dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyrastające z turkusowych wód Pacyfiku Hawaje to jeden z wymarzonych, rajskich kierunków podróży. Na wyspy przyciągają spektakularne krajobrazy, aktywne wulkany, bujne lasy deszczowe, serdeczni mieszkańcy oraz ciekawa archeologia i sztuka. Zapraszamy na wyjątkową, poświęconą Hawajom wyprawę, w trakcie której odwiedzimy aż 6 wysp tego archipelagu.

Oahu i Maui

Oahu i Maui kuszą podróżników ożywczą mieszanką naturalnego piękna i skarbów kultury. Na wyspach można oglądać kamienne świątynie heiau, a w czasie festiwali tańce i śpiewy hula. Odkryjemy unikalny klimat XIX-wiecznych miasteczek pełnych wyrafinowanych, historycznych budynków. Przez kilka dni zatrzymamy się w Honolulu, prawdziwie kosmopolitycznym największym mieście archipelagu. Na wyspach, gdziekolwiek byśmy nie byli, najwyższej klasy kulinaria będą zawsze na wyciągnięcie ręki.

Lana’i i Moloka’i

Lana’i to najbardziej centralnie położona z wysp Hawajów. Importowane tu z Norfolk i Wysp Cooka sosny nadają jej wrażenie odległego zakątka południowego Pacyfiku. Poznamy tu ukryte od tłumów plaże, ciekawe stanowiska archeologiczne, dziwaczną geologię i, mimo centralnej pośród wysp archipelagu lokacji, poczucie izolacji…

Moloka’i to „najdziwniejsza” wyspa Hawajów: specyficzna, niezależna, ale też najbardziej „hawajskie” miejsce: ponad połowę mieszkańców stanowią tu potomkowie lokalnych rodów. Infrastruktura turystyczna jest tu nierozwiniętą, ale wynagrodzą to urocze punkty widokowe i miejsca związanie z tradycyjną kulturą.

Kaua’i

Szmaragdowe góry, imponujące wodospady, kaniony z czerwonych skał, zapierające dech w piersiach plaże, o które rozbijają się potężne fale Pacyfiku. Przyrodnicze piękno Kaua’i nie ma sobie równych na Hawajach, w USA i na świecie. Nie sposób nie podziwiać sposobu, w jaki wyspa funkcjonuje w XXI wieku: żadne z jej miast nie ma więcej niż 10 tysięcy mieszkańców, żaden budynek nie jest wyższy od palmy kokosowej a turystyka rozwija się na niewielką, zrównoważoną skalę. Lokalne produkty, przysmaki pochodzące z wyspy: warzywa i owoce, które tam wyrosły, mięso zwierząt, które tam żyły, ryby, które zostały tam złowione i na świeżo przygotowane, zapewniają im wyjątkowy smak.

Big Island: Wielka Wyspa

Big Island to ogromna wyspa pełna cudów. Jest niesłychanie różnorodna: występuje na niej 8 z 13 stref klimatycznych, które można spotkać na świecie. Znajdziemy na niej jaskrawoszmaragdowe klify, połacie plaż z czarnym, białym a nawet zielonym piaskiem, majestatyczne, często pokryte śniegiem, wulkaniczne góry, rozlewiska lawy, surową pustynię, zielone pastwiska i zanurzone we mgle doliny. To tu znajduje się Kilauea, najbardziej aktywny wulkan świata i Mauna Kea, najwyższa góra świata mierzona od dna oceanu.

Wybierz termin

8200 EUR

8200 EUR

8200 EUR

8200 EUR

8200 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Dzień 1 Wylot na Hawaje
Spotkanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot na Hawaje, przylot do Honolulu na wyspie Oahu, nocleg.

2. DZIEŃ: Relaks na plaży Waikiki w Honolulu
Dzień przeznaczony na odpoczynek na słynnej plaży Waikiki w Honolulu.

3. DZIEŃ: Oahu: wycieczka po wyspie
Całodniowa wycieczka po Oahu. Najpiękniejsze miejsca widokowe nad brzegiem Oceanu Spokojnego: Kailua Bay, Pupukea i Waimea Bay. Wizyta w Miejscu Pamięci Narodowej Pearl Harbor, USS Arizona Memorial. Nocleg na Oahu.

4. DZIEŃ: Atrakcje Honolulu
Poznawanie atrakcji Honolulu: Bishop Museum, uznawane za najlepsze na świecie muzeum etnograficzne poświęcone Hawajom i innym wyspom Polinezji. Spacer po centrum miasta, podziwianie świętych kamieni Kapaemahu i Kapuni. Wizyta w Honolulu Museum of Art, w którym znajdują się dzieła artystów takich jak Van Gogh, Monet, czy Gauguin oraz bogata kolekcja sztuki azjatyckiej i sztuki współczesnej. Nocleg na Oahu.

5. DZIEŃ: Dzień wolny na Oahu, przelot na Maui
Dzień wolny na Oahu przeznaczony na odpoczynek, wycieczkę lotniczą (około 300 USD) lub sporty wodne. Wieczorem przelot na Maui, nocleg.

6. DZIEŃ: Wycieczka po Maui
Całodniowy objazd najważniejszych atrakcji Maui: plaże Keawakapu, Wailea, Oneloa (Big Beach), Hamoa (czasami nazywana jedyną plażą Pacyfiku Północnego, która wygląda jak plaża Pacyfiku Południowego), nadmorski park Wai’anapanapa z „wodnymi organami”, ogród Kahanu i Pi’ilanihale Heiau, największa świątynia całej Polinezji, punkt widokowy na Pu’u’ula’ula (3055 m n.p.m), najwyższy szczyt Maui. Nocleg na Maui.

7. DZIEŃ: Wycieczka na Lana’i
Całodniowa wycieczka promem na Lana’i. Spacer szlakiem petroglifów Pōāiwa, przejazd do innych najważniejszych atrakcji wyspy: do punktów widokowych i na najpiękniejsze plaże. Powrót na nocleg na Maui.

8. DZIEŃ: Wypoczynek lub atrakcje fakultatywne na Maui
Dzień wolny na Maui przeznaczony na odpoczynek, wycieczkę lotniczą (około 300 USD) lub sporty wodne.

9. DZIEŃ: Przelot na Moloka’i, wycieczka po wyspie
Przelot na Moloka’i, kilkugodzinna wycieczka krajoznawcza po wyspie. Dotrzemy na plaże Kawakiu, Kepuhi, Papohaku i Dixie Maru oraz pod wzgórze Pu’u o Kaiaka. Odwiedzimy gaj kokosowy Kapua’iwa (jego nazwa oznacza „zagadkowe taboo”), założony w latach sześćdziesiątych XIX wieku, za panowania hawajskiego króla Kamehamehy V, park przy plaży One Ali’i, kościół p.w. św. Józefa, wzniesiony przez misjonarza, św. Damiana i miejsce historycznego lądowania samolotu Smitha i Brontea w 1927 roku (był to pierwszy cywilny lot między kontynentalnymi Stanami Zjednoczonymi i Hawajami). Nocleg na Moloka’i.

10. DZIEŃ: Wypoczynek lub atrakcje fakultatywne na Moloka’i, przelot na Kaua’i
Dzień wolny na Moloka’i przeznaczony na odpoczynek i sporty wodne lub spacery po wyspie. Przelot na Kaua’i, nocleg.

11. DZIEŃ: Wycieczka po Kaua’i
Całodniowa wycieczka po Kaua’i. Dotrzemy do zatoki Hanalei, na plaże Ke’e, Lumaha’i i Kauapea, do ogrodu Limahuli, do Punktu Kilauea i Narodowego Tropikalnego Ogrodu Botanicznego (ogrody Allerton i McBryde) oraz Salt Pond Beach Park. Nocleg na Kaua’i.

12. DZIEŃ: Wypoczynek lub atrakcje fakultatywne na Kaua’i
Dzień wolny na Kaua’i. Możliwość wycieczki fakultatywnej (cena: 300 USD) do Parku Waimea Canyon, nazywanego Wielkim Kanionem Pacyfiku. Nocleg na Kaua’i.

13. DZIEŃ: Przelot na Big Island, poznawanie wyspy
Przelot na Big Island. Wycieczka samochodowa w rejon szczytu Mauna Kea. Nocleg na Big Island.

14. DZIEŃ: Big Island — wyprawa do Parku Narodowego wulkanów Hawajów
Całodniowa wyprawa do Parku Narodowego wulkanów Hawajów: zobaczymy wulkany Mauna Loa i Kilauea. Nocleg na Big Island.

15. DZIEŃ: Big Island — dalsze odkrywanie uroków wyspy
Całodniowa wycieczka samochodowa dookoła Big Island: zobaczymy park Lili’uokalani – japońskie ogrody z imponującymi widokami Zatoki Hilo i wulkanu Mauna Kea, plaże Hapuna, Makalawena i La’aloa (nazywana też Magic Sand Beach: Plażą Magicznych Piasków). Odwiedziny w Narodowym Parku Historycznym Pu’uhonua o Honaunau i przy zatoce i plaży Kua. Nocleg na Big Island.

16. DZIEŃ: Big Island
Dzień wolny na Big Island przeznaczony na odpoczynek lub atrakcje fakultatywne, sporty wodne. Wieczorem lub kolejnego dnia rano wylot do Europy.

17-18. DZIEŃ: Przelot do Polski
Podróż powrotna do Polski, przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przeloty Warszawa — Honolulu, Big Island — Warszawa, Honolulu — Maui, Maui — Moloka’i, Moloka’i — Kaua’i, Kaua’i — Big Island
  • noclegi na całej trasie: hotele 3/4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • śniadania każdego dnia
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • transport na całej trasie i opłaty drogowe

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • kwoty 1600 USD na bilety wstępu, transport lądowy i wodny w trakcie objazdu wysp (wpłacane przewodnikowi na Hawajach)
  • ewentualnych atrakcji fakultatywnych
  • ewentualnej dopłaty do pokoju 1 os.: 1600 EUR
  • zwyczajowych napiwków