dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Namibia – Namibijskie pejzaże
2024 – 11 Dni

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym w grupie:

4 – 5 osób – Euro 2,650
6 – 7 osób – Euro 2,250
8 – 12 osób – Euro 2,120

*większe grupy na zapytanie

Dopłata do pokoju jednoosobowego: Euro 520

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1

Wylot z Polski

Dzień 2 Windhoek (100 km)

Przylot do stolicy Namibii – Windhoek. Dzień przeznaczony będzie na zwiedzanie miasta z jego historycznym centrum. Główne miasto kraju, stolica Windhoek, znajduje się w centrum kraju na wysokości ok.1600 metrów nad poziomem morza. Ogłoszono ją najczystszym miastem Afryki. Jest to prężne, nowoczesne miasto. Nowa architektura przeplata się z dawnymi kolonialnymi budynkami. Windhoek jest miastem, otoczonym przez wzgórza i góry, z charakterystycznymi wpływami niemieckiej, angielskiej i holenderskiej architektury. Centrum miasta ma wiele przytulnych restauracji, kawiarni i ogródków piwnych, ulokowanych w cieniu drzew i otoczonych licznymi tutaj fontannami. Zobaczymy budynki parlamentu – Tintenpalast, dominujące nad panoramą miasta, nowy budynek Sądu Najwyższego, a tuż obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej). Zobaczymy również ikonę starego Windhoeku czyli maleńki kościółek luterański Christus Kirche. Kolacja w jednej z restauracji w mieście. Nocleg w hotelu w Windhoeku.

Dzień 3 Windhoek – Sossusvlei – Sesriem Canyon (360 km)

Rano wjeżdżamy z Windhoek do Nambi naukluft i rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Podziwiamy najwyższe wydmy na świecie, sięgające ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której będziemy obserwować niezwykłą grę światła wschodzącego słońca na ostrych krawędziach ciągle zmieniających swe kształty wzgórz. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skałach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu.
Obiad i nocleg w lodgu kolo Sesriem

Dzień 4 Sesriem – Walvis Bay – Swakopmund (340 km)

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynie Naukluft. Po drodze podziwiać będziemy widoki Naukluft z Gaub Pass, a chwile później niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Przekroczymy rownież zwrotnik Koziorożca. Po południu dotrzemy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy tutaj ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży.
Kolacja i nocleg w Swakopmund.

Dzień 5 Księżycowy Krajobraz – Welwitschia Drive (180 km)

Przed południem czas wolny na wypoczynek bądź fakultatywna wycieczkę łodzią z Walvis Bay na spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami. Miedzy wrześniem a listopadem można tu też zobaczyć przepływające wieloryby. Swakopmund ma również ciekawe muzeum i galerię kryształów z największym monolitycznym kryształem na świecie. Po południu wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich, pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

Dzień 6 Swakopmund – Wybrzeże Szkieletowe – Spitzkoppe (300 km)

Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwsza wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięciotysięcznej kolonii fok. Z Przylądka wracamy w głąb lądu, przez otwarte tereny równinne pokryte zielenią, aż docieramy do malenkiego choc niezwykle popularnego kompleksu gory Spitzkoppe. Znajdująca się w sercu pustyni góra Spitzkoppe ma prawie 1800 m wosokości n.p.m i jest najbardziej znaną górą w Namibii z powodu swojego niezwykłego kształtu oraz wyjatkowo fotogienicznych skal w najblizszej okolicy. Kolacja i nocleg w lodgu.

Dzień 7 Twyfelfontein – Skamieniały Las – Khorixas – Himba – Kamanjab (440 km)

Rano dojezdzamy do Twyfelfontein, jednego z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000–4000 lat uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa. Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Po poludniu wracamy w glab buszu do miejscowosci Kamanjab. Odwiedzamy wioske szczepu Himba.by sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem.
Kolacja i nocleg w Kamanjab

Dzień 8 Kamanjab – Galton Gate Etosha (460 km)

Wczesnie rano wjezdzamy do rezerwatu Etosha łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok. 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo soli mineralnych i wody. Można tu zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Nocleg w lodgu przy bramie Andersona..

Dzień 9 Etosha (480 km)

Wczesnie rano jeszcze raz wracamy do Etoshy kontynuujac safari do poludniowego lunchu. Nastepnie wracamy na poludnie kraju przez Otjiwarongo i Okahandie z olbrzymim rynkiem sztuki ludowej do stolicy Windhoek.
Obiad i nocleg w hotelu w Windhoek

Dzień 10 Windhoek (100 km)

Ostatnia wizyta w centrum miasta. Zakup pamiatek i w południe wyjazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 11

Przylot do Polski

Cena zawiera:

•8 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4* Zakwaterowanie po godz 14.00 !!!
•śniadania i obiadokolacje
•program turystyczny
•transfery lotnisko-hotel-lotnisko
•przejazdy klimatyzowanym mini busem
•opiekę pilota/kierowcy podczas trwania całej wycieczki

Cena nie zawiera:

•biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych opłat lokalnych oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne obowiązkowo pilotowi w dniu przylotu: Euro 320
•przelotów międzynarodowych
•zajęć fakultatywnych
•napoi chłodzących i alkoholowych
•lunchów
•napiwków prywatnych
•ubezpieczeń zdrowotnych
•ubezpieczeń od zniszczenia bagażu
•opłat wizowych do Namibii