dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Poczuj się jak na wyprawie z Drużyną Pierścienia i odwiedź miejsca, które inspirowały samego Tolkiena!

Zamieszkaj nad samym fiordem z widokiem na lodowiec Folgefonna i przygotuj się na małe wyprawy i wielkie przygody. Przeżyj największe atrakcje kraju Vikingów jak rejs fiordem i podróż najpiękniejszą kolejką górską na świecie. Zobaczysz zapierające dech w piersiach wodospady i dosłownie uniesiecie się w powietrze o własnych skrzydłach.

CENA ZA OS. z zakwaterowaniem w Mikkelparken: 3600 PLN

MIKKELPARK: W wiosce Kinsarvik, pod stromymi górskimi wzgórzami, tuż obok fiordu Hardanger – znajduje się The Mikkelpark. Park Mikkel to mały park rodzinny dla rodzin z małymi dziećmi. W parku znajdziesz wiele ciekawych zajęć i rozrywek.

CENA ZA OS. zakwaterowanie ze śniadaniem w Lofthus: 5150 PLN

LOFTHUS: Ekskluzywny Hotel Ullensvang z widokiem na fjord i lodowiec Folgefonna. W ofercie hotelu zewnętrzny basen, łaźnie oraz restauracja z lokalnymi smakami.

 

Największe atrakcje:

  • wycieczka najbardziej spektakularną koleją na świecie
  • rejs wzdłuż fiordu Nærøy
  • wyprawa czterech wodospadów
  • wyprawa na Trolltungę
  • lot w tunelu aerodynamicznym

Wybierz termin

od 3600 PLN (dowolne terminy)

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ – Podróż przez fjord do Kinsarvik
Przelot z Warszawy do Bergen i dwugodzinny przejazd z Bergen, samochodem osobowym do Kinsarvik. Przejazd przez fiord Hardangerfjorden. Zakwaterowanie w domku letniskowym z basenem, przy parku rozrywki dla dzieci. Dla osób poszukujących ciszy i spokoju przygotowaliśmy alternatywę w wyjątkowym, historycznym hotelu.

2. DZIEŃ – Spacer czterech wodospadów
Spacer doliną Husedalen jest jedną z najpiękniejszych wycieczek w Norwegii. Natura i wodospady doliny zapierają dech w piersiach. Cztery piękne wodospady są położone blisko siebie na trasie z Kinsarvik do Hardangervidda: Tveitafossen, Nykkjesøyfossen, Nyastølsfossen i Søtefossen. Czas przejścia z parkingu do górnego wodospadu to 5-6 godzin, teren jest łatwo dostępny i stanowi dobrą alternatywę dla krótszych i dłuższych wycieczek. Hardanger Fossasti (Kinsarvik-Tveitafossen) to łatwiejsza wędrówka, która rozpoczyna się w centrum Kinsarvik. Ppodążajcie ścieżką wzdłuż rzeki i chłońcie wiedzę z planszy edukacyjnych po drodze. Długość szlaku można dostosować do własnych możliwości, wybierając różne warianty.

3. DZIEŃ – Flåm, najbardziej spektakularna kolej na świecie.
Kolej Flåm została opisana jako jedna z najpiękniejszych podróży pociągiem na świecie i jest jedną z wiodących atrakcji turystycznych w Norwegii. Pociąg kursuje od końca Aurlandsfjordu, dopływu Sognefjordu, aż do stacji Myrdal, wysoko w górach. Podróż obejmuje najlepsze aspekty zachwycającej scenerii zachodniej Norwegii. Majestatyczne widoki, urokliwe piekarnie i restauracje z lokalnymi potrawami zatrzymają was tam na dłużej. Na koniec gdyby wrażeń jeszcze było mało, wycieczka promem wzdłuż fiordu Nærøyfjord. To nie przypadek, że fiord Nærøyfjord jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rejs promem przez ten wąski i piękny fiord to wspomnienie życia!

4. DZIEŃ – szlak królowej Sonji i schody mnichów
Wycieczka szlakiem królowej norweskiej Sonji, z panoramicznym widokiem na fiord, rozchodzący się w cztery strony. Przez ostatnie 20 lat jest to jedno z ulubionych miejsc królowej. Lokalny klub oznaczył trasę zgodnie z instrukcjami królowej Sonji.
Za słowem panorama kryje się nieziemski widok na Sørfjord, Odda, lodowiec Folgefonna, most Hardanger i Eidfjord oraz fiord w kierunku Kinsarvik. Jedna część szlaku to 616 stopni wykonanych przez lokalnych mnichów, którzy rozpoczęli budowę 1210 r., A ukończyli w 1537 r., zwane obecnie Schodami Mnichów..

Po powrocie, posiłku i dobrej regeneracji w basenie, polecamy krótką wycieczkę samochodową do pobliskiego Langfossen.
Wodospad Langfoss to jeden z najpiękniejszych wodospadów na świecie wg CNN Travel, o wysokości 612 metrów jest piątym najwyższym wodospadem w Norwegii.

5. DZIEŃ – kajakiem przez Hardangerfjord i Lwia Skała dla najwytrwalszych.
Zaczynamy dzień wycieczką kajakową w pobliskim Ulvik o godz.10:30. Spływ wzdłuż błyszczącego fiordu Hardangerfjord to okazja na podziwianie cudów norweskiej natury z zupełnie innej perspektywy. Po wycieczce polecamy zwiedzić miejscowość Ulvik, skąd startujemy. Miejsce znane z bogactwa sadów oraz nieziemskiego widoku na cały fiord Hardanger. Po południu czas na relaks i własną eksplorację terenu. Dla wytrawnych wędrowców polecamy wymagającą wycieczkę na Trolltunga (język Trolla), jest to dłuższa bo 8-godzinna wyprawa z pobliskiej miejscowości Tyssedal. W tej samej miejscowości atrakcja dla każdego – elektrownia wodna i przyległe jej muzeum. Jest tam też historyczny hotelik z restauracją gdzie część rodziny może poczekać na powrót wędrowców z Trolltungi – norweskiej “Lwiej Skały”.

6. DZIEŃ – Bergen
Podróż do Bergen. Po drodze polecamy zatrzymać się w mekce sportów ekstremalnych Norwegii – Voss. Wyjątkową atrakcją dla całej rodziny może być poczucie nieważkości w specjalnie przygotowanej kapsule VossVind.
VossVind to pierwszy pionowy tunel aerodynamiczny w Norwegii. W tunelu aerodynamicznym możesz doświadczyć latania w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Wiele osób uważa latanie w tunelu aerodynamicznym za sport ekstremalny, ale tak nie jest. Jest całkowicie bezpieczny – po prostu niesamowita zabawa!
W samym Bergen mają Państwo zapewniony nocleg w centrum miasta, skąd blisko na tradycyjną alejkę Akkerbrygge. Jeśli znajdziecie wciąż czas i siły, to polecamy też wycieczkę do parku Wiegelanda, gdzie monumentalne rzeźby artysty przedstawiają cykl życia człowieka.

7. DZIEŃ – pożegnanie Norwegii
Oddanie auta i poranny lot z Bergen do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

  • wynajem auta na miejscu
  • zakwaterowanie
  • wszystkie bilety wstępu do wymienionych w ofercie atrakcji

CENA NIE OBEJMUJE:

Drodzy Klienci, Z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną, zgodnie z zaleceniami oddziały biura przechodzą na tryb pracy zdalnej. Jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym opal@opaltarvel.com.pl oraz numerami telefonów wksazanymi w KONTAKT