dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Alternatywna trasa poznawcza w Polinezji Francuskiej, która pozwala na dotarcie do trzech niezwykle pięknych, rzadko odwiedzanych archipelagów: Wysp Gambiera, Wysp Australskich i Tuamotu.

 • Wspaniałe, mniej znane atrakcje Polinezji Francuskiej – wspólnoty zamorskiej Francji na Pacyfiku
 • Tajemnicze święte miejsca i wielowiekowe petroglify pradawnych kultur Polinezji
 • Wyspy Gambiera: Mangareva – rozległa laguna tworzona przez 10 wysokich wysp i 18 motu – cud natury na jednym z najbardziej odosobnionych archipelagów świata
 • Wyspy Gambiera: dziedzictwo dawnych plemiennych władców, kolebka katolicyzmu w Polinezji i niezwykła XIX-wieczna architektura sakralna
 • Nadzwyczajna gościnność mieszkańców i ciekawe kulinaria odległych archipelagów Mórz Południowych
 • Bajkowe Wyspy Australskie – odizolowane i dziewicze, jeden z niedocenionych skarbów Polinezji Francuskiej
 • Geologiczna różnorodność Wysp Australskich, gdzie każda z wysp jest zupełnie odmienna co do pochodzenia, charakteru i krajobrazów
 • Rześkie powietrze subtropikalnej zimy (średnie temperatury: 23 stopnie C) na Zwrotniku Koziorożca w sezonie, w którym przypływają humbaki (długopłetwce oceaniczne) – fakultatywnie możliwość wycieczki na pływanie z nimi
 • Niezwykłe zabytki archeologiczne Wysp Australskich: wielowiekowe święte miejsca marae oraz tiki (posągi przedstawiające mitycznego Pierwszego Człowieka)
 • Oszałamiające Tuamotu – wymarzona migawka Mórz Południowych – rozrzucony nad błękitnym Oceanem Spokojnym archipelag 77 atoli – wąskich pierścieni koralowych otaczających turkusowe laguny
 • Błogi wypoczynek na Tuamotu – wycieczki po lagunach, możliwość pływania i nurkowania w oceanie oraz spacerów po motu
 • Odwiedziny na 12 wyspach Polinezji Francuskiej – jedna z najbogatszych ofert na europejskim rynku
 • Wyjazd ma charakter poznawczy (studyjny), podróż w kameralnej grupie (maksymalnie 8 osób)

Wybierz termin

9400 EUR

9400 EUR

9400 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Papeete (Tahiti)
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Wylot z Warszawy do Polinezji Francuskiej.

2. DZIEŃ: Papeete (Tahiti, Wyspy na Wietrze w archipelagu Wysp Towarzystwa)
Przylot do Papeete na wyspie Tahiti, przejazd do hotelu. Eskapada kulturalna po Papeete, stolicy Polinezji Francuskiej. Spacer szlakiem murali, zobaczymy świątynie różnych wyznań (kościoły różnych obrządków, synagogę, świątynię chińską). Wizyta w Papeete Marchee – największym targowisku miasta. Nocleg w Papeete.

3. DZIEŃ: Papeete – Mangareva (Wyspy Gambiera)
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot na Mangareva na Wyspach Gambiera. Jest to najbardziej odosobniony z pięciu archipelagów wchodzących w skład Polinezji Francuskiej, nazywany często cudem natury. Różnorodność tutejszych krajobrazów zdumiewa: 10 wysokich wysp i 18 motu tworzy tu jedną lagunę. Po przylocie transfer promem a następnie samochodem do pensjonatu. Możliwość wycieczek pieszych w okolicy oraz kąpieli w Pacyfiku. Nocleg na Mangareva.

4. DZIEŃ: Mangareva
Śniadanie. Wycieczka samochodowa po Mangareva. Odwiedzimy m.in. wioskę Rikitea z katedrą św. Michała, w której znajduje się ołtarz, do jego dekoracji użyto pereł. Zawitamy do konwentu Rouru, którego historia jest ściśle związana z dziejami rodziny królewskiej z Mangareva. Poznamy niezwykłe dzieje misjonarza Kongregacji Świętego Serca, który nazywał się Honoré Laval – w 1834 roku na Wyspach Gambiera ustanowił on pierwszą misję katolicką w Polinezji Francuskiej, zbudował tu drogi, wielką katedrę, dziewięć kościołów i kaplic, pomniki, wieże widokowe i liczne inne budynki. Dla chętnych możliwość wspinaczki na Mt Duff (441 m n.p.m) – najwyższy szczyt archipelagu. Nocleg na Mangareva.

5. DZIEŃ: Wyspy Gambiera: Mangareva, Taravai, Aukena, Akamaru
Śniadanie, wycieczka łodzią po rozległej lagunie Wysp Gambiera: zawitamy na wysepki Taravai (populacja: ok. 10 osób, odwiedzimy ,,wioskę-widmo” z kościołem św. Gabriela), Aukena (populacja: ok. 25 osób, odwiedzimy kościół św. Rafała, wieżę widokową na planie sześciokąta i sąsiadującą z nią piękną plażę) oraz Akamaru (populacja: ok. 10 osób, odwiedzimy kościół Matki Boskiej Królowej Pokoju). Możliwość nurkowania w wodach laguny przy jednym z motu Wysp Gambiera. Powrót łodzią na Mangareva, nocleg.

6. DZIEŃ: Mangareva-Papeete
Śniadanie, czas wolny na spacery po wyspie i/lub kąpiele w Pacyfiku, przejazd na lotnisko, wylot do Papeete. Nocleg w Papeete.

7. DZIEŃ: Papeete-Rimatara (Wyspy Australskie)
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot na Rimatara na Wyspach Australskich. Po przylocie transfer do pensjonatu, możliwość odpoczynku na plaży. Nocleg na Rimatara.

8. DZIEŃ: Rimatara
Śniadanie. Całodniowa wycieczka piesza po Rimatara – wyspie, która ma ok. 8 km kwadratowych i w obwodzie liczy ok. 4 km, jest ona zamieszkana przez ok. 900 mieszkańców. Wizyta w trzech wioskach wyspy: Mutua Ura, Anapoto, Amaru, możliwość poznania ich życia codziennego. Fakultatywnie wycieczka na rowerze. Nocleg na Rimatara.

9. DZIEŃ: Rimatara – Rurutu
Po śniadaniu w pensjonacie czas wolny na kąpiele w oceanie lub dalsze spacery po wyspie. Przejazd na lotnisko i wylot samolotem na Rurutu. Przejazd do pensjonatu, zakwaterowanie. Nocleg na Rurutu.

10. DZIEŃ: Rurutu
Śniadanie, wycieczka objazdowa po Rurutu, poznawanie fascynującej geologii wyspy. Dotrzemy do punktów widokowych, najważniejszych zabytków archeologicznych (marae), posiadającej ciekawe stalaktyty i stalagmity jaskini Ana Tane Uapoto oraz na najpiękniejsze plaże. Czas na kąpiel w oceanie, fakultatywnie wycieczka po lagunie z możliwością – o ile dopisze nam szczęście – pływania z wielorybami (ok. 200 EUR/os.). Nocleg na Rurutu.

11. DZIEŃ: Rurutu – Tubuai
Śniadanie. Czas wolny na spacery, kąpiele w oceanie, obserwację wielorybów, ewentualnie fakultatywne wycieczki rowerowe lub konne na Rurutu, przejazd na lotnisko i przelot na Tubuai. Transfer do pensjonatu, nocleg na Tubuai.

12. DZIEŃ: Tubuai
Śniadanie, wycieczka po Tubuai – największej z Wysp Australskich, którą zamieszkuje ok. 2000 osób, jest ona stolicą administracyjną tego archipelagu. Wizytówką wyspy są miejsca archeologiczne oraz liczne plantacje – z powodu chłodniejszego klimatu uprawia się tu np. jabłka i marchewki. W trakcie wycieczki odwiedzimy najciekawsze z ponad dwustu marae, które tu się znajdują, miejsca widokowe oraz pozostałości po Forcie George, zbudowanym w 1789 roku przez załogę statku Bounty. Nocleg na Tubuai.

13. DZIEŃ: Tubuai – Raivavae
Po śniadaniu czas wolny na Tubuai, przejazd na lotnisko, przelot samolotem na Raivavae, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych wysp całej Polinezji Francuskiej. Rajski krajobraz tworzą tu rozległa błękitna laguna, pokryte białym piaskiem motu oraz zatopiona w zieleni główna wyspa z dominującym szczytem Mt Hiro (437 m n.p.m). Na każdym kroku będzie nam tu towarzyszyła tradycyjna polinezyjska gościnność oraz znakomita lokalna kuchnia. Po przylocie na Raivavae przejazd do pensjonatu, nocleg.

14. DZIEŃ: Raivavae
Śniadanie. Dzień wolny na Raivavae, możliwość obejścia (lub objechania na rowerze) wyspy- jej najważniejsze atrakcje to 4 miejsca archeologiczne: Marae Mauna-Oto, Marae Paomaovao, Marae Pou Pou i figura Tiki, odpoczynku na plaży, ewentualnie fakultatywna wycieczka po lagunie i sporty wodne (ok. 100 EUR).

15. DZIEŃ: Raivavae – Tahiti
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Papeete (Tahiti). Nocleg na Tahiti.

16. DZIEŃ: Tahiti – Rangiroa (Tuamotu)
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot samolotem na atol Rangiroa. Tuamotu to archipelag składający się z 77 koralowych atoli, które rozciągnięte są na obszarze kilkakrotnie większym, niż powierzchnia Polski. Rozległe laguny otoczone są pierścieniami składającymi się z koralowych wysp (motu). Poznamy trzy z atoli Tuamotu, ich zobaczenie jest jednym z najwspanialszych podróżniczych doświadczeń, jakie oferuje nasza planeta. Nocleg na Rangiroa.

17. DZIEŃ: Rangiroa
Śniadanie. Poznawanie Rangiroa – jednego z największych atoli świata. Wycieczka po lagunie, której obszar jest większy, niż powierzchnia wyspy Tahiti. Czas na pływanie i nurkowanie w oceanie i spacery po motu. Nocleg na Rangiroa.

18. DZIEŃ: Rangiroa – Tikehau
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem na atol Tikehau. Tutejsza podwodna fauna, jak i złocisto-różowe piaszczyste plaże, są uważane za jedne z najbardziej zjawiskowych na świecie. Transfer do miejsca noclegu. Nocleg na Tikehau.

19. DZIEŃ: Tikehau
Śniadanie. Czas wolny na pływanie i nurkowanie w oceanie i spacery po motu. Fakultatywnie (ok. 100 EUR) możliwość udziału w wycieczce po lagunie.

20. DZIEŃ: Tikehau – Fakarava
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem na koralowy atol Fakarava, który od 1977 roku wpisany jest na listę UNESCO. Powierzchnia tutejszej laguny wynosi 1112 km kwadratowych a lądu tylko 16 km kwadratowych, mieszka tu ok. 800 osób. Po przylocie czas wolny na pływanie i nurkowanie w oceanie lub spacery po motu. Nocleg na Fakarava.

21. DZIEŃ: Fakarava
Po śniadaniu czas wolny na pływanie i nurkowanie w oceanie lub spacery po motu. Fakultatywnie (ok. 150 EUR) możliwość udziału w wycieczce po lagunie. Nocleg na Fakarava.

22. DZIEŃ: Fakarava – Tahiti
Śniadanie. Do południa pobyt na Fakarava. Przejazd na lotnisko i wylot na Tahiti. Transfer do hotelu, nocleg.

23. DZIEŃ: Tahiti
Śniadanie w hotelu. Dzień na Tahiti przeznaczony na wycieczkę w interior wyspy. Poznawanie atrakcji przyrodniczych i kulturowych. Powrót na nocleg do Papeete.

24. DZIEŃ: Tahiti – Warszawa
Wcześnie rano przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Europy.

25. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty Warszawa-Papeete, Papeete-Mangareva-Papeete, Papeete-Rimatara-Rurutu-Tubuai-Raivavae-Papeete, Papeete-Rangiroa-Tikehau-Fakarava-Papeete
 • transport lądowy i wodny zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całości trasy na Polinezji Francuskiej
 • noclegi w hotelach 3/4* i rodzinnych pensjonatach w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje

CENA NIE OBEJMUJE:

 • kwoty 1000 EUR na bilety wstępu, opłaty lotniskowe i wylotowe (wpłacane przewodnikowi w Polinezji Francuskiej)
 • ewentualnych atrakcji fakultatywnych