dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

WYPRAWA REALIZOWANA JUŻ OD 4 OSÓB.

UWAGA! WYMAGANE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE.

 • safarii 4×4, blisko 3000 przejechanych kilometrów
 • słonie, lwy, bawoły, gepardy, małpy, gazele i wiele innych zwierząt narodowych rezerwatów przyrody (UNESCO)
 • baobaby, sawanna, palmy i dżungla Zatoki Gwinejskiej
 • Tiebele, serce krainy Gourounsi i jedyne na świecie ręcznie malowane przez kobiety pałace architektury Kassena
 • plantacje kawy i kakao – uskoki tektoniczne
 • targ fetyszy, tradycje i kult Voodoo
 • tunele królewstwa Dahomey i Ganvie-afrykańska Wenecja na palach
 • baśniowe domki ludów Taneka i Somba – przeniesione ze świata fantastyki Tolkiena
 • wypoczynek w kurorcie na plażach Grand Popo, benińskim raju obfitującym w specjały serwowanej kuchni

Wybierz termin

16 800 PLN

16 800 PLN

16 800 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – OUAGADOUGOU (Burkina Faso) 

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, przelot przez Paryż do stolicy Burkiny Faso-Wagadugu (Ouagadougou). Po przylocie odprawa paszportowo-celna wraz z okazaniem międzynarodowej (żółtej) książeczki szczepień. Powitanie przez lokalnego przedstawiciela. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Późna kolacja, chwile relaksu. Dla chętnych kąpiel w hotelowym basenie.

Hotel Bienvenu Chez Nous 3*/basen

2. DZIEŃ: Ouagadougou – THIALY (Burkina Faso)

Początek wielkiej przygody safarii 4×4. Po sniadaniu wsiądziemy do czekających na nas klimatyzowanych dżipów i wyruszymy na wschód Burkiny.  Droga w większości terenowa, czerwona od laterytów charakterystycznych dla klimatu ciepłego i tropikalnego. W południe chwila odpoczynku na obiad. Po drodze przystaniemy w co ciekawszych wioskach mieszkających tu plemion, porozmawiamy z mieszkańcami. Wśród licznie rosnących po drodze baobabów dotrzemy do Thialy, miejscowości nad brzegiem jeziora Kompienga tuż przy granicy Beninu, w bliskim sąsiedztwie Narodowego Parku Arli (UNESCO) leżącym na terenie Burkiny Faso i przechodzącym po benińskiej stronie granicy w Narodowy Rezerwat Pendjari (UNESCO). Tego dnia przejedziemy około 350 kilometrów. Instalacja w hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny aby cieszyć się urokliwą scenerią półwyspu, zrelaksować się w małym basenie wyżłobionym w skałach, kolacja.

Hotel Campement de Thialy 3* basen

3. DZIEŃ: Thialy – Narodowy Park PENDJARI – UNESCO (Benin)

Po bardzo wczesnym śniadaniu wyjazd i przeprawa pirogą na druga stronę jeziora. Wizyta w wioskach rybackich. Później drogą na obrzeżach narodowego Parku Arli (UNESCO), skierujemy się w kierunku granicy państwowej. Przekroczenie granicy Burkina Faso-Benin i związane z tym formalności wizowo-paszportowe, obowiązkowo okazanie żółtej międzynarodowej książeczki szczepień z wpisem szczepienia przeciwko żółtej febrze. Po pokonaniu tego dnia, zaledwie 100 kilometrów instalacja w hotelu w środku narodowego Parku Pendjari (UNESCO). Obiad, początek safari. Wśród rosnących tu licznie baobabów będziemy szukali lwów, bawołów, antylop, słoni, hipopotamów, krokodyli, gepardów, guźców, hien, szakali, leopardów i innych zwierząt, które żyją w rezerwacie. Nocleg na terenie Parku Narodowego, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.

