dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Pakistan – od południa aż na północ

Minimalna liczba uczestników w grupie: 5

Cena:

-1300 GBP (funt brytyjski) za osobę.

Ten program przypadnie do gustu wszystkim, którzy chcą poznać niesamowitą różnorodność Pakistanu. Program nie wymaga dużej sprawności fizycznej, przewidywany jest jedynie krótki trekking w dolinie Swat. Trasa wyprawy biegnie południowego Pakistanu i pełna jest fascynujących kontrastów: zaczynając od nadmorskiego Karachi, poprzez stanowisko archeologiczne Mohenjo-daro z listy UNESCO, mistyczne i jedne z najstarszych miast Azji Południowej, aż po pakistańską serce kulturowe – Lahore. Podczas wyprawy nie tylko odwiedzimy jego historyczne zakątki, ale dotrzemy też do jedynej w swoim rodzaju granicy indyjsko-pakistańskiej. Zobaczymy nie tylko naturalne piękno Pakistanu, ale poznamy też bogatą kulturę i zwyczaje z bliska. Będziemy robić zakupy na kolorowych bazarach i odkryjemy niesamowitą otwartość i gościnność mieszkańców Pakistanu.

Wybierz termin

1300 GBP

1300 GBP

1300 GBP

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1 dzień – Peshawar

Zwiedzanie miasta, które przypomina kulturą i zabudowaniem przypomina już pobliski Afganistan. Jest jednym z najstarszych miast Azji Południowej. Wizyta na bazarze złota Namak Mandi Bazar oraz spacer krętymi uliczkami i wizyta w ukrytym pośród gwarnego miasta meczetu Mahabat Khan. Następnie wizyta w muzeum Sethi House. Przejazd do Islamabadu (3h). Zakwaterowanie w Islamabadzie.

2 dzień – Islamabad

Spotkanie ze stolicą Pakistanu – Islamabad. Na początku dnia wymiana waluty na rupie pakistańskie. Wizyta w jednym z największych meczetów świata w kształcie pustynnego namiotu Beduinów – Faisal Masjid, nazwanym na cześć saudyjskiego króla, który sfinansował jego budowę. Następnie bajkowy ogród Daman-e-Koh z panoramą całego miasta – miejsce popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i gości. Po południu wycieczka na wiktoriańską stację kolejową Golra Shariff, która jest zarówno muzeum, jak i działającą stacją. Zakwaterowanie w Islamabadzie.

3 dzień – Lahore

Wyjazd do Lahore (ok. 5 godziny), kulturalnej stolicy Pakistanu, gdzie kolonialna architektura przeplata się z meczetami i zabytkami z czasów Wielkich Mogołów. Zwiedzanie meczetu Wazir Khan Mosque – najbogaciej zdobionego meczetu Ery Mogołów, ukrytego między sklepikami gwarnego, starego miasta. Zwiedzanie odrestaurowanych łaźni Shahi Hammam oraz spacer po markecie, gdzie znajduje się najwęższa uliczka w Lahore. Następnie jedyna w swoim rodzaju ceremonia opuszczenia flagi na granicy Pakistanu z Indiami -Wagah Border. Kolacja na tętniącej życiem, pełnej restauracji i barów ulicy Food Street oraz spacer po barwnym i aromatycznym starym mieście. Wieczór w modnym barze z shishą dla chętnych.

4 dzień – Lahore

Po śniadaniu, zwiedzanie majestatycznego fortu Lahore, który znajduje się na liście UNESCO oraz sąsiadującego meczetu Cesarskiego – jednego z największych meczetów Azji oraz wieża Minar-e-Pakistan, która powstała w miejscu, gdzie oficjalnie zdecydowano o założeniu państwa Pakistan. Wieczorem, zakupy na Bazarze Anarkali – jednym z najstarszych bazarów południowej Azji. Zakwaterowanie w Lahore.

5 dzień – Multan

Po śniadaniu, podróż w stronę Multan (około 4h). Zwiedzanie jednego z najbardziej mistycznych i najstarszych miast tej Azji Południowej, znanego z wielowiekowej, bogatej sufickiej tradycji i unikalnej ceramiki. W planie suficki grobowiec Szacha Rukn-e-Alama z XIV wieku, świątynia Bahauddin Zakariya a na koniec słynny stary bazar ceramiki multańskiej. Zakwaterowanie w Multan.

6 dzień – Bahawalpur, odwiedziny u Saraików

O poranku podróż w stronę Bahawalpur, rejonu zamieszkałego przez grupę etniczną Saraików (ok. 6 h). Po drodze, krótka wizyta w Uch Sharif, mieście, które założył Aleksander Wielki. Wizyta w mauzoleum Bibi Jawindi, jeden z pięciu pomników w Uch Sharif znajdujących się na liście UNESCO. Po przyjeździe do Bahawlpur, spacer po starym mieście, do którego prowadzi historyczna brama Farid Gate. Zakwaterowanie w hotelu.

7 dzień – Jeepami na pustynny fort

Wycieczka samochodami z napędem 4×4 do majestatycznego Fortu Derawar – 40 monumentalnych, wyrastających z ziemi wież, ukrytych pośrodku pustyni Cholistan (około 2h). Na koniec dnia powrót do Multan (2h). Zakwaterowanie.

8 dzień – Lot do Karachi

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot do Karachi. Spacer na jednej z najpopularniejszych plaż Karachi – Clifton Beach nad morzem Arabskim, znanej również jako Sea View Beach. Czas na klimatyczne przejażdżki po plaży na wielbłądach czy koniach. Wizyta w mauzoleum założyciela Pakistanu, gdzie spoczywa jego ciało. Następnie przejazd do 3-go największego meczetu świata Grand Jamia Mosque. Powrót do Karachi i zakwaterowanie.

9 dzień – Plażowanie w Karachi

Spotkanie z biznesową, nadmorską stolicą Pakistanu: relaksująca wycieczka łodzią motorową na wyspę Churna: możliwe nurkowanie z maską, oglądanie raf koralowych i skakanie z klifów do wody. Odpoczynek na ukrytej, spokojnej plaży z przejrzystą wodą – Bhit Khori. Zakwaterowanie w Karachi.

10 dzień – Karachi: city tour + nekropolia prowincji Sindh

Po śniadaniu Następnie wizyta w Chaukandi Tombs oraz jednej z największych nekropolii świata – Makli Nekropolis (około 2h). Powrót do Karachi, pożegnalna kolacja nad morzem. Odwiezienie na lotnisko.

Cena zawiera:

• wszystkie transfery niezbędne do realizacji programu
• wynajęty bus z prywatnym kierowcą
• bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie wycieczki
• wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
• napoje: pitna woda + 1 napój do każdego posiłku
• zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych (pokój jednoosobowy dostępny za dodatkową opłatą 200GBP)
• zaproszenie wizowe i instrukcje wizowe (film z wyjaśnieniami)
• opiekę pilota
• przewodników lokalnych
• składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny
Fundusz Pomocowy
• ubezpieczenie podróżne KL, NNW, BP i OC wg sum zawartych
w umowie

Cena nie zawiera:

• ceny wizy 35USD
• aplikacji wizowej w Twoim imieniu (dodatkowe 15GBP)
• lotów międzynarodowych
• pozostałych posiłków nieujętych w programie
• zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników
• innych niewymienionych świadczeń i dodatkowych atrakcji
• testów PCR potrzebnych do wjazdu do Pakistanu

Informacje wizowe:

Do przekroczenia granicy pakistańskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Koszt wizy: 140 zł. Wiza dla obywateli Polski to wiza elektroniczna, na którą aplikuje się online na stronie:

https://visa.nadra.gov.pk/e-visa/

Obywatele 65 krajów, w tym Polski, mogą aplikować również o wizę: Visa in your Inbox (35$) (polecamy tę opcję). Aplikację trzeba złożyć na maks. 72 godziny przed wylotem. Otrzymuje się maila autoryzacyjnego na adres mailowy podany przy aplikacji (valid ETA). Podróż do Pakistanu można odbyć, jeśli otrzyma się takiego maila. Wiza będzie wydana po przylocie (on arrival).

Dokumenty wizowe:

1. Kolorowy skan paszportu
2. 1 aktualne, kolorowe zdjęcie
3. zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (osoby z działalnością gospodarczą wypisują taki dokument same, uwzględniając nazwę, adres oraz NIP firmy oraz datę rozpoczęcia działalności). Osoby niepracujące dołączają zaświadczenie wyjaśniające sposób utrzymania się, z podpisem.
4. Zaproszenie wydane przez biuro podróży w Pakistanie (zapewniamy)
5. Dowód osobisty właściciela biura podróży w Pakistanie (zapewniamy)
6. Licencja biura podróży w Pakistanie (zapewniamy)
Można również aplikować o zwykłą wizę turystyczną (nie VISA IN YOUR INBOX). Na wydanie takiej wizy czeka się 7 do 10 dni roboczych. Wizę otrzymuje się online, należy ją wydrukować i wziąć ze sobą na lotnisko.

Informacje zdrowotne:

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Niezaszczepieni uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu PCR w języku angielskim, z kodem QR (wykonany maksymalnie 72 godzin przed lądowaniem w Pakistanie)
Osoby zaszczepione przeciw COVID-19 nie potrzebują testu PCR, wymagany jest ważny certyfikat szczepień.
Przed lotem należy zainstalować aplikację telefoniczną PassTrack z wszystkimi informacjami dot. podróży i wydrukować wypełniony formularz. Zasady zmieniają się – należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ – Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/pakistan.