dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • osiem nocy w Ugandzie – odpoczynek po przylocie z Polski i przed lotem powrotnym (w tym dwie noce w hotelu 4* lub 3*z basenem w Entebbe)
 • standard hoteli: Mid-Range – wygodne lodge i hotele, częściowo z basenami na wieczorny odpoczynek
 • zezwolenia na tropienie goryli górskich w P.N. Bwindi (UNESCO)
 • zezwolenia na tropienie szympansy w P.N. Kibale
 • bawoły, lwy, słonie, lamparty i wiele innych w P.N. Królowej Elżbiety
 • rzeka Ishasha i słynne lwy wspinające się na drzewa figowców
 • fascynujący Park Narodowy Kibale, 13 gatunków Naczelnych w tym szympansy, koczkodany górskie, pawiany, czarne i białe colobusy
 • wyprawa łodzią wodami Kanału Kizanga i obserwacja zwierząt
 • pierwotne lasy deszczowe, sawanny i Afryka z marzeń
 • niesamowite widoki jeziora Bunyoni i rejs po jeziorze wśród bajkowych krajobrazów
 • jezioro Wiktori i pamiątkowe zdjęcia “w pomniku” EQUATOR

Wybierz termin

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

1100 PLN + 1050 $

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – odlot do Entebbe (przez Adis Ababa lub Stambuł ewentualnie Berlin lub inne lotnisko europejskie)
Popołudniowy odlot z lotniska F. Chopina z międzylądowaniem na jednym z lotnisk europejskich do Adis Ababa (można zacząć wyprawę z Wiednia czy Sztokholmu lub innych lotnisk obsługiwanych przez Ethopian Airlines – dla osób nie mieszkających w Warszawie, może to być korzystniejsze logistycznie jak i cenowo) lub Stambułu. Postój tranzytowy na lotnisku. (wyżywienie: na pokładach samolotów) Ewentualnie poranny lot przez jedno z lotnisk tranzytowych w Europie (w takim przypadku lądowanie w Entebbe tego samego dnia w godzinach późno wieczornych).

2. DZIEŃ: lotnisko tranzytowe – ENTEBBE
Rano dalsza podróż. Lot do Ugandy. Około południa lądowanie w Entebbe , największego ośrodka miejskiego Ugandy. Po odprawie celno-paszportowej i okazaniu międzynarodowej książeczki szczepień, powitanie przez przedstawiciela naszego lokalnego partnera i transfer do hotelu, po drodze pierwsze pierwsze wrażenia . Następnie zakwaterowanie, odpoczynek, relaks po podróży przy hotelowym basenie lub nad brzegiem jeziora Wiktoria. Kolacja w hotelu lub na mieście. Nocleg. Hotel 2 Friend s Beach Hotel 4* basen lub Pineapple Guest House 3* basen (drugi z wymienionych hoteli – tylko w razie braku miejsc w 2 Friend s Beach) (wyżywienie: na pokładzie samolotu/ D-Entebbe))

3. DZIEŃ: Entebbe – P.N. KIBALE
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do P.N. Kibale. Po drodze zwiedzanie stolicy Ugandy – Kampali . Około 11-tej dalsza droga. Postój na obiad. Po drodze liczne wioski i plantacje herbaty. Pod wieczór zakwaterowanie, czas wolny, odpoczynek. Kolacja, nocleg. Hotel Lake Nkuruba Nature Reserve 2* bungalowy (wyżywienie: B/L/D)

4. DZIEŃ: P.N. KIBALE (trekking do Szympansy)
Po śniadaniu, razem z przewodnikiem Bigodi trekking w poszukiwaniu szympansy. P.N. Kibale to las deszczowy i dom dla ponad 1500 szympansów i jedyne takie miejsce, w którym można podejść do nich na bliską odległość i zrobić fantastyczne zdjęcia dużych grup szympansów. Poszukiwania trwają czasem godzinę lub dwie i w zależności od szczęścia można trafić na grupy kilkunastu do kilkudziesięciu sztuk . W Parku Kibale, poza szympansami, żyje ponadto 9 różnych gatunków małp między innymi: gereza czerwona i małpa rudoogoniasta. Liczne są motyle oraz różne gatunki ptaków: Wielki błękitny Turaco, radosny Greenbul, oliwkowa kukułka z długim ogonem czy ptak zwany tu – wspaniałym czarnym zjadaczem pszczół. W trakcie trekkingu po lesie, niektórzy mają szczęście spotkać leśne słonie, ale tylko nieliczni. Po trekkingu i godzinnej sesji z szympansami (permit 1 godzina), powrót do hotelu i lunch. Następnie odwiedziny w lokalnych wioskach, poznawanie lokalnych społeczności, małych targowisk itp. Pod wieczór zakwaterowanie w hotelu, kolacja, wypoczynek przy basenie. Nocleg. hotel Isunga Lodge 3*Premium, basen (wyżywienie: B/L/D)

5. DZIEŃ: P.N. Kibale – P.N. KRÓLOWEJ ELŻBIETY (Queen Elisabeth N.P.)
Rano po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Droga przebiega pomiędzy jeziorami kraterowymi, z fantastycznym widokiem leżących na zachodzim horyzoncie pasma gór Rwenzori. Uczestnicy posiadający lornetki będą mogli w pełni nacieszyć się z ich posiadania. Po drodze przystanki i liczne sesje zdjęciowe . Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i lunch. Po południu, , rejs statkiem po kanale Kazinga, który będzie trwał 2 godziny . Duża szansa wypatrzenia hipopotamów, bawołów u wodopoju, żyjących w wodach kanału krokodyli, licznego ptactwa, czasem pojawiających się na brzegach kanału małp. Po zakończonym rejsie, około 17-tej, krótkie, popołudniowe safari, następnie powrót do hotelu. P.N. Królowej Elżbiety to najbardziej znany, a zarazem najbardziej zróżnicowany pod względem występujących ekosystemów rezerwat Ugandy. Występuje tu zarówno sawanna, strefa błot, jeziora i pierwotne lasy deszczowe. Obszary parku zamieszkują lwy, słonie, lamparty, bawoły, dziesięć gatunków naczelnych itd. Wieczorem – czas wolny, kolacja. hotel Pumba Cottages 2/3* (wyżywienie: B/L/D)

6. DZIEŃ: P.N. KRÓLOWEJ ELŻBIETY (Queen Elisabeth N.P.)
Po wczesnym śniadaniu, poranne safari w rejonie Kansenyi. Przy odrobinie szczęścia spotkanie ze słoniami , bawołami, lwami, lampartami (większe prawdopodobieństwo spotkania wieczorem poprzedniego dnia), guźcami, hienami i wieloma innymi gatunkami zwierząt, które są mieszkańcami tego parku. Na mokradłach występują tutejsze bociany a flamingi na brzegach jezior. Po obiedzie, około przejazd do sektora Ishasha (ok. 3 godzin). Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja. hotel Enjojo Lodge Ishasha 2/3* Premium lub The River Ishasha Lodge 2* basen (wyżywienie: B/L/D)

7. DZIEŃ: P.N. Królowej Elżbiety – P.N. BWINDI
Po wczesnym śniadaniu poranne safari w P.N. Królowej Elżbiety. Kierunek na zachód , w pobliże granicy z Kongiem – do rejonu rzeki Ishasha. Atrakcję stanowią żyjące tu lwy które wspinają się na drzewa. Lwy “obsiadają” drzewa figowców . Niestety 100% gwarancji na ich spotkanie nie ma, ale jest duże prawdopodobieństwo. Na tym obszarze można również spotkać słonie, bawoły i antylopy. Po lunchu wyjazd do Nieprzeniknionego leśnego Narodowego Parku Bwindi znajdującego się w tzw. sektorze Ruhija, gdzie nastąpi zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja. Nocleg hotel Broadbill Forest Camp 2/3* (oddalony od “sektora” goryli o kilkanaście kilometrów) lub Ruhija Community Rest Camp 1/2* (znajduje się w “sektorze” goryli i nie zawsze są miejsca) (wyżywienie: B/L/D)

8. DZIEŃ: P.N. Bwindi (trekking do Goryli) – Jezioro BUNYONYI
Rano, po bardzo wczesnym śniadaniu, odprawa z wartownikami parku – przed trekkingiem do goryli. Zasady – organizacja, zachowanie się przy gorylach, wszystkie potrzebne instrukcje. Następnie w towarzystwie rangerów/tropicieli poszukiwanie jednej z rodzin goryli, na wizytę u której , z dużym wyprzedzeniem należy wykupić “permity”. Po dotarciu do celu: czas 1 – 3 godziny. Marsz odbywa się w gęsto zalesionym terenie, liczne są wzniesienia i zejścia. Miejscami może być ślisko, dlatego należy posiadać odpowiednie obuwie jak i odpowiednie ubranie chroniące przed insektami i innymi “niedogodnościami”. Po trudach poszukiwań goryli – w trakcie trekkingu Uczestnicy zapewne spotkają inne żyjące tu zwierzęta, liczne są tu różne gatunki ptaków (tropiciele, codziennie monitorują miejsce pobytu rodzin – więc, nie ma obaw, że Uczestnicy będą “krążyć w kółko”) – wspaniałe zdjęcia i niezapomniane chwile . Goryli górskich na świecie jest około 900 i wszystkie żyją na obszarze 3 państw: Ugandy, Konga i Rwandy. Spotkanie z gorylami czy to górskimi czy nizinnymi, jest zawsze wspaniałym przeżyciem  Obserwowanie mimiki poszczególnych osobników ich zachowania, wyraźnego odróżniania po rysach i wyglądzie poszczególnych członków rodziny dla wielu jest naprawdę wzruszające. Po lunchu zjedzonym w formie pikniku wyjazd w kierunku jeziora Bunyonyi. Czas przejazdu od 1 do 3 godzin (w zależności od miejsca tropienia goryli). Przewidziana jest noc w lodgy położonej na jednej z licznych wysp jeziora. Zakwaterowanie, czas wolny. Jeżeli starczy dnia – Organizator proponuje samodzielne spacery po wyspie (spacer naokoło wyspy spacerkiem ok. 2 h), możliwość spotkania małp, zebr, antylop i innych zwierząt (wszystkie bezpieczne, na wyspie nie ma drapieżników), można również wykąpać się w jeziorze, którego wody są niezwykle czyste a kąpiel bardzo przyjemna (w jeziorze nie ma krokodyli ani innych stworzeń, w tym tych mikro – niebezpiecznych dla człowieka) . hotel Buyonyi Eco Resort 2* lub Hawks Eye Lodge 2*/basenik – w zależności od dostępności (wyżywienie: B/L/D)

9. DZIEŃ: jezioro Bunyonyi – ENTEBBE
Po śniadaniu, przejażdżka pirogą/łodzią po wodach jeziora Bunyonyi. Bajeczne krajobrazy, zróżnicowana linia brzegowa, liczne wyspy – słowem wspomnienia które zapadają w pamięć. Po wykwaterowaniu droga do Entebbe. Po drodze postój na obiad. Tego dnia pamiątkowe zdjęcie na równiku. Liczne zdjęcia i podziwianie krajobrazów. Pod koniec dnia dotrzemy do Kampali, następnie do znanego już hotelu w Entebbe. Kolacja. Wypoczynek przed podróżą. Wieczorna kapiel w basenie i mocny sen. Hotel 2 Friend s Beach Hotel 4* basen lub Pineapple Guest House 3* basen (drugi z wymienionych hoteli – tylko w razie braku miejsc w 2 Friend s Beach) (wyżywienie: B/L/D)

10. DZIEŃ: Entebbe – Kigali – odlot do EUROPY przez Adis Ababa lub inne lotnisko tranzytowe (w zależności od wybranej opcji międzynarodowego połączenia)
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Pożegnanie się z lokalnym Operatorem, odprawa paszportowo-celna. Odlot do Europy z międzylądowaniem w Adis Ababie (w opcji połączenia przez Adis Ababa) i kilkugodzinnym postojem tranzytowym na tym lotnisku. (wyżywienie: B/pozostałe na pokładzie samolotu)

11. DZIEŃ: WARSZAWA/POLSKA
Po kolejnym lądowaniu tranzytowym w jednym ze stolic europejskich, przesiadka na samolot do Polski. Przylot do Warszawy/ Polski w godzinach południowych. (wyżywienie: na pokładzie samolotów)

CENA OBEJMUJE:

 • transfer z lotniska w Entebbe do hotelu w dniu przylotu i transfer z hotelu na lotnisko w Kigali w dniu odlotu
 • permity na trekking do szympansów (200$) i trekking do goryli (700$) wg.cen od 1 lipca 2020
 • bilety wstępu do parków narodowych wraz z wymaganymi przewodnikami i innych miejsc wymagających odpłatności wg programu
 • rejs po Kanale Kazinga i rejs po wodach jeziora Bunyonyi
 • obecność polskiego pilota (ze względu na wysokie uzyskania zezwoleń, Pilot nie będzie obecny w czasie trekkingu do Szympansów i Goryli – właściwymi, profesjonalnie przygotowanymi do tego zadania przewodnikami są Rangersi i tropiciele/anglojęzyczni)
 • ubezpieczenie AXA/UNIQUA (KL, NNW, bagaż)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • kosztu biletu lotniczego na trasie Warszawa – Entebbe – Warszawa (średnio 2300-2900 pln) – płatne agentowi lotniczemu
 • kosztu usług zapewnionych przez Tour-Operatora w Ugandzie (1350$)

 

UCZESTNIK WYPRAWY BIERZE ZE SOBĄ do UGANDY i płaci lokalnemu Tour-operatorowi osobiscie po przyjeździe -–PAKIET 1350$ za:

zakwaterowanie w hotelach 1/2*-4* nie klimatyzowanych (poza hotelem w Kigali) wg. programu lub odpowiednikach – razem 8 noclegów hotelowych, część hoteli z basenami (klasyfikacja lokalna, informacja o hotelach na stronach TripAdvisor)

śniadania, obiady* i kolacje (dzień 2 – kolacja, dzień 3-9 Ś/O/K, dzień 10 – śniadanie), *obiady- w większości w formie pikniku

przejazd samochodem minibusem Toyota Hiace lub odpowiednikiem, zapewniającym odpowiedni komfort Podróżującym na całej trasie

nadzór logistyczny lokalnego w pełni profesjonalnego Operatora i obecność lokalnego anglojęzycznego przewodnika/kierowcy

safari w parkach narodowych, zgodnie z programem

inne wymienione w programie

 

PONADTO do ceny wyprawy należy doliczyć:

cenę wizy do Ugandy ok. 50$. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz zawierać conajmniej 2 strony wolne.

zwyczajowych napiwków dla przewodników, bagażowych, kelnerów etc w wysokości 5$/dziennie/os. – razem 40$ płatnych pilotowi na miejscu (nie dotyczy dzieci)

zwyczajowego napiwku dla kierowcy busa ok. 100$ od Grupy

ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 680$ (płatne do 40 dni przed wyjazdem).

opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (dotyczy ludności pozującej do zdjęć)

posiłków nie zawartych w programie wyprawy oraz napojów do posiłków w trakcie całego pobytu i podczas podrózy
wydatków własnych

OBOWIĄZUJE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE

 

UWAGI

W Ugandzie nie ma jako takiego sezonu na wyjazdy. Wysoki sezon zaczyna się w czerwcu i kończy we wrześniu, ale podyktowane jest to okresem wakacji w Europie a nie lokalna pogodą. W ciągu dnia zwykle jest słońce, zawsze ciepło a deszcze, zwykle padają pod koniec dnia. Należy jednak uwzględnić anomalie klimatyczne i może się zdarzyć, że w czasie pobytu w Ugandzie padać będzie więcej niż przeciętnie.

Standaryzacja hoteli zgodnie z ocenami booking.com, tripadvisor, lokalnej klasyfikacji i doświadczeń własnych Operatora.

W niektórych obiektach może zdarzyć się, że natraficie na cieknący kran, głośną wentylację czy inną niedogodność.

 

Wszelkie ewentualne zmiany w programie dnia, nie wpłyną na program wycieczki jako całości. Pewne zdarzenia jak gwałtowny deszcz, ewentualna awaria samochodu, czy inne zdarzenie losowe, jak awaria prądu, czy agregatu prądotwórczego, pęknięcie opony etc., które mogą spowodować pewne zakłócenie w planie dnia należy uwzględnić i traktować jako nieodłączną część przygody

Wynajęty transport samochód minibus Toyota z otwieranym dachem dla obserwacji zwierząt i bagażnikiem na dachu w przypadku większej ilości bagażu. Samochody zazwyczaj są w dobrym stanie technicznym, ale czasem zdarzają się awarie (najczęściej złapanie gumy). Przeciętna wieku ok. 15 lat. Kierowcy niechętnie (bo im zimno) włączają klimatyzację, jeżeli klimatyzacja ulegnie awarii należy potraktować to jako lokalny urok miejsca. Pomimo takiego stanu rzeczy infrastruktura turystyczna jest rozwinięta. Ludzie są przyjaźni a kuchnia przyzwoita. Organizator sugeruje, poza wyjątkami wskazanymi w planie wyprawy korzystanie z restauracji hotelowych wieczorem a w ciągu dnia, w przypadku obiadów zaufać przewodnikowi/kierowcy.

CENY w Ugandzie

coca-cola w restauracji od 0,5 – 1$

piwo od 1-1,5$

 

GRUPA: 8 -17 osób + Pilot