dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Peru – tęczowe góry 2024

Wyprawa realizowana od 6 osób.

Cena:

1665 USD na osobę.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Lima

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku OPAL TRAVEL Przelot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, powitalny drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

2. DZIEŃ: Lima – Arequipa

Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciszka Pizarro: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Po południu przelot do Arequipa, nocleg.

3. DZIEŃ: Arequipa – Kanion Colca – Chivay

Śniadanie. Zwiedzanie AREQUIPY (lista UNESCO) w tym m.in.: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas, katedry. Przejazd widokową trasą do słynnego odkrytego przez Polaków KANIONU COLCA. Trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości około 4.830 m n.p.m., podziwianie ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów i stad pasących się lam i wikun. Dojazd do hotelu w Chivay, zakwaterowanie. Dojazd do Kanionu Colca, obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów, z miejsca nazwanego Krzyżem Kondorów, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Dla chętnych fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach La Calera. Nocleg w Chivay.

4. DZIEŃ: Chivay – Puno – Uros

Śniadanie. Przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca. Rejs łodzią na pływające WYSPY UROS na JEZIORZE TITICACA – spotkanie z mieszkańcami. Powrót do Puno, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

5. DZIEŃ: Puno – Cuzco

Śniadanie. Przejazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie ŚWIĄTYNI BOGA WIRACOCHA i Andahuaylillas – przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Zakwaterowanie i nocleg w Cuzco.

6. DZIEŃ: Cuzco – Święta Dolina Inków – Aguas Calientes

Tego dnia pozostawią Państwo część bagażu w hotelu w Cuzco (odbiór następnego dnia). Prosimy zabrać ze sobą rzeczy potrzebne na 1 dzień w oddzielnej torbie. Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy OLLANTAYTAMBO. Wycieczka do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Wizyta na indiańskim rynku w PISAC. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes, nocleg.

7. DZIEŃ: Machu Picchu – Cusco

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; od 2008 wpisane na listę Siedmiu Cudów Świata) – zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 roku przez Hirama Binghama. Powrót do Cusco, nocleg.

Fakultatywnie: wspinaczka na bratni dualistycznie szczyt Huayna Picchu (Młoda Góra), skąd rozpościera się wspaniały widok na Machu Picchu (wstęp ok. 60 USD, należy zarezerwować w momencie potwierdzenia udziału w wycieczce, limit dzienny 400 osób).

– Huayna Picchu, 09:00/10:00 am

Wysokość 2,693 m npm
Odległość do pokonania ok. 2 km
Czas wspinaczki i zejścia: ok. 2 h 30 min
Stopień trudności: wysoki, trasa bardzo stroma, nie zalecana osobom z lękiem wysokości
Flora i fauna:krajobraz brwi dżungli, bujna roślinność która stanowi siedlisko ptaków, motyli i owadów
Zalety: niektóre z najpiękniejszych widoków na miasto i niesamowite otoczenie gór
Wady: strome zbocza, bardzo wąskie ścieżki

– Góra Machu Picchu, 09:00 am

Wysokość 3,082 m npm
Odległość do pokonania ok. 2 km
Czas wspinaczki i zejścia: ok. 3 h 30 min
Stopień trudności: średni
Flora i fauna:na trasie można obserwować storczyki, motyle, ptaki
Zalety: mniej strome szlaki, panoramiczne widoki na miasto Inków i Huayna Picchu
Wady: brak pozostałości archeologicznych

8. DZIEŃ: Góra Tęczowa

Góra Siedmiu Kolorów lub – Góra Tęczowa (La Montaña Arco Iris) jest jednym z najpiękniejszych zakątków Peru. Miejsce jest aktywne na mapie turystycznej stosunkowo od niedawna. Góra tęczowa wygląda jakby olbrzymia paleta farb malarskich rozlała się swobodnie po jej powierzchni bez udziału pędzla malarza. Widok zapierający dech w piersiach! Wspaniała gama odcieni, która tworzy materialną, fizyczną namacalną wersję tęczy. Wcześnie rano (05:30) wyjazd z hotelu, przejazd przez zieloną dolinę z imponująca górą Ausangate wznosząca się w oddali, po dotarciu do początku szlaku wzmocnimy się pożywnym śniadaniem i gorącą herbatą. Wspinaczka na górę tęczową zajmie nam ok. 1h. 30 w zależności od poziomu sprawności. Zatrzymamy się na szczycie aby rozkoszować się widokiem, po około godzinie zejście, powrót do Cusco ok. 18:00. Nocleg.

9. DZIEŃ: Cuzco – Lima – Warszawa

Śniadanie, transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Wizyta w Muzeum Larco Herrera posiadającym zbiory unikalnej ceramiki, biżuterii oraz tkanin pochodzących z kultur pre inkaskich. Odlot do Warszawy.

10. DZIEŃ: Warszawa

Przylot do Warszawy

CENA ZAWIERA:

-Noclegi w hotelach 3/4* na bazie pokojów dwuosobowych. Pokoje typu standard. Dopłata za pokój jednoosobowy USD 240.00
-Śniadania
-Przejazdy autobusami prywatnymi dla grupy
-Transfery z i na lotniska prywatnie
-Pociąg klasy turystycznej Ollantaytambo/ Aguas Calientes / Ollantaytambo
-Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem
-Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektach
-Wycieczki zgodnie z programem
-Opieka pilota w j. polskim (do potwierdzenia po otrzymaniu terminu wycieczki)

CENA NIE ZAWIERA:

-Wyżywienia oprócz ww.
-Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
-Ubezpieczenia.
-Zwyczajowych napiwków
-Odszkodowania w przypadku zagubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
-Lokalnych przelotów Lima-Arequipa i Cusco-Lima (ok. 200-300 USD)
-Wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 165 USD

UWAGA!

Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. W takim przypadku będziemy proponować alternatywne (równomierne finansowo) rozwiązania zastępcze. Nie równoważne finansowo rozwiązania wymagają dopłaty nadwyżki w stosunku do obliczonego kosztorysu.