dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Colombo.

2. DZIEŃ: Colombo
Przylot do Colombo. Przejazd na zwiedzanie Colombo min.: Dzielnicy starych, kolonialnych rezydencji, dzielnicy handlowej. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Colombo – Anuradhapura – Aukana – Girtale
Śniadanie. Wyjazd do Anuradhapura (lista UNESCO) – stolicy królestwa Syngalezów IV w p.n.e – X w n.e. W historii świata starożytnego była największym monastycznym miastem i przez ponad 100 lat stanowiła najważniejszy ośrodek kultury. Dokonania architektoniczne starożytnych Lankijczyków zachwycają do dnia dzisiejszego. Dalej przejazd do Aukana, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych obiektów turystycznych kraju, posąg stojącego Buddy (wys. ponad 13 m), wykuty w skale w V w. n.e., w okresie panowania króla Dhatu – sena (455–473 r.) Przejazd do hotelu w Girtale. Czas na relaks przy basenie. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ: Girtale – Sigiriya – Polannaruwa – Girtale
Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów (XII w.). Zobaczymy pozostałości Pałacu Królewskiego, Świątynię Siwy, okrągłą Świątynię Vatadage i olbrzymie posągi Buddy, wykute w granitowej skale. Po południu wejdziemy na skałę Sigiriya, na której znajdują się ruiny fortecy zwanej „Fortecą w Niebie” lub „ Skałą Lwa”. Zobaczymy Pałac Króla Kassyapy. W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci pięknych kobiet. Kolacja i nocleg w Girtale.

5. DZIEŃ: Girtale – Dambulla – Matale – Kandy
Śniadanie. Wyjazd do Kandy. Po drodze wizyta w Dambulla (lista UNESCO) – kompleksie skalnych jaskiń- świątyń buddyjskich z I w p.n.e. z wykutym w skale Śpiącym Buddą oraz w ogrodzie przypraw takich jak cynamonowce, drzewa kakaowe, pieprzowe i w fabryce batiku. Po południu zwiedzanie KANDY (lista UNESCO) ostatniej stolicy państwa Syngaleskiego. Wizyta w świątyni Zęba – najsłynniejszej świątyni na Sri Lance, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju – ząb Buddy. Pokaz tańców folklorystycznych. Kolacja i nocleg w Kandy.

6. DZIEŃ: Kandy – Nuwara Eliya

Śniadanie. Zwiedzanie plantacji herbaty, gdzie można przyjrzeć się pracującym kobietom, a w pobliskiej miejscowości napić się doskonałej, aromatycznej herbaty. Następnie przejazd do Peradeniya, gdzie wsiądziemy do pociągu, który malowniczą trasą zawiezie nas do NUWARA ELIYA. Dalszy przejazd do NUWARA ELIYA. Zwiedzanie malowniczej miejscowości położonej w górach, na wysokości 1890 m., gdzie temperatura spada nawet do 10st. C, zbudowanej na wzór angielskiej wioski z początków XIX w. Zakwaterowanie w hotelu w Nuwara Eliya. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ: Nuwara Eliya – Ella

Śniadanie. Wyjazd do urokliwej miejscowości Ella, położonej na wschodnim krańcu Krainy Herbaty w Sri Lance. Jej wyjątkowe położenie – pośród dżungli, niewielkich gór i dolin, wodospadów oraz plantacji herbaty – sprawiło, że Ella stała się bardzo popularna wśród turystów. Po drodze przytanek przy Wodospadzie Rawana.

Nocleg wśród pól herbacianych.

8. DZIEŃ: Ella Yala

Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego YALA. Safari jeepami po Parku YALA (oficjalna nazwa brzmi Park Narodowy Ruhunu). Jest to obszar z najbogatszą fauną i florą. Spotkamy tu słonie, rożne gatunki małp, wspaniałe ptactwo i sporo lampartów. Kolacja i nocleg w Yala.

9. DZIEŃ: Yala – Galle – Hikkaduwa/Beruwela
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości wypoczynkowej. Pod drodze zwiedzanie fortu GALLE z XVII/XVIII w. (lista UNESCO), przykładu kolonialnej architektury holenderskiej, znanego również z ręcznie wykonywanych koronek, biżuterii i rzeźb z kości słoniowej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg w hotelu położonym przy plaży. Wypoczynek.

10-12. DZIEŃ: Hikkaduwa/Beruwela
Wypoczynek nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, w miejscowości wypoczynkowej na zachodnim wybrzeżu wyspy. Hotel oferuje programy rozrywkowe, a restauracje serwują, poza narodową kuchnią Sri Lanki i owocami morza, specjalności zachodniej, chińskiej i orientalnej kuchni. Miłośnicy barów znajdą tu szeroki wybór trunków i koktajli. Śniadania i kolacje w formie bufetu.

13. DZIEŃ: Hikkaduwa/Beruwela – Colombo – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Colombo. Nocny lot do Europy.

14. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Colombo – Warszawa (z przesiadką)
  • przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
  • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami
  • śniadania i kolacje w większości w formie bufetu
  • opiekę polskojęzycznego pilota na Sri Lance
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: