dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

PERU 13 DNI

17.11 – 28.11.2023
15.02 – 27.02.2024

Cena od osoby: 2300 USD

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1.Dzień: WARSZAWA – LIMA

Przylot do Limy .Transfer do hotelu.
Zakwaterowanie. Welcome drink . Nocleg. Hotel 4*

2.Dzień : LIMA-PARACAS-NAZCA

Śniadanie. Wyjazd Panameryką Pld. do rezerwatu Narodowego Paracas. Wycieczka na wyspy Ballestas (peruwiańskie Galapagos). Przejazd do nazca. Po drodze postój przy wieży widokowej „Mirador”.Zakwaterowanie. Kolacja w hotelu. Nocleg. Hotel 3* z basenem.

3.Dzień: NAZCA- AREQUIPA

Śniadanie. Fakultatywny przelot nad liniami Nasca (US$.120.00 + podatek lotniskowy i Instytut Narodowy Kultury – INC około 20 USD). Obiad w hotelu. Przejazd do Arequipy. Transfer do hotelu . Zakwaterowanie. Nocleg. Hotel 3*.

4.Dzień: AREQUIPA – COLCA

Śniadanie. a.m. city tour + klasztor Sw. Katarzyny. Obiad. Wyjazd do kanionu Colca. Dojazd do hotelu w Chivay. Zakwaterowanie. Dla chętnych przejazd do źródeł termalnych i kąpiel. Nocleg.

5.Dzień: COLCA -JULIACA-PUNO

Śniadanie. 6:30 a.m. wyjazd do Krzyża Kondorów gdzie w całej okazałości mamy widok na Kanion i obserwacja lotu kondorów. Przejazd do Puno. Obiad na trasie. Po drodze krótkie postoje w malowniczych indiańskich wioskach. Zakwaterowanie. Nocleg.

6.Dzień: PUNO– UROS TAQUILE

Śniadanie. Transfer do portu . Całodzienne zwiedzanie wysp Uros z obiadem. Transfer do hotelu. Nocleg.

7.Dzień: PUNO – CUSCO

Śniadanie. O wyznaczonej godzinie wyjazd do Cusco. Po drodze zwiedzanie i postoje. Obiad na trasie. Dojazd do Cusco . Transfer do hotelu. Hotel 3*.

8.Dzień: CUSCO

Śniadanie. a.m. zwiedzanie Cusco: Katedra, Plaza de Armas, Sw. Slonca Korikancha oraz pobliskich ruin: Sacsahuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay. Kolacja z folklorem . Nocleg.

9.Dzień: CUSCO – ŚW. DOLINA INKÓW – PUEBLO MACHU PICCHU

Śniadanie. Wycieczka do malowniczo wijącej się wśród gór Valle Sagrado (Świętej Doliny), którą płynie rzeka Urubamba. Wizyta w ruinach fortecy Sascuahuaman i kompleksu ruin inkaskich : Quenko, Puca-Pucara y Tambomachay . Przejazd i postój w Pisac, niewielkiej wsi w Andach, zamieszkanej już w czasach Inków. Na rynku indiańskim można kupić wyroby lokalne z wełny alpaki jak poncza rękawiczki etc. oraz wyroby z ceramiki. W czasie wycieczki obiad. Przejazd na stacje kolejowa i przejazd wieczornym pociągiem do Machu Picchu Pueblo (Aguas Calientes). Nocleg.

10.Dzień: MACHU PICCHU –CUSCO

Śniadanie. Dla chętnych kąpiel w łaźniach termales Machupicchu Pueblo (otwarte od godz.05:00 a.m.). Wykwaterowanie (check out 10:00 a.m. – walizki w hotelu) i wycieczka do Machu Picchu. Zwiedzanie jednego z siedmiu nowych „cudów świata” – Machu Picchu, które zostało odkryte i rozsławione światu w 1911 r. przez amerykańskiego naukowca Hirama Binghama. Obiadokolacja. Powrót do Cuzco. Nocleg.

11.Dzień: CUSCO-LIMA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Po drodze wizyta w Muzeum Larco Herrera. Wspaniała kolekcja ceramiki prekolumbijskiej (w tym unikalna erotyczna), eksponaty ze złota, tkaniny, mumie, obrazy kolonialne. Zwiedzanie Limy Kolonialnej, założonej w 1535 przez F. Pizarro na wzór miast hiszpańskich m.in. Plaza Mayor, klasztor Św. Franciszka i katakumby. Obiadokolacja. Nocleg. Hotel 4*.

12.Dzień: LIMA

Śniadanie. Czas wolny na spacer nad Pacyfikiem czy ostatnie zakupy. O wyznaczonej godzinie transfer na lotnisko. Obiad. Odlot do kraju.

13.Dzień: WARSZAWA
Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

– przelot wewnętrzny Cusco-Lima,
– przejazdy autokarem lub mikrobusem , przejazdy pociągiem klasy turystycznej Ollantaytambo/ Aguas Calientes / Ollantaytambo
– zakwaterowanie w hotelach 4/3* w pokojach 2-os. z łazienkami,
– śniadania każdego dnia zgodnie z programem
– opiekę polskojęzycznego pilota w Peru
– obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

– przelot na trasie Warszawa – Lima – Warszawa (z przesiadką w porcie europejskim) -cena od 5800 PLN
– biletów wstępu – ok. 200 USD,
– zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych – ok. 5-10 USD dziennie
– opłat za ew. wycieczki fakultatywne
– ew. opłat za filmowanie i fotografowanie
– posiłków poza śniadaniami