dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób.

Cena od osoby przy uczestnictwie min. 2 osób: 2540 USD + koszt przelotu

 • hotele o dobrym standardzie i lokalizacji
 • przelot Delhi – Varanasi w cenie
 • oszczędność czasu przy maksymalnym wykorzystaniu największych atrakcji Indii i Nepalu

 

Wybierz termin

6190 PLN + 1790 USD

6190 PLN + 1670 USD

6190 PLN + 1790 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Delhi
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Delhi.

2. DZIEŃ: Delhi – Agra
Przylot do Delhi. Wyjazd w stronę Agry, po drodze śniadanie w hotelu. Przyjazd do Agry, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Agra – Sikandra – Agra
Rano podziwianie Taj Mahal (lista UNESCO) o wschodzie słońca. Śniadanie. Zwiedzanie AGRY – stolicy imperium Mogołów: Czerwonego Fortu (lista UNESCO), świątyni Radha Soami w dzielnicy Dayal Bagh oraz grobowca cesarza Akbara Wielkiego w SIKANDRZE. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ: Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur
Śniadanie. Przejazd do Jaipuru, po drodze zwiedzanie FATEHPUR SIKRI (lista UNESCO) – miasta z czerwonego piaskowca wybudowanego przez cesarza Akbara w 1569 r. Przyjazd do Jaipuru. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ: Jaipur – Fort Amber – Jaipur
Śniadanie. Zwiedzanie FORTU AMBER, dawnej siedziby maharadży Jaipuru, do którego w królewskim stylu wjedziemy na słoniach. Następnie zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego, Pałaców Maharadży, zespołu pałacowo – ogrodowego Rani Sisodia, postój przy Pałacu Wiatrów. Wieczorem pokaz tańców radżasthańskich. Kolacja, nocleg. Wcześnie rano tego dnia, chętni mogą wybrać się na widokowy lot balonem (dodatkowo płatne). Jeśli warunki pozwolą na przelot nad Fortem Amber, wrażenia będą niezrównane.

6. DZIEŃ: Jaipur – Delhi
Śniadanie. Przejazd do Delhi i wizyta w Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Qutab Minar (lista UNESCO), przy Bramie Indii, budynkach rządowych i Pałacu Prezydenckim (z zewnątrz). Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ: Delhi
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Meczet Piątkowy (w miarę możliwości), Czerwony Fort, miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego, wizyta na lokalnym bazarze Chandni Chowk. Kolacja, nocleg.

Wcześnie rano propozycja dla lubiących prawdziwe życie miasta i ulicy – wycieczka rowerowa w zakamarki Starego Delhi, gdzie w wąskich alejkach i uliczkach czuje się to wszystko, co o Indiach myślimy decydując się na podróż tam… (wycieczka dodatkowo płatna)

8. DZIEŃ: Delhi – Varanasi – Sarnath – Varanasi
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Varanasi, miasta świętego. Zwiedzanie świątyni Durgi i Bharat Mata Mandir, przejazd przez tereny uniwersytetu. Przejazd do SARNATH, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie; zwiedzanie muzeum historycznego ze słynnym pilarem cesarza Ashioki i buddyjskiej świątyni. Kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ: Varanasi – Bhairahawa (Nepal)
O świcie rejs po Gangesie, obserwacja rytualnych kąpieli, oglądanie zabytkowych świątyń i pałaców na brzegu rzeki Śniadanie. Wyjazd w stronę granicy indyjsko – nepalskiej. Po przekroczeniu granicy (zmiana autokaru) przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ: Bhairahawa – Lumbini – Park Narodowy Chitwan
Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Lumbini – miejsca, w którym narodził się Budda. Dalszy przejazd do Parku Narodowego CHITWAN (lista UNESCO), gdzie można obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Po obiedzie piesza wycieczka do ośrodka hodowli słoni, możliwość spotkania dzikich zwierząt w dżungli. Zakwaterowanie w bungalowach. Kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ: ChitwanPokhara
Wcześnie rano piesza wycieczka w dżungli, obserwacja ptaków. Śniadanie. Przejazd przez „Małe Himalaje” do Pokhara miejscowości położonej nad himalajskim jeziorem Phewa. Kolalcja. Nocleg.

12. DZIEŃ: Pokhara
Po śniadaniu odkrywamy urokliwe zakątki Pokhara. Zobaczymy miedzy innymi Świątynię Bindhyavasini, wioskę uchodźców, wodospad Dawida. Po południu rejs po jeziorze. Kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ: Pokhara – Kathmandu
O wschodzie słońca z tarasu hotelu można podziwiać widok Świętej góry Nepalu – Machapuchare oraz masywu Annapurny. Przejazd na punkt widokowy Sarangkot, z którego (przy dobrej widoczności) roztacza się widok na himalajskie szczyty. Śniadanie. Przejazd górską trasą do stolicy Nepalu – Kathmandu.  Po drodze zwiedzanie stupy buddyjskiej na szczycie wzgórza Swajambhunath (wejście po 365 schodach). Przyjazd do Kathmandu, kolacja i nocleg w hotelu.

14. DZIEŃ: Kathmandu – Bhaktapur – Pashupatinath – Patan – Kathmandu
Śniadanie. Dla chętnych lot widokowy nad Himalajami. Zwiedzanie Dooliny Kathmandu (wszystkie odwiedzane miasta zapisane są na liście UNESCO). Przejazd do Bhaktapur, zwiedzanie Złotej Bramy, Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), Świątyni Njatapola. Następnie przejazd do Paśiupatinath – największego hinduistycznego sanktuarium w Nepalu, położonego nad świętą rzeką Bagmati. Przejazd do Patan, zwiedzanie Placu Durbar z zespołem świątyń i pałaców. Kolacja i nocleg.

15. DZIEŃ: Kathmandu – Delhi
Śniadanie. Zwiedzanie Kathmandu: placu Durban z zespołem świątyń i pałaców oraz Domu Żywej Bogini Kumari. Po południu przelot do Delhi. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. Nocny transfer na lotnisko.

16. DZIEŃ: Delhi – Warszawa
Wylot do Europy. Przylot do Warszawy

 

* W terminie sierpniowym, z powodu złych warunków atmosferycznych, zamiast Parku Chitwan wycieczka w rejon górski Nagarkot

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Delhi, Delhi – Warszawa (z przesiadką)
 • przeloty: Delhi – Varanasi, Kathmandu – Delhi
 • przejazdy klimatyzowanym samochodem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 4*/3+* w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją
 • śniadania i kolacje na całej trasie wg programu
 • dodatkowe atrakcje: pokaz tańców radżastańskich, wjazd do Fortu Amber na słoniach, wycieczka łodziami po Gangesie w Varanasi, rejs po jeziorze Fewa
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: