dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

6950 PLN + 1350 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: 29.12.2019 WARSZAWA
Przelot do Colombo.

2. DZIEŃ: 30.12.2019 COLOMBO DAMBULLA
Przylot do Colombo. Powitanie i przejazd na krótkie zwiedzanie Colombo min.: Dzielnicy starych, kolonialnych rezydencji, dzielnicy handlowej. Przejazd do hotelu w Dambulla. Po drodze odwiedzą Państwo Dambulla (lista UNESCO), kompleks skalnych jaskiń-świątyń buddyjskich z I w. p.n.e. z wykutym w skale Śpiącym Buddą Czas na relaks przy basenie. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: 31.12.2019 DAMBULLA – SIGIRIYA – POLANNARUWA – DAMBULLA
Po śniadaniu jedziemy do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów (XIIw). Zobaczymy pozostałości Pałacu Królewskiego, Świątynię Siwy, okrągłą Świątynię Vatadage i olbrzymie posągi Buddy, wykute w granitowej skale. Po południu wejdziemy na skałę Sigiriya, na której znajdują się ruiny fortecy zwanej „Fortecą w Niebie” lub „Skałą Lwa” . Zobaczymy Pałac Króla Kassyapy . W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci pięknych kobiet. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ: 1.01.2020 HABARANA – MINNERIYA DAMBULLA
Po śniadaniu odwiedzimy lokalną wioskę, gdzie weźmiemy udział w codziennych aktywnościach mieszkańców i przyjrzymy się ich życiu. Spotkania z lokalnymi mieszkańcami, to zawsze najbardziej zapadające w pamięć wspomnienie z podróży. Następnie przejazd do Minneriya. Jest to nieduży Park Narodowy, położony w pobliżu Polonnaruwy, nad jeziorem Minneriya. Żyje tu około 250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. Najlepszą porą na odwiedziny w parku Minneriya jest okres od sierpnia do grudnia, a szczególnie wrzesień i październik, gdy słonie gromadzą się nad brzegiem jeziora, co stanowi fantastyczną okazję do ich obserwowania. Zdarza się, że przy wodopoju pojawia się jednocześnie ponad 200 dzikich słoni. Po parku nie można swobodnie się poruszać na piechotę lub zwiedza się go z pomocą samochodu terenowego. Powrót do hotelu. Kolacja.

5. DZIEŃ: 2.01.2020 DAMBULLA – MATALE – KANDY
Śniadanie. Wyjazd do Kandy. Postój w ogrodzie przypraw takich jak cynamonowce, drzewa kakaowe, pieprzowe oraz fabrykę batiku. Po południu zwiedzanie KANDY ( lista UNESCO) ostatniej stolicy państwa Syngaleskiego. Świątyni Zęba – najsłynniejszej świątyni na Sri Lance, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju ząb Buddy. Kolacja i nocleg w Kandy.

6. DZIEŃ: 3.01.2020 KANDY NUWARA ELIYA
Śniadanie. Przejazd na stacje kolejową, skąd pociągiem udamy się w podróży do Nuwara Eliya. Zwiedzanie malowniczej miejscowości położonej w górach na wysokości 1890 m, gdzie temperatura spada nawet do 10st. C, zbudowanej na wzór angielskiej wioski z początków XIX w. wizyta na plantacji herbaty. Zakwaterowanie w hotelu w Nuwara Eliya. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ: 4.01.2020 NUWARA ELIYA YALA
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego YALA. Po drodze odwiedzą Państwo Wodospad Rawana. Safari jeepami do Parku YALA. Park YALA – Oficjalna nazwa brzmi Park Narodowy Ruhunu. Jest to obszar z najbogatszą fauna i florą. Spotkamy tu słonie, rożne gatunki małp, wspaniałe ptactwo i sporo lampartów bo z 500 osobników żyjących na Sri Lance, tutaj jest ich ok. 200. Kolacja i nocleg w Yala.

8. DZIEŃ: 5.01.2020 YALA GALLE – WADDUA
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości wypoczynkowej Kalutara lub Bentota. Pod drodze zwiedzanie fortu GALLE z XVII/XVIII w. (lista UNESCO), przykładu kolonialnej architektury holenderskiej, znanego również z ręcznie wykonywanych koronek, biżuterii i rzeźb z kości słoniowej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg w jednym z hoteli położonym przy plaży. Wypoczynek.

9-11. DZIEŃ: 6.01.2020 – 8.01.2020 WADDUA
Śniadania i kolacje. Wypoczynek.

12. DZIEŃ: 9.01.2020 WELINGAMA WARSZAWA
Wczesny transfer na lotnisko. Wylot z Sri Lanki. Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

  • przelot samolotem rejsowym LOT (bezpośredni)
  • przejazdy minibusem z klimatyzacją zgodnie z programem na Sri Lance
  • zakwaterowanie w hotelach 3* / 3+*/ 4* w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami
  • śniadania i kolacje w większości w formie bufetu (w typ dopłata do kolacji sylwestrowej)
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika na Sri Lance podczas zwiedzania
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, trekkingi, safari zgodnie z programem
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: