dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • Bliskie spotkania z dzikimi plemionami Papui Nowej Gwinei
 • Las deszczowy u podnóża góry Mt. Hagen
 • Plenery z filmu Robinson Cruzoe
 • Relaks na dzikich plażach wybrzeża oraz pobyt na urokliwej wyspie Kavieng – jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa Dżkarta
Spotkanie na lotnisku i. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Dżakarty.

2. DZIEŃ: Dżakarta
Lądowanie w Dżakarcie w godzinach rannych. Spotkanie z polskim przewodnikiem na lotnisku i przejazd na zwiedzanie miasta. Po południu zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek przed dalsza podróżą. Przejazd na lotnisko. Nocny lot do Jayapury.

3. DZIEŃ: Port Moresby – Mt. Hagen
Przylot do Port Moresby – stolicy Papui Nowej Gwinei. Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Mt. Hagen – serca górzystej części Papui. Przywitanie na lotnisku przez mieszkańców Highlands będących tamtejszymi góralami. Przejazd do miejsca zakwaterowania u podnóża góry Mt. Hagen. Kolorowe powitanie przez miejscowe kobiety tradycyjnym tańcem papuaskim i śpiewem tzw. sing sing. Zakwaterowanie i odpoczynek. Kolacja.

4. DZIEŃ: Mt. Hagen
Wczesna pobudka i śniadanie na tarasie, z którego roztacza się piękny widok na dolinę. Spacer po lesie deszczowym u podnóża góry Mt. Hagen. Powrót po ok. 3 godzinach, chwila na przebranie się, a następnie przejazd do wioski Payia na spotkanie z wodzem, jego rodziną i pozostałymi mieszkańcami. Spacer po wiosce i poznawanie tradycyjnych miejscowych obrzędów. Wizyta w Domu Czaszek poświęconym przodkom. Tradycyjny lunch w postaci posiłku zwanego mumu doprawionego tropikalnymi ziołami i paprocią. Uroczysta degustacja, a następnie powrót do miejsca zakwaterowania. Kolacja. Po kolacji zapoznanie się z miejscowmi obrzędami swatania (Tanim head).

5. DZIEŃ: Mt.Hagen – Goroka
Po śniadaniu pożegnanie z naszymi gospodarzami. Przejazd na barwny lokalny targ w Mt. Hagen, będący największym targowiskiem w Papui Nowej Gwinei. Atmosfera targu jest bezsprzecznie unikatowa, a zebrany tłum stanowi idealny temat do fotografowania. Po wizycie na targu przejazd Highlands Highway do Goroka, przez Kundiawa, przełęcz Daulo Pass (2478 m. n.p.m.) wśród niesamowitej scenerii górskich wiosek. Przyjazd po południu, zakwaterowanie i czas wolny.

6. DZIEŃ: Goroka
Wizyta w wiosce Asaro i tradycyjne przedstawienie słynnych Asaro Mudmen („Błotnych Ludzi”) – tradycyjnych papuaskich wojowników, których atrybutem są gliniane maski. Wizyta w domu mężczyzn (Men’s Haus) służącym jako ośrodek życia społeczno – religijnego (kobiety nie mają do niego wstępu). Spacer po wiosce, a następnie przejazd do kolejnej wioski w górach, w okolicy Goroka. Ostatni odcinek drogi trzeba będzie przemierzyć pieszo przez plantacje kawy. Prezentacja tradycjnego tańca, spacer po wiosce oraz okolicy m.in. do wodospadu oraz przygotowanie lunchu (mumu). Mieszkańcy zaprezentują sztukę strzelania z łuku oraz wzniecania ognia. Powrót do hotelu późnym popołudniem.

7. DZIEŃ: Goroka – Madang
Wczesny wyjazd do Madang. Całodniowa trasa wiedzie przez zmieniające sie krajobrazy, zmianie ulega także klimat, z wysokogórskiego na tropikalny. Przyjazd, zakwaterowanie i czas wolny na relaks w tropikalnej atmosferze Madang, mieście zwanym Perłą Pacyfiku. Warto zwrócić uwagę na setki owocożernych nietoperzy wiszących na wielkich drzewach w centrum miasta. Miejscowi nazywają je Flying Foxem ponieważ mają pyszczki podobne do lisów…

8. DZIEŃ: Madang
Dziś wybieramy się do wioski Rempi, gdzie poznamy tamtejszych mieszkańców i weźmiemy udział w różnych aktywnościach: zmierzymy się z tradycyjnym kanu, przygotujemy lunch i odbędziemy trekking przez dżunglę do groty z nietoperzami (w zależności od warunków pogodowych). Odwiedzimy też miejsca będące planem filmowym – tutaj bowiem kręcono film o Robinsonie Cruzoe. Powrót do resortu późnym popołudniem.

9. DZIEŃ: Madang
Całodniowa wycieczka do lokalnej wioski na wyspie Bagabag. Dzień spędzimy z jej mieszkańcami, będziemy mogli obserwować ich podczas codziennych zajęć. Spacer po wyspie, tradycyjny sing sing, pływanie z rurką, plażowanie. Ludzie wybrzeża, ich styl życia, tradycje i charekter różnią się znacznie od tego na obszarach górskich, ciekawe więc będzie ich porównanie. Tradycyjny lunch przygotowany przez miejscowe gospodynie. Wieczorem kolacja.

10. DZIEŃ: Madang – Port Moresby
Wczesny wylot do Port Moresby. Prosto z lotniska rozpoczynamy całodniowe zwiedzanie miasta i okolic: m.in. cmentarza wojennego Bomana, budynku parlamentu, muzeum narodowego oraz okolic początku/końca słynnej ścieżki Kokoda. Powrót do Port Moresby i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

11. DZIEŃ: Port Moresby – Rabaul (Kokopo)
Śniadanie w hotelu i przelot do Rabaul-Kokopo. Rabaul, to miasto pokryte lawą, od czasu wybuchu jednego z wulkanów w 1994 roku. Przylot i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i przejazd na krótki spacer po cmentarzu wojennym Bitapaka oraz wizyta na kolorowym, lokalnym targowisku. Powrót do hotelu i czas wolny na relaks, z widokiem na śpiące wulkany po drugiej stronie Simpson Harbour.

12. DZIEŃ: Rabaul
Poranne zwiedzanie Rabaul; gorące źródła, wulkan Tavurvur z bliska, wyspa Matupit oraz port w Rabaul. Na lunch przemieszczamy się na pobliskie wyspy tropikalne, gdzie istnieje możliwość fakultatywnych nurkowań z butlą. Spacer po wyspie, kąpiele w morzu i pływanie z rurką na rafie otaczającej wyspę. W drodze powrotnej poszukiwanie delfinów wypoczywających w zatoce, bardzo chętnych do zabawy. Istnieje możliwość fakultatywnego pływania z delfinami! Powrót do hotelu i czas wolny.

13. DZIEŃ: Rabaul (Kokopo) – Kavieng
Śniadanie i wykwaterowanie. Rozpoczynamy półdniowe zwiedzanie miasta i jego okolic drogą lądową: Obserwatorium Wulkaniczne, muzeum wojenne w Rabaul, bogata ekspozycja japońskich wraków z czasów II wojny światowej oraz przedmiotów lokalnej sztuki. Oglądamy też liczne tunele z czasów wojny, w których skrywali sie japońscy żołnierze, Pomnik Wojny jak również centrum miasta, które było zasypane pyłem wulkanicznym podczas wybuchu w 1994 r. Przystanek na lunch w lokalnej restauracji (płatny dodatkowo). Po południu przelot do Kavieng i transfer na tropikalną wyspę z ośrodkiem nurkowym, który został uznany za najlepszy Resort nurkowy na świecie. Pobyt na wyspie z bogatą ofertą na nurkowanie oraz innymi opcjami fakultatywnymi.

14-16. DZIEŃ: Kavieng
Pobyt na prywatnej wyspie w urokliwym 2-osobowym domku. Zapewniona cisza, szum oceanu, widok na lazur morza oraz pełne wyżywienie, przygotowane z wyjątkową starannością przez mieszkające w okolicy Papuaski (3 posiłki dziennie). Dni spędzone na wypoczynku w tropikach lub udział w różnego rodzaju wycieczkach fakultatywnych, np.: nurkowanie z butlą (rejon słynnie jako jedna z najlepszych lokalizacji do nurkowania na świecie), pływanie z rurką, rejs na pobliskie wyspy, wycieczka do wiosek, wyprawa na ryby itp. Przy wykupieniu nurkowania z łodzi można bezpłatnie nurkować przy rafie otaczającej wyspę.

17. DZIEŃ: Kavieng – Warszawa
Transfer z wyspy na lotnisko. Przelot do Denpasar. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Port Moresby – Warszawa (z dwoma przesiadkami)
 • przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
 • przejazdy samochodami zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach 4/3* (w Mt. Hagen hotel 2*)
 • 2 lub 3 posiłki dziennie: śniadania, obiady i/lub kolacje (obiady w dniu 4, 6, 8, 9, 12, 14,15,16, kolacje w dniu 3, 4, 9, 13, 14,15,16)
 • opiekę polskiego przewodnika od momentu lądowania w PNG oraz opiekę przewodników lokalnych
 • bilety wstępu oraz pozwolenia na wejścia
 • opłaty klimatyczne na wyspie Kavieng
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: