dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • kilkudniowe safari 4×4 bezdrożami Zachodniego Madagaskaru do rezerwatu Tsingy de Bemaraha, światowego dziedzictwa przyrody UNESCO
 • spacer słynna Aleją Baobabów
 • Parki Narodowe, równikowe lasy, liczne gatunki lemurów, kameleony, bogactwo różnobarwnych storczyków
 • rejs wodami najdłuższego na świecie kanału Pangalanes
 • piaszczyste laguny, kąpiele w słodkowodnej, krystalicznej wodzie
 • podróż po Oceanie Indyjskim luksusowym jachtem pasażerskim z towarzyszącymi często delfinami
 • dziewicza dżungla wschodniego Madagaskaru i wyspy Sainte Marie
 • wycieczki wydłubanymi w pniach drzew pirogami
 • kąpiele w turkusowych wodach zatok
 • doskonała francuska kuchnia

Wybierz termin

7900 PLN + 2330 EUR

7900 PLN + 2330 EUR

7900 PLN + 2330 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Antananarywa
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Antananarywy (z przesiadką), stolicy Madagaskaru (potocznie zwanej Tana). Po wylądowaniu i odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu. Zameldowanie, czas wolny, kolacja. Hotel BRAJAS 3*

2. DZIEŃ: Antananarywa Morondava
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Antananarywy. Poranne zwiedzanie ruin le Palais de la Reine (Pałacu Królowej) wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, podziwianie panoramy miasta oraz widoku na jezioro Anosy z punktu położonego ponad zabudowaniami miasta. Przejazd Aleją Niepodległości – główną aleją miasta. Następnie transfer na lotnisko skąd wewnętrznymi liniami Air Magagascar polecimy do Morondava, niedużego portowego miasta na środkowo-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. Przylot wczesnym popołudniem. Transfer do hotelu przy plaży nad kanałem Mozambickim. Czas wolny, spacer po mieście, plażowanie. Wieczorem kolacja w znanej z perfekcyjnie podawanych owoców morza włosko-francuskiej restauracji. Hotel Aux Sables d Or 3* (bungalowy/pokoje).

3. DZIEŃ: Morondava Bekopaka (TSINGY)
Rano, po bardzo wczesnym śniadaniu, początek Wielkiego Safari 4×4 i odjazd w kierunku Bekopaka, miasteczka położonego w sąsiedztwie Naturalnego Rezerwatu Tsingów w Bemaraha. Niecałe 100 kilometrów od wyjazdu z Morondavy, przepłyniemy promem rzekę Tsiribihina. Obiad zjemy w Belo sur Tsiribihina. Dalsza droga w kierunku Tsingów, będziemy mijali tereny pełne na wpół wyschniętych lasów, gdzieniegdzie będziemy widzieli baobaby. Późnym popołudniem dotrzemy do Bekopaka. Zameldowanie w hotelu, kolacja, czas wolny. Hotel Olympe de Bemaraha 3* (bungalowy/pokoje).

4. DZIEŃ: Bekopaka
Po śniadaniu wizyta w największym na Madagaskarze Parku Narodowym Tsingów w Bemaraha wpisanym na listę dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO – rezerwacie Wielkich Tsingów Andamozavaky. Fenomenalny, górski Park Narodowy, gdzie wędruje się skalnymi labiryntami i dochodzi do punktów widokowych z niesamowitym, księżycowym widokiem na wapienne iglice, dochodzące do kilkudziesięciu metrów wysokości. Gdzieniegdzie pomiędzy szczytami rozpostarte są wiszące mosty, po których na druga stronę przejść mogą odważni, niemający lęku wysokości turyści. Wśród skał w leśnych kanionach żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt, w tym lemury i liczne kameleony. W dolnej części masywów Tsingy znajdują się liczne jaskinie. Przez UNESCO rezerwat został zakwalifikowany do Światowego Dziedzictwa Przyrody. W trakcie wycieczki możliwość zorganizowania pikniku z jedzeniem i napojami. Trasa kończy się na przełomie rzeki Manambolo. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Kolacja, czas wolny. Hotel Olympe de Bemaraha 3* (bungalowy/pokoje).

5. DZIEŃ: Bekopaka – Park Narodowy Kirindi
Po śniadaniu powrót czekającymi na nas pojazdami 4×4 w kierunku Morondavy. Po przekroczeniu promem rzeki Tsiribihina i zjedzeniu obiadu w w Belo sur Tsiribihina, pojedziemy w kierunku Morondavy do Narodowego Parku Kirindi Mitea. W rezerwacie, na obszarze chronionym, flora jest bardzo zróżnicowana. Szczególny walor parku stanowią trzy gatunki baobabów, w tym zwłaszcza efektowny baobab Grandidiera. Wiele zwierząt występujących w parku to endemity, które żyją tylko na jego obszarze. Można tutaj znaleźć 11 gatunków ssaków (z których 10 jest endemicznych), 47 gatunków ptaków (z których 33 są endemiczne), 23 gatunki gadów (wszystkie endemiczne), 10 gatunków płazów i 90 gatunków motyli. Dojazd do hotelu późnym popołudniem, zakwaterowanie, kolacja czas wolny. Hotel Le Relais de Kirindi 3* (bungalowy).

6. DZIEŃ: Park Narodowy Kirindy Morondava
Po śniadaniu wizyta w suchym lesie, pełnym Baobabów Parku Kirindi. Obserwacja lemurów i jeżeli sprzyjać nam będzie szczęście drapieżnych Fos. Odwiedziny Baobabu Zakochanych. Po obiedzie powrót do Morondavy słynną Aleją Baobabów. Po południu dotarcie do Morondavy, do znanego już nam hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja. Hotel Aux Sables d Or 3* (bungalowy/pokoje).

7. DZIEŃ: Morondava – Antsirabe
Po śniadaniu zmiana środka lokomocji na minibus z Antananarywy, z którym pożegnamy się dopiero w dniu naszego odlotu do Polski. Tego dnia podróżować będziemy do Antsirabe. Po drodze postój przy jeziorze Tritriva, obiad w lokalnej restauracji. Późnym popołudniem przyjazd do wspomnianego Antsirabe – dawnej francuskiej stacji klimatycznej, niegdyś bardzo znanego i licznie uczęszczanego kurortu, gdzie czas zatrzymał się w epoce kolonialnej. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja w bardzo klimatycznej restauracji, gdzie często organizowany jest wieczór malgaskiej piosenki. Hotel Les Chambres du Voyageur 3*.

8. DZIEŃAntsirabe Andasibe
Rano, po śniadaniu, przejażdżka lokalnymi rikszami (pousse-pousse/pchaj-pchaj). Następnie droga do Andasibe, po drodze przejeżdżać będziemy przez stolicę Antananarywę. Droga przebiegać będzie przez malownicze krajobrazy płaskowyżu czerwonej wyspy. Liczne bananowce, gdzieniegdzie ryżowe poletka. Po drodze odwiedzimy lokalne wytwórnie rzemieślnicze. Przewidziana jest wizyta w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń w Ambatulambo. Po minięciu Antananarywy zrobimy postój na obiad, następnie wizyta w ośrodku. gdzie zgromadzone są liczne gatunki kameleonów i tropikalnych żab. Po minięciu Moramanga, handlowej miejscowości na trasie przyjazd do znanego i licznie odwiedzanego przez podróżników hotelu Feon ny Ala 2* (bungalowy), kolacja w hotelu, czas wolny.

9. DZIEŃ: Andasibe Kanał Panganales Ankanin Nofy
Po śniadaniu, wcześnie rano wizyta w Rezerwacie Analamazoatra i podziwianie unikalnej dla Madagaskaru flory, rozlicznych gatunków storczyków, w tym wanilii oraz obserwacja największego gatunku lemurów Indri-Indri. Po zwiedzaniu rezerwatu przerwa na kawę i droga w kierunku Oceanu Indyjskiego do kanału Pangalanes. W ciągu niecałych trzech godzin drogi, powietrze z rześkiego stanie się wilgotne i ciepłe a wysokość nad poziomem morza, z wyjściowego dla Andasibe prawie kilometra spadnie do blisko poziomu morza. Po obiedzie w Brickaville, przesiadka do czekających pojazdów 4×4 i dojazd pełną nierówności trasą nad słodkowodne jezioro Rosoabe. Prawie dwugodzinna przeprawa przez system jezior i kanał Pangalanes do hotelu. Po drodze obserwować będziemy dziewicze krajobrazy oraz zachód słońca. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu Pangalanes Jungle Nofy 3* (bungalowy).

10. DZIEŃ: Ankanin Nofy
Rano, po śniadaniu, przeprawa łodzią na drugą stronę jeziora Ampitabe i zwiedzanie prywatnego, należącego do hotelu Palmarium, naturalnego rezerwatu lemurów. Następnie krótka wizyta w okolicznej wiosce i powrót brzegiem jeziora do hotelu Palmarium na obiad. Po obiedzie przeprawa przez jezioro i powrót do hotelu. Czas wolny, popołudniowe plażowanie. Wieczorem kolacja. Hotel Pangalanes Jungle Nofy 3* (bungalowy).

11. DZIEŃ: Ankanin Nofy Foulpointe/Mahambo
Po śniadaniu przeprawa łodzią do Toamasina (Tamatave). Po dopłynięciu przesiadka do czekającego na nas nas małego autobusu i obiad w mieście, największym porcie Madagaskaru. Objazd, zwiedzanie miasta z okien pojazdu i wczesnym popołudniem wyjazd do Foulpointe lub do Mahambo (miejsca oddalone są od siebie 20 kilometrów). Droga wiedzie przez teren nizinny, z rozlewiskami wodnymi i licznymi wioskami. Późnym popołudniem dojazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja. Hotel Manda Beach 3* (bungalowy) w Foulpointe albo Hotel La Pirogue 3* (bungalowy) w Mahambo.

12. DZIEŃ: Foulpointe/Mahambo Sainte Marie (Nosy Boraha)
Rano, po śniadaniu, dojazd do porciku w Mahambo, gdzie podróżni przesiądą się na największy prywatny statek pasażerski przewożący lokalnych mieszkańców oraz turystów pomiędzy wyspą Madagaskar a wysepką Sainte Marie (wysepka o długości 50 kilometrów) – EL CONDOR. Rejs trwać będzie około 3 godzin. Po dopłynięciu do Ambodifotatra – stolicy wyspy, transfer do hotelu. LAKANA 3* (bungalowy), wolny czas i kolacja.

13. DZIEŃ: Sainte Marie (Nosy Boraha)
Po śniadaniu pierwszy fakultatywny dzień zwiedzania wyspy lub odpoczynek i plażowanie. Fakultatywnie przejazd przez dziewiczy tropikalny las. Zapoznawanie się z florą i fauną wyspy. Spotkanie z lemurami. Zwiedzanie plantacji przypraw m.in. wanilii i kawy. Wyprawa pirogami wśród lasów namorzynowych znanych również jako lasy mangrowe. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja. Hotel LAKANA 3* (bungalowy).

14. DZIEŃ: Sainte Marie (Nosy Boraha)
Po śniadaniu drugi fakultatywny dzień zwiedzania wyspy. Dotarcie na stronę wschodnią wyspy. Kąpiel w naturalnie wydrążonym przez wody wodospadu basenie. Odwiedziny cmentarza Piratów – wyspa Sainte Marie, która nazwę zawdzięcza portugalskim odkrywcom, była w XVII wieku jedną z głównych kryjówek piratów na Oceanie Indyjskim. Później wizyta w najstarszym kościele. Dla chcących inaczej spędzić czas, dalsze plażowanie, również możliwość wynajmu quadów lub skuterów i samodzielne zwiedzanie wyspy. Możliwość spędzenia dnia na połowie z wynajętej w tym celu łodzi motorowej dużych ryb – ostroboków o wadze do 30 kg, 50-kilogramowych barakud, ryb z rodziny panterkowatych, czasem dochodzących do 120 kg mieczników czy też rekinów. Wieczorem kolacja. Hotel LAKANA 3* (bungalowy).

15. DZIEŃ: Sainte Marie (Nosy Boraha) Toamasina (Tamatave)
O świcie, po szybkim śniadaniu, dojazd do portu w Ambodifotatra i transfer łodzią motorową do Soanierana Ivongo, miasteczka na wyspie Madagaskar. Podczas rejsu będzie można obserwować wschód słońca na oddalającej się Sainte Marie. Po niecałych dwóch godzinach znajdziemy się na lądzie, gdzie czekać na nas będzie nasz mały autobus. Droga do Toamasina przebiega wzdłuż dzikich plaż i lagun, brzegi porośnięte są palmami kokosowymi. Sama droga do stolicy prowincji zajmie kilka godzin. Około południa staniemy na wypoczynek w Foulpointe, gdzie chętni będą mogli się wykapać w oceanie lub hotelowym basenie. Wczesnym popołudniem dotrzemy do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. Hotel NEPTUN 4*.

16. DZIEŃ: Toamasina (Tamatave) – Antananarywa
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Droga do Antananarywy. Przejazd przez plantację palm, z owoców których wyrabia się olej palmowy. Będziemy mogli obserwować zmieniające się krajobrazy, droga od Brackville do Antananarywy pnie się do góry, wśród serpentyn będzie powoli się wznosić aż do wysokości prawie 1400 metrów n.p.m. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja. Dla chętnych fakultatywne wyjście do sławnego na Madagaskarze klubu nocnego – Cabaret Le Glacier. Hotel BRAJAS 3*.

17. DZIEŃ: Antananarywa odlot do Polski
Po śniadaniu czas na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym targu. Później obiad w restauracji blisko lotniska. Transfer na lotnisko.

18. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Antananarywa – Warszawa (z przesiadką)
 • przelot wewnętrzny na trasie Antananarywa – Morondava
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4*
 • śniadania i obiadokolacje
 • transfery z i na lotnisko
 • czterodniowe safari landcruiserami 4×4 do parku Tsingy de Bemoraha i rezerwatu Kirindy
 • transport mikrobusem wraz z kierowcą i lokalnym przewodnikiem na trasie Morondava – Antananarywa – Sainte Marie – Antananarywa
 • przejazd pojazdami 4×4 do kanału Pangalanes
 • wynajęcie na trzy dni łodzi motorowej na trasie Brickaville – kanał Pangalanes – Tamatave (Toamasina)
 • rejs na Sainte Marie luksusowym statkiem El Condor oraz powrót na Madagaskar łodzią motorową
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas pobytu na Madagaskarze
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • obiadów i napojów do kolacji
 • kosztów uzyskania wizy – ok. 30 EUR
 • biletów wstępu do parków narodowych oraz opłat za lokalnych przewodników – ok. 180 EUR
 • zwyczajowych napiwków dla obsługi (wnoszenie / wynoszenie bagażu, przeładunku), napiwków w restauracjach, zwyczajowego napiwku dla ekipy kierowców, napiwków dla przewodników – ok. 80 EUR (łącznie)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • ew. atrakcji fakultatywnych
 • ew. dopłaty do pokoju jednoosobowego: 350 EUR