dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Tanzania – Safari Wielka Migracja

10 dni

Cena:

– od 4 osób – 6450$ od osoby
– od 8 osób i więcej – 5620$ od osoby

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

DZIEŃ 01. PRZYLOT- Arusha

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i wylot do Arusha.
Przylot do Kilimanjaro International Airport. Nasz przewodnik będzie czekał na lotnisku i zawiezie nas do hotelu.

Posiłek: Kolacja

Nocleg: The Mount Meru Hotel

Dzień 02. Park Narodowy Serengeti

Po śniadaniu pojedziemy lotnisko Arusha i udamy się samolotem do Serengeti North. Samolot wystartuje około 7:00 i przyleci o 10:00 na safari w Północnym Mara. Serengeti, słynie z niesamowitej przyrody i wspaniałych widoków oraz corocznej migracji ponad 1,5 miliona gnu i stu tysięcy zebr oraz godów trwających od lipca do października. Będziesz świadkiem przetrwania najsilniejszych zwierząt które zanurzają się w wodach pełnych krokodyli. Gnu rodzi ponad 8000 cieląt dziennie, zanim ich pielgrzymka licząca 1000 km (600 mil) rozpocznie się ponownie.

Posiłki : B,L,D

Nocleg: Acacia Migration Camp (Luxury)

Dzień 03. Serengeti (Kogatende)

Po śniadaniu pojedziemy do Serengeti na safari i obejrzymy wielką migrację. Przeprawy zwierząt przez rzeki w Kogatende rozpoczynają się w sierpniu, gdy mega stado osiedla się na tym obszarze. Najlepsza pora na obejrzenie wielkiej migracji trwa od sierpnia do października gdy przeprawiają się przez rzekę.

Posiłki: B,L,D

Nocleg: Acacia Migration Camp (Luxury)

Opcjonalnie – Lot balonem $546

Dzień 04. Serengeti (Kogatende)

Po śniadaniu pojedziemy na całodniową safari, podczas którego będziemy obserwować wielką migrację w rejonie Mara. Liczba dzikich zwierząt zamieszkujących ten obszar jest wyjątkowo wysoka. Kluczowym miejscem jest rzeka Mara gdzie będziemy mogli zobaczyć stada przekraczające rzekę Mara Możemy zobaczyć stado które stoi nad rzeką które zdecyduje się na przeprawę dopiero kilka dni później. Obszar ten znany jest z lasów, nadrzecznej roślinności i otwartych wielkich równin, podobnych do Masai Mara w Kenii.

Posiłki: B,L,D

Nocleg: Acacia Migration Camp (Luxury)

Dzień 05. Park Narodowy Serengeti (Seronera)

Po śniadaniu udamy się do Serengeti, najstarszego i najpopularniejszego parku narodowego w Tanzanii oraz miejsca światowego dziedzictwa kulturowego. Serengeti słynie z corocznych migracji, podczas których około sześć milionów kopyt uderza w otwarte równiny, a ponad 200 000 zebr i 300 000 gazeli Thomsona przyłącza się do wędrówki gnu .Serengeti oferuje także możliwości oglądania dzikiej zwierzyny w Afryce: wielkie stada bawołów, mniejsze grupy słoni i żyraf oraz tysiące elandów, topi, kongoni, impala i gazeli Granta.

Posiłki: B,L,D

Nocleg: Serengeti Acacia Tented Camp

Dzień 06. Serengeti ( Seronera)

Po śniadaniu pojedziemy na całodniowe safari w Serengeti. Oprócz dużych ssaków Serengeti jest także domem dla jaskrawych jaszczurek agam; . W parku żyje wiele odmian chrząszczy gnojowych i oraz około 500 gatunków ptaków, od olbrzymiego strusia po czarne orły, które bez wysiłku szybują nad wzgórzami Lobo.

Posiłki : B,L,D

Nocleg: Serengeti Acacia Tented Camp

Dzień 07. Serengeti (Seronera)

Dziś pojedziemy na kolejne całodniowe safari w Parku Narodowym Serengeti, znanym znanej także z „wielkiej piątki”, nazwanej tak od pięciu najcenniejszych trofeów zdobytych przez myśliwych:

Lwa : Uważa się, że Serengeti zamieszkuje największą populacja lwów w Afryce, ze względu na dużą ilość potencjalnego pożywienia dla lwów. W tym ekosystemie żyje ponad 3000 lwów.

Lampart afrykański: te drapieżniki są powszechnie spotykane w regionie Seronera, ale występują w całym parku narodowym, liczącym około 1000 osobników.

Słoń afrykański: stada w parku odrodziły się po najniższym poziomie populacji w latach 80. XX wieku spowodowanym kłusownictwem. Słonie są zlokalizowane głównie w północnych regionach parku.

Bawół afrykański: przez wielu uważany za najniebezpieczniejszego z Wielkiej Piątki, podobno powodował najwięcej zgonów myśliwych, ranne zwierzęta które wpadały w zasadzki często atakowały prześladowców.

Nosorożec: w parku znajduje się także nosorożec czarny, który jest obecnie gatunkiem zagrożonym.

Posiłki: B,L,D

Nocleg: Serengeti Acacia Tented Camp

Day 08. Wulkan Ngorongoro

Po śniadaniu wczesnym rankiem udamy się na safari do Ngorongoro do wnętrza krateru. Obszar Chroniony Ngorongoro (NCA) to rozległy obszar górski wzdłuż wschodniego szczytu Rift Valley, którego centralnym punktem jest światowej sławy krater Ngorongoro. Ngorongoro powstało w celu ochrony dzikiej przyrody i innych zasobów naturalnych. Celem jest także ochrona ludności tubylczej.

Posiłki : B,L,D
Noclegi: Acacia Tarangire Luxury Camp (Luxury)

Dzień 09. Park Naroodowy Tarangire

Dzisiaj pojedziemy do parku Tarangire na całodniową przejażdżkę. Park położony jest na uboczu głównych tras. Park Narodowy Tarangire to piękny park w północnej Tanzanii, jest znany z migracji słoni i duzej populacji ptactwa.

Posiłki: B,L,D

Nocleg: Acacia Tarangire Luxury Camp (Luxury)

Dzień 10. Powrót Arushy

Po śniadaniu wrócimy do Arushy, odwiedzimy po drodze targ handlowy. Następnie odwieziemy Cię na międzynarodowe lotnisko Kilimandżaro

Posiłki: B,L

Cena obejmuje:

• wstępy do parków
• wszystkie noclegi
• opieka kierowcy/ przewodnika
• transport
• opłaty
• transfery na lotnisko
• posiłki

Cena nie obejmuje:

• loty
• pamiątki
• visa