dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa pielgrzymkowa do Meksyku 14 dni
MEKSYK-PUEBLA-TAXCO-ACAPULCO
14-27.11. 2024

Cena:
20-24 osoby – 1690 USD + 5570 PLN
25-29 osoby – 1650 USD + 5500 PLN

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1 dzień. Miasto Meksyk.

Zbiórka na lotnisku i wylot z Polski. Przylot do Miasta Meksyk. Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna. Nocleg.

2 dzień. Bazylika Guadalupe.

Śniadanie. Całodzienna wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Zwiedzanie Patio Ameryk, spacer przy Świątyni Źródlanej do Ogrodów Gwadalupiańskich, Wzgórze Objawień. Wizyta w Muzeum Guadalupe, które opowiada o historii objawienia, obrazu oraz kultu od czasów kolonialnych do współczesności. Msza Święta. Czas wolny na zakupy i poświęcenie pamiątek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień. Plac Trzech Kultur – Teotihuacan.

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, gdzie został ochrzczony święty Juan Diego. Kościół Santiago de Tlatelolco. Msza święta. Przejazd na północ od Miasta Meksyk. Zwiedzanie “miasta bogów”, Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych, Świątynia Pierzastego Węża. Obiadokolacja pod piramidami. Powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

4 dzień. Muzeum Antropologiczne – Xochimilco.

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: park Chapultepec, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, Msza Święta. Wizyta w Muzeum Antropologicznym, w którym zgromadzone są najbogatsze na świecie zbiory sztuki indiańskiej. Obiadokolacja podczas rejsu na łodziach w ogrodach Xochimilco, w rytm muzyki mariachi i marimba. Powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

5 dzień. Starówka Miasta Meksyk – Puebla.

Śniadanie. Zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk, jednego z największych miast świata: Park Alameda, ulica Madero, Plac Zócalo, Katedra. Msza Święta. Czas wolny. Obiad w restauracji z widokiem na starówkę. Przejazd widokowy przez Kordylierę Wulkanów Sierra Madre do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu na wpisanej na listę zabytków UNESCO kolonialnej starówce
Puebla. Nocleg.

6 dzień. Tonantzintla – Huejotzingo – Hacjenda Tlaxcala.

Śniadanie. Zwiedzanie słynnego z indiańskiego baroku kościółka w Tonantzintla, gdzie filigranowe rzeźby ozdobionych pióropuszami cherubinów, pełnych kolorów, kwiatów i owoców mieszają się ze sobą w jednym z najwspanialszych przykładów ludowej sztuki sakralnej na świecie. Przejazd przez Cholula do klasztoru Huejotzingo i zwiedzanie Muzeum Kolonialnego. Po południu przejazd na plantację agaw i do działającej do dnia dzisiejszego od czasów kolonialnych hacjendy, słynącej z wyrobów napoju pulque. Zwiedzanie, msza święta w kapliczce w hacjendzie i tradycyjny obiad z potraw z pieca ziemnego. Nocleg w Puebla.

7 dzień. Puebla – Taxco.

Po śniadaniu zwiedzanie „miasta aniołów”, Puebla: Starówka UNESCO, Katedra i Kościół Santo Domingo z Kaplicą Różańcową, zwaną ósmym cudem świata oraz rynek Parian. Przejazd na nocleg do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku – Taxco. Na trasie obiad w historycznej restauracji historycznej hacjendy z widokiem na wulkany. Nocleg w panoramicznie położonej, byłej kolonialnej misji w Taxco.

8 dzień. Cacahuamilpa – Taxco.

Śniadanie. Zwiedzanie największych na kontynencie amerykańskim jaskiń Cacahuamilpa. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół Świętej Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zócalo. Obiadokolacja. Nocleg w Taxco.

9 dzień. Taxco – Acapulco.

Śniadanie. Wizyta w nieudostępnionej szerokiej turystyce, jedynej na kontynencie kopalni srebra z czasów indiańskich. Przejazd do “perły Pacyfiku” – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży wraz z pakietem all inclusive. Kolacja i nocleg w Acapulco.

10 dzień. Acapulco All Inclusive.

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Po południu podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada. Kolacja i nocleg.

11 dzień. Acapulco All Inclusive.

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą) rejs po Zatoce Acapulco wraz z open bar (65 USD). Kolacja i nocleg Acapulco.

12 dzień. Acapulco All Inclusive.

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą) wyprawa na Lagunę Coyuca, rejs łodziami po rzece, kąpiele, obiad na plaży (95 USD). Kolacja i nocleg Acapulco.

13 dzień. Acapulco – Guadalupe – Miasto Meksyk.

Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques zgodnie z rozkładem lotów. Pożegnalne zwiedzenie Bazyliki Guadalupe. Przejazd n Obiad. Przejazd na lotnisko w Meksyk D.F. i wylot z Meksyku.

14 dzień. Powrót do Polski.

Przylot do Polski. Zakończenie podróży.

Cena zawiera:

•zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych w hotelach 4/3*
•śniadania, obiadokolacje, kolacje wg programu
•międzynarodowego biletu lotniczego na trasie Warszawa– Mexico City – Warszawa z przesiadką w Europejskim porcie lotniczym.
•program turystyczny
•wszystkie przejazdy na terenie Meksyku
•opieka polskiego pilota z Opal Travel w Meksyku
•ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
•składka na turystyczny fundusz gwarancyjny i TFZ

Cena nie zawiera:

•napiwków dla bell bojów, kelnerów, pokojowych 5 USD/dzień
•napiwków dla kierowcy i przewodnika
•wycieczek opcjonalnych (dla chętnych podczas pobytu)
•bilety wstępów 250 USD płatne w Meksyku
•napoi chłodzących
•opłat za ewentualne testy PCR (w miarę konieczności)