dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wyprawa na dwie afrykańskie wyspy będące francuskimi terytoriami zamorskimi – dziewicza laguna i egzotyczna kultura Majotty oraz różnorodność krajobrazów Reunionu: wulkany, piękne plaże, architektura kreolska, niezwykłe wierzenia i kulinaria.

MAJOTTA

 • Nazywana Wyspą Perfum i Wyspą Laguny Majotta, położona w archipelagu Komorów, między Afryką a Madagaskarem: miejsce pilnie strzegące swoich tajemnic, którego brakuje w katalogach biur podróży
 • Niesamowita i bardzo dobrze zachowana podwójna laguna, w której spotkać można m.in. wieloryby, delfiny, manty i żółwie
 • Ciekawskie, ale równocześnie nieśmiałe lemury, które w nadziei na otrzymanie ulubionych bananów wychylają się zza gałęzi baobabów, sympatyczne żółwie, beztrosko pływające w ciepłych wodach laguny
 • Matriarchalne, muzułmańskie i kosmopolityczne, mówiące po francusku społeczeństwo Majotty, bawiące się na ulicach wiosek dzieci, piękne, ubrane w kolorowe suknie kobiety przyozdobione biżuterią i kolorowymi kwiatami, pełne spokoju miejsce, gdzie śmiech, życzliwość i hojność nabierają nowego wymiaru

REUNION

 • Magiczna wyspa, która niczym bazaltowa tarcza wynurza się z Oceanu Indyjskiego
 • Zdumiewająca różnorodność krajobrazów: pokryte lasami deszczowymi niesamowite góry, gdzie co raz zobaczyć można imponujące wodospady a na wybrzeżu złociste lub czarne plaże
 • Marsjańskie pejzaże Pas de Bellecombe, czynne wulkany Piton de La Fournaise i Piton des Neiges, malownicze Cilaos oraz Hell-Bourg z niezwykłym muzeum muzyki i instrumentów Oceanu Indyjskiego
 • Skarby kultury: oszałamiająca architektura kreolska, klimatyczne zakątki małych miasteczek, niesamowite budownictwo religijne, bogactwo kuchni wysp Oceanu Indyjskiego, wizyta na plantacji wanilii i w zabytkowej cukrowni

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Reunion 
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Wylot z Warszawy na Reunion.

2. DZIEŃ: Reunion
Przylot na Reunion. Transfer do hotelu, czas na odpoczynek i aklimatyzację po podróży.

3. DZIEŃ: Reunion – Majotta: Pamanzi – Maore
Śniadanie, przejazd na lotnisko i wylot na Majottę. Po przylocie do Pamandzi na wyspie Pamanzi (zwanej też Petite-Terre) transfer do przystani, przeprawa promem do Mamoudzou na Maore (nazywaną także Grande-Terre), główną wyspę Majotty, przejazd do hotelu, który znajduje się blisko brzegu oceanu.

4. DZIEŃ: Majotta: objazd wyspy Maore
Śniadanie, objazd Maore, największej i najludniejszej wyspy Majotty. Dotrzemy do najpiękniejszych punktów widokowych oraz do miasteczka Mamoudzou, stolicy terytorium.

5. DZIEŃ: Majotta: Maore, wycieczka po lagunie
Wczesne śniadanie, całodniowa wycieczka po rozległej lagunie Majotty – odkrywanie przyrodniczej różnorodności archipelagu, możliwość pływania i nurkowania w oceanie.

6. DZIEŃ: Majotta: Maore
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek lub dodatkowe atrakcje (np. sporty wodne, trekking na jeden ze szczytów Majotty).

7. DZIEŃ: Majotta: Maore – Pamanzi – Reunion
Śniadanie, przejazd do przystani promu, przeprawa na Pamanzi, krótka wycieczka po wyspie, w trakcie której zobaczymy m.in. Jezioro Dziani. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem na Reunion. Po przylocie przejazd do hotelu.

8. DZIEŃ: Reunion: północna część wyspy
Śniadanie, dzień przeznaczony na poznawanie atrakcji północnej części Reunionu. Odwiedzimy plażę Boucan Canot oraz miasto Saint-Denis (jest to stolica Reunion), gdzie przespacerujemy się po centrum, poznając dawną architekturę kolonialną i kreolską. Odwiedzimy cukrownię Bois-Rouge, plantację wanilii oraz malownicze okolice Salazie i Hell-Bourga, gdzie obejrzymy fascynującą ekspozycję muzeum muzyki i instrumentów Oceanu Indyjskiego. Wieczorem możliwość kolacji w restauracji kreolskiej.

9. DZIEŃ: Reunion: południowa część wyspy
Śniadanie, przejazd do południowej części wyspy, odwiedzimy słynące z marsjańskich krajobrazów Plaine des Sables oraz imponującą kalderę czynnego stratowulkanu Piton de la Fournaise: dla chętnych możliwość około 5-godzinnego trekkingu.

10. DZIEŃ: Reunion: objazd drogą wiodąca dookoła wyspy
Śniadanie, przejazd mającą około 200 kilometrów długości drogą dookoła wyspy. Krótkie postoje w najciekawszych miejscach: Sainte-Anne, Sainte-Rose (wizyta w kościele MB Lawy), Anse des Cascades, Le Grand Brûlé – wielkie spalenisko po niedawnym wybuchu wulkanu, plaża Grand Anse i niezwykłe muzeum Stella Matutina, które znajduje się w XIX-wiecznym budynku cukrowni.

11. DZIEŃ: Reunion: środkowa część wyspy
Śniadanie, przejazd do malowniczo położonego Cilaos, spacer po miasteczku,  wizyta w pobliskich punktach widokowych oraz na platformie La Fenêtre. Podziwianie panoramy wulkanu Piton des Neiges (3071 m n.p.m).

12-13. DZIEŃ: Reunion: czas wolny na odpoczynek lub atrakcje fakultatywne
Śniadanie każdego dnia, dwa dni wolne na wypoczynek i/lub atrakcje fakultatywne (np. sporty wodne, trekkingi) na Reunion.

14. DZIEŃ: Reunion – Warszawa
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Europy.

15. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty Warszawa – Reunion – Warszawa, Reunion – Majotta – Reunion
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całości trasy na Reunion i Majotta
 • noclegi w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje

 

CENA NIE OBEJMUJE: