dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 

Podczas wyjazdu bardzo dobrze poznamy ten kompaktowy archipelag na południu Europy. Zwiedzimy stolicę, poznamy najcenniejsze zabytki i obejrzymy najpiękniejsze klify, popłyniemy na wyspę Gozo, a także skosztujemy tutejszej odmiany kuchni śródziemnomorskiej. Będziemy mieli także możliwość wypocząć w znanym kurorcie i naładować baterie energią słońca i fantastycznych, żyjących na Malcie ludzi.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Zwiedzanie Valletty

Transfer do apartamentów i po chwili na odświeżenie wraz z przewodnikiem przeprawiamy się promem ze Sliemy do Valletty. Najwspanialsza panorama stolicy Malty. Zwiedzamy Muzeum Fortyfikacji i przechodzimy wąskimi uliczkami pod kościół karmelitanek i na Triq Ir Repubblika. Zwiedzamy Katedrę św. Jana Chrzciciela ze słynnym obrazem Caravaggia. Zaglądamy na dziedziniec Pałacu Wielkich Mistrzów i wchodzimy do dawnej rycerskiej gospody, gdzie dziś jest Muzeum Archeologiczne z ciekawą kolekcją pamiątek po Fenicjanach. Spacerem udajemy się do barokowego kościoła św. Pawła od Wraku, który przypomina teatr. Zatrzymujemy się na moment w ogrodach Barrakka, żeby uczestniczyć w salucie armatnim oddawanym przez żołnierzy w historycznych mundurach. Przechodzimy przez bramę miasta pod fontannę z Trytonami i przed powrotem do hotelu poznajemy współczesną Vallettę, położoną poza turystycznym traktem.

2. DZIEŃ: Największe skarby Malty

Po śniadaniu wsiadamy w samochód i wraz z przewodnikiem ruszamy wgłąb wyspy. Zatrzymujemy się na punkcie widokowym, żeby podziwiać słynną Blue Grotto. Zwiedzamy Hagar Qim – neolityczną świątynię sprzed 5,5 tys. lat. Wspinamy się na najwyższy punkt wyspy przy kapliczce św. Marii Magdaleny i oglądamy Klify Dingli opadające białymi ścianami prosto do Morza Śródziemnego. Schodzimy pod ziemię do Katakumb św. Pawła, gdzie spotykali się pierwsi chrześcijanie. Przechodzimy spacerem do Mdiny – starej stolicy Malty, gdzie można zagubić się w labiryncie wąskich zaułków i odkrywać malownicze zakątki. Jedziemy dalej do miejscowości Mosta, w której zwiedzamy niezwykły, przypominający rzymski Panteon, kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Na koniec dnia zajedziemy do Marsaxlokk, wioski rybackiej, a zarazem fantastycznego „zagłębia” doskonałych restauracji specjalizujących się w owocach morza.

3. DZIEŃ: Zwiedzanie Gozo

Jemy pożywne śniadanie i ruszamy do przeprawy promowej. Przepływamy cieśninę łączącą Maltę z Gozo, by dotrzeć do najstarszej budowli Europy, świątyni Ggantija, którą wybudowano na tysiąc lat przed pierwszymi egipskimi piramidami. Przechodzimy do ciekawego Młyna Ta’Kola, gdzie zobaczymy jak wyglądało zwyczajne życie na Malcie w XIX wieku. Następnie przejedziemy do zatoki Ramla, przy której znajduje się grota, w której według Homera, heros spod Troi – Odyseusz – spędził siedem lat, jako więzień nimfy Kalypso. Malowniczą, wąską drogą nad morzem, dotrzemy do spektakularnego wąwozu Wied il-Ghasri, po drodze zatrzymując się, by zobaczyć niezwykłe saliny, gdzie od wieków wydobywa się sól. Naszym następnym celem będzie Bazylika Ta’Pinu, do której pielgrzymują Maltańczycy. Zajedziemy też na miejsce, w którym do 2017 roku stało Azure Window – jeden z symboli Malty. Dziś jest tam otoczona skałami zatoka, która „zagrała” w serialu Gra o Tron. Przejdziemy się też nad „wewnętrzne morze” – lagunę połączoną z morzem kilkudziesięciometrową jaskinią. Wracając do hotelu zatrzymamy się przy Wiosce Popeye’a, gdzie kręcono film muzyczny z Robinem Williamsem w roli bohaterskiego marynarza.

4. DZIEŃ: Wypoczynek w hotelu z basenem

Wycieczka fakultatywna do National Aquarium

5-6. DZIEŃ: Wypoczynek w hotelu z basenem

7. DZIEŃ: Powrót do Polski

CENA OBEJMUJE:

  • Transfer z/na lotnisko w Valletcie
  • Opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota-przewodnika
  • Noclegi w hotelach lub apartamentach z łazienką i kuchnią
  • Wyżywienie typu B&B
  • Transport na wyspie samochodem osobowym lub busem (w zależności od liczby uczestników)
  • Pełne ubezpieczenie komunikacyjne, wypadkowe
  • Opłaty drogowe, parkingowe, promy
  • Ubezpieczenie turystyczne KL i NNW oraz ubezpieczenie bagażu

CENA NIE OBEJMUJE: