dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Johannesburg
 • Park Krugera
 • Maputo
 • Inhambane
 • Komatiport
 • Trasa Panoramiczna
 • Pretoria

Wybierz termin

4300 PLN + 1600 EUR

4300 PLN + 1600 EUR

4300 PLN + 1600 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. dzień: wylot
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, w hali odlotów. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa – Johannesburg.

2. dzień: Johannesburg – Park Krugera
Przylot do Johannesburga. Przejazd w kierunku Parku Krugera. Oglądamy typową sawannę płaskowyżu. Gdy jednak zjeżdżamy poniżej 1600 metrów nad poziomem morza zaczynają się malownicze widoki, góry, przełęcze i doliny opadające w kierunku Mozambiku. Po południu czas wolny na odpoczynek przy basenie.  Kolacja i nocleg w hotelu 4* w pobliżu Parku Krugera.

3. dzień: Narodowy Park Krugera
O godz 06:00 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, Ok. godz 9.00 zatrzymujemy sie w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. kilometrów kwadratowych. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssakow. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również “Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po południu  powrót do hotelu i odpoczynek przy basenie. Po całodziennym safari dojeżdżamy do Komatipoort na granicy z Mozambikiem, kolacja i nocleg w lodgu w Komatipoort.

4. dzień: Maputo – Inhambane
Po wczesnym śniadaniu przekraczamy granicę i dojeżdżamy do Maputo – stolicy Mozambiku. Zwiedzamy miasto, promenadę nad Oceanem, przejeżdżamy wzdłuż jednego z największych portów w Afryce Południowej. Oglądamy starą fortecę, słynny dworzec projektu Eiffla, plac z radą miejską i secesyjną katedrą oraz hale targowe. Zatrzymujemy się na chwilę przy ekskluzywnym kultowym hotelu Polana, wybudowanym przez emigrantów ze wschodniej Polski. Hotel został zaprojektowany na wzór pałacu Tyszkiewiczów w Trokach na Litwie. Następnie przejeżdżamy do zatoki Guinjata w prowincji Inhambane, gdzie spędzimy kolejne 4 noce w lodgu na plaży.

5.-7. dzień: Inhambane
Czas przeznaczony na wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży, możliwość nurkowania oraz uprawiania innych sportów wodnych (nie wliczone w cenę). Inhambane było jednym z pierwszych miejsc zatrzymania Vasco Da Gammy w drodze do Wyspy Mozambik i Indii. Jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, gdzie znajduje się stacja obserwacyjna National Geographic. Nurkowie mogą tu spotkać olbrzymie manty, rekiny wielorybie jak również żółwie, mureny i wieloryby. Rafy koralowe w pobliżu Gunjaty i Inhambane należą do jednych z najciekawszych raf u wybrzeży Afryki Południowo – Wschodniej. Śniadania oraz obiadokolacje w cenie podczas pobytu.

8. dzień: Inhambane – Komatipoort
Po wczesnym śniadaniu opuszczamy rajskie plaże Mozambiku i kierujemy się w stronę Afryki Południowej. Przekraczamy granicę, kolacja i nocleg w lodgu w Komatipoort.

9. dzień: Mpumalanga – Pilgrim’s Rest – Graskop – Kanion rzeki Blyde
Po śniadaniu przejazd w rejon Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo polożone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków, przemysłu papierniczego i turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy, m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes,spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w lodgu w miejscowości Middelburg w prowincji Mpumalanga.

10. dzień: Johannesburg – Soweto
Po śniadaniu przejazd do Johannesburga. Wizyta w centrum Johannesburga gdzie w 1886 roku zaczela sie jedna z najwiekszych “goraczek zlota” w historii ludzkosci. Ogladamy historyczne budynki powstale w pierwszych latach niezwykle szybkiego rozwoju miasta. Po poludniu przejezdzamy do SoWeTo, wielomilionowej dzielnicy zamieszkałej wyłącznie przez ludność murzyńską. Miajmy jeden z najwiekszych na poludniowej polkuli szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domow mieszkalnych, az dojezdzamy do domu nalezacego do Nelsona Mandeli, w ktorym obecnie znajduje sie male muzeum pierwszego prezydenta RPA wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Następnie jedziemy do Pretorii, zwiedzamy plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej, Paula Krugera. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej, gdzie jest obecnie siedziba Rządu. W drodze na lotnisko zatrzymujemy się w hurtowni  afrykańskiej sztuki, gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterie, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwościa wysyłki do Polski. Wieczorem wylot do Polski.

11. dzień: Przylot do Polski

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty na trasie Warszawa – Johannesburg – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach i lodgach 3*/4*
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • przejazdy klimatyzowanym samochodem, minibusem lub autokarem wg programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Afryce
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: