dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Kolombo
15:40 Wylot na Sri Lankę z lotniska Chopina w Warszawie.

2. DZIEŃ: Kolombo / Śniadanie
Przylot na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke. Powitanie przez przedstawiciela Exemplary Voyages.
Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek. W hotelu pobranie pierwszego testu PCR i pozostanie w pokoju do otrzymania wyników testu. Posiłki serwowane do pokoju.
Hotel Colombo Court & Spa (4*) deluxe room, wg opinii fantastyczny

3. DZIEŃ: Kolombo – Minneriya – Dambulla / Śniadanie (transfer ok.4,5 godz.)
Po pysznym śniadaniu i po otrzymaniu negatywnego wyniku testu PCR przejazd do Dambulla. Następnie safari w Parku Narodowym Minneriya. Park Narodowy Minneriya, to idealne miejsce dla słoni w porze suchej. Lankijskie lamparty i leniwce, które są rzadkimi i zagrożonymi gatunkami, również zamieszkują ten obszar. W 1997 roku Park został uznany za sanktuarium dzikiej przyrody w celu ochrony zbiornika Minneriya, u którego spotykają się niemal wszystkie zamieszkujące okolice zwierzęta. Zbiornik jest historycznie ważny dla kraju, ponieważ został zbudowany przez króla Mahasena w III wieku naszej ery. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, relaks przy basenie.
Sigiriana Resort by Thilanka Dambulla (4*) deluxe room, wg. opinii bardzo dobry

4. DZIEŃ: Dambulla – Sigiriya – Polonnaruwa – Dambulla / śniadanie (transfer ok.3 godz.)
Wczesne śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Sigiriya. Sigiriya Rock Fotress, to zespół forteczny z ruinami starożytnego pałacu i jedno z miejsc światowego dziedzictwa UNESCO. „Twierdza na niebie” to jeden z najcenniejszych historycznych zabytków na Sri Lance i najczęściej odwiedzane miejsce turystyczne. Następnie wycieczka do starożytnego miasto Polonnaruwa. Polonnaruwa to najstarsze królestwo Sri Lanki. Od XI do XIII wieku pełniło funkcję stolicy Cejlonu. Należy do tzw. Trójkąta Kulturalnego, a od 1982r. wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Słynie z czystego środowiska oraz z przepięknego stanowiska archeologicznego. Powrót do hotelu. Odpoczynek.
Sigiriana Resort by Thilanka Dambulla (4*) deluxe room

5. DZIEŃ: Dambulla – Hiriwadunna – Pasikudah / śniadanie (transfer ok.3 godz.)
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wycieczka do wioski w Hiriwadunna. Przejażdżka rowerami po żwirowych drogach wioski, między polami ryżowymi, uprawami oraz wokół ukrytego jeziora. Odkrywanie wiele endemicznych ptaków i dzikich zwierząt. Wizyta w wiejskim domu, czas na filiżankę herbaty lub napoju ziołowego, który zostanie zaserwowany przez gospodarza. Podczas wycieczki rowerowej odwiedziny lokalnej świątyni i pobłogosławienie przez mnicha na szczęście. Na zakończenie degustacja autentycznego lankijskiego lunchu z ryżem i curry, świeżo przygotowanego przez lokalną rodzinę. Dla zainteresowanych możliwość dołączenia na sesję gotowania. Przejazd do Pasikudah. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek
Amaya Beach (4*) standard room, wg opinii fantastyczny

6-9. DZIEŃ: Pasikudah / śniadanie
Po pysznym śniadaniu czas na relaks. Korzystanie ze wszystkich udogodnień i atrakcji hotelu (plaża, basen, centrum fitness, Spa). Goście mogą wybrać się na ryby lub wycieczkę rowerową oraz spróbować swoich sił w nurkowaniu (opcjonalnie).
Amaya Beach (4*) standard room

10. DZIEŃ: Pasikudah – Mahiyanganaya – Kandy / śniadanie (transfer ok.4 godz.)
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu opcjonalnie wycieczka do Mahiyanganaya, spacer z rdzennymi mieszkańcami (Veddha – ludzie lasu). Wizyta w leśnym klasztorze Mawaragala. Następnie pokaz tradycyjnych metod łowieckich, zajęć kulturalnych i tańców ludowych (45 USD/osoba)
Przejazd do Kandy. Wycieczka samochodem po królewskich ulicach Kandy. Urokliwa stolica Sri Lanki i ostatnia twierdza syngaleskich królów, otoczona jest wzgórzami, dolinami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Jest to kulturalne centrum wyspy i miasto dziedzictwa UNESCO.
Z punktu widokowego podziwianie pięknej panoramy całego miasta. Przerwa na zakup pamiątek w Laksali, która jest jedynym państwowym butikiem z upominkami i pamiątkami utworzona w ramach Krajowej Rady Rzemiosła. Wizyta na świętych terenach „Świątyni Zęba”. Słynna Świątynia Relikwii Zęba Buddy jest ważnym miejscem pielgrzymek nie tylko dla buddystów na Sri Lance, ale na całym świecie. Świątynia znana jest jako „Sri Dalada Maligawa” w języku syngaleskim. Pałacowa świątynia ze złotym dachem nad Jeziorem Wiktorii jest dumą miasta Kandy. Zakwaterowanie w hotelu.
Ellerton Bungalow (luksusowy bungalow) – w budynku głównym lub w Valley House, wg opinii doskonały

11. DZIEŃ: Kandy / śniadanie
Śniadanie w hotelu. Wycieczka do James Taylor’s Tea Estate. Wędrówka do James Taylor Tea Estate przez Loolcondera Tea Estate (oszałamiające plantacje herbaty Sir Jamesa Taylora, który jako pierwszy wprowadził herbatę na Sri Lankę), to niezwykłe przeżycie. Ze szczytu Kondagala Rock rozprzestrzenia się najpiękniejszy widok na Hanthana, Nuwara Eliya i Knuckles Mountain Range. Gorąca filiżanka przepysznej herbaty wraz z ciasteczkami z widokiem na oszałamiającą zieleń (tylko w przypadku pobytu w Ellerton Bungalow). Po odpoczynku w hotelu spacer po polach ryżowych i warzywnych, obserwując lokalną społeczność wykonującą codzienne obowiązki w spokojnym tempie. Wizyta w świątyni Gangoda, która jest XII-wiecznym hinduskim kovilem (świętym miejscem) poświęconym panu Kataragamie. Gorąca filiżanka pysznej cejlońskiej herbaty z kawałkiem ciasta z widokiem na rzekę Mahaweli (tylko podczas pobytu w Ellerton Bungalow).
Ellerton Bungalow (luksusowy bungalow) – w budynku głównym lub w Valley House

12. DZIEŃ: Kandy – Nuwara Eliya / śniadanie (transfer ok.3 godz.)
Królewskie śniadanie w hotelu. Malownicza przejażdżka pociągiem do Nuwara Eliya. Podróż pociągiem do stacji kolejowej Nanu Oya z Kandy jest jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych na świecie. Trasa ta biegnie po oryginalnych torach zbudowanych przez Brytyjczyków w 1864 r. Pierwotnie zaprojektowana do transportu herbaty i kawy z osiedli położonych na wzgórzach, obecnie ważny środek łączący duże miasta. (2,5-3 godziny podróż pociągiem). Panoramiczna wycieczka po mieście Nuwara Eliya, znane również jako „Mała Anglia” Sri Lanki. To miasto jest położone na górzystym terenie, uważane jest za jedno z najważniejszych miejsc uprawy herbaty i jako najchłodniejszy obszar na Sri Lance. Wiele budynków zachowało cechy z okresu kolonialnego. Wizyta na plantacji herbaty i fabryce herbaty. Przejazd do hotelu.
Galway Heights (4*) superior room, wg. opinii fantastyczny

13. DZIEŃ: Nuwara Eliya – Horton Plains – Ella / śniadanie (transfer ok.3 godz.)
Śniadanie w hotelu. Opcjonalnie przejazd do Rezerwatu Przyrody Horton Plains. Najlepsze i najpopularniejsze miejsce na Sri Lance, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wspaniała sceneria z pięknymi falistymi wzgórzami, lasem i mokrymi łąkami Patana jest domem dla wielu endemicznych gatunków fauny i flory Sri Lanki (55 USD/osoba). Transfer do hotelu. Czas wolny. Korzystanie ze wszystkich udogodnień i atrakcji hotelu.
Serenite Ella (3*) standard room, wg opinii fantastyczny

14. DZIEŃ: Ella / śniadanie
Pyszne śniadanie. Odkrywanie Elli, pięknej wioski na wzgórzu, otoczonej górami, plantacjami herbaty i zielenią. Ella to świetne miejsce na relaks, wyciszenie i podziwianie oszałamiających widoków. Wycieczka do Ella Gap (wąwóz), jeden z głównych symboli atrakcji turystycznych, wodospady Ravana, nazwane na cześć legendarnej postaci Ravana (Król Sri Lanki, który porwał księżniczkę Sitę i ukrył ją za wodospadem). Kolejną atrakcję, którą należy zobaczyć, jest malowniczy Most Dziewięciu Łuków lub lokalnie znany jako „Ahas Namaye Palama” – most dziewięciu niebios, zbudowany w okresie kolonialnym. To arcydzieło architektury to świetne miejsce na pamiątkowe zdjęcie. W zależności od preferencji możliwość udziału w trekkingu na szczyt Małego Adama (Sri Pada – ślad Pana Buddy). Powrót do hotelu.
Serenite Ella (3*) standard room

15. DZIEŃ: Ella – Udawalawa – Galle / śniadanie (transfer ok.4,5 godz.)
Po porannym śniadaniu przejazd do historycznego miasta Galle. Podczas przejazdu wizyta w Elephant Transit Home w Udawalawa. Dom tranzytowy dla słoni jest prowadzony przez „Born Free Foundation”, znajduje się około 5 km od Parku Narodowego Udawalawe. Przyjazd do Galle i zakwaterowanie w hotelu. Opcjonalnie po południu wizyta w pobliskiej wylęgarni żółwi (10 USD/osoba). Każdego roku tysiące żółwi są wypuszczane do morza w nadziei na zwiększenie liczby tych zagrożonych gatunków. Fascynujące jest to, że na plażach Sri Lanki gniazduje pięć gatunków żółwi morskich: żółwie skórzaste, zielone, karetta, szylkretowe i oliwkowe. Wizyta w Japońskiej Pagodzie Pokoju. Położona kilka kilometrów od miasta Galle Japońska Pagoda Pokoju to wyjątkowa świątynia, która gwarantuje spokój każdemu, kto ją odwiedza. Krótka wędrówka na szczyt wzgórza Rumassala i podziwianie oszałamiających widoków na wybrzeże i tętniące życiem miasto Galle.
The Fort Printers (Boutique), wg. opinii doskonały

16. DZIEŃ: Galle / śniadanie
Pyszne śniadanie. Następnie Przejazd lokalnym autobusem do pięknego kolonialnego miasta Galle. Miasto składa się z dwóch części: zabytkowego fortu wysuniętego w morze i nowszej części miasta, znajdującej się na stałym lądzie. Dawniej główny port Sri Lanki i największy okupowany fort w Azji. Nadal słynie z ręcznie robionej koronki. Fort Galle pierwotnie zbudowany był przez Portugalczyków, a później rozbudowany przez Holendrów, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Największy Fort w Azji z zachowanych miast fortowych wzniesiony przez Europejczyków. Powrót do hotelu. Korzystanie ze wszystkich udogodnień i atrakcji hotelu.
The Fort Printers (Boutique)

17. DZIEŃ: Galle – Międzynarodowe Lotnisko (transfer ok. 2,5 godz.)
Śniadanie pudełkowe. Transfer na lotnisko. Konieczność dotarcia na lotnisko trzy godziny przed planowanym wylotem.
05:35 Wylot do Europy.

CENA OBEJMUJE:

 • Przeloty międzynarodowe liniami rejsowymi LOT
 • Transfery lotniskowe
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (15 nocy ze śniadaniem)
 • „Garlanding” w dniu przyjazdu (przywitanie kwiatami)
 • Butelkowana woda podczas całej wyprawy
 • Lokalny przewodnik angielskojęzyczny
 • Transport klimatyzowanym miniwanem z przewodnikiem angielskojęzycznym
 • Program wyprawy
 • Opieka polskiego TOUR LEADERA na całej trasie
 • Półdniowe safari w Parku Narodowym Minneriya
 • Bilet wstępu do skalnej fortecy Sigiriya
 • Bilet wstępu do starożytnego miasta Polonnaruwa
 • Koszt wycieczki do wioski Hiriwadunna z pokazem gotowania
 • Wycieczka po mieście Kandy
 • Bilet wstępu do Świątyni Zęba
 • Wędrówka do James Taylor Tea Estate
 • Spacer po wiosce z piknikiem nad rzeką w Ellerton Bungalow
 • Wycieczka po mieście Nuwara Eliya tuk tukiem
 • Wizyta na plantacji herbaty i fabryce herbaty w Nuwara Eliya
 • Wycieczka po mieście Ella w tym wodospad Ravana, przełęcz Ella, Most Dziewięciu Łuków, Szczyt Małego Adama
 • Bilet wstępu do Elephant Transit Home Udawalawa
 • Wizyta w Japońskiej Pagodzie Pokoju
 • Fort Galle
 • Wycieczka po mieście Galle
 • Koszt obowiązkowego specjalnego ubezpieczenia Covid-19 wymagany na Sri Lance
  Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Wizy na Sri Lankę (ok.35 USD/osoba)
 • Kosztu obowiązkowych testów PCR
 • Kosztów wycieczek opcjonalnych
 • Pozostałych posiłków (koszt kolacji ok. 20-25 USD)
 • Kosztu obowiązkowego testu na Sri Lance – 50 USD/os., płatne w Polsce
 • kosztów napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych
 • lokalnych podatków wymaganych na miejscu – 100 USD (płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)

WAŻNA INFORMACJE
Liczba obowiązkowych testów PCR jest następująca:
Pierwszy test wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem na Sri Lankę. W pierwszym dniu po przylocie na Sri Lankę powtarzany jest test PCR, ale nie na lotnisku – testy są organizowane przez hotele (jedyny test podczas wyprawy po Sri Lance dla osób zaszczepionych dwoma dawkami)

Wprowadzone testy na Sri Lance mają zapewnić turystom najwyższy poziom bezpieczeństwo. Wszystko odbywa się sprawnie i bezproblemowo. Koszt jednego testu na Sri Lance to 50 USD / osoba
** W przypadku jeżeli turysta uzyska pozytywny wynik testu na COVID-19, zostanie umieszczony w szpitalu lub w hotelu na kwarantannie, koszty pokrywa specjalne ubezpieczenie Covid-19 przez okres jednego miesiąca.