dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

2290 USD

2290 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA
Wylot do Bangkok.

2. DZIEŃ: BANGKOK
Przylot i powitanie na lotnisku.
Witamy w Bangkoku — kwintesencji wschodniej metropolii i najbardziej tętniącej życiem stolicy Azji Południowo-Wschodniej. Bangkok, znany po tajsku jako miasto aniołów, to miasto o zadziwiającej historii i duchowości, w którym można spodziewać się starożytnych tajskich świątyń, które wspaniale wznoszą się nad brzegami rzeki, kolorowych pałaców, które spektakularnie lśnią w słońcu, oraz wijącej się rzeki thaith foodt śmiało przedziera się przez serce miasta. Po przylocie na lotnisko Bangkok Suvarnabhumi spotkamy się ze z lokalnym przewodnikiem i kierowca i przeniesiemy się do hotelu. Wieczorem powitalny rejs z kolacją na statku Chao Phraya Princess albo podobnym (prywatny odbiór i wspólny rejs). Powrót do hotelu.

3. DZIEŃ: BANGKOK
Po śniadaniu w hotelu udamy się do Wielkiego Pałacu,  najważniejszego i najbardziej imponującego pałacu królewskiego w Tajlandii. Tutaj zobaczymy tajemniczego Szmaragdowego Buddę, najbardziej czczony wizerunku Buddy w Tajlandii. Następnie udamy się do Wat Pho, jednej z najstarszych świątyń w Bangkoku. Wat Pho słynie z tego, że mieści słynnego 45-metrowego leżącego Buddę, a także z tego, że jest oryginalną szkołą tradycyjnego masażu tajskiego. Następnie przepłyniemy przez rzekę Chao Phraya do niezwykłej Wat Arun, która wspaniale wznosi się nad rzeką Chao Phraya. Po obiedzie w lokalnej restauracji udamy się do Wat Traimit, która jest również nazywana Świątynią Złotego Buddy. Wat Traimit jest jedną z najsłynniejszych świątyń buddyjskich w Bangkoku dzięki swojemu wyjątkowemu pięknu, swojej historii i monolitycznemu złotemu posągowi Buddy. Następnie odwiedzimy Chinatown w ciągu dnia, bardzo żywą i tętniącą życiem dzielnicę Bangkoku, znaną jako raj dla smakoszy i fotografów. Powrót do hotelu.

4. DZIEŃ: DAMNOEON SADUK
Śniadanie w hotelu, wcześnie opuszczamy Bangkoki udajemy się w serce spokojnej i autentycznej części Tajlandii. Zaczynamy od wizyty ba Talaad Rom Hoob, lepiej znany jako targ kolejowy. Ten targ znajduje się wzdłuż torów kolejowych i jeśli będziemy mieli szczęście, zobaczymy przejeżdżający pociąg w odległości kilku centymetrów od towarów. Pociąg ogłasza swój przyjazd z wielkimi ciosami klaksonu, pozostawiając kupcom zaledwie kilka sekund na przepakowanie towarów, a następnie ponowne ich zamontowanie tak samo szybko, jak przejedzie pociąg. Następnie udajemy się na znany pływający targ Damnoen Saduak, który od wieków przyciąga ciekawskich gości ze względu na niezwykłą praktykę kupowania i sprzedawania towarów, która odbywa się prawie w całości na wodzie. Obiad w trakcie wyieczki. Powrót do hotelu.

5. DZIEŃ: AYUTTHAYA – LOPBURI – PHITSANULOK
Po śniadaniu przejazd do Ayutthaya.Ayutthaya to starożytna stolica Syjamu, która została zapisana w historii i wciąż jest owiana tajemnicą, z uderzającymi obrazami religijnymi, rozpadającymi się starożytnymi świątyniami i burzliwą przeszłością, która ostatecznie zakończyła się tragedią. Odkryjemy wspaniałe ruiny Ayutthayi, które przywracają do życia wczesny splendor miasta zniszczonego przez armię birmańską w 1767 roku. Nasza podróż rozpocznie się od Wat Chai Wattanaram, który jest jednym z najbardziej imponujących zabytków starej Ayutthayi. Następnie przeniesiemy się do brązowego Buddy w Wat Phra Mongkhon Bophit, będącego ekscytującym przykładem znaczenia tajskiej duchowości. Wizyta w Królewskim Klasztorze – Wat Phra Si Samphet, słynącym z trzech kultowych chedi. Następnie kontynuujemy wizytę w Wat Mahathat, słynącej z głowy Buddy, która jest osadzona w pniu drzewa otoczonym rosnącymi korzeniami. Naszym ostatnim celem będzie Wat Yai Chai Mongkhon. W kompleksie znajduje się ogromny posąg leżącego Buddy zbudowany z cegły i stiuku, chedi ma kształt dzwonu i jest zbudowany na kopcu wzniesionej ziemi ze schodami prowadzącymi do buddyjskiego wizerunku umieszczonego w połowie drogi na górę. Lunch w lokalnej restauracji, a następnie wizyta na lokalnym targu w dzielnicy muzułmańskiej miasta, gdzie można skosztować lokalnej waty cukrowej w stylu tajskim. Następnie przejazd do Lopburi. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie świątyń Prang Sam Yod i Phra Kan. Następnie Phitsanulok. Kolacja i nocleg w hotelu w Phitsanulok.

6. DZIEŃ: PHITSANULOK – SUKHOTHAI – LAMPANG
Po śniadaniu i wczesnym wyjeździe z hotelu, zwiedzimy Wat Phra Sri Rattana Mahathat i potem przejazd do Sukhothai. Zwiedzanie historycznego parku Sukhothai, znanego dzięki licznym ruinom świątyń i zdjęciom Buddhy. Sukhothai było pierwszą stolicą starego Siam. Obiad w lokalnej restauracji. Kontynuujemy naszą podróż do Lampang, krótkie zwiedzanie miasta przed transportem do hotelu. Nocleg w hotelu w Lampang.

7. DZIEŃ: LAMPANG – LAMPHUN – CHIANG MAI
Po śniadaniu w hotelu kierujemy się do Chiang Mai. Odwiedzimy szpital dla słoni. W drodze do Chiang Mai, zobaczymy górskie plemię Karen. Będziemy przejeżdżać przez Pasang (wioskę tkania bawełny) oraz Wat Haripoonchai, piękną świątynię w Lampoon. Obiad będzie w lokalnej restauracji a popołudniu zrobimy przystanek w mieście rzemieślniczym, gdzie będziemy oglądać warsztaty, aby zobaczyć jak tworzą meble z drewna tekowego i palisandru. Kontynuujemy podróż do północnej stolicy Chiang Mai. Nocleg w hotelu w Chiang Mai.

8. DZIEŃ: CHIANG MAI
Wyjazd z hotelu o 6 rano (Śniadanie na wynos w hotelu) i przyjeżdżamy do podnóża wzgórza Doi Suthep Mountain, w czasie aby kupić pamiątki i dołączyć do ludności lokalnej podczas codziennej ceremonii dawania jałmużny. Jest to procesja, gdzie tuziny mnichów chodzą boso przez ulice zbierając jedzenie i rzeczy codziennego użytku. Lokalne śniadanie przed kontynuacją wchodzenia na górę Wat Phra That Doi Suthep i wejście na schody Złotej Nagi liczące 309 stopni, aby dotrzeć do złotych pagód. Dalsza podróż do Wat Umong zbudowanej w XIV wieku, silnie zalesionej świątyni pokrytej przez mech i małe rośliny oferującej unikalne poczucie naturalnego rozkładu. Po spacerze przez tajemnicze tunele dotrzemy do świątyni Viharnu, aby doświadczyć własnej, prywatnej ceremonii błogosławieństwa. Po porannej wizycie podróż rikszą przez most do pełnego życia rynku Waroros. Ten rynek jest centrum życia lokalnego przepełnionego świeżymi kwiatami i lokalnymi straganami z jedzeniem. Po południu jest czas na odpoczynek.Wieczorem typowa tajska kolacja z prezentacją o tradycyjnych tańcach z północnej Tajlandii. Nocleg w hotelu w Chiang Mai.

9. DZIEŃ: CHIANG MAI
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Chiang Mai i około 1-1,5 godziny przejazd do punktu rozpoczęcia naszej wycieczki trekkingowej. Wędrówka przez jedną godzinę do wodospadu, gdzie można pływać i się zrelaksować. Zatrzymamy się tam też na obiad. Po powrocie nad rzekę będziecie mieli odprawę bezpieczeństwa i przygotowanie do spływu na rzece Mae Tang. Ta niesamowita przygoda z na rzece będzie trwać 40 minut. Następnie bliski kontakt i karmienie słoni trawą, trzciną cukrową oraz bananami (zależnie od sezonu). Po zakończeniu programu transfer do hotelu. Nocleg w hotelu.

10. DZIEŃ: CHIANG MAI – PHUKET
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na Phucket. Po przylocie transfer do hotelu. Odpoczynek i plażowanie.

11. DZIEŃ: PHUKET – PHI PHI – PHUKET
Po śniadaniu udamy się do portu skąd odbędziemy rejs na wyspę Phi Phi. Wyspa Phi Phi zyskała sławę dzięki filmowi Leonardo Di Caprio „Niebiańska Plaża”. Spektakularne wapienne formacje skalne wysp Phi Phi są siedliskiem dla bogatego, podwodnego życia. Po drodze zatrzymujemy się na wyspie Koh Bamboo. Zanim zjemy lunch w zatoce Tonsai, zakosztujemy nurkowania z rurką w tych mniej znanych miejscach. Po spędzeniu wolnego czasu, relaksu lub pływania, udajemy się na Phi Phi Ley, bardziej odległą z dwóch wysp, na której nie ma żadnych hoteli ani zabudowań. Jest to idealne miejsce do pływania i nurkowania z rurką. Wycieczkę po wyspie kończymy wizytą w Jaskini Wikingów, która ma wielowiekowe dzieła sztuki na ścianach jaskini. Powrót do hotelu. Nocleg.

12-13. DZIEŃ: PHUKET
Śniadanie. Wypoczynek, korzystanie z infrastruktury hotelu i plażowanie.

14. DZIEŃ: PHUKET – BANGKOK
Po śniadaniu czas wolny. Wykwaterowanie po zakończeniu doby hotelowej. Transfer na lotnisko. Wylot do Bangkok. Nocny wylot do Polski.

15. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 4* (w Lampang hotel 3*)
  • śniadania, obiady lub kolacje (obiady) zgodnie z programem (poza Phuket)
  • opiekę pilota B. P. Opal Travel oraz lokalnych przewodników
  • transfery, zwiedzanie zgodnie z programem
  • przeloty wewnętrzne
  • bilety wstępów
  • ubezpieczenie

CENA NIE OBEJMUJE:

  • przelotu na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa (z przesiadką) — cena od 5000 PLN
  • zwyczajowych napiwków