dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Peru 10 dni

Cena:

– 1.450 usd na osobę przy grupie co najmniej 10-12 osobowej
– 1.600 usd na osobę przy grupie 7-9 osobowej

*Przy mniejszych grupach cenę będziemy ustalać na bieżąco

Opcjonalnie:

Dżungla 3 dni

Cena pobytu w dżungli:

-140 usd/dzień/osoba + przelot – wszystko wliczone. Przewodnik hiszpańsko/angielskojęzyczny.

*Za dodatkową opłatą możliwe wynajęcie polskojęzycznego opiekuna 700 usd/od grupy.

Terminy:

-cały rok z wyjątkiem lutego i marca

Przygoda dla ludzi lubiących przyrodę, chętnych poznania egzotycznych zwierząt, nieznanych amazońskich roślin, ciekawych smaku owoców które występują tylko na wschodnich stokach Andów. Dla ludzi ciekawych andyjskiej kultury, burzliwej historii i zabytków dawnego państwa Inków.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

DZIEŃ 1

Powitanie na lotnisku w Peru i przejazd do miejsca zakwaterowania, albo w Limie kolonialnej, albo w dzielnicy Miraflores. Spotkanie poznawczo- organizacyjne, omówienie planu na następny dzień. Odpoczynek przy czymś orzeźwiającym do picia. Nocleg.

DZIEŃ 2

Zwiedzanie Limy kolonialnej zaczniemy od Plaza San Martin, gdzie będzie okazja wymienić trochę pieniędzy. Pasażem Jiron de Union ruszymy pod Pałac Prezydencki po drodze zaglądając na lokalne stragany i do kościoła La Merced.
Będąc na Placu Głównym będzie okazja zobaczyć Katedrę i Pałac Arcybiskupi, w jednej z bocznych uliczek odwiedzimy bodegę gdzie spróbujemy słynnego drinka Pisco Sour. Spojrzymy na Monasterio San Francisco, pójdziemy do Parku la Muralla aby zobaczyć rzekę Rimac.
W jednej z lokalnych restauracji zjemy obiad złożony z owoców morza, a po południu pojedziemy na lotnisko, aby polecieć do Arequipy.
Transfer do hotelu w kolonialnej części miasta. Nocny spacer po Starówce. Nocleg.

DZIEŃ 3

Zwiedzanie miasta „wiecznej wiosny”- Arequipy. Zaczniemy od wizyty na targowisku San Camilo gdzie napijemy się soków ze świeżo wyciskanych egzotycznych owoców takich jak: chirimoya, lucuma, lulo, guanabana, etc.. Później dobra kawa i zwiedzanie Katedry. Następnie wizyta u producenta wyrobów z lamy i alpaki gdzie zobaczymy andyjskie zwierzęta wielbłądowate, czyli lamę, alpakę, wikunię i guanako.
Jeżeli zabraknie Wam adrenaliny dla chętnych rafting na górskie rzece o nazwie Chili. Możliwy również city tour po okolicy, czyli przejazd otwartym autobusem, czy odwiedziny w klasztorze św. Katarzyny. Wieczorem wychodzimy na miasto i bawimy się przy muzyce na żywo.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wyjazd do jednego z najgłębszych kanionów na ziemi, słynnego kanionu Colca. Wyruszymy rano wspinając się busem na wysokość 4 tyś. metrów n.p.m. robiąc przystanki na herbatę z liści koki.
Przejedziemy przez rezerwat narodowy Aguadas Blancas, zobaczymy pasące się stada lam, alpak i wikunii. W połowie trasy osiągniemy najwyższą wysokość podczas tego wyjazdu 4.910m n.p.m. gdzie zrobimy przystanek na punkcie widokowym. Następnie zjedziemy do miejscowości Chivay na późny obiad. Następnie albo zakwaterowanie w hotelu w Chivay, albo dalszy przejazd do Cabanaconde. Nocleg.

DZIEŃ 5

Wczesnym rankiem około 06:00 rano pojedziemy na punkt widokowy Cruz del Condor, aby obserwować te królewskie ptaki. Następnie podróżując skrajem kanionu będziemy zatrzymywać się w punktach widokowych, zobaczymy andyjską wioskę Maca gdzie spróbujemy colca sour – drinka z kaktusa i pojedziemy na kreolski obiad serwowany w formie bufetu.
Po objedzie ruszymy w długą drogę ( 6 godz. jazdy) nad jezioro Titikaka. Wieczorny dojazd do Puno. Będzie to najwyżej położony nocleg na trasie.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wycieczka na pływające wyspy ludu Uros, położone na jeziorze Titikaka. Odwiedzimy dwie wyspy gdzie poznamy historię ich powstania, obecne tradycje i sposób życia, oraz przebierzemy się w oryginalne stroje. Będzie możliwość przepłynięcia się łodzią trzcinową i dostanie pieczątki do paszportu.
Po powrocie obiad w jednej z lokalnych restauracji i około godziny 14:00 ruszymy pod szarą pumę, punkt widokowy Puma Umti będący symbolem miasta.
Następnie pojedziemy przez górskie „altiplano” do Pisac w Świętej Dolinie Inków. Późno wieczorny dojazd na miejsce i nocleg.

DZIEŃ 7

Zwiedzanie Pisac i przejazd Świętej Doliny Inków. Wizyta na indiańskim targowisku w Pisac pełnym magicznych szamańskich przedmiotów. Możliwa rozmowa z lokalnym szamanem.
Następnie przejazd przez Świętą Dolinę Inków gdzie będzie można spróbować świnki morskiej z grilla w jednej z restauracji zwanych cuyerias. Po południu dojazd do Ollantaytambo, najstarszego inkaskiego miasta z kamienia.
Transfer na dworzec kolejowy i przejazd turystycznym pociągiem do Aguas Calientes, ostatniego pueblo przed Machu Picchu.
Na miejscu załatwimy hotel i pójdziemy zakupić bilety na busa, który następnego ranka wwiezie Was do Machu Picchu. Najlepsza kolacja podczas wyjazdu i nocleg.

DZIEŃ 8

Zwiedzamy Machu Picchu! Wjedziemy do słynnych ruin oficjalnym turystycznym busem, krętą drogą przez dżunglę z pięknymi widokami. Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami grupy są zobowiązane wziąć lokalnego przewodnika w języku angielskim z przed wejścia do ruin i poruszać się tylko po wyznaczonych ścieżkach. Żaden inny przewodnik z zewnątrz w tym nasz nie może oprowadzać po ruinach, więc do nich nie wchodzi! Dlatego nasz pilot opowie Wam dzień wcześniej całą historię Machu Picchu przy kolacji i najlepszy sposób jego zwiedzania.
Jeżeli będziecie mieli niedosyt to weźmiecie sobie prywatnie przewodnika z przed ruin.
Po zwiedzeniu „ Zaginionego Miasta” zjedziemy na dół jedząc obiad w jednej z turystycznych restauracji i udamy się w powrotną podróż pociągiem do Ollantaytambo. Tam przesiadka w nasz transport prywatny i przejazd do Cusco. Nocleg.

DZIEŃ 9

Całodzienne zwiedzanie Cusco. Po śniadaniu pojedziemy taksówkami na punkt widokowy Christo Blanco z którego zobaczymy panoramę miasta i ruiny twierdzy Sacsaywaman. Zejdziemy sobie spacerem do centrum miasta podziwiając kolonialną architekturę, aby na Plaza de Armas spojrzeć na Katedrę, kościół Jezuitów i wejść w boczne uliczki dzielnicy San Blas.
Odwiedzimy indiański targ San Pedro, Muzeum Kawy i Plac Świętego Franciszka, a po obiedzie zrobimy sobie czas wolny, na zakupy, buszowanie po niezliczonych straganach i targowanie się z lokalnymi sprzedawcami.
Wieczorem wyjście na wspólną pożegnalną kolację i „Cusco by night”.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Limy. Zwiedzanie dzielnicy Miraflores, spacer po klifach, wizyta w Parku Miłości, pożegnalny obiad. Przejazd na lotnisko i wylot z Peru. Oficjalny koniec wyprawy.

Dodatkowo do wyprawy można dodać wizytę w dżungli nad Amazonką:

DZIEŃ 10

Przelot przez Limę do Iquitos- miasta nad Amazonką. Po wylądowaniu będzie czekał na Was nasz przewodnik i udacie się do centrum miasta gdzie mieści się hotel. Zaczniecie zwiedzać miasto dla zuchwałych- największe miasto w dżungli bez dostępu drogą lądową.
Moto-taxi pojedziecie na szamańskie targowisko pełne amuletów, nalewek, owoców i zwierząt z puszczy. Zobaczycie zalewową dzielnicę Belen, spróbujemy kotleta z kajmana. Wieczorem wyjście na bulwar i integracja i z tubylcami.

DZIEŃ 11/12/13

Wypłynięcie do dżungli. Rano przejazd do portu z którego popłyniemy do bungalowów w dżungli. Przez najbliższe dni będziemy spacerować z maczetą w ręku po lesie deszczowym, łowić piranie, podglądać tarantule, nocami wypływać w poszukiwaniu kajmanów. Przytulimy się do anakondy i leniwca, odwiedzimy rdzennych Indian Yaguas lub Bora, a przy odrobinie szczęścia popływamy w Amazonce z różowymi delfinami.
Należy przygotować się na biwakową formę pobytu w końcu to dżungla, zabrać ze sobą poczucie humoru i miłość do egzotycznych zwierzaków.

DZIEŃ 13

Po południu około 15.00 przelot do Limy i wylot z Peru lub hotel i wylot następnego dnia.

Cena obejmuje:

– podróżowanie transportem prywatnym na całej trasie, aż do Cusco (wynajęty bus dla grupy) z kierowcą + wszystkie koszty z tym związane trasą przedstawioną wyżej.

– polskojęzycznego opiekuna grupy- pilota jego wynagrodzenie i utrzymanie.

Cena nie obejmuje:

– noclegów, biletów wstępu, wyżywienia (około 60 usd/dzień/osoba)

– transferów taksówkami z/i na lotniska oraz okazyjnie po mieście

– przelotów wewnętrznych Lima- Arequipa i Cusco-Lima (około 90 usd/os każdy)

– dojazdu do Machu Picchu pociągiem turystycznym około 120/usd/os

– ubezpieczenia i zwyczajowych napiwków

To nie jest program wyjazdu, ale trasa którą przejedziemy!
Istnieje możliwość zmiany kolejności zwiedzania, dodawania kolejnych atrakcji, czy poznawania innych miejsc jeśli tylko są po drodze.