dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

UWAGA! Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o indywidualny wypoczynek na Hawajach lub Florydzie.

 • rejsy, pikniki w lesie, spacery po lodowcu
 • spotkanie z niedźwiedziami grizzly
 • koło podbiegunowe i wizyta u świętego Mikołaja
 • indiańska osada Nenana
 • fascynująca przyroda
 • rejs po Zatoce Wniebowstąpienia

Wybierz termin

6500 PLN + 1990 USD

6500 PLN + 1990 USD

6500 PLN + 1990 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa Anchorage
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Anchorage, największego miasta Alaski. Przejazd w stronę gór. W czerwcu podziwiamy kolorowe łany polnych irysów i łubinów. Nocleg w uroczym miasteczku Talkeetna (sceny znajome z serialu „Przystanek Alaska”), będącym bazą wypadową alpinistów zdobywających szczyt Mt. McKinley.

2. DZIEŃ: Anchorage Denali
Dla chętnych, przy dobrej pogodzie – spektakularny przelot sportowym samolotem w okolice góry Denali (Mt. McKinley) z lądowaniem (przy sprzyjających warunkach śniegowych) na lodowcu. Kontynuujemy przejazd w poprzek gór Alaska Range. Mając pojazd wyłącznie dla siebie urządzamy postoje na zdjęcia w najciekawszych widokowo miejscach oglądając amerykańskich turystów z twarzami przyklejonymi do szyby w mknących obok autokarach. Wsłuchując się w dźwięki alaskańskich ballad pokonujemy przełęcze gór Alaska. Kolacja integracyjna. Nocleg w drewnianych, uroczych domkach traperskich u stóp majestatycznych gór, pośród borealnego lasu.

3. DZIEŃ: Park Narodowy Denali
Wizyta w Parku Narodowym Denali: ośrodek informacji turystycznej, wystawa przyrodnicza i zakup pamiątek związanych z Denali. Około południa rozpoczniemy 8-godzinny przejazd autobusem (100 km w jedną stronę) przez park narodowy po górskiej, żwirowej drodze. Po drodze podziwianie niesamowitych krajobrazów pastelowych gór, wypatrywanie niedźwiedzi grizzly, reniferów, łosi, orłów i muflonów. Podczas przejazdu postoje w miejscach widokowych, m.in. na: „kolorowej” przełęczy Polychrome Pass i w dolinie Toklat. Dojazd do Eielson, z którego roztacza się panorama na najwyższe góry Ameryki Północnej wraz z granitowym masywem Mount McKinley.

4. DZIEŃ: Nenana – Chena Village – Fairbanks
Dzisiaj czeka nas przejazd do indiańskiej osady Nenana. Po drodze przejeżdżamy przez most Rudolfa Modrzejewskiego przy dźwiękach… krakowiaka, granego na harmonii przez lokalną artystkę. Na miejscu wysłuchamy opowieści o historii zakładów Ice Classic. Dojazd do portu rzecznego w Fairbanks. Po południu 3-godzinny rejs statkiem do skansenu Chena Village, gdzie obejrzymy oryginalne indiańskie i traperskie chaty i spotkamy dzielne psy husky, które poprowadziły Susan Butcher i jej psi zaprzęg do 4-krotnego zwycięstwa w renomowanym wyścigu psich zaprzęgów – Iditarod. Obiad na terenie skansenu, w którym zgromadzono najstarsze domy z początków Fairbanks i gorączki złota 1902 r.

5. DZIEŃ: Koło Podbiegunowe
Dzień zaczniemy od wizyty u… świętego Mikołaja, którego dom znajduje się w North Pole. Następnie odwiedzimy Fairbanks i jego najbardziej interesujące zakątki: misyjną kapliczkę Indian Atabaska i pomnik Pierwszej Rodziny. Będziemy mogli też wziąć do ręki samorodki złota. Popołudnie spędzimy w uzdrowisku Chena Hot Springs z gorącymi, leczniczymi źródłami. Na miejscu możliwość korzystania z bogatej oferty: kąpiele w basenie, jacuzzi, wycieczki konne, spacery po lesie, jazda quadami… W drodze powrotnej do Fairbanks wypatrywanie łosi i bobrów wśród leśnych uroczysk. Dla chętnych fakultatywna, całodzienna eskapada na Koło Podbiegunowe. W programie: podziwianie krajobrazów tajgi i tundry mierzącej 300 km drogi, przekroczenie wielkiej rzeki Jukon, oglądanie sławnego rurociągu naftowego Alaska Pipeline o długości prawie 1300 km, wizyta w domostwie lokalnej rodziny i spacer po tundrze pośród granitowych ostańców. Punkt kulminacyjny to uroczyste przekroczenie Koła Polarnego połączone z rozdaniem dyplomów. Powrót do Fairbanks około północy.

6. DZIEŃ: Czugacz
Przejazd na południe z postojem w Delta Junction, gdzie zaczęto budowę drogi Alaska Highway – AlCan. Po przekroczeniu góry Alaska roztacza się przed nami widok na lodowiec Delta, przełęcz Izabeli i tarlisko łososi czerwonych w rzece Gulkana. Po drodze oglądanie alaskańskiego rurociągu transportującego ropę naftową na odcinku 1300 km od Prudhoe Bay do niezamarzającego portu w Valdez. Późnym popołudniem 2-godzinny spacer po powierzchni lodowca Matanuska. Nocleg.

7. DZIEŃ: Góry Czugacz – Półwysep Kenai
Przejazd w stronę Seward. Po drodze postój przy prawosławnej cerkwi, która jest niemym świadkiem niesamowitej historii Alaski. Kolejnym przystankiem jest Anchorage, gdzie podziwiamy panoramę miasta i jezioro Hood, które jest największym na świecie lotniskiem dla hydroplanów. Przejazd wzdłuż zatoki Turnagain do malowniczego jeziora Portage. Piknik w lesie, w typowo alaskańskiej scenerii jeziora Kenai. Nocleg w Seward.

8. DZIEŃ: Park Narodowy Kenai Fiords – Anchorage
Rejs statkiem wycieczkowym po Zatoce Wniebowstąpienia i  wzdłuż oceanicznego wybrzeża do lodowca Holgate lub Aialik, których ściany obrywają się bezpośrednio do wody. Fascynująca jazda pośród wysp, zatok i cieśnin, z podziwianiem lodowych jęzorów schodzących z wielkiego pola lodowego Harding Icefield. Obserwowanie fok, lwów morskich, orłów bielików, maskonurów, kormoranów pelagicznych, wydr morskich, a często również wielorybów Dalla, wielorybów humbaków i orek. Powrót do Anchorage, po drodze postój w przytułku dla osieroconych zwierząt. Dojazd do Anchorage, ostatnie chwile na zakup pamiątek. Wylot z Anchorage.

9. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Anchorage – Warszawa (z przesiadką)
 • zakwaterowanie w hotelach/motelach o standardzie turystycznym w pokojach 2-, 3-osobowych, niektóre domki w Denali posiadają łazienki na zewnątrz
 • opiekę polskiego przewodnika w USA
 • przejazdy mikrobusem zgodnie z programem
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: ok. 300 USD
 • wycieczek fakultatywnych (jazda konna ok. 50 USD, jazda na quadach 50 USD)
 • wycieczka na Koło Podbiegunowe: ok. 190 USD, przelot na lodowiec w Denali: ok. 300 USD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy/przewodnika: 5 USD dziennie/os.
 • wizy do USA – 160 USD; pośrednictwo wizowe (wypełnienie wniosku wizowego + umówienie na rozmowę z Konsulem): 250 PLN
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)