Hotel lodge de Pendjari 3* 

4. DZIEŃ: P.N. Pendjari – TANGUIETA (Benin)

Po bardzo wczesnym śniadaniu wyjazd aby zaskoczyć zwierzęta przy porannym wodopoju. Dalsze zwiedzanie parku i obcowanie ze zwierzętami. Podziwianie widoków i krajobrazów. Wczesnym popołudniem opuścimy park i dojedziemy do miasta Tanguiéta, leżącego w bliskim sąsiedztwie Pendjari. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja.

Hotel Baobab” 3*

5. DZIEŃ: Tanguieta – DJOUGOU (Benin)

Tego dnia po wczesnym śniadaniu przewidziana jest piesza wycieczka które odkryje przed nami tradycje i codzienne życie mieszkańców wiosek okolic miasta Tanguieta. Jadąc na południe, będziemy podążali drogą przez krainy ludów Taneka i ludu Somba. Jadąc w kierunku Boukombe przekroczymy pasmo górskie Atacory. Wśród mijanych pagórków i wspaniałych krajobrazów będziemy widzieli tradycyjne budowle wykonane z gliny zwane Tatas, zamieszkałe przez lud Somba.Wzdłuż drogi pełnej tradycyjnych, okrągłych chatek dotrzemy do miejscowości Taneka gdzie odwiedzimy szefa wioski, spotkamy się też z najważniejszym szamanem i ludnością. Dotrzemy do Natitingou, głównego miasta północno-zachodniej części Beninu. Wizyta na miejskim rynku pełnym krzykliwych kolorów i egzotycznych zapachów. Na miejscu będziemy mogli spożyć lokalną kulinarną specjalność. Po przejechaniu tego dnia około 150 kilometrów dojedziemy do gorącego miasta Djougou. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja.

Hotel Motel du Lac 3* basen

6. DZIEŃ:  Djougou – DASSA – ZOUME (Benin)

Po śniadaniu dalsza droga w kierunku Zatoki Gwinejskiej.  Kierując się na południe opuścimy tereny nizinne, sawannowe, coraz rzadziej spotykane będą baobaby, zrobi się odrobinę chłodniej. Wjedziemy na teren bardziej górzysty. W ciągu dnia przerwa na obiad. Pod wieczór po pokonaniu ponad 320 kilometrów dojedziemy do miasta  Dassa-Zoume, w którym przenocujemy. Jeżeli czas pozwoli, zwiedzimy rejon Dassa. Odwiedzimy miejsce kultu Voodoo. Zatrzymamy się u podnóża jaskini Dassa – miejsca kultu maryjnego, gdzie 15 sierpnia pielgrzymują wierni. Jeżeli będzie za późno, zrobimy to następnego dnia. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.

Hotel Auberge de Dassa-Zoume 3*

7. DZIEŃ: Dassa Zoume – Abomey – Cotonou – GRAND POPO (Benin)

Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę. Zjeżdżając coraz bardziej na południe, wśród zielonych drzew i gdzieniegdzie rosnących bananowców, dojedziemy do wioski Bohicon, w dużej części zbudowanej z podziemnych tuneli, które za czasów Królewstwa Dahomej i istniejącego wtedy handlu niewolnikami stanowiły schronienie i miejsce ukrywania się miejscowej ludności. Tego dnia zobaczymy szczątki niegdyś potężnego Królestwa, a zwłaszcza ruiny królewskich pałaców, w sporej części odbudowanych, sklasyfikowanych jako światowe dziedzictwo kulturowe UNESCO. W Ganvie, kolejnym mieście na naszej drodze zatrzymamy się na przejażdżkę pirogą do wioski zbudowanej na palach. Każde domostwo wystaje z wody, stąd też nazwano Ganvie, beninską Wenecją. Po powrocie na stały ląd, dojedziemy do Kotonu (Cotonou)- stolicy Beninu. Krótkie zwiedzanie i droga do niedalekiego już hotelu, który będzie naszym domem na najbliższe trzy noce. Tego dnia przejedziemy około 300 kilometrów.
Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja.

Hotel Village Vacances Awale Plage 3* basen

8. DZIEŃ: GRAND POPO (Benin)

Po śniadaniu, czas wolny, spacery, plażowanie, basen. Obiad w hotelowej lub jednej z pobliskich restauracji. Wieczorem wspólna kolacja.

Hotel Village Vacances Awale Plage 3* basen

9. DZIEŃ: GRAND POPO (Benin)

Po śniadaniu, czas wolny, spacery, plażowanie, basen. Obiad w hotelowej lub jednej z pobliskich restauracji. Wieczorem wspólna kolacja.

Hotel Village Vacances Awale Plage 3* basen

10. DZIEŃ: Grand Popo – Lome – ATAKPAME (Togo)

Rano, po wczesnym śniadaniu, wyjazd w kierunku Lome-stolicy Togo. Drogą wzdłuż oceanu dotrzemy do pobliskiej granicy. Po formalnościach związanych z jej przekroczeniem, kierując się w kierunku na zachód dotrzemy do stolicy tego długiego, ale bardzo wąskiego państwa. Przewidziane jest krótkie zwiedzanie miasta, w tym Wielkiego Targu i Targu Fetyszy-figurek, czaszek i innych rekwizytów związanych z kultem Voodoo. Chwila odpoczynku w miejscowej restauracji i obiad. Tego dnia, łącznie pokonamy 240 kilometrowy odcinek drogi. Od wyjazdu z Lome, droga nieustannie prowadzić będzie w kierunku północnym. Zwiedzimy co ciekawsze miejscowości po drodze. Postój przy górze Mont Kloto i podziwianie wyjątkowych widoków. Panorama jeziora Volta (Lac Volta), znajdującego się w zasięgu wzroku a położonego w sąsiedniej Ghanie będzie okazją do bogatej sesji fotograficznej. Pod wieczór dojazd do Atakpame. Zakwaterowanie, czas wolny. Wieczorem kolacja

Hotel Luxembourg 3*

11. DZIEŃ: Atakpame – DAPAONG (Togo)

Po śniadaniu, dalsza droga w głąb Togo, wprost na północ. Będziemy przejeżdżali wzdłuż i przez doliny i wzgórza. Klimat będzie coraz suchszy i cieplejszy. Roślinność coraz bardziej krzaczasta, gdzieniegdzie baobaby. Miniemy położony wśród gór uskok tektoniczny Aledjo. Na terenach bardziej równinnych rozciągać się będą plantacje kawy i kakao. W ciągu dnia postój na obiad. Dzień będzie pełen wrażeń, szczególnie ze względu na zmieniające się krajobrazy i wrażenia z tym związane. Pod wieczór, przejechawszy odcinek prawie 500 kilometrów dotrzemy do naszego hotelu. Zakwaterowanie, chłodny prysznic, czas wolny, kolacja.

Hotel Caroli 3*

12. DZIEŃ: Dapaong – TIEBELE (Burkina Faso)

Po bardzo wczesnym śniadaniu, wyruszymy w strone granicyz Burkina Faso. Po formalnosciach paszportowo-celnych obierzemy drogę na zachód w kierunku Tiebele, do którego tego dnia, przejechawszy około 250 kilometrów, dojedziemy. W Tiebele, mieście w sercu krainy Gourounsi, zwiedzimy królewski pałac, charakterystyczny dla architektury Kassena z przepięknymi, zdobnymi malunkami wykonanymi rękami mieszkających w miasteczku kobiet. Po dotarciu do hotelu i zakwaterowaniu – tego dnia przejechaliśmy około 180 kilometrów, wieczorem wyjdziemy na poszukiwanie atrakcji, gwaru miejscowych knajpek i jak będziemy mieć szczęście występu lokalnej kapeli. Kolacja
Hotel Auberge Kounkolo 2*

13. DZIEŃ: Tiebele – Park Narodowy NAZINGA (Burkina Faso)

Po śniadaniu wsiądziemy do czekających na nas klimatyzowanych dżipów i wyruszymy w dalszą drogę na zachód  Burkiny. Tego dnia dotrzemy do odległego zaledwie o 50 kilometrów Narodowego Parku NAZINGA. Po drodze mijać będziemy półpustynne, porosnięte sawanną tereny. Krajobraz dość zróznicowany morfologicznie. Przejeżdżać będziemy lwioski, często charakterystyczne gliniane budyneczki przykryte strzechą ze słomy. Około południa postój, a dla głodnych chwila relaksu przy obiedzie.Wczesnym popołudniem dojedziemy do hotelu położonego w środku rezerwatu. Zakwaterowanie, czas na pierwsze safarii. Kolacja

Hotel Le Campement de Nazinga OFINAB 2* . Wieczorem kolacja.

14. DZIEŃ: P.N. Nazinga – OUAGADOUGOU (Burkina Faso)

Po bardzo wczesnym śniadaniu, wyruszymy na poszukiwanie mieszkających w rezerwacie zwierząt. Narodowy Rezerwat Nazinga, choć powierzchniowo mały o powierzchni 913 km2 słynie z licznie zamieszkałych tu słoni. Gęstość populacji występujących tu słoni jest niezwykła dla Afryki Zachodniej. Słonie są prawdziwymi gwiazdami rezerwatu Nazinga. Poza słoniami licznie występują tu antylopy reprezentowane przez kilka podgatunków, bawoły i kilka gatunków małp, w tym pawian oliwkowy. Na obszarach półbagiennych I rozlewiskach licznie występują krokodyle. Rezerwat słynie również z licznych, różnokolorowych żyjących  w nim ptaków. Lunch zjemy w środku rezerwatu obok jeziorka które jest wodopojem często pojawiających sie tu słoni i innych zwierząt.

Po wizycie w parku, naszymi samochodami 4×4 kontynuacja drogi w kierunku Ouagadougou. Będziemy mieli do przejechania około 200 kilometrów. Po drodze staniemy w kilku wioskach na sesje fotograficzną. Około południa przerwa na obiad. Po południu przyjazd do stolicy Burkiny i zakwaterowanie w znanym już nam hotelu. Czas wolny, kolacja.

Hotel Bienvenu Chez Nous 3*/basen

15. DZIEŃ: OUAGADOUGOU – wylot do Europy

Ostatni dzień naszego pobytu poświęcimy na zwiedzanie stolicy, odwiedzimy muzeum w którym odkryjemy skarby kultury Mossis (liczne fetysze, święte maski, instrumenty muzyczne etc…). Jeżeli czas pozwoli chętni pojadą do miasteczka Laongo, miejsca, które wita co dwa lata rzeźbiarzy z różnych stron świata a słynie z rzeźb wykonywanych w kamieniu a szczególnie w granicie. Ostatnie zakupy na wielkim targu rękodzieła i rzeźb, obiad w ciągu dnia. Ci którzy będą woleli pozostać w stolicy i nie jechać do Laongo, będą mogli wrócić do hotelu na odświeżający prysznic przed podróżą. Wieczorem transfer na lotnisko i pożegnanie z naszą lokalną ekipą. Wylot do Warszawy przez jedno z lotnisk europejskich.

16. DZIEŃ: WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

 

 

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa -Ouagadougou – Warszawa
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych wg programu
 • przejazdy samochodami terenowymi 4×4 z kierowcami i przedstawicielem lokalnego biura podróży na cały okres pobytu (maksymalnie 4 osoby w samochodzie plus kierowca)
 • transfery z i na lotnisko w Ouagadougou
 • śniadania i kolacje (bez kolacji w dniu przylotu i odlotu do Polski)
 • transfer łodzią po rzece w trakcie zwiedzania Ganvie -afrykańskiej Wenecji i transferu na półwysep Thalia przez jezioro Kompienga
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • wejścia do muzeów, miejsc kultu, zgromadzeń, imprez folklorystycznych i wieczoru pieśni afrykańskiej
 • bilety i przewodników w parkach narodowych i miejscach wymagających opłat za zwiedzanie
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: