dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Max. 6–8 osób (możliwość realizacji od 2 osób).

Windhoek — Namib Naukluft Park — Sossusvlei — Sesriem Canyon — Walvis Bay — Swakopmund — Skeleton Coast — Twyfelfontein — Opuwo — Himba — Etosha — Windhoek

Wybierz termin

2050 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA — WINDHOEK
15:45 Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.

2. DZIEŃ: WINDHOEK
Przylot do Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki parlamentu — Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuz obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej). Najwięcej uwagi zwraca maleńki Luterański kościół, Christus Kirche, który stał się niejako ikoną starego Windhoeku. Kolacja w restauracji Joe’s Beerhouse. Nocleg w Safari Court hotel.
Posiłki: obiad

3. DZIEŃ: WINDHOEK — NAUKLUFT PARK — SESRIEM CANYON (350 km)
Przejazd rano do Namib Naukluft Park najstarszej pustyni na świecie, miejsca gdzie żyje ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Po południu wjeżdżamy do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Oglądanie najwyższych wydm na świecie, sięgających ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której obserwujemy niezwykłą grę światła zachodzącego słońca na ostrych krawędziach ciągle zmieniających swe kształty wzgórz. Kolacja i nocleg w Weltevriede Guest farm.
Posiłki: śniadanie, obiad

4. DZIEŃ: SOSUSSVLEI — WALVIS BAY (350 km)
Wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynie Naukluft. Po drodze podziwiamy widoki Naukluft z Gaub Pass, a chwilę później niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb.
Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Tuz przy basenach fabryka soli z lśniącymi bielą hałdami oczyszczonej soli morskiej. Przejazd do Swakopmund nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podróży. Kolacja i nocleg w Atlantic Villas.
Posiłki: śniadanie, obiad

5. DZIEŃ: SWAKOPMUND — Księżycowy Krajobraz — Welwitschia Drive (180 km)
Przed południem czas wolny na wypoczynek bądź fakultatywna wycieczka łodzią nie wliczona do opłat za wstępy) z Walvis Bay na spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami. Miedzy wrześniem, a listopadem można tu też zobaczyć przepływające wieloryby. Swakopmund ma również ciekawe muzeum i galerie kryształów z największym monolitycznym kryształem na świecie. Po południu wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund. Nocleg w Atlantic Villas.
Posiłki: śniadanie, obiad

6. DZIEŃ: SWAKOPMUND — WYBRZEŻE SZKIELETOWE — TWYFELFONTEIN (420 km)
Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwszą wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięciotysięcznej kolonii fok. Z Przylądka wracamy w głąb ładu, przez otwarte zielone równiny, aż docieramy do gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych buszmeńskich malowideł skalnych znanych jako White Lady. Wiek ich ocenia się na sporo ponad 2 tysiące lat. Kolacja i nocleg w iGowati lodge.
Posiłki: śniadanie, obiad

7. DZIEŃ: TWYFELFONTEIN — SKAMIENIALY LAS — PALM WAG — SESFONTEIN — OPUWO (390 km)
Wizyta w Twyfelfontein, gdzie zobaczymy skalne ryciny buszmeńskie sprzed 2000 – 4000 lat uznane niedawno przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa kultury. Następnie skamieniały las, z ogromnymi, sięgającymi 30 m skamieniałymi drzewami, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Po południu zatrzymujemy się w oazie Palm Wag, następnie jedziemy przez niezwykle malowniczą i pełną zwierząt okolicę w kierunku starego niemieckiego fortu Sesfontein. Od fortu zaczyna się najciekawszy odcinek drogi przez Kaokoland prowadzący przez okolice zamieszkałe zarówno przez szczepy Herero, jak i Himba. Zatrzymujemy się w wioskach żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Kolacja i nocleg w Opuwo Country Lodge.
Posiłki: śniadanie, obiad

8. DZIEŃ: OPUWO — GALTON GATE — ETOSHA (450 km)
Opuszczamy stolice rejonu zamieszkałego przez Himba i wracamy na południe do nowo otwartej bramy rezerwatu Etosha Galton Gate. Po południu wjeżdżamy do parku na popołudniowe safari. Rezerwat ten łączy w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) płytka depresja ok 4500 m kw., która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Popołudniowe safari i oglądanie zwierząt przy wodopoju w obozie tuż przed zachodem słońca. Kolacja i nocleg w Toshari Lodge.
Posiłki: śniadanie, obiad

9. DZIEŃ: ETOSHA (200 km)
Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć przy odrobinie szczęścia niepoliczalne stada zebr, springboków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji olbrzymich stad zwierząt w poszukiwaniu wody, jest niezapomnianym wrażeniem.
Kolacja i nocleg w Toshari Lodge.
Posiłki: śniadanie, obiad

10. DZIEŃ: ETOSHA — OTJIWARONGO — WINDHOEK (395 km)
Wcześnie rano powrót do Windhoek przez Otjiwarongo i Okahandie z olbrzymim rynkiem sztuki ludowej.
Kolacja i nocleg w Safari Court hotel w Windhoek.
Posiłki: śniadanie, obiad

11. DZIEŃ: WINDHOEK
Transfer na lotnisko w Windhoek. 13:40 Wylot do Polski
Posiłki: śniadanie,

12. DZIEŃ: WINDHOEK — WARSZAWA
12: 05 Przylot do Polski

CENA OBEJMUJE:

 • 9 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i lodgach 4* (zakwaterowanie po 14.00!)
 • śniadania i obiadokolacje
 • program turystyczny
 • prywatne transfery lotnisko — hotel — lotnisko
 • przejazdy klimatyzowanym samochodem terenowym lub przy większych grupach mini busem
 • podatki lokalne
 • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wycieczki
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny


CENA NIE OBEJMUJE:

 • międzynarodowego biletu lotniczego na trasie Warszawa — Windhoek — Warszawa (cena od 4950 PLN/osoba)
 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów
 • safari 4x 4 w Etoshy, obligatoryjnych opłat lokalnych oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach (płatne obowiązkowo pilotowi w dniu przylotu: 170 USD/osoba)
 • wycieczek opcjonalnych
 • napoi chłodzących i alkoholowych
 • lunchów
 • napiwków
 • opłat wizowych do Namibii — ok. 62 USD/osoba (1080 NAD płatne gotówką bądź kartą kredytową na lotnisku w Namibii; może ulec zmianie)
 • opłat za ewentualne testy PCRDopłata do pokoju jednoosobowego — 320 USD/osoba
 • W cenę wliczone jest safari po Parku Narodowym Etosha w mikrobusie. Istnieje możliwość wynajęcia otwartego samochodu na całodniowe safari po Etosha drugiego dnia za dodatkową opłatą u Zarządu Rezerwatu. Wtedy safari odbywa się z innym grupami turystycznymi
 • Wiza do Namibii jest teraz relatywnie szybko wydawana na lotnisku w Windhoek, to bardzo uprościło procedury wizowe oraz umniejszyło koszty