dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Mexico City – największe miasto świata
 • lolonialne dziedzictwo Meksyku: Merida, Puebla i Taxco
 • tajemnicze miasta i skarby Majów: Teotihuacan, Palenque i Chichen Itza
 • wypoczynek ALL INCLUSIVE w Acapulco i Riviera Maya

Istnieje możliwość przedłużenia wypoczynku w Cancun lub innym kurorcie na Riwiera Maya.

Wybierz termin

5550 PLN + 1890 USD

5550 PLN + 1890 USD

5550 PLN + 1890 USD

5550 PLN + 1890 USD

5550 PLN + 1890 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Mexico City
Spotkanie grupy na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Mexico City przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do Mexico City transfer do hotelu i nocleg.

2. DZIEŃ: Mexico City
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk – Mexico City – największej, nieustannie zachwycającej i zaskakującej aglomeracji świata (ok. 25 mln mieszkańców). Udamy się na zwiedzanie najbardziej ikonicznych miejsc miasta, podziwiając wspaniałą barokową zabudowę historycznego centrum, przechadzając się po Zocalo – jednym z największych placów świata oraz zachwycając się bogactwem architektury sakralnej Katedry Metropolitarnej. Dla chętnych – przejażdżka łodziami w romantycznych ogrodach tradycyjnej dzielnicy Xochimilco. Tego wieczoru czeka nas pyszny obiad z tradycyjną muzyką meksykańską lub „wieczór folkloru” na Placu Garibaldiego. Powrót do hotelu i nocleg.

3. DZIEŃ: Mexico City – Teotihuacan – Mexico City
Po śniadaniu udamy się na dalsze zwiedzanie miasta. Poznamy tajemnice słynnego Placu Trzech Kultur, zwiedzimy też Sanktuarium Matki Boskiej Guadalupe – czczonej na każdym kroku patronki Meksyku. Teraz czas udać się w naszą pierwszą podróż w czasie – udamy się do Teotihuacan – „miejsca, gdzie ludzie stają się bogami”. To wyjątkowe miasto, w którym rozwijała się kultura i potęga Azteków w czasach swojej świetności zamieszkiwało ok. 200 tysięcy ludzi. Do dziś dnia jego potęga zachwyca – znajdujące się tu Piramidy Słońca i Księżyca należą do największych na świecie. Zwiedzimy słynne budowle Teotihuacan: Pałac Jaguara, Aleję Umarłych oraz Świątynię Quetzalcoatla – Pierzastego Węża. Powrót do hotelu i nocleg.

4. DZIEŃ: Mexico City – Cuernavaca– Taxco – Acapulco
Śniadanie Wyjazd do Acapulco – jednego z najsłynniejszych resortów na świecie, miejsca, gdzie życie toczy się na plaży. Po drodze zwiedzanie Cuernavaca i Taxco – dwóch kolonialnych pereł Ameryki Środkowej. Cuernavaca zwane jest „miastem wiecznej wiosny” – łagodny klimat i pełne zieleni otoczenie sprawiały, że już od czasów Azteków było to miejsce, gdzie wypoczywali możni i potężni. Taxco to „srebrne miasto”, dawny ośrodek wydobywania tego cennego kruszcu. Dziś kopalnie srebra zamknięto, ale w mieście na każdym kroku widać jego dawną świetność. Plątanina uliczek, wzdłuż których stoją przepięknie kolonialne kamienice zachwyci każdego. Przejazd do Acapulco, zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży w opcji ALL INCUSIVE. Nocleg.

5. DZIEŃ: Acapulco
Wypoczynek w Acapulco, najsłynniejszym kurorcie Meksyku. W czasie wypoczynku dla chętnych będą organizowane atrakcje: pokazy ekscytujących skoków do oceanu ze skały La Quebrada, rejsy statkiem po Zatoce Acapulco oraz wiele innych (atrakcje fakultatywne). Oczywiście podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem jest w cenie!

6. DZIEŃ: Acapulco – Puebla
Śniadanie. Wyjazd do Puebla – „Miasta Aniołów”, najbardziej hiszpańskiego spośród meksykańskich miast. Puebla to również miasto dla osób „podróżujących żołądkiem” – to stolica tradycyjnej kuchni meksykańskiej. Spacer po historycznym centrum miasta oraz zwiedzanie  słynnej Kaplicy Różańcowej. Przejazd do hotelu i nocleg.

7. DZIEŃ: Puebla – Monte Alban – Oaxaca
Śniadanie. Wyjazd do Oaxaca, po drodze panorama słynnej pary wulkanów-olbrzymów: Popocatepetl i Xtaccihuatl. Przejazd jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Meksyku, prowadzącą przez Góry Sierra Madre. Nieodłącznym elementem krajobrazu są cereusy – potężne kaktusy, przy których na zdjęciach wychodzimy naprawdę niepozornie. Zwiedzanie Monte Alban -najstarszej strefy archeologicznej w Ameryce Środkowej i do dziś dnia jednej z najbardziej intrygujących. Przyjazd do Oaxaca, zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych możliwość udziału w folklorystycznym widowisku indiańskim (atrakcja fakultatywna). Powrót do hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ: Oaxaca – Tule – Mitla – Tehuantepec
Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum miasta Oaxaca – placu głównego Zocalo, będącego sercem miasta oraz wspaniałej Katedry Wniebowzięcia Matki Bożej. Przejazd do Tehuantepec. Po drodze zwiedzanie Tule, gdzie znajdziemy największy okaz cypryśnika na całym świecie. Przejazd do Mitla „ziemi zmarłych” – centrum religijnego oraz nekropolii władców zapoteckich. Wizyta w wytwórni mezcalu – tradycyjnej wódki z agawy. Zwiedzanie oczywiście z degustacją! Przejazd do hotelu i nocleg.

9. DZIEŃ: Tehuantepec – Tuxtla Gutierrez – El Sumidero – San Cristobal de las Casas
Śniadanie. Przejazd przez Tuxtla Gutierrez przez rozlegle tereny stanu Chiapas. Rejs łodzią po rzece Grijalva przez słynny kanion El Sumidero. Z potężnych ścian kanionu, wznoszących się na 1200 m. spływają wąskimi kaskadami niewielkie wodospady, a w wodach rzeki pływają liczne krokodyle. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Zakwaterowanie i nocleg.

10. DZIEŃ: San Cristobal de las Casas – Misol-Ha – Agua Azul – Palenque
Śniadanie. Spacer po San Cristobal de las Casas, dawnej stolicy stanu Chiapas, dziś uważanego za jedno z najbardziej kolorowych miast Meksyku. Wielobarwne fasady domów i kościołów cieszą oko na każdym kroku. Po zwiedzaniu wyjazd do Palenque. Po drodze postój przy wodospadach Mishol-ha, które spadają 30-metrową kaskadą do niewielkiego jeziora. Dla chętnych pływanie pod wodospadem. Przyjazd do Palenque, zakwaterowanie i nocleg.

11. DZIEŃ: Palenque – Campeche
Śniadanie. Zwiedzanie Palenque – jednego z najwspanialszych i najbardziej intrygujących miast cywilizacji Majów. Zwiedzanie najważniejszych części miasta: Świątyni Inskrypcji, Świątyni Słońca, Świątyni Liściastego Krzyża oraz Pałacu. Przejazd do Campeche – krótkie zwiedzanie uroczego Starego Miasta, którego brukowane uliczki pamiętają czasy konkwistadorów i piratów. Powrót do hotelu i nocleg.

12. DZIEŃ: Campeche – Uxmal – Merida
Śniadanie. Wyjazd do Uxmal – jednego z najważniejszych miejsc historycznych Meksyku, miasta świadczącego o potędze cywilizacji Majów. Piramidy sięgające wysokości 40 m., pałace oraz liczne świątynie – niezwykle bogato zdobione wspaniałymi reliefami – zachwycają do dziś. Zwiedzimy m. in.: Świątynię Wróżbity, Pałac Gubernatora, Czworobok Mniszek oraz boisko do rytualnej gry w piłkę. Po zwiedzaniu przejazd do Meridy. Zakwaterowanie i nocleg.

13. DZIEŃ: Merida – Chichen Itza – Cancun/Playa del Carmen
Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Meridy, stolicy Jukatanu. Przejazd do Chichen Itza – największego  miasta Tolteków i Majów oraz jednego z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Miasto nazwę zawdzięcza dwóm cenotom – świętym zbiornikom wodnym. Cenota w Chichen Itza jest wyjątkowa – na początku XX w. z jej dna wydobyto liczne artefakty i cenne elementy rękodzieła – wrzucane one były przez stulecia jako ofiara dla bogów. Zwiedzanie najważniejszych miejsc Chichen Itza: Świątyni Tysiąca Wojowników, Platformy Wenus, Piramidy, Świętej Studni i Obserwatorium Astronomicznego. Po zwiedzaniu udamy się do tajemniczej jaskini Majów, gdzie będzie możliwość kąpieli w cenocie – naturalnej w studni wapiennej. Przejazd na nocleg w Cancun/Playa del Carmen – zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży, w formule ALL INCLUSIVE w czasie całego pobytu na Riviera Maya. Nocleg.

14. DZIEŃ: Cancun/Playa del Carmen
Wypoczynek w Cancun/Playa del Carmen na słynnej Riviera Maya położonej nad Morzem Karaibskim. Podczas wypoczynku możliwe są dodatkowe atrakcje, m. in.: zwiedzanie Coba – miasta Majów położonego w sercu tropikalnej dżungli, Tulum – nadmorskiej twierdzy Majów malowniczo położonej na wysokim brzegu Morza Karaibskiego, parku i rezerwatu przyrody Xel Ha – możliwość pływania wśród ryb tropikalnych.

15. DZIEŃ: Cancun – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny, transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Mexico City, Cancun – Warszawa (z przesiadką)
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/ 4* w pokojach 2-os. z łazienkami
 • śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem, w Acapulco i Cancun ALL INCLUSIVE
 • przejazdy mikrobusem z klimatyzacją
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Meksyku
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: