dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA – MEXICO CITY
Przelot do Mexico City. Po przylocie transfer do hotelu i nocleg.

2. DZIEŃ: MEXICO CITY
Śniadanie. Zwiedzanie miasta MEKSYK – stolicy Meksyku – największej aglomeracji świata (ok. 25 mln mieszkańców): centrum historycznego (lista UNESCO), Zocalo, Katedry Metropolitarnej, Pałacu Narodowego, urokliwego Parku Chapultepec i Muzeum Antropologicznego. Przejażdżka łodziami w ogrodach Xochimilco – obiad i nieodłączna muzyka meksykańska. Powrót do hotelu i nocleg.

3. DZIEŃ: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – MEXICO CITY
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur, Sanktuarium Matki Boskiej Guadalupe – patronki Meksyku i Ameryki Wycieczka do TEOTIHUACAN (lista UNESCO) – „miejsca, gdzie ludzie stają się bogami”. Zwiedzanie Piramidy Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie. Zwiedzanie Pałacu Jaguara, Alei Umarłych, Świątyni Quetzalcoatla – Pierzastego Węża. Obiad w przerwie zwiedzania. Powrót do hotelu w mieście Meksyk, nocleg.

4. DZIEŃ: MEXICO CITY – CUERNAVACA – TAXCO
Śniadanie Wyjazd do Taxco, po drodze zwiedzanie Cuernavaca. Zwiedzanie CUERNAVACA – „miasta wiecznej wiosny” zwiedzanie zespołu katedralnego, Zocalo, Pałacu Cortesa /z zewnątrz/. Przyjazd i zwiedzanie TAXCO. Zwiedzanie kolonialnego centrum, perły baroku meksykańskiego – kościoła Santa Prisca, podziwianie panoramy miasta, możliwość zakupów unikalnych wyrobów oraz biżuterii w galeriach „meksykańskiej stolicy srebra”. Przejazd do hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ: TAXCO – PUEBLA
Śniadanie. Wyjazd do PUEBLA – „Miasta Aniołów”, najbardziej hiszpańskiego spośród meksykańskich miast, stolicy kuchni meksykańskiej. Spacer po historycznym centrum miasta (lista UNESCO) ze zwiedzaniem słynnej Kaplicy Różańcowej. Kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ: PUEBLA – VILLAHERMOSA
Po śniadaniu wyjazd do Villahermosa “Piekne miasto”. Całodzienna jazda do stolicy stanu Tabasco. Po przyjeździe kolacja i nolceg.

7. DZIEŃ: VILLAHERMOSA – PALENQUE
Śniadanie. Zwiedzanie miasta. W mieście znajduje się muzeum, które zawiera pamiątki po Olmekach, a wśród nich rzeźby bazaltowych głów z La Venta o wadze 18 ton każda. Przyjazd do Palenque. Zwiedzanie PALENQUE (lista UNESCO) – ruin świętego miasta Majów, jednego z najpiękniejszych miast prekolumbijskich Meksyku: Świątyni Inskrypcji, Świątyni Słońca, Świątyni Liściastego Krzyża, Pałacu. Przejazd do hotelu. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ: PALENQUE – UXMAL
Śniadanie. Przejazd do UXMAL (lista UNESCO) – jednego z najważniejszych miejsc historycznych Meksyku, najpiękniejszego przykładu baroku Majów – zwiedzanie: Świątyni Wróżbity, Pałacu Gubernatora, Czworoboku Mniszek, boiska do rytualnej gry w piłkę. Wyjazd do CELESTUN, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, chroniący lasy namorzynowe, będący ostoją ptaków – flamingów, pelikanów, kormoranów. Możliwość plażowania i kąpieli w ciepłych wodach Zatoki Meksykańskiej. Przejazd do Meridy, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ: UXMAL – MERIDA – CHICHEN ITZA – CANCUN/PLAYA DEL CARMEN
Śniadanie. Przejazd i krótkie zwiedzanie MERIDY, stolicy Jukatanu. Wyjazd w kierunku Riviera Maya, po drodze odwiedzenie egzotycznego, pełnego kolorów cmentarza potomków wielkiej cywilizacji Majów. Przejazd do CHICHEN ITZA (lista UNESCO) – zwiedzanie największego Miasta Majów: Świątyni Tysiąca Wojowników, Platformy Wenus, Piramidy, Świętej Studni Cenote i Obserwatorium Astronomicznego. Wizyta w tajemniczej jaskini Majów, możliwość kąpieli w podziemnej rzece. Przejazd na nocleg w Cancun/Playa del Carmen – zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży, ALL INCLUSIVE w czasie całego pobytu na Riviera Maya. Nocleg.

10-12. DZIEŃ: CANCUN/PLAYA DEL CARMEN
Wypoczynek w CANCUN/PLAYA DEL CARMEN na słynnej Riviera Maya położonej nad Morzem Karaibskim. Podczas wypoczynku proponujemy fakultatywnie: zwiedzanie COBA – miasta Majów położonego w sercu tropikalnej dżungli, TULUM – nadmorskiej twierdzy Majów malowniczo położonej na wysokim brzegu Morza Karaibskiego, parku rezerwatu przyrody XEL HA – możliwość pływania wśród ryb tropikalnych, parku XCARET (ruiny budowli Majów, nurkowanie, pływanie z delfinami), MEKSYKAŃSKI SHOW – FIESTA MEXICANA – fascynujące widowisko, w którym oglądamy to co najpiękniejsze w muzyce, śpiewie, tańcu, folklorze i historii Meksyku, rejs na ISLA MUJERES – Wyspę Kobiet, możliwość profesjonalnego nurkowania, oraz inne atrakcje SŁYNNEGO KURORTU.

13. DZIEŃ: CANCUN – WARSZAWA
Śniadanie. Czas wolny, transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Polski.

14. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Warszawa – Mexico, Cancun – Mexico D.F. – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
  • zakwaterowanie w hotelach 3/ 4* w pokojach 2-os. z łazienkami
  • śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem, podczas wypoczynku ALL INCLUSIVE
  • autokar lub mikrobus z klimatyzacją
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
  • opiekę polskiego pilota od momentu przylotu do wylot z Meksyku
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż), VAT

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • napojów do obiadów lub kolacji
  • zwyczajowych napiwków ok. 3-4 USD dziennie
  • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

Oferta dla klientów indywidualnych
Cena od osoby:
Wersja 1 – przewodnik po polsku
2 PAX- 3740 USD + koszt biletu lotniczego (od 3700 PLN)

Wersja 2 – kierowca/przewodnik mówiący po angielsku
2 PAX- 3120 USD + koszt biletu lotniczego (od 3700 PLN)