dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • wyjazdy w dowolnych terminach
 • odkrywanie dziewiczych szlaków jednych z najpiękniejszych wysp Europy
 • wulkaniczne szczyty

Wybierz termin

DOWOLNE TERMINY

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Ponta Delgada
Wylot do Ponta Delgada z przesiadką w Lizbonie. Przylot do stolicy Azorów – magicznego Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel. Transfer do hotelu i nocleg.

2. DZIEŃ: Sete Cidades
Śniadanie. Przejazd górską drogą nad jeziora Sete Cidades. Po drodze podziwiamy niesamowite widoki na porośniętą gęstym lasem równinną część wyspy. Jeziora Sete Cidades to miejsce magiczne – ich kolorowe wody w odcieniach turkusu i zieleni odbijają krajobraz w każdym szczególe, a położenie jezior w największym na Azorach kraterze wulkanu sprawia, że pobyt tutaj, to jak wyprawa do zaczarowanej krainy. W drodze powrotnej zwiedzanie plantacji ananasów. Po południu czas wolny. Nocleg.

3. DZIEŃ: Furnas
Śniadanie. Przejazd do Furnas, słynącego z bogatego w egzotyczne rośliny parku botanicznego Terra Nostra. To także okazja do błogiego lenistwa i relaksu w gorących źródłach. W drodze powrotnej odwiedziny w jedynej w tej części Europy plantacji herbaty. Obiad w trakcie wycieczki. Powrót do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ: Ponta Delgada
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i indywidualne zwiedzanie. Ponta Delgada to tradycyjne, żyjące swoim tempem miasto portowe. Wśród wąskich uliczek ukryte są liczne nostalgiczne kawiarenki, a niewielkie place wypełnione są za dnia niewielkimi straganami. Warto zanurzyć się w świat życia portu i spacerować wzdłuż przystani, podziwiając liczne przybijające do brzegu łodzie. Nocleg w hotelu.

5. DZIEŃ: Terceira
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot na wulkaniczną wyspę Terceira – zwaną „fioletową wyspą”. Ta niewielka, ale urocza wyspa wyłania się z Atlantyku nagle, a dawne stożki wulkaniczne – obecnie porośnięte lasem wzgórza sprawiają, że krajobraz Terceiry na długo pozostaje w pamięci. Transfer do hotelu Angra Garden. Czas wolny. Nocleg.

6. DZIEŃ: Terceira
Śniadanie. Całodzienna wyprawa jeepem 4×4 dookoła Terceiry w poszukiwaniu najbardziej urokliwych miejsc na wyspie. Zwiedzanie Algar do Carvao – głębokich na niemal 100 metrów jaskiń, których czarne ściany opadają niemal pionowo. Uroku jaskiniom dodaje ich urozmaicona budowa – stalagmity, stalaktyty oraz zimne podziemne jeziora toną w ciemnościach, które rozświetlają tylko punktowe lampy. Przejazd do Biscoitos – zwiedzanie niezwykłego Muzeum Wina oraz naturalnych basenów wulkanicznych. W czasie wycieczki obiad. Powrót do hotelu. Nocleg.

7. DZIEŃ: Terceira – Horta (Faial)
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Failal zwaną „Błękitną Wyspą” od różnorodnych odcieni tego koloru, używanych tradycyjnie do dekorowania domów. Głównym miastem wyspy jest Horta. Znajdujący się tu port jachtowy, jeden z ważniejszych w regionie, nadaje miastu wyjątkowy, kosmopolityczny charakter. W licznych knajpkach, które rozsiane są dookoła portu, można dołączyć do gromadzących się tu ludzi z każdego zakątka świata. Transfer do hotelu Horta. Czas wolny w Horcie. Nocleg.

8. DZIEŃ: Faial – Pico – Faial
Śniadanie. Transfer do portu. Rejs na wyspę Pico, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Portugalii (2351 m n. p.m.), któremu wyspa zawdzięcza swą nazwę. Całodzienny objazd po najciekawszych zakątkach wyspy, której przyroda przyciąga amatorów wypoczynku na łonie natury. Powrót łodzią na Faial. Transfer do hotelu. Nocleg.

9. DZIEŃ: Faial
Śniadanie. Całodzienna wycieczka jeepem 4×4. Przejazd do Caldeira – podziwianie ogromnego krateru, którego średnica ma ponad 2 km, a ściany opadają 400 metrów w dół. Jest to najwyższy punkt tej wyspy – dzika przyroda jest tu tak unikalna, że krater jest obecnie jednym z najważniejszych w Portugalii rezerwatów przyrody. Następnie przejazd do Capelinhos, jednej z głównych atrakcji na Faial; możliwość obejrzenia skutków erupcji z 1957 roku, która przeobraziła krajobraz, niszcząc pola i domy, a jednocześnie dała początek nowemu lądowi. Zwiedzanie muzeum ukazującego ewolucję wybuchów wulkanicznych. W czasie wycieczki obiad. Powrót do hotelu. Nocleg.

10. DZIEŃ: Faial
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek i indywidualne zwiedzanie miasta i wyspy. Nocleg.

11. DZIEŃ: Horta – Warszawa
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy (przez Lizbonę). Przylot do Warszawy.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty wewnętrzne Ponta Delgada – Terceira – Horta
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, w pokojach 2-osobowych
 • śniadania, obiad w czasie wycieczek w dniu 3, 6 i 9
 • transfery lotniskowe i portowe
 • zwiedzanie zgodnie z programem z anglojęzycznym kierowcą-przewodnikiem (na Pico tylko kierowca)
 • bilet na rejs na trasie Faial – Pico – Faial
 • bilety wstępów
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

Uwaga: Istnieje możliwość dopłaty do pokoju o wyższym standardzie/widoku na morze lub do hotelu o wyższym standardzie w części wypoczynkowej programu.