dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • rzadko uczęszczane szlaki
 • Tajpej – nowoczesna stolica Tajwanu
 • spokojne życie wyspiarzy na archipelagu wysp Penghu
 • egzotyczna kultura tajwańskich autochtonów nad jeziorem Riyue Tan
 • najwyższe góry Tajwanu w okolicach Alishan z wiecznie zielonymi plantacjami herbaty
 • wypoczynek na plaży w nadmorskiej miejscowości Kenting
 • przepiękna wysepka Ludao i wysokogórski wąwóz Taroko

Wybierz termin

5500 PLN + 1390 EUR

5500 PLN + 1390 EUR

5500 PLN + 1390 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Tajpej
Spotkanie grupy na Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Wylot z Warszawy do Tajpej.

2. DZIEŃ: Tajpej
Przylot do Tajpej, nowoczesnej stolicy Tajwanu. Przejazd do hotelu i odpoczynek po podróży. Nocleg w Tajpej.

3. DZIEŃ: Tajpej – Penghu
Śniadanie. Zwiedzanie Tajpej: wizyta w Muzeum Pałacowym, które mieści najważniejszą na świecie ekspozycję sztuki chińskiej (są to eksponaty, które tuż przed zwycięstwem komunistów w Chinach udało się ewakuować na Tajwan). Przejazd do Taipei 101 – jednego z najwyższych budynków świata (wysokość 508 metrów). Wjazd na jedno z najwyższych pięter budynku, podziwianie imponującej panoramy miasta. Przejazd do urokliwej świątyni Longshan – jednego z najcenniejszych zabytków miasta. Przejazd na lotnisko w Tajpej, wylot na archipelag wysp Penghu. Przejazd do hotelu, nocleg na Penghu.

4. DZIEŃ: Penghu – rejs na wyspy Wangan i Chimei
Śniadanie. Rejs na sąsiednie wyspy Wangan i Chimei, krótki objazd wysp. Zobaczymy malownicze klify, zwiedzimy Centrum Ochrony Żółwi Morskich oraz owiany legendami Grobowiec Siedmiu Piękności. Powrót do Magong – głównego miasta archipelagu oraz objazd sąsiednich, połączonych mostami wysp. Wizyta w Oceanarium Wysp Penghu, w którym można zobaczyć mieszkańców głębin morskich. Przejazd do zabytkowej świątyni obrosłej gałęziami figowca bengalskiego. Spacer po starej osadzie Erkan. Nocleg na Penghu.

5. DZIEŃ: Penghu – Taizhong – Riyue Tan
Śniadanie. Spacer po miasteczku Magong, nazywanym stolicą archipelagu Penghu. Zwiedzimy tu zabytkową świątynię Matsu. Przejazd na lotnisko i przelot do Taizhongu – jednego z największych miast Tajwanu. Przejazd przez malownicze pola uprawne, a następnie dżunglę nad jezioro Riyue Tan w centralnej części kraju. Wieczorem możliwość spacerów nad jeziorem. Nocleg nad Riyue Tan.

6. DZIEŃ: Riyue Tan – rejs po jeziorze – wioska Itashao – wioska Jiuzhu
Śniadanie. Rejs statkiem po Riyue Tan, największym jeziorze Tajwanu. Przepłyniemy obok malowniczej wysepki Lalu, zwiedzimy również buddyjską świątynię zbudowaną na brzegu. Dopłyniemy do wioski Itashao, zamieszkałej przez ludność plemienia Thao (są to tajwańscy autochtoni). Spacer wzdłuż brzegu jeziora. Wjazd kolejką linową do wioski Jiuzhu w której zaznajomimy się z kulturą autochtonicznych plemion zamieszkujących Tajwan. Występ folklorystyczny, możliwość zakupu lokalnego rękodzieła. Powrót statkiem do hotelu. Nocleg nad Riyue Tan.

7. DZIEŃ: Riyue Tan – Yu Shan – Alishan
Śniadanie. Przejazd w rejon Yu Shan – najwyższej góry Tajwanu i całej Azji Wschodniej (wysokość: 3952 m n.p.m.). Podziwianie malowniczych widoków, wjazd na wysokość ponad 3000 m n.p.m. a następnie przejazd do Alishan. Spacer po tutejszym parku, gdzie podziwiać można wspaniałe okazy potężnych cyprysów tajwańskich (gatunek endemiczny). Przejazd zabytkową koleją wąskotorową. Powrót do hotelu, nocleg w Alishan.

8. DZIEŃ: Alishan – Tainan – Kaoshiung – Park Narodowy Kenting
Śniadanie. Przejazd przez malownicze stoki z plantacjami herbaty na południe Tajwanu, do miasta Tainan, dawnej stolicy wyspy. Zwiedzimy tu zbudowane przez holenderskich kolonizatorów wieże obronne Chihkan oraz XVII wieczną świątynię dedykowaną bóstwu wojny. Przejazd na południe do Kaohsiung – jednego z największych miast wyspy a następnie do Kenting, gdzie znajduje się najstarszy na wyspie park narodowy. Nocleg w Kenting.

9. DZIEŃ: Park Narodowy Kenting
Śniadanie. Wycieczka krajoznawcza po najważniejszych atrakcjach okolicy. Spacer malowniczym nadbrzeżem oraz w dżungli. Przejazd na najpiękniejszą w okolicy plażę – kilka godzin czasu wolnego na relaks na plaży, ewentualnie fakultatywnie sporty wodne (np nurkowanie). Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Kenting.

10. DZIEŃ: Park Narodowy Kenting – Ludao
Śniadanie. Przejazd na wschodnie wybrzeże Tajwanu. Przepłyniemy stąd promem na Ludao – jedną z najpiękniejszych na Tajwanie wysepek. Nazwa tego miejsca oznacza w języku mandaryńskim „Zieloną Wyspę”. Ludao jest rzeczywiście porośnięta w całości tropikalną dżunglą lasów deszczowych. Miejscową atrakcją są ciepłe źródła wybijające bezpośrednio z morskiego dna (możliwość kąpieli w tego typu źródłach jest zaledwie w kilku miejscach na świecie). Objazd wyspy: malownicze klify, formacja skalna nazywana Małym Wielkim Murem, skała Konfucjusza, ulokowana w jaskini świątynia Guanyin, ciekawa ekspozycja w dawnym więzieniu do którego zsyłano przeciwników reżimu tajwańskiego dyktatora Czang Kai-sheka. Malownicza latarnia morska (możliwe zwiedzanie tylko z zewnątrz).

11. DZIEŃ: Ludao – Park Narodowy Taroko
Śniadanie. Przeprawa promem na główną wyspę Tajwanu, przejazd wzdłuż malowniczego wschodniego wybrzeża do Parku Narodowego Taroko, uważanego za najpiękniejsze miejsce Tajwanu. Nocleg w hotelu na terenie Taroko.

12. DZIEŃ: Park Narodowy Taroko – Tajpej
Śniadanie. Poranek wolny na spacery w urokliwej okolicy. Objazd wąwozu Taroko oraz wycieczki piesze. W godzinach wieczornych przejazd do Tajpej. Nocleg w Tajpej.

13. DZIEŃ: Tajpej – gorące źródła w Beitou
Śniadanie. Przejazd do Mauzoleum Czang Kai-sheka, poświęconego zmarłemu w 1975 roku prezydentowi Tajwanu – postaci w różnorodny sposób ocenianej nawet na samej wyspie. Uczestnictwo w uroczystej zmianie warty przed pomnikiem Czang Kai-sheka. Przejazd do położonego w górach kurortu Beppu, słynącego z gorących źródeł. Wizyta w dolinie geotermalnej Dire oraz w zabytkowych budynkach łaźni. Kąpiele termalne i relaks w gorących źródłach. Przejazd na lotnisko w Tajpej, wylot samolotem do Europy.

14. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Tajpej – Warszawa (z przesiadką)
 • przeloty wewnętrze: Tajpej – Penghu i Penghu – Taizhong, wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi (limit na bagaż rejestrowany i podręczny to łącznie: 15 kg /os.)
 • zakwaterowanie: w hotelach 3 i 4* w Tajpej i Taroko, hotele klasy turystycznej na prowincji Tajwanu (pokoje dwuosobowe z łazienkami)
 • wyżywienie: śniadania każdego dnia (przewodnik służy radą w wyborze restauracji i dań na pozostałe posiłki)
 • transport autobusami i minibusami, kolejami, łodziami oraz komunikacją miejską w Tajpej, taksówkami
 • występ folklorystyczny
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całości trasy (od lądowania w Tajpej aż do wylotu z Tajpej)
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

 

CENA NIE OBEJMUJE: