dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Święte Jezioro Bajkał
 • Listwianka – najpopularniejsza miejscowość nad Bajkałem
 • Wyspa Olchon – najpiękniejsze punkty widokowe
 • przejazd Koleją Transsyberyjską
 • bezkresne stepy, pierwotna, dzika przyroda
 • buddyjskie i szamanistyczne tradycje
 • szczątki dinozaurów na pustyni Gobi
 • osady nomadów

Wybierz termin

6600 PLN + 2290 EUR

6600 PLN + 2290 EUR

6600 PLN + 2290 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Irkuck
Spotkanie grupy na Lotnisku Okęcie w Warszawie, wylot samolotem z Warszawy do Irkucka.

2. DZIEŃ: Irkuck Listwianka Irkuck
Przylot do Irkucka. Po przylocie wyjazd w stronę Litstwianki. Nazwa pochodzi od rosyjskiej nazwy modrzewi, które są istotnym składnikiem przyległej tajgi. Jest to najpopularniejsza miejscowość turystyczna nad Bajkałem i ulubione miejsce weekendowych wypadów mieszkańców Irkucka. Po drodze postój w wyjątkowym muzeum na otwartym powietrzu „Taltsy”, gdzie można zobaczyć typowe domostwa mieszkańców zamieszkujących Syberię od XVII do XX wieku. Zwiedzanie muzeum w Listwiniance, gdzie zapoznamy się z bogatą florą i fauną jeziora Bajkał. Przejazd do Irkucka na nocleg.

3. DZIEŃ: Irkuck
Śniadanie. Dzień poświęcony na spacery po mieście wraz z jego zwiedzaniem. Na trasie spaceru znajdą się najważniejsze klasztory i cerkwie miasta oraz ciekawe przykłady drewnianej architektury syberyjskiej. Odkrywać będziemy również polskie ślady w mieście. Nocleg w Irkucku.

4. DZIEŃ: Irkuck – Wierszyna – wyspa Olchon
Śniadanie. Wycieczka do wsi Wierszyna, zamieszkałej w większości przez potomków osadników z Polski. Spotkanie z mieszkańcami wsi. Przejazd na wyspę Olchon, fakultatywnie wieczorny odpoczynek w tradycyjnej syberyjskiej bani (25 EUR/os. za godzinę). Spacery nad brzegiem Bajkału. Nocleg na Olchonie (kwatera agroturystyczna).

5. DZIEŃ: Wyspa Olchon
Śniadanie. Objazd wyspy Olchon – zwiedzanie najważniejszych miejsc kultu oraz najpiękniejszych punktów widokowych. Fakultatywnie odpoczynek w bani (25 EUR/os. za godzinę). Nocleg na Olchonie (kwatera agroturystyczna).

6. DZIEŃ: Wyspa Olchon – Irkuck – Kolej Transsyberyjska
Śniadanie. Przejazd do Irkucka, wyjazd Koleją Transsyberyjską w stronę Mongolii (nocleg w pociągu – miejsca sypialne).

7. DZIEŃ: Kolej Transsyberyjska
Przejazd Koleją Transsyberyjską, przekroczenie granicy rosyjsko – mongolskiej w Nauszkach / Suche Bator, przejazd w stronę Ułan Bator (nocleg w pociągu – miejsca sypialne).

8. DZIEŃ: Kolej Transsyberyjska – Ułan Bator
Przyjazd do Ułan Bator. Spacer po mieście, zwiedzanie najważniejszej współcześnie świątyni buddyjskiej w kraju (Gandan). Wizyta na Placu Czyngis-chana (do niedawna Plac Suche Batora), gdzie znajdują się pomniki Suche Batora i mongolskich chanów: Czyngisa, Ugedeja i Kubiłaja. Zwiedzanie pałacu zimowego Bogd-chana, zmarłego w 1924 roku ostatniego chana Mongolii. Nocleg w Ułan Bator (hotel 3*).

9. DZIEŃ: Ułan Bator – Baga Gadzryn Czuluu
Śniadanie, przejazd przez stepy środkowej Mongolii do rezerwatu Baga Gadzryn Czuluu. Spacer po rezerwacie, oglądanie ciekawych formacji skalnych, cudownego źródełka koczowników oraz ruin buddyjskiej świątyni. Nocleg w jurcie w Baga Gadzryn Czuluu lub w hotelu klasy turystycznej w pobliskim miasteczku Mandalgow’.

10. DZIEŃ: Baga Gadzryn Czuluu – Bajandzag
Śniadanie, przejazd przez obszary półpustynne i pustynne do Bajandzag (dosłownie „bogactwo drzew saksaułowych”). W sąsiedztwie Bajandzag w latach dwudziestych XX wieku amerykańska ekipa paleontologów, którą kierował Andrews dokonała licznych odkryć skamieniałych szkieletów i jaj dinozaurów. Spacer po oazie drzew saksaułowych oraz po Płonących Klifach – ciekawych formacjach skalnych. Nocleg w jurcie w Bajandzag.

11. DZIEŃ: Bajandzag – Chongoryn Els
Śniadanie, przejazd na północ do Parku Narodowego Trzech Piękności Gobi, który chroni przyrodę Ałtaju Gobijskiego. Dojedziemy do Chongoryn Els – największej ruchomej wydmy Mongolii (ok. 120 km długości, 18 km szerokości). Wejście na wydmę lub fakultatywnie przejażdżka na wielbłądach (25 EUR/os. za godzinę). Nocleg w jurcie w okolicy Chongoryn Els.

12. DZIEŃ: Chongoryn Els – klasztor Ongi
Śniadanie. Przejazd do ruin klasztoru Ongi (XVII-XVIII w), zbudowanego w oazie, po dwóch stronach okresowej rzeki. Zwiedzanie małego muzeum. Nocleg w jurtach w okolicy ruin klasztoru.

13. DZIEŃ: klasztor Ongi – dolina Orchonu – Karakorum (współczesne Charchorin)
Śniadanie. Przejazd w rejon doliny Orchonu (lista UNESCO). Dojedziemy do Karakorum (współczesne Charchorin)  – dawnej stolicy Imperium Mongolskiego. Nocleg w jurtach w Karakorum.

14. DZIEŃ: Karakorum – Biczigt Chad – Ułan Bator
Śniadanie. Zwiedzanie Karakorum – zobaczymy tu najstarszy w Mongolii klasztor buddyjski Erdene Dzuu (do jego budowy użyto kamieni pochodzących z ruin dawnej stolicy) oraz kamiennego żółwia, który stał niegdyś przy bramie wjazdowej do miasta. Fakultatywnie przejażdżka przekonna (25 EUR/os. za godzinę). Przejazd na zachód. W trakcie przejazdu postój przy malowniczej skale Biczigt Chad. Powrót do Ułan Bator. Nocleg w Ułan Bator (hotel 3*).

15. DZIEŃ: Ułan Bator
Śniadanie. Zwiedzanie Ułan Bator. Odwiedzimy Muzeum Sztuki imienia Dzanabadzara oraz Narodowe Muzeum Historii Mongolii. Czas wolny na zakupy w sklepie z produktami z mongolskiego kaszmiru. W godzinach popołudniowych fakultatywnie udział w koncercie tradycyjnej muzyki mongolskiej (20 EUR/os.)

16. DZIEŃ: Ułan Bator – Warszawa
Śniadanie (box). Przejazd na lotnisko. Wylot samolotem do Europy. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie: Warszawa – Irkuck, Ułan Bator – Warszawa (z przesiadkami)
 • noclegi w hotelach o standardzie 3* w pokojach 2-os. z łazienkami; na wyspie Olchon: kwatera agroturystyczna, pokoje 2-osobowe, sanitariaty wspólne; na prowincji Mongolii: noclegi w jurtach, jurty 2-os., sanitariaty w oddzielnych budynkach
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika od przylotu do Irkucka do wylotu z Ułan Bator
 • transport na całości trasy od przylotu do Irkucka do wylotu z Ułan Bator, w Kolei Transsyberyjskiej miejsca sypialne (4 osoby w przedziale, zapewniona jest pościel)
 • śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: