dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Istnieje możliwość dołączenia do grupy w Chicago. Cena: 6590 PLN + 2345 USD

 • najbogatszy program na polskim rynku
 • Wodospad Niagara, Park Yellowstone, Kanion Zion, Kanion Kolorado i wiele innych atrakcji
 • legendarne prerie Dzikiego Zachodu
 • Park Narodowy Bryce i Yosemite
 • śniadania w cenie

Wybierz termin

6950 PLN + 2800 USD

6950 PLN + 2800 USD

6950 PLN + 2800 USD

6950 PLN + 2800 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Waszyngton
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przylot do Waszyngtonu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ: Waszyngton
Śniadanie. Zwiedzanie Waszyngtonu: obejrzymy z zewnątrz Biały Dom (rezydencja prezydenta), Kapitol (siedziba Kongresu), Mauzoleum Abrahama Lincolna, Mauzoleum II Wojny Światowej, pomnik Tadeusza Kościuszki i Kościół Prezydentów. Przejazd do Filadelfii. Spacer po historycznej dzielnicy ściśle związanej z narodzinami Stanów Zjednoczonych, w kierunku Independence Hall (UNESCO). Przejazd w rejon Nowego Jorku na następne dwa noclegi.

3. DZIEŃ: Nowy Jork
Śniadanie. Przyjazd i zwiedzanie Nowego Jorku – największego miasta w Stanach Zjednoczonych. Przepływamy promem na dolny Manhattan, po drodze mijamy symbol Stanów Zjednoczonych i Nowego Jorku – Statuę Wolności (UNESCO). Spacer po najsłynniejszej dzielnicy miasta – Manhattanie: początek ulicy Broadway, park Bowling Green, oraz „Ground Zero” – historyczne miejsce po World Trade Center. Zajrzymy też na giełdę nowojorską na Wall Street. Przejazd obok budynków ONZ oraz Centrum Rockefellera. Podziwianie panoramy Manhattanu z tarasu widokowego jednego z wieżowców. Spacer reprezentacyjną Piąta Aleją z eleganckimi sklepami. Nocleg.

4. DZIEŃ: Nowy Jork – Wodospad Niagara
Śniadanie. Przejazd w kierunku wodospadu Niagara, położonego na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, uważanego za jeden z przyrodniczych cudów świata. Wieczorem podziwianie oświetlonego wodospadu – oglądanie wodospadów z różnych punktów widokowych, w tym z Wyspy Koziej oraz rejs statkiem pod wodospad. Nocleg.

5. DZIEŃ: Wodospad Niagara – Okolice Chicago
Śniadanie. Pobyt nad Wodospadem Niagara. Przejazd przez stany: Pensylwania, Ohio, Indiana w okolice Chicago. Nocleg.

6. DZIEŃ: Chicago
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Chicago: spacer tzw. Złotą Milą oraz oglądanie panoramy miasta z tarasu widokowego Willis Tower – będącego do niedawna najwyższym wieżowcem świata. W dalszej części dnia rejs statkiem po rzece Chicago i jeziorze Michigan. Wizyta w polskiej dzielnicy „Jackowo”. Przejazd na nocleg w kierunku Południowej Dakoty. Nocleg.

7. DZIEŃ: Dakota Południowa
Śniadanie. Przejazd przez krainę rozległych pastwisk, pól kukurydzy i lasów stanu Wisconsin, stan Minnesota – „Krainę 10 tysięcy jezior” i legendarne prerie Dzikiego Zachodu w stanie Południowa Dakota. Nocleg.

8. DZIEŃ: Dakota Południowa – Głowy Prezydentów – Szalony Koń – Cody
Śniadanie. Przejazd przez najpiękniejsze pasmo Gór Skalistych Big Horn i święte góry Indian – Black Hills do Mt. Rushmore, w której powstała monumentalna rzeźba, przedstawiająca głowy czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych. Wizyta w muzeum Korczaka Ziółkowskiego. Dalszy przejazd w kierunku Cody na nocleg.

9. DZIEŃ: Wyoming – Park Narodowy Yellowstone
Śniadanie. Przejazd do najstarszego na świecie Parku Narodowego Yellowstone (UNESCO). Oglądanie największych atrakcji parku – gejzerów, kolorowych jezior oraz pasących się stad bizonów. Przejazd na nocleg w rejonie Yellowstone.

10. DZIEŃ: Park Narodowy Grand Teton – Jackson – Salt Lake City
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie parku Yellowstone. Przejazd widokową trasą przez Park Narodowy Grand Teton. Przejazd przez jedno z najsłynniejszych kowbojskich miasteczek – Jackson. Przejazd na nocleg do Salt Lake City.

11. DZIEŃ: Salt Lake City – Dead Horse Point
Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Salt Lake City. Przejazd do Parku Dead Horse Point, z widokiem na Rzekę Kolorado i Park Narodowy Krainy Kanionów. Niezapomniany i fenomenalny widok z lotu ptaka na dziewicze tereny potężnej, kolorowej szczeliny. Nocleg.

12. DZIEŃ: Park Narodowy Łuków – Dolina Monumentów
Śniadanie. Zwiedzanie Parku Narodowego Łuków, który jest „architektoniczną” perełką wśród wszystkich parków Stanów Zjednoczonych. Znajduje się tu największa liczba łuków skalnych położonych blisko siebie. Przejazd na teren rezerwatu Indian Navajo, oglądanie Doliny Monumentów wypełnionej skałami z czerwonego piaskowca o fantazyjnych kształtach. Przejażdżka jeepami w asyście indiańskiego przewodnika w głąb doliny. Nocleg na terenie rezerwatu Indian Navajo.

13. DZIEŃ: Park Narodowy Kanionu Kolorado
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu (UNESCO) – gigantycznego i najsłynniejszego wąwozu na świecie. Oglądanie kanionu z najatrakcyjniejszych punktów widokowych. Dla osób chętnych w miarę możliwości fakultatywnie lot helikopterem nad kanionem (atrakcja uzależniona od pogody). Przejazd i nocleg w okolicach Kanab.

14. DZIEŃ: Park Narodowy Bryce – Kanion Zion – Las Vegas
Śniadanie. Przejazd i podziwianie form skalnych w Parku Narodowym Kanionu Bryce. Oglądanie skał o przedziwnych kształtach i bogatej palecie barw z najatrakcyjniej położonych punktów widokowych. Przejazd do Parku Narodowego Zion, krótki postój przy rzece Dziewiczej. Przejazd do światowej stolicy hazardu – Las Vegas. Wieczorem przejazd główną ulicą miasta i oglądanie iluminowanych kasyn: Wenecja, Mirage, Paryż, Pałac Cezarów oraz Treasure Island. Dla chętnych czas wolny na szaleństwa w dowolnie wybranym kasynie. Nocleg.

15. DZIEŃ: Las Vegas – Dolina Śmierci – Los Angeles
Śniadanie. Przejazd przez pustynne rejony stanu Newada. Krótki pobyt w Parku Narodowym Doliny Śmierci. W Dolinie utrzymuje się najwyższa średnia temperatura w Ameryce Północnej z rekordem sięgającym 56,7 ºC. Przejazd w okolice Los Angeles. Nocleg.

16. DZIEŃ: Los Angeles
Śniadanie. Zwiedzanie Los Angeles – historycznego centrum położonego przy Olvera Street, krótka wizyta na meksykańskim bazarze. Przejazd do Beverly Hills. Spacer ulicą Rodeo Dr., przy której znajdują się najdroższe sklepy odwiedzane przez gwiazdy. Przejazd do Hollywood i spacer „Aleją Gwiazd”. Wizyta w Chinese Theatre i Kodak Theatre. Fakultatywnie – wizyta w Universal Studios. Nocleg w okolicach Los Angeles.

17. DZIEŃ: Los Angeles – Merced/Fresno
Śniadanie. Przejazd fragmentem jednej z najbardziej malowniczych tras, słynną drogą nr 1, wijącą się wzdłuż klifowego wybrzeża Pacyfiku, na plażach którego wylegują się foki. Przejazd do Merced lub Fresno na nocleg.

18. DZIEŃ: Park Narodowy Yosemite
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie położonego w paśmie górskim Sierra Nevada – Parku Narodowym Yosemite (UNESCO). Przejazd wyjątkowo malowniczą obwodnicą parkową. Przejazd i nocleg w okolicach San Francisco.

19. DZIEŃ: San Francisco
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie San Francisco – jednego z najpiękniej położonych miast Stanów Zjednoczonych. Przejazd historycznym tramwajem linowym do Union Square, przejście najbardziej krętą ulicą świata „Ulicą Kwiatów” Lombard Street, spacer po dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf, rejs statkiem po zatoce wokół wyspy Alcatraz, na której znajdowało się słynne więzienie oraz pod mostem Golden Gate (UNESCO), będącym symbolem San Francisco. Po rejsie przejazd na punkt widokowy oraz przejazd przez mierzący 2,7 km most Golden Gate. Wizyta w Chinatown. Nocleg.

20. DZIEŃ: San Francisco
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

21. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

UWAGA! Istnieje możliwość przedłużenia pobytu o indywidualny wypoczynek na Florydzie lub Hawajach.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Waszyngton, San Francisco – Warszawa (z przesiadką)
 • zakwaterowanie w motelach o standardzie turystycznym m.in. motele Super 8, Days Inn, Best Western, pokoje 2 os. z łazienkami
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem zgodnie z programem
 • śniadania kontynentalne
 • opiekę polskojęzycznego pilota całej trasie
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłat za bilety wstępów i lokalnych przewodników: ok. 300 USD/os. + 95 USD wstęp do Universal Studios, w przypadku rozpoczęcia imprezy w Chicago – ok. 260 USD + 95 USD Universal Studios
 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodnika: 5 USD dziennie/os.
 • wizy do USA – 160 USD; pośrednictwo wizowe (wypełnienie wniosku wizowego + umówienie na rozmowę z Konsulem): 250 PLN
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • ew. atrakcji i wycieczek fakultatywnych
 • ew. dopłaty do pokoju 1-osobowego: 1100 USD