyrabia się olej palmowy. Będziemy mogli obserwować zmieniające się krajobrazy, droga od Brackville do Antananarywy pnie się do góry, wśród serpentyn będzie powoli się wznosić aż do wysokości prawie 1400 m n.p.m. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja. Dla chętnych fakultatywne wyjście do sławnego na Madagaskarze klubu nocnego – Cabaret Le Glacier. Hotel BRAJAS 3*.

7. DZIEŃ: Antananarywa Antsirabe
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Antsirabe. Droga przebiegać będzie przez malownicze krajobrazy płaskowyżu czerwonej wyspy. Po drodze odwiedzimy lokalne wytwórnie rzemieślnicze produkujące wyroby z rogów bydła, makiet rowerów i samochodów i różnorodnych wyrobów hafciarskich. Wizyta w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń w Ambatulambo. We wczesnych godzinach popołudniowych przyjazd do Antsirabe, niegdyś bardzo znanego francuskiego kurortu. Jeżeli czas pozwoli, przejażdżka po mieście lokalnymi rikszami, zwanymi pousse-pousse (pchaj-pchaj). Zakwaterowanie w hotelu, wieczorem kolacja w bardzo klimatycznej restauracji, gdzie często organizowane są wieczory malgaskiej piosenki. Hotel Les Chambres du Voyageur 3*.

8. DZIEŃ: Antsirabe Ranomafana
Po śniadaniu dalsza droga na południe – przejazd wśród jedynych w swoim rodzaju wzniesień i zboczy górskich, gdzie kolor rdzawo-czerwony dominuje wśród zieleni pól ryżowych przyklejonych do zaokrąglonych zboczy. Podziwianie piętrowych chat Malgaszów, zbudowanych z laterytowego podłoża przekształconego w cegły. Krótki postój w „Zamafiry arts shop” w Ambositra – pracowni oryginalnych rzeźb w drewnie, głównie palisandrze, hebanie i drzewie różanym. W Ambositra przewidziany jest także czas wolny. Późnym południem dotarcie do Ranomafana do hotelu położonego w środku madagaskarskiej dżungli. Zakwaterowanie, kolacja nocleg. CENTREST HOTEL 3*/basen

9. DZIEŃ: Ranomafana
Po śniadaniu piesze zwiedzanie Parku Narodowego Ranomafana wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO. Przewidziana jest wycieczka nazywana trasą Vatoharanana przebiegająca przez pierwotny, wilgotny las tropikalny. Wędrować będziemy wśród wzgórz, terenem ze zmienną, malowniczą morfologią. W najniższych miejscach, tereny parku położone są na poziomie 400 m n.p.m. a w najwyższych przekraczają 1400 metrów n.p.m.. W parku znajdują się endemiczne i zagrożone gatunki roślin i zwierząt. Przez park przepływa wiele rzek, które są dopływami rzeki Namorona. W parku znajdują się wody uzdrowiskowe, które pozwalają na zabiegi lecznicze. Wśród zwierząt żyjących odnotowano 115 gatunków ptaków, 90 gatunków motyli, 98 gatunków płazów, 62 gatunków gadów oraz 12 gatunków lemurów. Tego dnia spotkamy kilka gatunków lemurów w szczególności Varecia Variegata, kolorowe żabki i liczne ptaki. Będziemy podziwiali rozlewiska przepływających przez park rzek i występujących tu wodospadów. W czasie dnia przewidziany jest piknik w naturalnym otoczeniu lasu. Po południu powrót do hotelu, odpoczynek. Kolacja. CENTREST HOTEL 3*/basen

10. DZIEŃ: Ranomafana Fianarantsoa
Śniadanie wczesnym rankiem. Następnie wyruszymy na krótką trasę zwaną Sahamaloatra. Tego dnia obok spotkań z lemurami i innymi przedstawicielami fauny zobaczymy liczne gatunki występujących tu storczyków. Dotrzemy na brzeg jeziora o krystalicznych wodach drogą wiodąca przez las pandanusowy.
Po wizycie w Parku i obiedzie dla chętnych dalsza droga na południe Czerwonej Wyspy. Pod wieczór, po dotarciu do Fianarantsoa, udamy się na punkt widokowy, położony wysoko ponad zabudowaniami, z którego zobaczymy całe miasto i otaczające je wzniesienia. Po powrocie do centrum miasta, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Hotel Cotsoyannis 3*.

11. DZIEŃ: Fianarantsoa Ranohira (Park w Isalo)
Śniadanie w hotelu. Po drodze wizyta w tradycyjnej fabryce papirusowej „Antaimaro’s” i manufakturze słynącej z lokalnej produkcji jedwabiu z kokonów dzikich oraz hodowlanych jedwabników. Dalsza droga wśród winnic, pól papirusowych, niezwykłych grot i formacji górskich. Krótka wizyta na miejscowym bazarze znanym z roślin leczniczych. Dalsza droga z licznymi zakrętami, będziemy zjeżdżali ku równinom przez Horombe Plateau, dzielące prekambryjski wysokogórski płaskowyż i południową, równinną zbudowaną z formacji osadowych cześć Madagaskaru. Zmieniać się będzie klimat i roślinność. Powietrze ze względnie rześkiego stanie się cieplejsze i łagodniejsze. Na równinach dominować będą trawy i karłowate krzewy. Pod wieczór dotrzemy do Ranohira. Zakwaterowanie i nocleg. Hotel Isalo Ranch 3* (bungalowy).

12. DZIEŃ: Ranohira (Park w Isalo)
Rano przejazd na klif. Piesza wędrówka przez jedyny w swoim rodzaju Park Narodowy Isalo. Park słynie przede wszystkim z malowniczych ostańców
skalnych, utworzonych z piaskowców triasowej formacji Isalo. Dojście do „kanionu małp”. W rezerwacie rosną jedynie tutaj spotykane endemiczne gatunki aloesów. Po kępieli w naturalnie powstałym basenie, wypłukanym w skale przez wody wpadającego do niego niedużego wodospadu udamy się w dalszą pieszą wędrówkę, gdzie wśród powszechnie rosnących traw spotykać będziemy karłowate formy Pachypodium rosulatum, przypominającą rosnący do góry nogami baobab, zwaną potocznie „stopą słonia” . Po dwóch godzinach dotrzemy do jaru. Kilkaset metrów poniżej, ścieżką, czasem schodami wykutymi przez Malgaszy dotrzemy do lasu w którym powitają nas lemury Catta i największe, dochodzące do 90 cm przypominające misie Koala Indri Indri. Pół godziny drogi przez tropikalny las i dotrzemy do kolejnych naturalnych basenów, tym razem zasilanych większymi wodospadami, gdzie chętni będę mogli się odświeżyć i odpocząć w cieniu. Następnie powrót minibusem. Przystanek u Stóp Królowej Isalo. Kolacja w restauracji w Ranohira szczycącej się doskonałymi stekami z Zebu. Nocleg w hotelu. Hotel Isalo Ranch 3* (bungalowy).

13. DZIEŃ: Ranohira (Isalo) Toliara (Tulear) Ifaty
Po śniadaniu dalsza droga na południe w kierunku Toliara (Tulear). Wizyta w kopalni szafirów i odwiedziny w miasteczku Ilakaka słynącym ze swoich drogocennych kamieni, gdzie prawo zamiera po zapadnięciu nocy. Po drodze spotkamy również tzw. miasteczka grzyby założone przez wciąż napływających nowych poszukiwaczy skarbów górników. Po drodze pierwsze wielkie baobaby, które od tego momentu będą nam towarzyszyć przez większość naszego pobytu. Kilkanaście kilometrów przed Tulearem odwiedzimy Park botaniczny Arboretum d’Antsokay – słynny ze względu na zgromadzoną tu florę, w szczególności kilka gatunków z sześciu występujących na Madagaskarze baobabów, jak i innych licznie występujących w tych okolicach sukulentów – roślin gromadzących podobnie jak baobaby wodę w swoich pniach. Następnie dojedziemy do miasta Toliara. Krótkie zwiedzanie miasta i transfer do hotelu w Ifaty. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny i odpoczynek, kolacja. Hotel IFATY BEACH CLUB 3* (bungalowy).

14. DZIEŃ: Ifaty
Po śniadaniu, udamy się do lasu-rezerwatu Reniala, rozciągajęcego się na powierzchni około 60 hektarów lasu baobabów, w którym spotkamy licznie występujące tu gatunki endemicznych ptaków oraz przedstawicieli gadów, w tym żółwi i węży. Dodatkową atrakcję stanowią żyjące tu lemury. Królem lasu jest niezaprzeczalnie żyjący już ponad 1500 lat baobab o niewybrażalnie wielkiej średnicy. Większość podróży po lesie odbędziemy w prymitywnych zbitych z desek wozach zaprzągniętych w jedno lub dwie krowy Zebu, które przy pisku kół i podskokach na dziurawej drodze przeniosą nas w pełen czaru i autentyzmu świat pradawnego Madagaskaru. Po powrocie do hotelu czas wolny na zwiedzanie okolicznych atrakcji, spacery i plażowanie. Fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych, połowu dużej ryby czy nurkowania w kanale Mozambickim. Wieczorem kolacja. Hotel IFATY BEACH CLUB 3* (bungalowy).

15: Ifaty
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i odpoczynek lub zajęcia fakultatywne do wyboru wśród wielu możliwych propozycji oferowanych przez hotel. Wieczorem kolacja. Hotel IFATY BEACH CLUB 3* (bungalowy).

16. DZIEŃ: Ifaty Antanarywa
Po śniadaniu transfer minibusem do Tulearu a następnie na lotnisko. We wczesnych godzinach popołudniowych przylot do Antananarywy. Na miejscu oczekiwać będzie przedstawiciel lokalnego biura podróży i nastapi transfer do znanego juz nam hotelu. Czas wolny, kolacja. Hotel BRAJAS 3*.

17. DZIEŃ: Antananarywa odlot do Polski
Po późnym śniadaniu ostatnie zakupy pamiątek, odpoczynek i posiłek w restauracji blisko lotniska przed lotem do Polski.

18. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Antananarywa – Warszawa (z przesiadką)
 • przelot wewnętrzny na trasie Toliara – Antananarywa
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4*
 • śniadania i obiadokolacje
 • transfery z i na lotnisko
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • transport mikrobusem na trasie Antananarywa – Toamasina -Antananarywa – Toliara – Ifaty
 • przejazd pojazdami 4×4 do kanału Pangalanes
 • wynajęcie na trzy dni łodzi motorowej na trasie Brickaville – kanał Pangalanes – Tamatave (Toamasina)
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • obiadów i napojów do posiłków
 • kosztu uzyskania wizy – ok. 30 EUR
 • kosztów wstępu do parków narodowych oraz kosztów lokalnych przewodników: 180 EUR
 • zwyczajowych napiwków dla obsługi (wnoszenie/wynoszenie bagażu, przeładunku), napiwków w restauracjach, zwyczajowego napiwku dla ekipy kierowców, napiwków dla przewodników: łącznie ok. 80 EUR
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • ew. wycieczek fakultatywnych i sportów wodnych
 • ew. dopłaty do pokoju jednoosobowego: 320 EUR