dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Johannesburg
 • Park Krugera
 • Maputo
 • Inhambane
 • Komatiport
 • Trasa Panoramiczna
 • Pretoria

Wybierz termin

4300 PLN + 1410 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: wylot do RPA
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, w hali odlotów. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa – Johannesburg.

2. DZIEŃ: Johannesburg – Park Krugera (365 km)
Przylot do Johannesburga. Przejazd w kierunku Parku Krugera. Oglądamy typową sawannę płaskowyżu. Gdy jednak zjeżdżamy poniżej 1600 metrów nad poziomem morza zaczynają się malownicze widoki, góry, przełęcze i doliny opadające w kierunku Mozambiku. Po południu czas wolny na odpoczynek przy basenie.  Kolacja i nocleg w hotelu w pobliżu Parku Krugera.

3. DZIEŃ: Narodowy Park Krugera (350 km)
O godz 06:00 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, Ok. godz 9.00 zatrzymujemy sie w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. kilometrów kwadratowych. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssakow. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również “Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po całodziennym safari dojeżdżamy do Komatipoort i przekraczamy granice z Mozambikiem. Kolacja i nocleg w hotelu w Maputo

4. DZIEŃ: Maputo – Inhambane (460 km)
Po wczesnym śniadaniu zwiedzamy Maputo, promenadę nad Oceanem, przejeżdżamy wzdłuż jednego z największych portów w Afryce Południowej. Oglądamy starą fortecę, słynny dworzec projektu Eiffla, plac z radą miejską i secesyjną katedrą oraz hale targowe. Zatrzymujemy się na chwilę przy ekskluzywnym kultowym hotelu Polana, wybudowanym przez emigrantów ze wschodniej Polski. Hotel został zaprojektowany na wzór pałacu Tyszkiewiczów na Litwie. Następnie przejeżdżamy do zatoki Barra w prowincji Inhambane, gdzie spędzimy kolejne 3 noce w lodgu na plaży.

5-6. DZIEŃ: Inhambane
Czas przeznaczony na wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży, możliwość nurkowania oraz uprawiania innych sportów wodnych (nie wliczone w cenę). Inhambane było jednym z pierwszych miejsc zatrzymania Vasco Da Gammy w drodze do Wyspy Mozambik i Indii. Jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, gdzie znajduje się stacja obserwacyjna National Geographic. Nurkowie mogą tu spotkać olbrzymie manty, rekiny wielorybie jak również żółwie, mureny i wieloryby. Rafy koralowe w pobliżu niedalekiej Gunjaty i Inhambane należą do jednych z najciekawszych raf u wybrzeży Afryki Południowo – Wschodniej. Śniadania oraz obiadokolacje w cenie podczas pobytu.

7. DZIEŃ: Inhambane – Maputo (470 km)
Po wczesnym śniadaniu opuszczamy rajskie plaże Mozambiku i kierujemy się w stronę Afryki Południowej. Po drodze mijamy niekończące się plantacje orzechow kokosowych i orzeszkow nerkowca, tradycyjne afrykanskie wioski, malownicze zatoki i plaże oceanu indyjskiego, a także delta ujścia rzeki Limpopo  Na kolacje i nocleg zatrzymujemy sie w hotelu w Maputo.

8. DZIEŃ: Maputo – Komatipoort – Pilgrim’s Rest – Kanion rzeki Blyde (470 km)
Po śniadaniu przekraczamy granice z RPA i wspinamy się na krawędź płaskowyżu afrykańskiego nazywanego Trasą Panoramiczną, na którą składają się krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe doliny i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i ukryte w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków, przemysłu papierniczego i turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej. Zatrzymujemy się przy najpiękniejszych punktach widokowych trasy, m.in. Oknie Pana Boga, Burke’s Luck Potholes,spektakularnych cylindrycznych formacjach, wyrzeźbionych przez wodę przenoszonącą kamienie w przełomie rzeki Blyde. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w hotelu niedaleko White River.

9. DZIEŃ: White River – Pretoria Lion Park Lesedi (420 km)
Wracamy autostrada do Pretorii gdzie oglądamy (bez wchodzenia do obiektów): dom i muzeum Krugera, historyczne centrum miasta, budynki opery i teatru, Plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta, Paula Krugera, Pałac Sprawiedliwości, pierwsze banki i imponujący ratusz. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta ze wzgórza przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej będącymi siedziba rządu RPA. Z Pretorii przejeżdżamy do prywatnego rezerwatu lwów, gdzie ze specjalnie zbudowanych samochodów obejrzymy kilka rodzin lwów, gepardy i likaony. Po tym krótkim safari sesja zdjęciowa z małymi lewkami i żyrafami. Późnym popołudniem odwiedzamy wioskę folklorystyczną Lesedi,  gdzie poznajemy kulturę i zwyczaje 4 głównych plemion RPA. Kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

10. DZIEŃ: Soweto Johannesburg Sandton wylot do Polski (200 km)
Wcześnie rano wjeżdżamy do słynnego Soweto, wielomilionowego miasta zamieszkałego wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy jeden z największych na południowej półkuli – szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w którym obecnie znajduje się małe muzeum pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA, wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku.
Z Soweto przenosimy się do Johannesburga, do historycznego centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 130 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA.

Po południu lunch (nie wliczony w cenę)  w nowoczesnej, północnej dzielnicy Johannesburga Sandton i w drodze na lotnisko wizyta w hurtowni  afrykańskiej sztuki ludowej gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski. Wieczorem wylot do Polski

11. DZIEŃ: Przylot do Polski

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty na trasie Warszawa – Johannesburg – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach i lodgach 3*/4*
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • przejazdy klimatyzowanym samochodem, minibusem lub autokarem wg programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Afryce
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: