dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Kolombo
Wylot na Sri Lankę z lotniska Chopina w Warszawie.

2. DZIEŃ: Lotnisko Bandaranayke – Kandy (transfer ok. 4 godz.) / Śniadanie
Przylot na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke. Powitanie przez przedstawiciela Exemplary Voyages. Transfer do świętego miasta Kandy. Zakwaterowanie w Bungalow Mountbatten (Bungalow typu Luxury) w pokojach dwuosobowych.

3. DZIEŃ: Kandy – Peradeniya – Kandy (Transfer ok. 1 godz.) / Śniadanie
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Królewskich Ogrodów Botanicznych Peradeniya Royal. Przepiękne Ogrody zostały utworzone w 1371 roku, słynną z doskonałej kolekcji Orchidei, aromatycznych przypraw, leczniczych ziół, palm i rzadkich zagrożonych gatunków roślin. Następnie wycieczka samochodem po królewskich ulicach Kandy. Urokliwa stolica Sri Lanki i ostatnia twierdza syngaleskich królów, otoczona jest wzgórzami, dolinami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Jest to kulturalne centrum wyspy i miasto dziedzictwa UNESCO. Z punktu widokowego podziwianie pięknej panoramy całego miasta. Przerwa na zakup pamiątek w Laksali, która jest jedynym państwowym butikiem z upominkami i pamiątkami utworzona w ramach Krajowej Rady Rzemiosła. Wizyta na świętych terenach „Świątyni Zęba”. Słynna Świątynia Relikwii Zęba Buddy jest ważnym miejscem pielgrzymek nie tylko dla buddystów na Sri Lance, ale na całym świecie. Świątynia znana jest jako „Sri Dalada Maligawa” w języku syngaleskim. Pałacowa świątynia ze złotym dachem nad Jeziorem Wiktorii jest dumą miasta Kandy. Powrót do hotelu i relaks przy basenie.
Uwaga: Panoramiczne wycieczki po mieście mogą odbywać się tylko pojazdami ze względu na politykę zdrowotną Covid-19.

4. DZIEŃ: Kandy – Sigiriya – Dambulla – Kandy (Transfer ok. 4 godz.) / Śniadanie
Wczesne śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do Sigiriya. Sigiriya Rock Fotress, to zespół forteczny z ruinami starożytnego pałacu i jedno z miejsc światowego dziedzictwa UNESCO. „Twierdza na niebie” to jeden z najcenniejszych historycznych zabytków na Sri Lance i najczęściej odwiedzane miejsce turystyczne. Po zejściu z Sigiriya czas na King Coconut (naturalny napój), aby odświeżyć się po wyprawie (płatne na miejscu). Przejazd na punkt widokowy, aby podziwiać Złotą Świątynię Dambulla. Pochodząca z I wieku p.n.e Złota Świątynia Dambulla była centrum pielgrzymek buddystów i hinduistów. Klasztor Cave, w którym mieszkają mnichowie buddyjscy, jest pokryty wspaniałymi 2000 letnimi malowidłami ściennymi przedstawiającymi życie i czasy Buddy. W kapliczkach znajduje się również kolekcja 157 posągów Buddy w różnych rozmiarach i pozach, w tym 15-metrowy leżący Budda oraz freski w intensywnych kolorach na ścianach i sufitach. Ze względu, że Złota Świątynia Dambulla nie jest obecnie zatwierdzonym miejscem turystycznym na Sri Lance przez Urząd ds. Rozwoju Turystyki, jest tylko możliwe panoramiczne zwiedzanie z pojazdu. Powrót do hotelu. Czas na relaks.

5. DZIEŃ: Kandy – Mirissa (Transfer ok. 5-6 godzin) / Śniadanie
Królewskie śniadanie w hotelu, a następnie podróż do miasteczka Mirissa na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Zameldowanie w hotelu i czas na kąpiel w basenie. Opcjonalnie: masaż całego ciała z różnymi olejkami wybranymi zgodnie z Państwa życzeniem, płatne na miejscu, 8000 LKR za osobę (60 min)
Zakwaterowanie w Sri Sharavi Beach Villas and Spa (Boutique) w pokojach dwuosobowych Palm.

6. DZIEŃ: Mirissa / Śniadanie
Spokojne śniadanie w hotelu. Czas wolny.
OPCJONALNIE: wycieczka jachtem w poszukiwaniu wielorybów oraz delfinów, żółwi i latających ryb.
(płatne dodatkowo – 60 USD za osobę)

7. DZIEŃ: Mirissa – Udawalawa – Mirissa (Transfer ok . 3,5 godz.) / Śniadanie
Śniadanie w hotelu. Czas przeznaczony na relaks.
OPCJONALNIE: jednodniowa wycieczka do Udawalawa. Przejażdżka safari po Parku Narodowym Udawalawa szósty co do wielkości rezerwat zwierząt na Sri Lance, znajduje się 180 km od Kolombo. Park Narodowy Udawalawe założony w 1972, w celu ochrony zbiornika Udawalawe, który dostarcza wodę dla zwierząt, rolnictwu i elektrowniom wodnym. Udawalawe jest popularne ze względu na słonie! (płatne dodatkowo 40 USD za osobę – safari jeepem). OPCJONALNIE: Wizyta w Millenium Elephant Foundation
(w drodze powrotnej do Mirissa) Dom przejściowy dla słoni w potrzebie z Udawalawe, prowadzony przez „Born Free Foundation”. Powrót do hotelu. Czas wolny.

