WYJAZD REALIZOWANY JUŻ OD 4 OSÓB!
- bogata kultura, imponująca historia i nieskażona przyroda
- Pustynia Gobi
- płonące klify i skamieniałości dinozaurów
- nocleg w jurtach przy autentycznej rodzinie koczowników
- kąpiele w gorących źródłach
- słynne na cały świat kaszmiry
Wybierz termin
6500 PLN + 1180 EUR
6500 PLN + 1180 EUR
6500 PLN + 1180 EUR
* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.
Kiedy najlepiej wyjechać:
Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
1. DZIEŃ: Warszawa – Ułan Bator
Wylot z Warszawy do Ułan Bator.
2. DZIEŃ: Ułan Bator
Przylot do Ułan Bator, po przylocie przejazd do centrum miasta i zwiedzanie: Gandan – najważniejszy klasztor buddyjski stolicy Mongolii, Plac Czyngisa z budynkiem Parlamentu oraz pomnikami Suche Batora i mongolskich chanów Czyngisa, Ugedeja i Kubiłaja. Wizyta w Narodowym Muzeum Historii Mongolii oraz w Pałacu zimowym VIII Bogd-gegeena, ostatniego chana Mongolii. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu.
3. DZIEŃ: Ułan Bator – Rezerwat Baga Gadzryn Czuluu
Śniadanie. Wyjazd z Ułan Bator na południe, przejazd na obszar półpustyni do Rezerwatu Baga Gadzryn Czuluu, w którym żyją m.in. dzikie owce argal (największe owce świata). Spacer po rezerwacie, cudowne źródełko koczowników, ruiny buddyjskiej świątyni ufundowanej przez “szalonego świętego” – Dandzana Rawdżę, przywódcę religijnego i twórcę teatru w Mongolii, przejazd do miejsca gdzie wypasał konie Czyngis-chan. Nocleg w tradycyjnych mongolskich jurtach w Baga Gadzryn Czuluu.
4. DZIEŃ: Baga Gadzryn Czuluu – Dzuut Dżas – Płonące Klify – Bajandzag (oaza drzewek saksaułowych)
Śniadanie. Przejazd do niewielkiego klasztoru Dzuut Dżas, który powstał w XVIII wieku. Przejazd na południe na teren właściwej pustyni Gobi. W godzinach popołudniowych dotrzemy do słynnych Płonących Klifów, które są miejscem jednych z najbardziej spektakularnych znalezisk paleontologicznych. Przejazd do Bajandzag, największej na Gobi oazy drzewek saksaułowych. Właśnie w jej cieniu w dawnych latach wypoczywali pielgrzymi, którzy przemierzali szlak łączący Tybet i Mongolię. Nocleg w jurtach.
5. DZIEŃ: Bajandzag – Jolyn Am (Wąwóz Sępów) – Gurwan Sajchan (Trzy Piękności Gobi) – Chongoryn Els (Wydmy Ukochanego)
Śniadanie. Przejazd przez wąwóz w łańcuchu górskim Gurwan Sajchan – Trzech Piękności Gobi (odcinek Ałtaju Gobijskiego). Dla chętnych krótka wycieczka piesza. Przejazd do Chongoryn Els – największej ruchomej wydmy Mongolii, której długość to ponad 100 kilometrów a wysokość 300 metrów. Wieczorem wybierzemy się w przejażdżkę na wielbłądach. W czasie wolnym będzie również można wspiąć się na wydmę. Nocleg w jurtach.
6. DZIEŃ: Chongoryn Els – klasztor Ongijn
Śniadanie. Przejazd na północ przez malowniczy teren pustynny aż do położonego na terenie gobijskiej oazy klasztoru Ongijn, który był niegdyś jednym z największych na Gobi. Zatrzymywali się tu podróżujący z Tybetu do Mongolii dalajlamowie oraz liczni pielgrzymi. Klasztor był wielkim ośrodkiem uniwersyteckim (posiadał cztery wydziały). Ruiny kilkudziesięciu świątyń znakomicie obrazują dawną wielkość klasztoru. Wizyta w małym muzeum oraz odbudowanej kilkanaście lat temu świątyni. Spacery po malowniczej oazie. Nocleg w jurtach.
7. DZIEŃ: Klasztor Ongijn – wodospad okresowy na rzece Orchon
Śniadanie. Zjazd z pustyni Gobi, w godzinach popołudniowych dotrzemy do malowniczych stepów środkowej Mongolii. Przejazd nad rzekę Orchon. Jest to teren parku narodowego, równocześnie wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Poznawanie dziewiczej przyrody w okolicach wodospadu okresowego, możliwość kąpieli pod wodospadem i wycieczek pieszych. Nocleg w jurtach przy autentycznej rodzinie koczowników (w tym miejscu nie będzie kabin prysznicowych).
8. DZIEŃ: Karakorum – Cencher
Śniadanie. Przejazd na północ do Karakorum, legendarnej stolicy średniowiecznego Imperium Mongolskiego, największego państwa w dziejach świata. Spacer po ruinach Karakorum (m.in. przejście do słynnego kamiennego żólwia, który strzegł niegdyś bram pałacu chanów w Mongolii). Wizyta w Erdene Dzuu – najstarszym klasztorze buddyjskim w Mongolii. Przejazd przez zielone mongolskie stepy do pięknie położonej miejscowości uzdrowiskowej Cencher, nocleg w jurtach w Cencher.
9. DZIEŃ: gorące źródła w Cencher
Śniadanie i przejażdżka konna. Całodniowy relaks w miejscowości Cencher. Kąpiele w ciepłych źródłach, fakultatywnie tradycyjny mongolski masaż. Podczas pobytu w Cencher będzie możliwość spróbowania kumysu i wyrabiania na bazie jaczego mleka serów oraz jogurtów. Nocleg w jurtach w Cencher.
10. DZIEŃ: Cencher – Ułan Bator
Śniadanie. Powrót do Ułan Bator. Możliwość zakupów produktów wykonanych z mongolskiego kaszmiru. Nocleg.
11. DZIEŃ: Ułan Bator – Warszawa
Wcześnie rano transfer na lotnisko i wylot z Ułan Bator do Warszawy.
CENA OBEJMUJE:
- przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Ułan Bator – Warszawa (z przesiadką w Moskwie)
- zakwaterowanie: hotel 3* w Ułan Bator, ośrodki jurt turystycznych: jurty 2-os., sanitariaty w oddzielnych budynkach
- śniadania zgodnie z programem (przewodnik służy pomocą w wyborze restauracji i dań na pozostałe posiłki)
- przejazdy UAZ-ami
- wszystkie transfery
- opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika w Mongolii
- ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
CENA NIE OBEJMUJE:
- wizy mongolskiej (ok. 65 EUR)
- opłat za bilety wstępu i napiwki (wpłacane lokalnemu kontrahentowi po przylocie do Mongolii): 160 EUR
- posiłków poza śniadaniami i napojów do posiłków
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
- ew. dopłaty do pokoju/jurty jednoosobowej: 300 EUR