dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • stare fortece Omanu
 • malownicze oazy
 • nocleg na pustyni
 • przejażdżka jeepami po wydmach
 • rezerwat żółwi w Ras Al Jinz

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu o indywidualny wypoczynek w okolicach Muscatu lub Salalah.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Muscat
Przelot z Warszawy do Omanu przez jeden z portów lotniczych.

2. DZIEŃ: Muscat
Przylot do Muscat. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie Muscat, stolicy Omanu. Zobaczymy otoczony 5-ma minaretami Wielki Meczet – arcydzieło architektury. Następnie przejedziemy drogą przy której znajdują się reprezentacyjne budynki ambasad do starej części miasta Muscat. Odwiedzimy Muttrah souk – tradycyjny omański bazar, gdzie można zakupić przeróżne suweniry i wypróbować swych umiejętności targowania się, zajrzymy do Muzeum Bait Al Zubair oraz obejrzymy z  zewnątrz Pałac Sułtana otoczony dwoma fortami zbudowanymi przez Portugalczyków. Powrót do hotelu i nocleg.

3. DZIEŃ: Muscat – Rustaq – Nakhal – Al Thowara – Muscat
Śniadanie. Wyjazd do Barka, gdzie zobaczymy lokalny targ rybny oraz majestatyczny fort położony na wybrzeżu. Następnie udamy się do fortu Al. Hazm w Rustaq, miejsca słynącego z gorących źródeł Ain Al. Kisfa mających właściwości lecznicze. Przystanek na zrobienie zdjęć przy forcie, a następnie lunch. Dalszy przejazd do Nakhal, gdzie znajduje się położony na wzgórzu najwyższy w Omanie, ponad 300-letni fort. Wizyta w forcie, później przejazd do oazy Al. Thowara. Powrót do Muscat, nocleg.

4. DZIEŃ: Muscat – Amouage – Bahla – Jabreen – Nizwa
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Nizwa. Po drodze wizyta w fabryce Amouage, luksusowym ośrodku perfumeryjnym. Przejazd do Nizwa, jednego z najstarszych miast Omanu, niegdyś centrum handlowego, religijnego i kulturowego. Wizyta na kolorowym, ruchliwym targu i w największym na Półwyspie Arabskim forcie położonym strategicznie na szczycie pobliskiego wzgórza, zbudowanym w 1668 r. Czas na przyjrzenie się życiu miasta, a później wyjazd w kierunku zamku Jabreen. Po drodze lunch w formie pikniku lub w lokalnej restauracji. Zamek Jabrin to jeden z najwspanialszych zamków Omanu, z imponującymi freskami i rzeźbieniami. W drodze powrotnej do Nizwa przystanek przy Bahla – pierwszym forcie Omanu zbudowanym w stylu islamskim. Nocleg w Nizwa.

5. DZIEŃ: Nizwa – Wadi Bani Auf – Bilad Sayt – Wielki Kanion – Nizwa
Po śniadaniu wyjazd w stronę Wadi Bani Auf, której główną atrakcją są usytuowane na zboczu góry Hajar stare domostwa. Kolejny punkt to wioska Bilad Sayt, której mieszkańcy żyją w glinianych domach. Następnie lunch w Jebel Shams Resort na szczycie Jebel Sham, najwyższym punkcie Omanu, którego nazwa oznacza „Góra Słońca”. Ze szczytu rozciąga się zapierający dech widok na Wielki Kanion. Powrót do Nizwa na nocleg.

6. DZIEŃ: Nizwa – Birkat Al Mauz – Jabel Akhdar – Wahiba
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Droga prowadzi do Birkat Al Mauz, starożytnej osady zbudowanej z gliny, gdzie niektóre domy są nadal zamieszkane. Zobaczymy, wciąż używany do nawadniania plantacji daktyli, wielowiekowy system irygacyjny. Dalszy przejazd do Jabel Akhdar co w języku arabskim to znaczy Zielone Góry. Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków Omanu, wzgórza wznoszą się na wysokość ok. 2800 m n.p.m., podczas przejażdżki zobaczymy wspaniałe panoramy górskie, rozległe uprawy i plantacje tarasowe. W ciągu dnia lunch, a potem przejazd w pustynny rejon Wahiba, po drodze mijamy niewielkie osady Sina i Mudaybi z glinianymi domami. Dojazd do Wahiba, pustyni słynącej z imponujących czerwonych i białych wydm sięgających nawet 200 m wysokości i ciągnących się po horyzont. Podziwianie niezwykłych krajobrazów, wizyta w domostwach beduinów. Możliwość przejażdżki na wielbłądach lub ekscytującej jazdy jeepami po wydmach. Na kolację podany będzie tradycyjny arabski posiłek i kawa po omańsku, a potem już nocleg na kampie i podziwianie nieba nad pustynią.

7. DZIEŃ: Wahiba – Wadi Bani Khalid – Sur – Ras Al. Jinz
Śniadanie. Wyjazd z pustyni do Wadi Bani Khalid, rejonu, który zaskakuje kontrastem z ostrą urodą pustyni – czyste wody, palmy i niewielkie osady. Możliwość odpoczynku i orzeźwiającej kąpieli. Po lunchu przejazd do Sur, wizyta w porcie rybackim i w doku, gdzie w dalszym ciągu ręcznie budowane są tradycyjne drewniane łodzie Dhow. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer na plażę Ras Al Jinz, w okolice Rezerwatu Żółwi w towarzystwie strażnika z rezerwatu. Ras Al. Jinz to prawdopodobnie najważniejszy rejon gniazdowania zielonych żółwi morskich w rejonie Oceanu Indyjskiego. Jest to jednocześnie jeden z nielicznych na świecie chronionych obszarów, gdzie turyści mogą obejrzeć gniazdowanie gigantycznych żółwi w naturalnym środowisku. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ: Ras Al. Jinz – Qalhat – Wadi Shab – Muscat
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Muscatu piękną nadmorską trasą. Przejazd przez Qalhat (grobowiec Bibi Miriam, jeden z najczęściej fotografowanych w Omanie zabytków) do Wadi Shab, przepięknego kanionu z oazami, błękitnymi naturalnymi basenami wodnymi – jednego z najbardziej urokliwych rejonów Omanu. Po przejażdżce po wadi wyjazd na białe plaże Finns, lunch (piknik), a stamtąd, mijając jeszcze kilka atrakcji (Bimah Sinkhole – jeziorko, rybacka wioska – Quriyat), powrót do Muskatu. Transfer na lotnisko i wieczorny wylot do Warszawy przez jeden z portów lotniczych.

9. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Muscat – Warszawa (z przesiadką)
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*/4*, 1 nocleg na campie w Wahiba Sands
 • śniadania, obiady (niektóre w formie pikniku) w dniach 3-8, kolacja w dniu 6
 • przejazdy prywatnym transportem zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: