dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
  • malownicze widoki podczas przejazdu kolejką bajkalską
  • Olchon – największa wyspa Bajkału
  • sekretne miejsce szamana w Dolinie Barguzin
  • świeże mule z największego jeziora świata

Wybierz termin

6450 PLN + 1450 USD

6450 PLN + 1450 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Irkuck – Warszawa
Spotkanie  grupy  na  Międzynarodowym  Lotnisku  Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Irkucka.

2. DZIEŃ: Irkuck
Rano przylot do Irkucka. To niezwykłe miasto jest ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym. Transfer do hotelu i zakwaterowanie oraz czas na odpoczynek. Zwiedzimy stolicę obwodu irkuckiego, zamieszkaną przez ponad pół miliona osób. Od początku swojego istnienia, tzn. od połowy XVII w. Irkuck stanowił ważny punkt w wymianie handlowej z Mongolią i Chinami. Zobaczymy sobór Objawienia Pańskiego z 1725 r. i udamy się na spacer bulwarem nad Angarą – jedyną rzeką, która wypływa z Bajkału. Nocleg.

3. DZIEŃ: Listwianka
Po śniadaniu wyjazd w stronę Litstwinianki. Nazwa pochodzi od rosyjskiej nazwy modrzewi, które są istotnym składnikiem przyległej tajgi. Jest to najpopularniejsza miejscowość turystyczna nad Bajkałem i ulubione miejsce weekendowych wypadów mieszkańców Irkucka. Po drodze postój w wyjątkowym muzeum na otwartym powietrzu „Taltsy”, gdzie można zobaczyć typowe domostwa mieszkańców zamieszkujących Syberię od XVII do XX wieku. Obiad w syberyjskiej restauracji.

4. DZIEŃ: Listwianka
Zwiedzanie muzeum w Listwiniance, gdzie zapoznamy się z bogatą florą i fauną jeziora. Po południu zwiedzanie miasta.

5. DZIEŃ: Listwianka – Irkuck
Przeprawa promowa do portu, a następnie przejazd kolejką bajkalską. Pociąg zatrzymuje się w historycznych miejscach, dzięki czemu na całej trasie towarzyszyć nam będą piękne widoki. 84-kilometrową linię kolejową poprowadzono wzdłuż skalistych wybrzeży Bajkału, budując 40 tuneli, kilkanaście wysokich mostów i wiele innych konstrukcji inżynieryjnych. Przyjazd do Irkucka. Transfer do hotelu. Nocleg w Irkucku.

6. DZIEŃ: Irkuck – Wierszyna – Olchon
Przejazd do Wierszyny – „polskiej wioski” pod Irkuckiem, założonej 102 lata temu przez dobrowolnych emigrantów z południa kraju. W Wierszynie oraz przyległych wioskach mieszka łącznie około 300 polskich rodzin. Zwiedzimy niewielki skansen-muzeum, Dom Polski oraz kościół. Udamy się też na spacer po cmentarzu. Następnie przejazd do Maloe More – zatoki z której odpływa prom na Olcholn – największą wyspę Bajkału, zamieszkałą przez około 1500 mieszkańców. Rejs na wyspę. Transfer do hotelu. Nocleg.

7. DZIEŃ: Olchon
Całodzienny objazd północnej części wyspy. Postoje w najpiękniejszych miejscach i punktach widokowych. Usłyszymy także niesamowite historie i tajemnicze legendy związane z wyspą.

8. DZIEŃ: Olchon
W dniu dzisiejszym zapoznamy się z południową częścią wyspy, niemal w całości zajętą przez stepy. W czasie zwiedzania obiad w formie pikniku i oglądanie pozostałości imponującego muru zbudowanego w V–VIII wieku. Postój u ujścia doliny Tashkiney, z którego rozpościera się przepiękny widok na jezioro.

9. DZIEŃ: Olchon
Dzień na indywidualne zwiedzanie wyspy.

10. DZIEŃ: Olchon – Ust – Barguzin
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Olchon, następnie zaokrętowanie na statek i rejs po jeziorze. Dopływamy do najgłębszego miejsca jeziora. Wieczorem dopływamy do miasta Ust-Barguzin, położonego na wschodnim brzegu jeziora. Transfer do hotelu. Nocleg.

11. DZIEŃ: Ust-Barguzin – Półwysep Światoj Nos – Kurbylik – Ust-Barguzin
Śniadanie. Przejazd na Półwysep Światoj Nos, wysunięty w głąb jeziora. Półwysep to zatopiony w jeziorze fragment grzbietu Gór Barguzińskich. Poza skałami występują na nim zielone lasy, a także piaszczyste plaże. Postój w wiosce rybackiej Kurbylik, gdzie zapoznamy się z pracą rybaków i spróbujemy świeżych muli z jeziora. Udamy się również na miły spacer po miasteczku i wzdłuż brzegu, z którego rozpościera się widok na Zatokę Cziwyrkujską. Jej linia brzegowa jest niezwykle urozmaicona: w niektórych miejscach znajdują się cudowne, piaszczyste plaże, a południowy brzeg jest wyrównany, niski i zabagniony. Powrót do Ust-Barguzin. Nocleg.

12. DZIEŃ: Ust-Barguzin – Dolina Barguzin – Ust-Barguzin
Przejazd do Doliny Barguzin. Po drodze zatrzymamy się w sekretnym miejscu szamana i świątyni buddyjskiej. Będziemy mogli na własne oczy podziwiać piękno Berguzińskich Gór i bezkres tajgi, przejeżdżając przez jeden z najstarszych parków narodowych Rosji. Powrót do Ust Barguzin. Nocleg.

13. DZIEŃ: Ulan-Ude
Przejazd do syberyjskiego miasta Ulan-Ude. Obecną nazwę miasto otrzymało w 1934 roku – do 27 lipca 1934 roku było znane jako Wierchnieudińsk. Dzięki położeniu geograficznemu miasto szybko stało się centrum handlowym łączącym Rosję, Chiny i Mongolię. Do dzisiaj zachowały się w centrum stare obiekty handlowe rzeźbione w drewnie i kamieniu, przykład rosyjskiego klasycyzmu. W 1878 miasto niemal doszczętnie spłonęło, po czym zostało odbudowane. Można znaleźć tu przykłady współistnienia obok siebie lamaizmu (Dacan Iwołgiński) i rosyjskiej cerkwi prawosławnej (katedra). Zwiedzanie miasta. Transfer do hotelu. Nocleg.

14. DZIEŃ: Ulan-Ude – Iwołgińsk – Ulan-Ude
Po śniadaniu udajemy się do Iwołgińska, gdzie zobaczymy iwołgiński dacan – centrum rosyjskiego buddyzmu. Zwiedzanie klasztoru i siedziby duchowego zwierzchnika religii lamaistycznej w Rosji – Chambo Lamy oraz kilku duganów i stup. Klasztor uznany jest przez władze Rosji za zabytek i unikatowy kompleks architektoniczny. Powrót do Ułan-Ude na nocleg.

15. DZIEŃ: Ulan-Ude – Irkuck
Transfer na stację kolejową, przejazd pociągiem do Irkucka. Nocleg.

16. DZIEŃ: Irkuck – Warszawa
Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Irkuck – Warszawa
  • przejazdy mikrobusem i pociągami zgodnie z programem
  • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych
  • śniadania (14), obiady (10) i kolacje (7)
  • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie oraz przewodników lokalnych
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: