dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1 – Przylot

Przylot w godzinach wieczornych i transfer z lotniska do hotelu w centrum Mexico City, check-in i odpoczynek.
Opcjonalnie możliwość wyjścia na kolację.

Dzień 2 – City Tour Zocalo

Śniadanie w Casa de Azulejos, taras widokowy wieżowca Torre Latinoamericana i Palacio de Bellas Artes, zwiedzanie z przewodnikiem: Dzielnica Zócalo i Plaza de la Constitución, przejazd do dzielnicy Coyoacan i przerwa na lunch w jednej tamtejszych restauracji, przejście do domu Fridy Kahlo i Diego Rivery powrót do hotelu.
Wyjście na kolację w okolicy centrum.

Dzień 3 – Teotihuacan

Wczesny wyjazd do Teotihuacan (ok 05:00) Przelot balonem o wschodzie słońca nad piramidami (ok 45 min). Po locie lampka wina musującego i śniadanie przy muzyce na żywo (Mariachi). Zwiedzanie strefy archeologicznej w tym piramidy Słońca i Księżyca z przewodnikiem. Czas na lunch w Teotihuacan. W drodze powrotnej do centrum Mexico City (ok 65 km) wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Guadelupe lub przejazd do dzielnicy Xochimilco i podróż gondolami w kanałach.
Wyjście na kolację w okolicy hotelu.

Dzień 4 – Motyle Monarcha

Wyjazd do Sanktuarium Motyli Monarcha, śniadanie w restauracji na trasie. Dojazd do królestwa motyli lasach stanu Michoacán. Lunch po zwiedzaniu rezerwatu i powrót do Mexico City.
Wyjście na kolację w okolicy hotelu.

Dzień 5 – El Fuerte – Pueblo Magico

Śniadanie w hotelu lub w jego okolicy i ok 2h czasu na zakup pamiątek. Transfer na lotnisko, lunch i wylot do Los Mochis. Po przylocie transfer do El Fuerte (ok 1,5h). El Fuerte jest jednym z 4 Magicznych Miast (Pueblo Mágico) w stanie Sinaloa i znajduje się na linii kolejowej Chepe. Kolacja i nocleg w odrestaurowanej, rozległej hacjendzie z pięknym dziedzińcem pełnym tropikalnej roślinności i basenem.

Dzień 6 – Podróż pociągiem „El Chepe”

Po śniadaniu w hacjendzie poranny transfer (20 minut) na dworzec kolejowy El Fuerte. 4,5-godzinna podróż słynnym El Chepe przez Barranca del Cobre (Miedziany Kanion) i góry Sierra Madre wznoszące się do wysokości ponad 1500 m.n.p. Na pełnej trasie pociągu jest 87 tuneli i 39 mostów.Lunch w pociągu lub w hotelu po przyjeździe. Przyjazd na stację kolejową Bahuichivo, transfer do pięknej doliny Cerocahui i malowniczego hotelu. Kolacja w hotelu.

Dzień 7 – Zjeżdżalnia (zipline) i gondola wysokogórska

Wycieczka z górnej krawędzi do najgłębiej położonego miejsca w Kanionie, w ramach Adventure Park możliwość wyboru atrakcji Zjeżdżalnia zipline 7 odcinków, najdłuższy o długości ponad 1100 m lub podróż w dwie strony gondolą. Po około 3 godzinnej wizycie w Parku transfer do Divisadero u zbiegu trzech Kanionów: Urique, Tararecua i Cobre (ok 1h).Lunch, kolacja i nocleg w hotel na krawędzi Miedzianego Kanionu – najbardziej malownicze miejsce w całym systemie kanionów.

Dzień 8 – Creel – Pueblo Magico

Śniadanie i transfer do Chihuahua. Po drodze przystanek w mieście Creel (Pueblo Magico).Wycieczka po jeziorze Arareko i formacjach skalnych. Odwiedzimy Misję San Ignacio w Cusárare oraz dom w jaskini. Przystanek na lunch w drodze do miasta Cuauhtémoc.Przyjazd do Chihuahua, kolacja i nocleg.

Dzień 9 – Chihuahua – Los Cabos

Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko Chihuahua i przylot do Los Cabos. Zameldowanie w hotelu w Cabo San Lucas (ok 50 km od lotniska) i lunch w Marinie. Miasto słynie z niepowtarzalnego połączenia pięknych plaż, dynamicznego życia nocnego i imponujących formacji skalnych takich jak słynne „El Arco” (Łuk), który wyrasta z morza na samym końcu Półwyspu Kalifornijskiego. Popołudniowy wypoczynek przy hotelowym basenie z widokiem na Marinę. Kolacja w Cabo San Lucas.

Dzień 10 – Oceaniczne safari i plaża

Po śniadaniu w hotelu oceaniczne safari – poranny rejs i obserwacja wielorybów.
Popołudnie i lunch na plaży w Zatoce San Lucas. Kolacja z owocami morza.

Dzień 11 – San Jose del Cabo

Śniadanie i wyjazd do “magicznego miasteczka” San Jose del Cabo, przedpołudnie na plaży i w rezerwacie przyrody Estero, spacer po malowniczym centrum, słynnym z relaksującej atmosfery, historycznych zabytków, urokliwych alejek, galerii sztuki oraz przepięknych kolonialnych budynków. Lunch w trakcie zwiedzania. Powrót do Cabo San Lucas i nocna wyprawa po barach i klubach, kolacja i nocleg.

Dzień 12 – Hotel California

Po śniadaniu wyjazd do La Paz, po drodze przystanek na plaży surferów, wizyta w uroczym miasteczku Todos Santos i zdjęcie przed kultowym Hotelem California. Miasteczko znane jest z kolonialnej architektury, kolorowych budynków, kamienistych uliczek. Są tu galerie sztuki, butiki z lokalnymi wyrobami rękodzielniczymi i restauracje, lunch w jednej z nich. Kontynuacja podróży, zameldowanie w hotelu w La Paz, kolacja i nocleg

Dzień 13 – Wyspa Espiritu Santo

Po śniadaniu w hotelu, całodniowy rejs motorowy na wyspę Espiritu Santo. (kolonia lwów morskich i snorkelowanie). Możliwość spotkania humbaków, delfinów, żółwi. Lunch na plaży, powrót do La Paz przy zachodzie słońca na kolację i nocleg.

Dzień 14 – Basen i plaża

Śniadanie i odpoczynek przy basenie lub wyjazd na plażę Balandra która jest znana z wyjątkowego krajobrazu, z charakterystycznym kamieniem „El Hongo” (Grzyb), który jest jednym z jej symboli. Lunch na plaży lub w okolicach hotelu, wieczorem pożegnalna kolacja w centrum La Paz.

Dzień 15 – Wylot do Mexico City

Śniadanie, wymeldowanie z hotelu i transfer na lotnisko La Paz. Przelot do Mexico City
Wylot powrotny do Europy.

Warunki programu:

Realizacja podróży pociągiem możliwa tylko w przypadku rozpoczęcia programu (Dzień 1) w sobotę, lub środę (ze względu na rozkład jazdy pociągu).

Wymienione atrakcje mogą zostać zmienione w przypadku braku dostępności.
Pociąg El Chepe kursuje od października do lipca.
Obserwacje wielorybów i wyprawa do sanktuarium motyli Monarcha możliwa tylko w sezonie 20 grudnia-20 marca.
Poza tym okresem program zmienia się następująco:

*dzień 3 pozostaje Teotihuacan, lot balonami, strefa archeologiczna i Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe, wieczorem wizyta na Placu Garibaldi

*dzień 4 zamiast sanktuarium motyli – Muzeum antropologiczne z przewodnikiem, Kanały Xochimilco i podróż gondolą

*dzień 10 zamiast obserwacji wielorybów – w ciągu dnia pobyt odpoczynek w beach club na plaży Medano (do wykorzystania 50usd/os w cenie), późnym popołudniem Sunset Cruise z poczęstunkiem fajita’mi, open bar i muzyka
Wycena programu uwzględnia śniadania (14), kolacje (3), lunch (2).
Wycena nie zawiera: pozostałych posiłków (lunch i kolacja to koszt ok 30 usd/dzień/os), ubezpieczenie podróżne, zwyczajowe napiwki dla obsługi
Poza wyżywieniem cena zawiera: noclegi (14) – wypróbowane hotele 3* i 4*. Pokoje 2 osobowe z podwójnymi łóżkami. Przejazd pociągiem w pierwszej klasie. Transfery z/na lotniska (mini bus/SUV), transport (mini bus, SUV, w CDMX uber XL i jako atrakcja komunikacja miejska – 1x metro i 1x autobus) loty krajowe z bagażami <25kg+10kg podręczny, certyfikowanego przewodnika w Mexico City (zwykle w j. polskim), opłaty za wstęp do wymienionych muzeów, parków rozrywki (Adventure Park w Miedzianym Kanionie), wymienione pozostałe atrakcje, w czasie całego wyjazdu opiekę polskojęzycznego pilota, na terenie Baja California Sur (Los Cabos, La Paz) dodatkowo lokalny opiekun hiszpańskojęzyczny z bardzo dobrym j.angielskim.