dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

WYPRAWA JUŻ OD 3 OSÓB – IDEALNA PROPOZYCJA NA FERIE ZIMOWE!

 • Johannesburg – legendarne Złote Miasto
 • Historyczne centrum stolicy kraju, Pretorii
 • Tradycyjne domostwa oraz pokaz tańców w wiosce folklorystycznej Lesedi
 • Lion Park – prywatny rezerwat lwów
 • Panorama Route – jedna z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce
 • Safari w Parku Krugera
 • Wypoczynek na rajskich plażach Vilanculos – białe, piaszczyste plaże i bajeczne rafy koralowe

Wybierz termin

5400 PLN + 2700 USD

5400 PLN + 2700 USD

5400 PLN + 2700 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA – JOHANNESBURG
Wylot z Lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Przelot do Johannesburga. Przylot o 22.05. Transfer do hotelu i nocleg.

2. DZIEŃ: JOHANNESBURG
Po śniadaniu przejezdzamy do SoWeTo, ponad dwumilionowej dzielnicy zamieszkałej wyłącznie przez ludność murzyńską. Miajmy jeden z najwiekszych na poludniowej półkuli szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w ktorym obecnie znajduje sie małe muzeum pierwszego prezydenta RPA wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Nasz nastepny przystanek to Johannesburg – legendarne Złote Miasto (Egoli). To największe miasto w RPA i główny ośrodek przemysłowy i kulturalny Afryki Południowej. Wśród afrykańskich miast uchodzi za prawdziwego giganta, a tutejsze hotele, restauracje i sklepy cieszą się opinią najlepszych na kontynencie. Przejazd przez Johannesburg: historyczne centrum z najstarszymi, konialnymi (koniec XIX – początek XX wieku) budynkami, pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska w swietnie zachowanym stylu Edwardian, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Zobaczymy również jedną ze starych kolonialnych, mieszkalnych dzielnic miasta i wspaniałe prywatne rezydencje, otoczone tropikalnymi ogrodami. Nastepnie oglądamy nowoczesne centrum współczesnego centrum biznesowego, Sandton. Kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

3. DZIEŃ: PRETORIA – LESEDI
Po śniadaniu przejeżdżamy do stolicy kraju: Pretorii, gdzie oglądamy (bez wchodzenia do obiektów) historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz oraz monumentalne Budynki Unii Afrykańskiej, gdzie urzęduje Prezydent i Parlament RPA, położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami, z których podziwiamy niekończącą się panoramę całego miasta. Po południu wizyta w wiosce folklorystycznej Lesedi, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami plemion Zulu, Xhosa, Pedi, Basotho and Ndebele. Oglądamy tradycyjne domostwa oraz pokaz tańców. Kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

4. DZIEŃ: LION PARK – PARK KRUGERA (ok. 400 km)
Po śniadaniu wyruszamy na przedmieścia Johannesburga do prywatnego rezerwatu lwów: Lion Park. Ze specjalnie zbudowanych pojazdów obejrzymy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, gepardy, likaony oraz rzadko spotkane gatunki antylop. Po krótkim safari, zdjęcia i zabawa z małymi lwiątkami i karmienie oswojonych żyraf. Po spotkaniu z lwami przejazd w kierunku Parku Krugera. Oglądamy typową sawannę płaskowyżu środkowo afrykańskiego. Gdy jednak zjeżdżamy poniżej 1600 metrów nad poziomem morza zaczynają się skaliste góry z przełęczami i dolinami opadających w kierunku Parku Krugera i Mozambiku. Kolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.

5. DZIEŃ: MPUMALANGA PILGRIM’S REST GRASKOP ANION RZEKI BLYDE (ok. 350 km)
Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy wspaniałe krajobrazy górskie tej krawędzi plaskowyżu afrykańskiego, ktory opada tu gwałtownie tworząc ciekawe  formacje skał  jak „Blyde River Canyon” – jeden z najgłębszych kanionów na świecie, słynne – „Three Rondavels” – trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych chat plemienia Xhosa, jak również „Bourke’s Luck Pot Holes” – spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde. Zobaczymy też Okno Boga – „God’s Window” – które zawdzięcza swoją nazwę bezkresnym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Potem krótka sesja fotograficzna przy którymś z licznych wodospadów i po zwiedzeniu miasteczka pierwszych poszukiwaczy złota, Pilgrims Rest, wracamy do hotelu.  Kolacja i nocleg w hotelu koło Parku Krugera.

6. DZIEŃ: NARODOWY PARK KRUGERA – KOMATIPOORT (ok. 200 km)
Około godz 06:30 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, zatrzymujac się później w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnię 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu, a zatem również „Wielka Piatka”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po safari dojeżdżamy do Komatipoort – miasteczka położonego przy granicy z Mozambikiem. Kolacja i nocleg w lodgu w Komatipoort.

7. DZIEŃ: KOMATIPOORT – MAPUTO
Po śniadaniu przekraczamy granicę z Mozambikiem i dojeżdżamy do Maputo – stolicy Mozambiku. Zwiedzamy miasto, promenadę nad Oceanem, przejeżdżamy wzdłuż jednego z największych portów w Afryce Południowej. Oglądamy starą fortecę, słynny dworzec projektu Eiffla, plac z radą miejską i secesyjną katedrą oraz hale targowe. Zatrzymujemy się na chwilę przy ekskluzywnym kultowym hotelu Polana, wybudowanym przez emigrantów ze wschodniej Polski. Hotel został zaprojektowany na wzór pałacu Tyszkiewiczów w Trokach na Litwie. Nocleg w hotelu w Maputo.

8. DZIEŃ: MAPUTO – VILANCULOS
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Vilanculos. Vilanculos jest bramą Parku Narodowego Archipelagu Bazaruto, który składa się z sześciu wysp pod ścisłą ochroną. To  jedno z najpiękniejszych miejsc w Afryce, otoczone lazurowymi wodami Oceanu Indyjskiego, w którym kryją się bajeczne rafy koralowe. Białe piaszczyste plaże zachęcają do odpoczynku i relaksu. Nocleg w lodży przy plaży w Vilanculos.

9-14. DZIEŃ: VILANCULOS
Czas przeznaczony na wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży, możliwość nurkowania oraz uprawiania innych sportów wodnych (za dodatkową opłatą). Śniadania w cenie podczas pobytu.

15. DZIEŃ: VILANCULOS – JOHANNESBURG – WYLOT DO POLSKI
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Wieczorem wylot do Polski.

16. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Johannesburg – Warszawa (z przesiadką)
 • przeloty wewnętrzne: Maputo – Vilanculos i Vilanculos – Johannesburg
 • 14 noclegów w hotelach i lodżach 3*/4*, w pokojach dwuosobowych
 • transfery i transport klimatyzowanym samochodem
 • śniadania w dniach 2-15, obiadokolacje w dniach 2-6
 • opiekę polskojęzycznego pilota w dniach 2-7
 • opiekę anglojęzycznego kierowcy podczas transferów lotniskowych w dniach 1, 8 i 15
 • opłaty wstępów do parków i zwiedzanych obiektów
 • opłaty lokalne i napiwki dla bagażowych i kierowców
 • ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

UWAGA! 1 czerwca 2015 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące podróżowania małoletnich do RPA. W przypadku małoletniego dziecka (poniżej 18 roku życia) podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne jest posiadanie oryginału aktu urodzenia dziecka lub jego poświadczonej przez notariusza kopii wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.