dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Uwaga: Możliwe także zakwaterowanie w hotelu 5*, zmiany zakwaterowania na wille na wodzie lub inna, indywidualnie wybrana, opcja.

 • Wyjazdy realizowane w dowolnych terminach
 • Polskojęzyczna opieka podczas zwiedzania Sri Lanki
 • Dwa posiłki na Sri Lance
 • All Inclusive na Malediwach
 • Zakwaterowanie w 4* hotelach

Wybierz termin

10 500 PLN + 800 USD

10 500 PLN + 800 USD

10 500 PLN + 800 USD

10 500 PLN + 800 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Przelot do Colombo.

2. DZIEŃ: Colombo – Sigiriya – Dambulla
Przylot do Colombo w godzinach rannych. Spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Przejazd do hotelu w Dambulla. Po drodze zatrzymamy się i wejdziemy na skałę Sigiriya, na której znajdują się ruiny fortecy zwanej „Fortecą w Niebie” lub „ Skałą Lwa” . Zobaczymy Pałac Króla Kassyapy . W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci pięknych kobiet. Przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Dambulla – Polannaruwa – Minneriya – Dambulla
Po śniadaniu jedziemy do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów (XIIw). Zobaczymy pozostałości Pałacu Królewskiego, Świątynię Siwy, okrągłą Świątynię Vatadage i olbrzymie posągi Buddy, wykute w granitowej skale. Po południu przejazd do Minneriya. Jest to nieduży Park Narodowy, położony w pobliżu Polonnaruwy, nad jeziorem Minneriya. Żyje tu około 250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. Najlepszą porą na odwiedziny w parku Minneriya jest okres od sierpnia do grudnia, a szczególnie wrzesień i październik, gdy słonie gromadzą się nad brzegiem jeziora, co stanowi fantastyczną okazję do ich obserwowania. Zdarza się, że przy wodopoju pojawia się jednocześnie ponad 200 dzikich słoni. Po parku nie można swobodnie się poruszać na piechotę lub zwiedza się go z pomocą samochodu terenowego. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Dambulla.

4. DZIEŃ: Dambulla – Matale – Kandy
Śniadanie. Wyjazd do Kandy. Po drodze odwiedzą Państwo Dambulla (lista UNESCO), kompleks skalnych jaskiń- świątyń buddyjskich z I w p.n.e z wykutym w skale Śpiącym Buddą. Postój w ogrodzie przypraw takich jak cynamonowce, drzewa kakaowe, pieprzowe oraz fabrykę batiku. Po południu zwiedzanie KANDY ( lista UNESCO) ostatniej stolicy państwa Syngaleskiego. Świątyni Zęba – najsłynniejszej świątyni na Sri Lance, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju-ząb Buddy. Kolacja i nocleg w Kandy.

5. DZIEŃ: Kandy – Nuwara Eliya
Śniadanie. Przejazd na stacje kolejową, skąd pociągiem udamy się w podróży do Nuwara Eliya. Zwiedzanie malowniczej miejscowości położonej w górach na wysokości 1890 m, gdzie temperatura spada nawet do 10st. C, zbudowanej na wzór angielskiej wioski z początków XIX w. wizyta na plantacji herbaty. Zakwaterowanie w hotelu w Nuwara Eliya. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ: Nuwara Eliya – Colombo – Male
Śniadanie. Wyjazd do górskimi, urokliwymi drogami w stronę Colombo (około 6 godzin jazdy). Przejazd na krótkie zwiedzanie Colombo min.: Dzielnicy starych, kolonialnych rezydencji, dzielnicy handlowej. Transfer na lotnisko, przelot na Malediwy. Transfer do wybranego hotelu (samolotem lub łodzią). Zakwaterowanie w hotelu.

7-12. DZIEŃ: Malediwy
Wypoczynek w hotelu 4* przy plaży z formułą all inclusive. Podczas pobytu możliwe są dodatkowe wycieczki i atrakcje – nurkowanie, rejsy, połowy, itd.

13. DZIEŃ: Malediwy – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer łodzią do Male. Wylot z Male do Europy.

14. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Colombo, Male – Warszawa (z przesiadką)
 • przejazdy samochodem z klimatyzacją zgodnie z programem na Sri Lance
 • transfer łodzią Male – hotel – Male
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami na Sri Lance, w hotelu 4* na Malediwach
 • śniadania i kolacje w większości w formie bufetu na Sri Lance, All Inclusive na Malediwach
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na Sri Lance
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: