dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1.  DZIEŃ: Warszawa – Lima
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, powitalny drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

2. DZIEŃ: Lima – Arequipa
Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciszka Pizarro: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Obiad. Po południu przelot do Arequipa, nocleg.

3. DZIEŃ: Arequipa – Kanion Colca – Chivay
Śniadanie. Zwiedzanie AREQUIPY (lista UNESCO) w tym m.in.: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas, katedry. Przejazd widokową trasą do słynnego odkrytego przez Polaków KANIONU COLCA. Trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości około 4.830 m n.p.m., podziwianie ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów i stad pasących się lam i wikun. Dojazd do hotelu w Chivay, zakwaterowanie. Dojazd do Kanionu Colca, obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów, z miejsca nazwanego Krzyżem Kondorów, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Wczesna kolacja. Dla chętnych fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach La Calera. Nocleg w Chivay.

4. DZIEŃ: Chivay – Puno – Uros
Śniadanie. Przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca. Rejs łodzią na pływające WYSPY UROS na JEZIORZE TITICACA
 – spotkanie z mieszkańcami. Powrót do Puno, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

5. DZIEŃ: Puno – Cuzco
Śniadanie. Przejazd do Cuzco. Obiad. Po drodze zwiedzanie ŚWIĄTYNI BOGA WIRACOCHA i Andahuaylillas – przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Zakwaterowanie i nocleg w Cuzco.

6. DZIEŃ: Cuzco – Święta Dolina Inków – Aguas Calientes
Tego dnia pozostawią Państwo część bagażu w hotelu w Cuzco (odbiór następnego dnia). Prosimy zabrać ze sobą rzeczy potrzebne na 1 dzień w oddzielnej torbie. Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy OLLANTAYTAMBO. Wycieczka do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Wizyta na indiańskim rynku w PISAC. Obiad. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes, nocleg.

7. DZIEŃ: Machu Picchu – Cusco 
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; od 2008 wpisane na listę Siedmiu Cudów Świata) – zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 roku przez Hirama Binghama. Obiad. Powrót do Cusco, nocleg.

Fakultatywnie: wspinaczka na bratni dualistycznie szczyt Huayna Picchu (Młoda Góra), skąd rozpościera się wspaniały widok na Machu Picchu (wstep ok. 20 USD, nalezy zarezerwowac w momencie potwierdzenia udzialu w wycieczce, limit dzienny 400 osob).

Huayna Picchu, 10:00 am

Wysokość 2,693 m npm
Odległość do pokonania ok. 2 km
Czas wspinaczki i zejścia: ok. 2 h 30 min
Stopień trudności: wysoki, trasa bardzo stroma, nie zalecana osobom z lękiem wysokości
Flora i fauna:krajobraz brwi dżungli, bujna roślinność która stanowi siedlisko ptaków, motyli i owadów
Zalety: niektóre z najpiękniejszych widoków na miasto i niesamowite otoczenie gór
Wady: strome zbocza, bardzo wąskie ścieżki

Góra Machu Picchu, 09:00 am

Wysokość 3,082 m npm
Odległość do pokonania ok. 2 km
Czas wspinaczki i zejścia: ok. 3 h 30 min
Stopień trudności: średni
Flora i fauna:na trasie można obserwować storczyki, motyle, ptaki
Zalety: mniej strome szlaki, panoramiczne widoki na miasto Inków i Huayna Picchu
Wady: brak pozostałości archeologicznych

8. DZIEŃ: Góra Tęczowa
Góra Siedmiu Kolorów lub – Góra Tęczowa (La Montaña Arco Iris) jest jednym z najpiękniejszych zakątków Peru. Miejsce jest aktywne na mapie turystycznej stosunkowo od niedawna. Góra tęczowa wygląda jakby olbrzymia paleta farb malarskich rozlała się swobodnie po jej powierzchni bez udziału pędzla malarza. Widok zapierający dech w piersiach! Wspaniała gama odcieni, która tworzy materialną, fizycznie namacalną wersję tęczy. Wcześnie rano (05:30) wyjazd z hotelu, przejazd przez zieloną dolinę z imponująca górą Ausangate wznosząca się w oddali, po dotarciu do początku szlaku wzmocnimy się pożywnym śniadaniem i gorącą herbatą. Wspinaczka na górę tęczową zajmie nam ok. 1h. 30 w zależności od poziomu sprawności. Zatrzymamy się na szczycie aby rozkoszować się widokiem, po około godzinie zejście, lunch i powrót do Cusco ok. 18:00. Nocleg.

9. DZIEŃ: Cuzco – Lima – Warszawa
Śniadanie, transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Wizyta w Muzeum Larco Herrea posiadającym zbiory unikalnej ceramiki, biżuterii oraz tkanin pochodzących z kultur preinkaskich. Obiad. Odlot do Warszawy.

10. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

 • przelot wewnętrzny Lima – Arequipa oraz Cusco-Lima,
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem , przejazdy pociągiem klasy turystycznej  Ollantaytambo/ Aguas Calientes / Ollantaytambo
 • zakwaterowanie w hotelach 4/3* w pokojach 2-os. z łazienkami, dopłata do SGL wynosi 315 USD
 • śniadania każdego dnia zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Peru
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Lima – Warszawa (z przesiadką w porcie europejskim) -cena od 5800 PLN
 • biletów wstępu – ok. 170 USD, osobno Huayna Picchu ok. 20 USD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych – ok. 5-10 USD dziennie
 • opłat za ew. wycieczki fakultatywne
 • ew. opłat za filmowanie i fotografowanie
 • posiłków poza śniadaniami