dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

  • nowoczesne Kuala Lumpur
  • poddrzewny spacer w pierwotnej dżungli Taman Negara
  • malownicze plantacje herbaty w Cameron Highlands
  • spotkanie z orangutanami
  • wypoczynek na rajskiej wyspie Langkawi

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Wylot z lotniska w Warszawie.

2. DZIEŃ: Kuala Lumpur
Przylot do Kula Lumpur. Transfer do hotelu. Po południu, wyjazd z hotelu w celu zwiedzenia miasta. Trasa i obejmuje: przejazd przez Lake Gardens; z przystankami w Narodowym Meczecie Masjid Negara i na Placu Niepodległości. Stamtąd wybierzemy się na krótki spacer do Central Market przy zbiegu rzek Gombak i Klang – obok Masjid Jamek – jednego z pierwszych budynków wzniesionych w Kuala Lumpur. Spacer po Chinatown, następnie udamy się do Kampung Baru, typowej dzielnicy, gdzie większość domów wciąż jest zbudowanych zgodnie z tradycyjną malejską architekturą. Podróż kontynuujemy ku KLCC, aby zrobić świetną sesję zdjęciową jednym z największych na świecie bliźniaczych wież. Nocleg.

3. DZIEŃ: Kuala Lumpur – Malakka – Kuala Lumpur 
Śniadanie w hotelu. Rano wyjazd do Malakki, położonej 145 km na południe od Kuala Lumpur. Po przyjeździe do miasta zobaczymy ruiny twierdzy Famosa, Plac Holenderski i przejdziemy przez most nad rzeką Malakka  skąd rozpoczniemy spacer ulicami starego miasta. Większość starych budynków została odnowiona pod względem oryginalnego zamysłu i przekształcone w niezwykłe sklepy. Następnie rozpoczniemy rejs wzdłuż rzeki Malakka, z pokładu statku będziemy obserwować budynki z holenderskimi i brytyjskimi wpływami architektonicznymi. Zwiedzimy Baba Nyonya – muzeum w domu, następnie będziemy mieli okazję by podziwiać Cheng  Hoon Teng, najstarszą chińską świątynię w Malezji (z 1645 roku) i Kampung Kling, najstarszy meczet w Malacce. Ostatni przystanek podróży to Bukit China (Chińskie Wzgórze) – największy chiński cmentarz poza Chinami. Powrót do Kuala Lumpur późnym popołudniem. Nocleg.

4. DZIEŃ: Kuala Lumpur – Tamana Negara  
Po śniadaniu wyjazd do Kuala Tahan, przejazd trwa około 3-4 godziny. Po przyjeździe, rejestracja w biurze parku i niewielka opłata za wejście. Niewielkie opłaty są również nałożone przez władze parku na każdy aparat i kamerę wniesioną na teren parku. Wsiadamy na pokład łodzi, która zabierze nas do lasu deszczowego Tamana Negara. Obiad w lodgu. PO południu czas wolny. Około 20:30 rozpoczniemy nocną wycieczkę po dżungli  (lekki spacer) podczas której będziemy odkrywać bogactwo flory i fauny tego obszaru. Nocleg.

5. DZIEŃ: Taman Negara
Śniadanie. W godzinach rannych wraz z przewodnikiem po dżungli, powędrujemy w górę ku Bukit Teresek (Wzgórze Teresek). Przez pierwsze 500 metrów będziemy podążać płaską i prostą ścieżką. Następnie zaczniemy wspinać się na szczyt wzgórza. Skąd rozpoczniemy najbardziej ekscytującą część wędrówki. Będziemy cieszyć się spacerem po najdłuższym na świecie deptaku ukrytym pod baldachimem z koron drzew, wzdłuż podwieszanego mostu, który umożliwia gościom widok na bogatą i zróżnicowaną florę i faunę na samym szczycie lasu. Całodzienna wycieczka obejmuje również Rapid Shooting (spływ w drewnianych łódkach wartkimi kaskadami Sungai Tembeling), obiad w lokalnej restauracji, krótką kąpiel w rzece Abai i wizytę w osadzie Orang Asli. Kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ: Taman Negara – Wzgórza Camerona
O godzinie 9:00, wsiądziemy na pokład łodzi i przepłyniemy przez rzekę, a następnie przejedziemy przez malownicze górskie kręte drogi dżungli. Przejazd trwa około 5 godzinach. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu odwiedzimy plantację herbaty i miejsca zamieszkania ludu Orang Asli. W lasach Wzgórz Camerona (Cameron Highlands) wciąż żyją rdzenni mieszkańcy plemion malajskich. Będziemy mogli zobaczyć jak żyją oni w harmonii z ich naturalnym środowiskiem. Nocleg.

7. DZIEŃ: Wzgórza Camerona – Bukit Merah – Langkawi
Śniadanie. Wyjazd w godzinach rannych. Przejedziemy do Bukit Merah, jedyny ośrodek badawczy orangutanów na Półwyspie Malezyjskim. Po krótkiej przeprawie łodzią dotrzemy na wyspę orangutanów, gdzie te wyjątkowe stworzenia żyją na wolności. Ta wyjątkowa wyspa służy jako miejsce hodowli, jak również centrum badań zachowań i edukacji, aby lepiej zrozumieć te zagrożone gatunki. Z Bukit Merah, godzina jazdy do królewskiego miasta Kuala Kangsar, gdzie zwiedzimy meczet Ubudiah Mosque. Stamtąd, kontynuujemy podróż w kierunku Langkawi. Nocleg w wybranym hotelu na wyspie Langkawi.

8-10. DZIEŃ: Langkawi
Śniadanie. Wypoczynek na rajskich plażach wyspy Langkawi.

11. DZIEŃ: Langkawi – Kuala Lumpur
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Langkawi. Przelot do Kula Lumpur, a następnie do Europy.

12. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:
• zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
• śniadania zgodnie z programem (pilot doradza przy wyborze restauracji i dań z menu na obiady i kolacje)
• transport zgodnie z programem
• zwiedzanie zgodnie z programem z biletami wstępu
• opiekę polskojęzycznego pilota od przylotu do Singapuru do wylotu z Kuala Lumpur dla grup powyżej 6 osób, w przypadku mniejszych grup opieka angielskojęzyczna
• obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
CENA NIE OBEJMUJE:
• biletu lotniczego na trasie Warszawa – Singapur, Kuala Lumpur – Warszawa – cena ok. 4000 PLN
• obiadów i kolacji, atrakcji fakultatywnych i wydatków własnych
• zwyczajowych napiwków – ok 5-8 EUR/os./dzień