dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Przelot do Colombo.

2. DZIEŃ: COLOMBO – ANDURADHAPURA – AUKANA – DAMBULLA
Przylot do Colombo. Przejazd do Anuradhapura (lista UNESCO) – stolicy królestwa Syngalezów IV w p.n.e – X w n.e. W historii świata starożytnego była największym monastycznym miastem i przez ponad 100 lat stanowiła najważniejszy ośrodek kultury. Dokonania architektoniczne starożytnych Lankijczyków zachwycają do dnia dzisiejszego. Dalej przejazd do Aukana, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych obiektów turystycznych kraju, posąg stojącego Buddy (wys. ponad 13 m), wykuty w skale w V w. n.e., w okresie panowania króla Dhatu – sena (455–473 r.) Przejazd do hotelu w DAMBULLA. Czas na relaks przy basenie. Kolacja i nocleg.
Hotel: Sigiriana Resort https://sigirianaresort.com/

3. DZIEŃ: DAMBULLA – SIGIRIYA – POLANNURAWA – DAMBULLA
Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów (XII w.). Zobaczymy pozostałości Pałacu Królewskiego, Świątynię Siwy, okrągłą Świątynię Vatadage i olbrzymie posągi Buddy, wykute w granitowej skale. Po południu wejdziemy na skałę Sigiriya, na której znajdują się ruiny fortecy zwanej „Fortecą w Niebie” lub „ Skałą Lwa”. Zobaczymy Pałac Króla Kassyapy. W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci pięknych kobiet. Kolacja i nocleg w Dambulla.

4. DZIEŃ: DAMBULLA – MATALE – KANDY
Śniadanie. Wyjazd do Kandy. Po drodze odwiedzą Państwo Dambulla (lista UNESCO), kompleks skalnych jaskiń- świątyń buddyjskich z I w p.n.e z wykutym w skale Śpiącym Buddą. Postój w ogrodzie przypraw takich jak cynamonowce, drzewa kakaowe, pieprzowe oraz fabrykę batiku. Po południu zwiedzanie KANDY ( lista UNESCO) ostatniej stolicy państwa Syngaleskiego. Świątyni Zęba – najsłynniejszej świątyni na Sri Lance, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju-ząb Buddy. Kolacja i nocleg w Kandy.
Hotel: Tourmaline http://tourmaline.kandy-hotels.com/pl/

5. DZIEŃ: KANDY – PERADENIYA – NUWARA ELIYA
Śniadanie. Na początek zatrzymamy się w Peradeniya, największym na wsypie ogrodzie botanicznym, z kolekcją ponad 200 gatunków orchidei oraz kilku tysięcy gatunków roślin, z których wile występuje tylko na Sri Lance. Zwiedzanie malowniczej miejscowości położonej w górach na wysokości 1890 m, gdzie temperatura spada nawet do 10st. C, zbudowanej na wzór angielskiej wioski z początków XIX w. wizyta na plantacji herbaty. Zakwaterowanie w hotelu w Nuwara Eliya. Kolacja, nocleg.
Hotel: Oak Ray Ramboda https://www.oakrayhotels.com/oak-ray-tea-bush-ramboda/

6. DZIEŃ: NUWARA ELIYA – ELLA
Śniadanie. Przejazd na stacje kolejową, skąd pociągiem udamy się w niezapomnianą podróży przez pola herbaciane. Następnie przez kontynuujemy podróż do urokliwej miejscowości Ella, położonej na wschodnim krańcu Krainy Herbaty w Sri Lance. Jej wyjątkowe położenie – pośród dżungli, niewielkich gór i dolin, wodospadów oraz plantacji herbaty – sprawiło, że Ella stała się bardzo popularna wśród turystów. Po drodze przystanek przy Wodospadzie Rawana.
Następnie relaks, kolacja i nocleg wśród pól herbacianych.
Hotel: Oak Ray Ella https://www.oakrayhotels.com/oak-ray-ella-gap/

7. DZIEŃ: ELLA – YALA
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego YALA. Safari jeepami po Parku YALA (oficjalna nazwa brzmi Park Narodowy Ruhunu). Jest to obszar z najbogatszą fauną i florą. Spotkamy tu słonie, rożne gatunki małp, wspaniałe ptactwo i sporo lampartów. Kolacja i nocleg w Yala.
Hotel: Oak Ray Yala https://www.oakrayhotels.com/wildyala/

8. DZIEŃ: YALA – COLOMBO – MALE
Po śniadaniu wyjazd na lotnisko. Przelot na Male. Transfer łodzią (ok. 30 minut) do resortu Adaaran Hudhuran Fushi. Zakwaterowanie w hotelu. Podczas pobytu All Inclusive.

Overview

9-11. DZIEŃ: MALEDIWY
Wypoczynek w resorcie.
Adaaran Hudhuran Fushi to bardzo zadbany hotel urzekający fascynującym, podwodnym światem. Kulinarne możliwości obejmują półotwartą główną restaurację Banyan z piaszczystym dnem i restauracją a la carte Sunset. Bar Lohis z pięknym tarasem na południowej plaży, bar przy basenie Hiyala, bar na plaży i dyskoteka, gdzie serwowane są różne napoje i przekąski. Ponadto hotel oferuje mały basen, otwartą czytelnię, sklep z biżuterią, sklep z pamiątkami, plac zabaw. Wyżywienie: All Inclusive – obfite śniadanie w formie bufetu oraz obiad i kolacja także w formie bufetu w restauracji Banyan. Przekąski w barze przy basenie w Hiyala w godz. ok. 1030-1130. Wybrane napoje alkoholowe i bezalkoholowe (woda, soki ,kawa, herbata, piwo, wino domowe, wybrane alkohole, koktajle i koktajle bezalkoholowe) z posiłkami w godz. ok. 6-17 oraz 23-24, a w godz. ok. 10-18 w barze na plaży i barze Lohis oraz w godz. ok. 10-24 w barze przy basenie Hiyala i barze Dhodhi. 2 butelki wody na pokój/dzień. Na terenie resortu siłownia, siatkówka plażowa, piłka nożna, tenis włączając rakiety i piłki (do wykorzystania w ciągu dnia), badminton, tenis stołowy, squash, bilard. Za opłatą – narty wodne, katamaran, kajak, surfing, paddleboarding, skuter wodny, wakeboard, flyboard. Przestronne Cavana Spa z 4 gabinetami zabiegowymi i trzema otwartymi altanami oferuje kojące zabiegi kosmetyczne i masaże. Codziennie wieczorna rozrywka.

12. DZIEŃ: MALE
Śniadanie. Zakwaterowanie do zakończenia doby hotelowej. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot z lotniska Male.

13. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot samolotem rejsowym ( z przesiadką)
  • przejazdy samochodem z klimatyzacją zgodnie z programem na Sri Lance, transfer łodzią na Malediwach
  • zakwaterowanie w hotelach 3/3+/4* w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami (proponowane hotele podane w ofercie) na Sri Lance oraz w hotelu Adaaran Hudhuranfushi na Malediwach
  • śniadania i kolacje w większości w formie bufetu, All Inclusive na Malediwach
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika na Sri Lance podczas zwiedzania
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu – ok. 150 USD
  • Wizy 35 USD – o wize ubiegać się można online https://eta.gov.lk/slvisa/
  • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 5 USD dziennie
  • ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (ok. 1–4 USD)

Przepisy covidowe

Osoby zaszczepione
Osoby w pełni zaszczepione zwolnione są z obowiązku wykonywania testu przed przyjazdem na Sri Lankę. Konieczne jest okazanie certyfikatu szczepienia w języku angielskim.
Dodatkowo, konieczność opłacenia ubezpieczenia obejmującego leczenie COVID-19 — https://portal.pionline.lk/covidinsurance/.
Wszystkie osoby przylatujące na Sri Lankę zobowiązane są do wypełnienia deklaracji dotyczącej swojego stanu zdrowia.
Aktualny formularz jest dostępny na stronie: https://airport.lk/health_declaration/index
Wszystkie osoby przylatujące na Malediwy zobowiązane są do wypełnienia deklaracji dotyczącej swojego stanu zdrowia. Aktualny formularz jest dostępny pod linkiem: https://imuga.immigration.gov.mv

Osoby niezaszczepione
Obowiązkowy jest testy przed przyjazdem
Zaświadczenie lekarskie w języku angielskim stwierdzające negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem lub testu antygenowego wykonanego w ciągu 48 godzin przed wylotem.
Dodatkowo, konieczność opłacenia ubezpieczenia obejmującego leczenie COVID-19 – https://portal.pionline.lk/covidinsurance/.
Wszystkie osoby przylatujące na Sri Lankę zobowiązane są do wypełnienia deklaracji dotyczącej swojego stanu zdrowia.
Aktualny formularz jest dostępny na stronie: https://airport.lk/health_declaration/index
Wszystkie osoby przylatujące na Malediwy zobowiązane są do wypełnienia deklaracji dotyczącej swojego stanu zdrowia. Aktualny formularz jest dostępny pod linkiem: https://imuga.immigration.gov.mv