dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Poczuj się jak na wyprawie z Drużyną Pierścienia i odwiedź miejsca, które inspirowały samego Tolkiena!

Zamieszkaj tuż nad fiordem z widokiem na lodowiec Folgefonna i przygotuj się na małe wyprawy – za to wielkie przygody. Przeżyjesz największe atrakcje kraju Vikingów, takie jak rejs wzdłuż i wszerz poprzez fiord czy też podróż najpiękniejszą kolejką górską na świecie. Zobaczysz zapierające dech w piersiach wodospady i dotrzesz na legendarną, przyprawiającą o zawrót głowy Lwią Skałę Norwegii – Język Trolla.

Największe atrakcje:

 • wycieczka najbardziej spektakularną koleją na świecie
 • rejs wzdłuż fiordu Nærøy
 • wyprawa czterech wodospadów
 • wyprawa na Trolltungę

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ – Podróż przez fjord do Kinsarvik
Przelot z Warszawy do Bergen i dwugodzinny przejazd samochodem osobowym z Bergen do Kinsarvik. Podróż przez fiord Hardangerfjorden. Nocleg w domku letniskowym z pięknym widokiem. Zakwaterowanie i kolacja w pobliskim hotelu.

2. DZIEŃ – Wyprawa czterech wodospadów
Wyprawa w dolinę Husedalen jest jedną z najbardziej malowniczych wycieczek w Norwegii. Cztery niesamowite wodospady i otaczająca je przyroda doliny zapierają dech w piersiach. Wodospady Tveitafossen, Nykkjesøyfossen, Nyastølsfossen i Søtefossen leżą blisko siebie na trasie z Kinsarvik do Hardangervidda. Czas wycieczki do górnego wodospadu to 5–6 godzin. Wszędzie dociera się z łatwością, nie ma naturalnych barier. Zaplanować można zarówno krótszą, jak i dłuższą wycieczkę. Proponujemy trasę Hardanger Fossasti (Kinsarvik–Tveitafossen). To jedna z łatwiejszych wędrówek, która rozpoczyna się w centrum Kinsarvik. Długość szlaku można dostosować do własnych możliwości, wybierając różne warianty.

3. DZIEŃ – Flåm, podróż najbardziej spektakularną koleją na świecie
Jadąc na północ w kierunku miejscowości Flåm – która sama w sobie jest wielką atrakcją – po niecałych dwóch godzinach spędzonych w dramatycznej scenerii gór i fiordów dotrzemy do Tolkienowskiej krainy. Będziemy ją podziwiać z okien pociągu. Kolej Flåm została opisana przez National Geographic jako jedna z najpiękniejszych podróży pociągiem na świecie. Pociąg kursuje od końca Aurlandsfjordu, dopływu Sognefjordu, aż do stacji Myrdal, wysoko w górach. Trasa prowadzi przez zachwycającą scenerię zachodniej Norwegii. Poznajemy zatem wszystko, co łączy się z wyobrażeniami Północy, które znamy z niesamowitych baśni i sag. Majestatyczne widoki, urokliwe gospody (piekarnie i restauracje) z lokalnymi potrawami z pewnością zatrzymają nas na dłużej. Na koniec, gdyby wrażeń było jeszcze mało, proponujemy wycieczkę promem wzdłuż fiordu Nærøyfjord. To nie przypadek, że fiord Nærøyfjord jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rejs promem przez ten wąski i piękny fiord to przygoda życia!

4. DZIEŃ – Trolltunga, Lwia Skała Norwegii
Tego dnia czeka nas najbardziej wymagający a zarazem niezwykle spektakularny punkt programu. Trolltunga to półka skalna, zawieszona ok. 700 metrów nad jeziorem Ringedal. Widoku, który ujrzysz, stając na Języku Trolla, nie zapomnisz już nigdy, a uczucie, gdy wychodzisz na sam koniec „jęzora”, jest doświadczeniem ekstremalnym, jak skok na bungiee.
Trasa rozpoczyna się w Skjeggedal i powinna nam zająć (w obie strony) ok. 8 godz. z przerwami na odpoczynek.
5. DZIEŃ – kajakiem przez Hardangerfjord. Ten dzień to dzień odpoczynku dla naszych nóg. Wybierzemy się na wycieczkę kajakową. Spływ wzdłuż mieniącego się kolorami tęczy fiordu Hardangerfjord to okazja na podziwianie cudów norweskiej natury z zupełnie innej perspektywy. Po południu czas na relaks i własną eksplorację terenu. Dla chętnych dwugodzinna wycieczka z przewodnikiem szlakiem górskim w pobliżu domku.

6. DZIEŃ – szlak królowej Sonji i Schody Mnichów
Tego dnia czeka nas Royal Pleasure Trip – czyli wycieczka szlakiem norweskiej królowej Sonji, z panoramicznym widokiem na rozchodzący się w cztery strony fiord. Przez ostatnie 20 lat było to (i nadal jest) jedno z najbardziej ulubionych miejsc panującej po dziś dzień w Norwegii, ukochanej przez swoich rodaków królowej noszącej wdzięczne imię Sonja. Lokalny klub turystyczny oznaczył trasę zgodnie z instrukcjami samej władczyni. „Panorama” w przypadku Royal Pleasure Trip oznacza nieziemski widok na Sørfjord, Odda, lodowiec Folgefonna, most Hardanger i Eidfjord oraz fiord w kierunku Kinsarvik. W pewnym miejscu na szlaku natrafimy na 616 wykutych w skale stopni, wykonanych przez żyjących tu kiedyś mnichów. Swoją budowę mnisi rozpoczęli w roku 1210, a ukończyli po więcej niż 300 latach, w roku 1537. Ta niezwykła klatka schodowa w naturalnym wysokościowcu słusznie zatem nosi nazwę – Schody Mnichów. Po południu, dla chętnych, relaks w Ullensvang Bath. Zaczniemy od tradycyjnej sauny, a następnie orzeźwiająca kąpiel w odkrytym basenie z podgrzewaną wodą i panoramicznym widokiem na fiord i góry.

7. DZIEŃ – powrót do Bergen i lot do Warszawy
To dzień ostatni. A zatem pakowanie bagażu. Następnie śniadanie (wciąż jeszcze obfite, bo norweskie) i ruszamy w drogę powrotną do Bergen. To wspaniałe miasto z urokiem i atmosferą małej, lokalnej miejscowości zostało ogłoszone Europejskim Miastem Kultury i Miastem Światowego Dziedzictwa. Tradycyjna, drewniana zabudowa portowa oraz liczne kawiarnie i restauracje umilą nam czas przed wieczornym lotem do Warszawy i sprawią, że do Norwegii będziemy chcieli zawsze wracać.

CENA OBEJMUJE:

 • nocleg w domku typu superior z sauną
 • wycieczkę do 4 wodospadów
 • wycieczkę na Trolltungę
 • przejażdżkę najbardziej spektakularną koleją Europy
 • rejs fiordem
 • zwiedzanie Bergen
 • wycieczkę na lodowiec Folgefonna

CENA NIE OBEJMUJE:

DODATKOWO PŁATNE:

 • wodny park rozrywki
 • spa i otwarty basen nad fiordem w pobliskim hotelu
 • wycieczka kajakowa