dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Mexico City – największe miasto świata
 • kolonialne dziedzictwo Meksyku: Merida, Puebla i Taxco
 • tajemnicze miasta i skarby Majów: Teotihuacan, Palenque i Chichen Itza
 • cuda przyrody – kanion El Sumidero, puszcza lakandońska
 • wypoczynek ALL INCLUSIVE na Riviera Maya

Wybierz termin

4590 PLN + 2645 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa Meksyk
Spotkanie grupy na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Przylot do Meksyku. Po przylocie do Meksyku transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ: Mexico City
Śniadanie. Zwiedzanie Mexico City, jednej z największych metropolii świata, cechującej się licznymi zabytkami, w tym pozostałościami po Aztekach i koloniach hiszpańskich. Spacer po historycznym centrum miasta, wpisanym na listę UNESCO; Pałac Sztuk Pięknych, Katedra, Pałac Narodowy (jeśli będzie otwarty) – wzniesiony w miejscu pałacu ostatniego władcy Azteków – Montezumy, Museo Mural Diego Riviera. Powrót do hotelu.

3. DZIEŃ: Mexico City
Śniadanie. Następnie wyprawa do Park Chapultepec – największego parku miejskiego w Ameryce łacińskiej, zajmuje on powierzchnie ponad 686 hektarów, z tego względu został podzielony na 3 części z czego największa zawiera większość atrakcji całego parku. Ponadto kryje on w sobie między innymi zagajniki, jeziora z łódkami, rozległe trawniki oraz ogród zoologiczny. W parku  zwiedzamy Muzeum Antropologii – które jest skarbnicą niezwykłych meksykańskich znalezisk archeologicznych. Powrót do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ: Mexico City
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Fridy Kahlo – czołowej meksykańskiej malarki, której burzliwe i pełne cierpienia życie stało się inspiracją dla współczesnych kobiet . Kolejny punkt to Muzeum Dolores Olemdo na terenie wspaniałej posiadłości eksponuje znakomitą kolekcję ponad stu dzieł Fridy Khalo i Diego Riviery. Po zwiedzaniu odwiedzimy jedną z szesnastu dzielnic Meksyku – Xochimilco oraz pójdziemy na bazar i popłyniemy kanałami „Meksykańskiej Wenecji’’. Następnie przejedziemy do muzeum Soumaya – prezentuje ono ponad 6 tysięcy eksponatów z wszystkich okresów historii Mezoameryki. Zobaczymy Torres de Satelite i Casa Gilardi – jedną z pierwszych w kraju rzeźb miejskich o ogromnych rozmiarach. Powrót do hotelu. Nocleg.

5. DZIEŃ: Mexico City Taxco
Śniadanie. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego Teotihuacan,, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, według legend wybudowanego przez olbrzymy zamieszkujące tamtejsze tereny na długo przed pojawieniem się ludzi. Niegdyś kompleks pełnił rolę centrum religijnego, będąc celem licznych pielgrzymek, a wokół niego kwitło miasto, do czasu gdy centrum częściowo zostało zniszczone przez pożar, po którym nigdy nie wróciło do dawnej świetności i stało się celem ataku licznych plemion koczowniczych. Według mitów indiańskich w tym miejscu powstał świat.  W kompleksie zwiedzimy Piramidy Słońca i Księżyca – najstarsze budowle w kompleksie, Pałac Jaguara, Aleję Umarłych oraz Świątynię Quetzalcoatla zwaną Pierzastego Węża. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej z Guadelupe – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych katolicyzmu. Wyjazd do Taxco – niezwykle urokliwego miasteczka. Zwiedzanie Taxco, zwanym niegdyś miastem srebra ze względu na prowadzone tutaj wydobycie, wraz z  kościołem San Sebastian y Santa Prisca w stylu churrigueryzmu. Odwiedziny w Muzeum srebra – mieszczący dużą kolekcję wyrobów ze srebra. Nocleg w Taxco.

6. DZIEŃ: Taxco Pueblo
Śniadanie. Przejazd do Puebla – „ Miasta Aniołów ‘’ , najbardziej hiszpańskiego spośród meksykańskich miast. Po drodze zwiedzanie kościoła Santa Maria Tonantzintla, przejazd i możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć uroczego, położonego 15 km od miasta Puebla Kościółka Cholula i oglądanie wulkanów (jeśli będą widoczne). Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oraz słynnego  kościoła Santo Domingo z Kaplicą Różańcową. Targowisko El Parian – gdzie będzie możliwość zrobienia zakupów i przejście do „malowniczej’’ dzielnicy artystów Los Sapos. Zwiedzanie warsztatu srebra. Nocleg w Pueblo.

