dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: POLSKA – MIASTO MEKSYK / kolacja
16: 55 Przylot do miasta Meksyk. Odprawa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w mieście Meksyk. Hotel Royal Reforma.

2. DZIEŃ: ZOCALO – MUZEUM ANTROPOLOGII / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Przejazd do Parku Chapultepec – wizyta w Muzeum Antropologii, zapoznanie z najważniejszymi elementami niektórych kultur prekolumbijskich. Powrót do centrum miasta zwiedzanie placu Zocalo – główny plac stolicy, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitucion. Zwiedzanie Katedry Metropolitańskiej – najstarsza i największa – typowy przykład meksykańskiego baroku. Deptak Madero – spacer wśród barokowych Pałacy, Pałac Sztuk Pięknych, Świątynia Główna Azteków. Powrót do hotelu. Kolacja.

3. DZIEŃ: BAZYLIKA – TEOTIHUACAN / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Zwiedzanie kompleksu Bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika, Bazylika współczesna, w której znajduje się Tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian czy Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie”. Przejazd do Teotihuacan, największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki, gdzie znajdują się Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z oryginalnymi malowidłami na ścianach. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Wizyta w warsztacie obsydianu – loklany kamień pochodzenia wulkanicznego, degustacja tequili i pulque – napój produkowany z agawy „maguey”. Powrót do hotelu.

4. DZIEŃ: TLAXCALA – OAXACA / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Przejazd do Tlaxcala – stolica najmniejszego stanu Meksyku – Tlaxcala, spacer po centrum – jedna z najstarszych Katedr, budynek korridy, plac główny miasta. Przejazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg w hotelu. Hotel Mision Oaxaca

5. DZIEŃ: MONTE ALBAN – MITLA – TULE – TEOTITLAN / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Zwiedzanie przed hiszpańskiej stolicy Monte Alban – słynącej z płaskorzeźb Tancerzy i grobowców, miasto położone na wzgórzu z widokiem na miasto Oaxaca. Przejazd do Mitla – Pałac Gubernatora ze słynna dekoracja geometryczna Greki. Wizyta na rynku rzemiosła lokalnego. Najstarsze i największe drzewo z rodziny sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Teotitlan słynącego z warsztatów tkackich i produktów z wełny naturalnie barwionych. Tego dnia również wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem, poznanie produkcji. Obiad w restauracji lokalnej – szwedzki stół. Nocleg w hotelu.

6. DZIEŃ: OAXACA – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Zwiedzanie centrum Oaxaca – Katedra, Kościół Santo Domingo z piękną barokową dekoracją, hala targowa miejscowy folklor, fabryka czekolady. Przejazd w kierunku Puebla. Zakwaterowanie w hotelu Colonial. Kolacja w hotelu.

7. DZIEŃ: PUEBLA/ śniadanie / kolacja
Śniadanie. przejazd do Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki, na której Hiszpanie wybudowali kościół. Wizyta Tonantzintla – pueblo słynne z kościoła wybudowanego przez Indian w stylu barokowym, zachwyca kolorami i ogromną ilością dekoracji. Powrót do miasta, przejście sekretnymi tunelami, które ułatwiły mieszkańcom Puebli obronę przed atakiem Francuzów w 1862 roku. Wejście do krateru najmniejszego wulkanu na świecie. Spacer po centrum miasta – słodka uliczka słynna z lokalnych łakoci. Czas na zakupy na lokalnym rynku rzemiosła El Parian. Nocleg i kolacja Hotel Colonial.

8. DZIEŃ: PUEBLA – CACAHUAMILPA – TAXCO / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa jedna z najpiękniejszych jaskiń słynnych z form skalnych ukształtowanych przez krople wody – sala koncertowa, gdzie śpiewał, miedzy innymi, Placido Domingo. Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg. Hotel Monte Taxco

9. DZIEŃ: TAXCO – ACAPULCO
Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca . Przejazd do Acapulco – słynny kurort, położony nad Zatoka św. Lucji miasto zyskało sławę w latach 60 i 70 ulubione miejsce aktorów, polityków amerykańskich. Hotel All inclusive. Hotel El Cano

10. DZIEŃ: ACAPULCO / All inclusive
Wypoczynek All inclusive.

11. DZIEŃ: ACAPULCO / All inclusive
Wypoczynek All inclusive.

12. DZIEŃ: ACAPULCO – VISTA HERMOSA / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Przejazd do Vista Hermosa – XVI-wieczny obiekt historyczny wpisany na listę największych zabytków Meksyku. Hacjendę załozył sam Hernán Cortès, hiszpański konkwistador, znany przede wszystim jako zdobywca Meksyku. Na jej obszarze uprawiano kukurydzę, produkowano cukier. Zniszczona w czasie rewolucji meksykańskiej, odnowiona w 1945 roku. Zwiedzanie posiadłości oraz jej piwnic. Zakwaterowanie w hacjendzie. Kolacja

13. DZIEŃ: LOTNISKO / śniadanie
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Xochimilco, godzinny rejs na łodzi przy muzyce Mariachis. Przejazd na lotnisko. 23:00 Wylot do Europy.

14. DZIEŃ: POLSKA
21:35 Powrót do kraju. Zakończenie Wyprawy.

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych w hotelach 3*/4*
 • śniadania i obiadokolacje wg programu
 • all inclusive podczas wypoczynku w Acapulco
 • program turystyczny
 • wszystkie przejazdy na terenie Meksyku
 • prywatne transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • bilety wstępów
 • godzinny rejs w Xochimilco połączony z obiadem na łodzi i 5 piosenek los mariachis
 • lokalnego przewodnika
 • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wycieczki
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • międzynarodowego biletu lotniczego na trasie Warszawa – Mexico City – Warszawa (cena od 4500 PLN/osoba)
 • napiwków dla bell-bojów, kelnerów, pokojowych, opłat i podatków lokalnych wymaganych na miejscu – 110 USD/osoba ( płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)
 • napiwków dla kierowcy i przewodnika – 30 USD /osoba (płatne po zakończeniu wyprawy)
 • wycieczek opcjonalnych
 • napoi chłodzących i alkoholowych
 • lunchów
 • opłat za ewentualne testy PCR

Cena zostanie ponownie wyliczona w przypadku drastycznej zmiany kursu USD lub zmiany ilości chętnych. Za klauzulę siły wyższej uważa się decyzje władz narodowych dotyczące zamknięcia jakichkolwiek obiektów wymienionych w programie z powodu świąt lub innych wydarzeń, a tym samym niemożność ich prezentacji grupie.