8. DZIEŃ: Mirissa – Galle – Mirissa (Transfer ok. 2 godz.) / Śniadanie
Po porannym śniadaniu przejazd do historycznego miasta Galle. Krótka wycieczka samochodem po pięknym kolonialnym mieście Galle. Miasto składa się z dwóch części: zabytkowego fortu wysuniętego w morze i nowszej części miasta, znajdującej się na stałym lądzie. Dawniej główny port Sri Lanki i największy okupowany fort w Azji. Nadal słynie z ręcznie robionej koronki. Fort Galle pierwotnie zbudowany był przez Portugalczyków, a później rozbudowany przez Holendrów, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Największy Fort w Azji z zachowanych miast fortowych wzniesiony przez Europejczyków. Uwaga: Panoramiczne wycieczki po mieście mogą odbywać się tylko pojazdem w niezatwierdzonych miejscach ze względu na politykę zdrowotną Covid-19.

9. DZIEŃ: Mirissa / Śniadanie
Śniadanie. Czas wolny. Korzystanie ze wszystkich udogodnień i atrakcji hotelu.
Opcjonalnie: peeling ciała (5000 LKR za osobę (45 minut) bądź kąpiel w mleku migdałowym (4000 LKR za osobę (30 min) w SPA hotelowym (płatne ma miejscu)

10. DZIEŃ: Mirissa – Sinharaja – Mirissa (Transfer ok. 2 godz.) / Śniadanie
Śniadanie w hotelu. Czas wolny. Korzystanie ze wszystkich udogodnień i atrakcji hotelu.
Opcjonalnie: wycieczka ścieżką przyrodniczą w lesie deszczowym Sinharaja (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) z przewodnikiem. Rezerwat leśny Sinharaja jest domem dla 50% endemicznych gatunków ssaków i motyli na Sri Lance, a także dla wielu gatunków owadów, gadów i rzadkich płazów. Jest również domem dla wielu rodzimych ptaków, takich jak wisząca papuga cejlońska (Loriculus beryllinus), dzioborożec cejloński szary (Ocyceros gingalensis), śmiejący się drozd (Garrulax cinereifrons), (płatne dodatkowo – 25 USD za osobę).

11. DZIEŃ: Mirissa
Orzeźwiające śniadanie. Korzystanie ze wszystkich udogodnień i atrakcji hotelu. Ostanie chwile, żeby podziwiać zachwycające widoki na Ocean Indyjski.

12. DZIEŃ: Mirissa – Międzynarodowe Lotnisko (transfer ok. 3 godz.) / Śniadanie
Transfer na lotnisko. Konieczność dotarcia na lotnisko trzy godziny przed planowanym wylotem.
Wylot do Europy.

CENA OBEJMUJE:

 • Transfery lotniskowe
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (10 nocy ze śniadaniem)
 • „Garlanding” w dniu przyjazdu (przywitanie kwiatami)
 • Butelkowaną wodę podczas całej wyprawy
 • Lokalnego przewodnika angielskojęzycznego
 • Transport klimatyzowanym samochodem z przewodnikiem angielskojęzycznym
 • Program wyprawy
 • Wycieczkę samochodem po mieście Kandy
 • Panoramiczne zwiedzanie Złotej Świątyni Dambulla samochodem
 • Wycieczkę samochodem po mieście Galle
 • Bilet wstępu do Królewskiego Ogrodu Botanicznego Peradeniya
 • Bilet wstępu do Świątyni Zęba
 • Bilet wstępu do skalnej fortecy Sigiriya
 • Koszt obowiązkowego specjalnego ubezpieczenia Covid-19 wymaganego na Sri Lance
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Lotów międzynarodowych (cena biletu lotniczego od 3000 PLN/osoba)
 • Wizy na Sri Lankę (ok.35 USD/osoba)
 • Kosztu obowiązkowych testów PCR
 • Kosztów wycieczek opcjonalnych
 • Dopłaty do HB (10 obiadokolacji) – 330 USD/osoba
 • Kosztu obowiązkowych dwóch testów na Sri Lance – 80 USD / osoba, płatne w Polsce

WAŻNA INFORMACJE
Liczba obowiązkowych testów PCR jest następująca:
Pierwszy test wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem na Sri Lankę. W pierwszym dniu po przylocie na Sri Lankę powtarzany jest test PCR, ale nie na lotnisku – testy są organizowane przez hotele. Drugi test PCR na Sri Lance obowiązkowy w dniach od 5-7 – również organizowany przez hotel.
* Klienci , którzy pozostaną na Sri lance powyżej 13 dni obowiązkowo następny test PCR
Wprowadzone testy na Sri Lance mają zapewnić turystom najwyższy poziom bezpieczeństwo. Wszystko odbywa się sprawnie i bezproblemowo. Koszt jednego testu na Sri Lance to 40 USD / osoba
** W przypadku jeżeli turysta uzyska pozytywny wynik testu na COVID-19, zostanie umieszczony w szpitalu lub w hotelu na kwarantannie, koszty pokrywa specjalne ubezpieczenie Covid-19 przez okres jednego miesiąca.