7. DZIEŃ: Pueblo Oaxaca
Śniadanie. W drodze do Oaxaca –  przejazd jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Meksyku, prowadzącą przez Góry Sierra Madre z nieodłącznym elementem krajobrazu jakimi są potężne kaktusy. Zwiedzanie historycznego centrum miasta Oaxaca – placu Zocalo, Katedry Wniebowzięcia Matki Bożej,  Kościoła Santo Domingo oraz galerii sztuki w ramach „szwendania” się po centrum. Przejazd do hotelu i nocleg w Oaxaca.

8. DZIEŃ: Oaxaca
Śniadanie. Rano wyjazd na zwiedzanie Monte Alban – wspaniałego ośrodka obrzędów Zapoteków, zawierającego liczne świątynie i obiekty wybudowane przez cztery okresy rozwoju miasta. W jednym z okresów miasto wybudowane zostało na sztucznie zniwelowanym szczycie, skąd roztacza się fascynujący widok. W drodze do hotelu zobaczymy Drzewo Tule liczące ponad 2 tysiące lat.  Nocleg w Oaxaca.

9. DZIEŃ: El Sumidero – San Cristobal de las Casas
Śniadanie. Dzisijszy dzień zaczniemy od przejazdu, a następnie rejsu łodzią po rzece Grijalva przez słynny kanion El Sumidero. Z potężnych ścian kanionu, wznoszących się na 1200 m. spływają waskimi kaskadami niewielkie wodospady, a na wodach rzeki pływają liczne krokodyle. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Nocleg w San Cristobal.

10. DZIEŃ: San Cristobal de las Casas
Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach:  San Juan Chamala  i Zinacantan. Spacer po San Cristobal de las Casas, dawnej stolicy stanu Chiapas, zwanym również “magiczną wsią”. Początkowo wybudowane zostało jako baza obronna przeciwko atakującym indianom, której nadano nazwę San Cristobal. Dopisek de las Casas odziedziczył dopiero w 1545 po nazwysku człowieka broniącego ludność indiańską przed wyzyskiem. Dziś miasto jest uważane za jedno z najbardziej kolorowych i najpiękniejszych miast Meksyku. Wielobarwne fasady domów i kościołów cieszą oko na każdym kroku. Nocleg.

11. DZIEŃ: San Cristobal de las Casas Bonampak
Przejazd z San Cristobal de las Casas do Bonampak – obiektu kultury majów. Nocleg w domkach w puszczy lakandońskiej – potrzebne są latarki, ręczniki i płyn na komary. (Nie jest wymagana ochrona antymalaryczna)

12. DZIEŃ: Puszcza lakandońska
Kolejny dzień w puszczy. Spacer po puszczy z wizytą w strefie archeologicznej. Opcjonalnie rafting. Nocleg.

13. DZIEŃ: Bonampak – Yaxchilan Palenque
Śniadanie. Rejs łódką po rzece Usumacinta do Yaxchilan, zwiedzanie historycznej wioski Majów i przejazd do Bonampak. Zwiedzanie, a następnie przejazd  do Palenque. Nocleg w Palenque.

14. DZIEŃ: Palenque Uxmal
Śniadanie. Zwiedzanie Palenque – jednego z najwspanialszych i najbardziej intrygujących miast cywilizacji Majów. Położone u stóp niskich wzgórz, niestrudzenie opiera się dżungli, która od wielu wieków próbuje je pochłonąć. Zwiedzanie najważniejszych części miasta: Świątyni Inskrypcji, Świątyni Słońca, Świątyni Liściastego Krzyża oraz Pałacu – przejazd do Uxmal. Nocleg w Uxmal.

15. DZIEŃ: Uxmal Merida
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Uxmal – jednego z najważniejszych miejsc historii Meksyku, miasta świadczącego o potędze cywilizacji Majów. Piramidy sięgające wysokości 40 m., pałace oraz liczne świątynie. Po zwiedzaniu  przejazd do Meridy – stolicy Jukatanu. Nocleg w Merida.

16. DZIEŃ: Merida – Chichen Itza – Playa del Carmen
Śniadanie. Przejazd do Chichen Itza – największego miasta Tolteków i Majów oraz jednego z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Zwiedzanie najciekawszych miejsc Chicken Itza. Po zwiedzaniu udamy się do tajemniczej jaskini Majów Ikkil, gdzie będzie możliwość kąpieli w cencocie – naturalnej w studni wapiennej. Nocleg w Playa del Carmen.

 17-19. DZIEŃ: Playa del Carmen
Śniadanie. Wypoczynek w Playa del Carmen na słynnej Riviera Maya położonej nad Morzem Karaibskim.

20. DZIEŃ: Wylot do Warszawy
Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

21. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Mexico City, Cancun – Warszawa (z przesiadką)
 • zakwaterowanie w hotelach 4*/ 3* w pokojach 2-os. z łazienkami
 • śniadania, w Playa Del Carmen ALL INCLUSIVE
 • przejazdy mikrobusem z klimatyzacją
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Meksyku
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: