dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • dziewicze plaże
 • nieprzebyty las deszczowy
 • tradycyjne, zarządzane przez wodzów wioski wyspiarskiego państewka Samoa
 • spotkania z uważającymi się za „trzecią płeć” fa’afafine
 • nieodkryte przez turystów Samoa Amerykańskie

Wyprawa organizowana od 4 osób.

Wybierz termin

7150 EUR za osobę

7150 EUR za osobę

7150 EUR za osobę

7150 EUR za osobę

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1-2. DZIEŃ: Warszawa – Apia
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot samolotem do Apii z przesiadką w trzech portach lotniczych: w Europie, Azji i Oceanii.

3. DZIEŃ: Apia
Przylot na wyspę Upolu, do Apii – stolicy Samoa, przejazd do hotelu, odpoczynek po trudach podróży. W godzinach popołudniowych spacer po stolicy Samoa. Malownicze nadbrzeże: Beach Road, zabytkowe kościoły i wieża zegarowa, kolonialny hotel Aggie Grey’s. Nocleg w Apii.

4. DZIEŃ: Apia – Manono
Śniadanie w hotelu. Przejazd na wschód wyspy Upolu, przeprawa łodzią na niewielką, zamieszkałą przez około 5 tysięcy osób wysepkę Manono. Możliwość wycieczek pieszych po wyspie oraz fakultatywnie nurkowanie. Nocleg na Manono.

5. DZIEŃ: Manono – Savai’i
Śniadanie. Przeprawa łodzią na wyspę Upolu a następnie promem na Savai’i – największą wyspę archipelagu Samoa. Wycieczka krajoznawcza po Savai’i. Przejazd do wodospadu Afu-A-Au (możliwość kąpieli). Przejazd do miejsca widokowego Mu Pagoa oraz do „organów wodnych” Alofaaga. Wizyta w Rezerwacie Lasu Deszczowego Falealupo, gdzie przespacerujemy się w koronach drzew pierwotnego lasu samoańskiego (tzw. Canopy Walk). Przejazd do jaskini Peapea – zwiedzanie. Zakwaterowanie w tradycyjnych samoańskich chatach fale, nocleg.

6. DZIEŃ: Savai’i – Apia
Śniadanie. Do południa wypoczynek lub sporty wodne na Savai’i a następnie przejazd do imponujących rozlewisk zastygłej lawy Saleaula. Transfer do przystani i przeprawa promem na wyspę Upolu. Po przypłynięciu przejazd do hotelu w Apii, nocleg.

7. DZIEŃ: Apia – objazd wyspy Upolu – Namua
Śniadanie w hotelu. Całodniowy objazd wyspy Upolu. Przejazd do świątyni wyznawców bahaizmu a następnie do Muzeum Roberta Louisa Stevensona, które znajduje się w oryginalnej willi, gdzie w ostatnich latach życia mieszkał autor „Wyspy skarbów”. Przejazd do najpiękniejszych punktów na wyspie: do malowniczego, wybijającego wprost z dziewiczej dżungli wodospadu Sopoaga, imponującego rozmiarem rowu To Sua oraz kryjącej w swych wnętrzach jeziorko jaskini Piula. Rejs łodzią na niewielką, bezludną wysepkę Namua. Zakwaterowanie w tradycyjnych samoańskich chatach fale i nocleg.

8. DZIEŃ: Namua – Apia
Śniadanie. Do południa wypoczynek na bezludnej wyspie Namua. Dla chętnych wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu lub spacery po wyspie. W godzinach popołudniowych przejazd do Apii. Wieczorem spotkanie z autentyczną fa’afafine – przedstawicielką tak zwanej „trzeciej płci” (fenomenu występującego na wielu wyspach Pacyfiku). Fa’afafine to biologiczni mężczyźni uważający się za kobiety, od setek lat pełnią niezwykle ważne funkcje w tradycyjnym samoańskim społeczeństwie. Rozmowa o życiu, miłości, wartościach, religii i ambicjach. Każdy z Państwa jest zaproszony do uczestnictwa w dyskusji. Nocleg w Apii.

9. DZIEŃ: Apia – Pago Pago
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko, wylot awionetką na sąsiadujący z Samoa archipelag Samoa Amerykańskiego (część USA, gdzie władzę w imieniu prezydenta USA sprawuje lokalny wódz). Podczas tej podróży przekroczymy międzynarodową linię zmiany daty („zyskując” jeden dzień). Po przylocie transfer do hotelu, spacer po zabytkowym portowym miasteczku Pago Pago – stolicy regionu. Nocleg w hotelu historycznym w Pago Pago.

10. DZIEŃ: Park Narodowy Samoa Amerykańskiego
Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Samoa Amerykańskiego. Spacer trasą Sauma do starożytnego stanowiska archeologicznego oraz szlakami  Pola i Tuafanua. Nocleg w hotelu historycznym w Pago Pago.

11. DZIEŃ: objazd Samoa Amerykańskiego – wyspa ‘Aunu’u
Śniadanie w hotelu. Objazd głównej wyspy Samoa Amerykańskiego. Zatrzymamy się w kilku wioskach, zobaczymy jak wygląda życie tutejszych mieszkańców. Przepłynięcie katamaranem na wyspę ‘Aunu’u. Krótka wycieczka do najpiękniejszych punktów widokowych na wyspie. Wieczorem powrót do Pago Pago autobusem publicznym. Nocleg w hotelu historycznym w Pago Pago.

12. DZIEŃ: Pago Pago – Apia
Śniadanie. Rano czas wolny na spacery po Pago Pago. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Apii. Po raz kolejny przekraczamy międzynarodową linię zmiany daty, tym razem „tracąc” jeden dzień. Po przylocie do Apii wizyta na lokalnym targowisku, możliwość ostatnich zakupów. Nocleg w Apii.

13. DZIEŃ: Apia – Warszawa
Śniadanie, przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Europy.

14-15. DZIEŃ: Warszawa
Przelot do Europy. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Apia – Warszawa (z przesiadkami w trzech portach lotniczych – w Europie, Azji i Oceanii)
 • przeloty wewnętrzne: Apia-Pago Pago-Apia
 • transport lądowy i wodny zgodnie z programem
 • opiekę przewodnika na całości trasy na Samoa i Samoa Amerykańskim
 • zgodę na wjazd na teren Samoa Amerykańskiego (wiza USA nie jest wymagana)
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (pokoje dwuosobowe z łazienkami), dwa noclegi w fale – tradycyjnych samoańskich chatach (chaty dwuosobowe, sanitariaty w oddzielnych budynkach)
 • śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: