dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
  • południowa trasa biegnąca od Pacyfiku do Atlantyku
  • piękna przyroda
  • kolonialne miasteczka i rezerwat Indian Seminoli
  • możliwość przedłużenia pobytu o dodatkowe dni wypoczynku w Miami

Wybierz termin

6950 PLN + 2950 USD

6950 PLN + 2950 USD

6950 PLN + 2950 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – San Diego
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przelot do San Diego. Transfer do hotelu. Nocleg w San Diego.

2. DZIEŃ: San Diego
Zwiedzanie San Diego. Rano udamy się na spacer wzdłuż nadmorskich promenad Embarcadero, Broadway Pier i Seaport Village, gdzie możemy oglądać ogromne lotniskowce a także wyjątkowy pomnik całującej się pary, która w ten sposób świętowała zakończenie II Wojny Światowej. Następnie przejazd do Downtown San Diego, by przespacerować się wzdłuż głównej ulicy miasta – Broadway i odwiedzić najciekawsze miejsca historycznej dzielnicy Gaslamp Quarter, odpocząć w uroczym Balboa Park i zwiedzić zabytkowy hotel „Del Coronado” na wyspie Coronado. Po południu przejazd na półwysep „Point Loma”, skąd roztacza się piękny widok na miasto, a nad samą zatoką wznosi się pomnik jej odkrywcy – Juana Cabrillo. Wieczór spędzimy w Old Town przy dźwiękach meksykańskiej muzyki. Nocleg w San Diego.

3. DZIEŃ: San Diego – Anza Borrego – Yuma
Przejazd do parku stanowego Anza Borrego Desert, gdzie czeka nas wyprawa jednym z najpiękniejszych szlaków Kalifornii – Palm Canyon Nature Trail, który prowadzi do malowniczej oazy. Następnie przejazd przez góry Santa Rosa nad brzeg jeziora Salton See – drugiej co do wielkości depresji w USA. Zatrzymamy się też przy majestatycznych Imperial Sand Dunes – wydmach, które „grały” w wielu filmach, m.in. kultowych Gwiezdnych Wojnach. Przejazd do słynnego z czasów dzikiego zachodu miasteczka – Yuma, gdzie odwiedzimy sławne więzienie Yuma Territorial. Nocleg w miasteczku Gila Bend w Arizonie.

4. DZIEŃ: Pustynia Sonora – Park Narodowy Saquaro
Przejazd do rezerwatu Organ Pipe Cactus National Monument na pustyni Sonora, porośniętego licznymi potężnymi kaktusami – to krajobraz typowy dla Arizony. Następnie przejedziemy 21 milową pętlę Ajo Mountain Drive, po drodze zatrzymując się w licznych punktach widokowych. Przejazd przez rezerwat Indian Tohono O’odham, gdzie zwiedzimy majestatyczną misję San Xavier. Przejazd do Parku Narodowego Saquaro i podziwianie krajobrazów z punktów widokowych o zachodzie słońca. Nocleg w Tucson.

5. DZIEŃ: Tucson – Chiricahua
Zwiedzanie południowej Arizony i miasteczka Tombstone, które stało się sławne dzięki krwawym walkom rewolwerowców. Odwiedzimy bary, których wystrój przypomina o złotych czasach dzikiego zachodu i cmentarz, na którym pochowane są ofiary pojedynków rewolwerowych. Przejazd do Chiricahua National Monument, położonego na terenie rezerwatu Indian Apaczów. Chiricahua to malownicze formacje skalne i doliny obfitujące w dziką zwierzynę. Nocleg w Las Cruces w stanie Nowy Meksyk.

6. DZIEŃ: Pueblo Acoma – Albuquerque
Pojedziemy do słynnego Pueblo Acoma znanego jako „Sky City“ – podniebne miasto. To malowniczo położone na skale miasteczko jest jednym z najstarszych na terenie USA. Spacer po malowniczych uliczkach. Przejazd do największego miasta Nowego Meksyku – Albuquerque. Zwiedzimy historyczny odcinek drogi Route 66 z lat 50 i 60. Oświetlone kolorowymi neonami hotele, restauracje i stacje benzynowe przeniosą nas w czasy świetności tej pierwszej transkontynentalnej drogi. Nocleg w Albuguerque.

7. DZIEŃ: Albuquerque – White Sand – Alamogordo
Zwiedzanie historycznego centrum Albuquerque: kościół Old San Felipe de Neri na centralnym placu i odwiedzimy jedną z ciekawostek Albuquerque – Muzeum Grzechotników, gdzie znajdziemy największą na świecie kolekcję tych ciekawych zwierzątek. Przejazd do miasta Alamogordo i spacer po rezerwacie białych jak śnieg wydm. Podziwianie zachodu słońca w parku. Nocleg w Alamogordo.

8. DZIEŃ: Park Narodowy Carlsbad Caverns
Przejazd Malowniczymi Drogami Stanu Nowy Meksyk do Parku Narodowego Carlsbad Caverns słynnego z najpiękniejszych w Ameryce Północnej jaskiń. Odwiedzimy miejsca brzmiące tak magicznie, jak „Komnata Królowej”, „Hala Gigantów” czy „Świątynia słońca”. Zachód słońca spędzimy w „Bat Flight Amphitheater“, obserwując wylatujące miliony nietoperzy z jaskini. Nocleg w Whites City.

9. DZIEŃ: Park Narodowy Guadalupe Mountains – Big Bend
Przejazd do Parku Narodowego Guadalupe Mountains i spacer do malowniczego Kanionu Mckittick. Przejazd do Parku Narodowego Big Bend w stanie Teksas. Nocleg na terenie Parku w otoczeniu majestatycznych Gór Chisos.

10. DZIEŃ: Kanion Santa Elena
Dzień spędzimy w parku. Udamy się do malowniczego Kanionu Santa Elena nad Rzeką Rio Grande. Przejdziemy malowniczym szlakiem przez kanion, by na malowniczym punkcie widokowym Mule Ears Viepoint („Uszy Muła”) podziwiać wspaniałą panoramę. W drugiej części dnia pojedziemy do Rio Grande Village. Spacer na punkt widokowy Boguillas Canyon Overlook. Nocleg na terenie parku.

11. DZIEŃ: San Antonio
Przejazd do San Antonio, którego główną atrakcją jest słynna misja – Alamo, gdzie miała miejsce bitwa z wojskami meksykańskimi w 1836 roku. Wieczór spędzimy na spacerze w centrum miasta. Egzotyczna roślinność na brzegach rzeki, pływające łodzie przy dźwiękach meksykańskiej muzyki tworzą niepowtarzalny klimat. Nocleg w San Antonio.

12. DZIEŃ: San Jose – Huston – Galveston
Zwiedzimy misję Conception – najstarszy w USA kamienny kościół, z 1731 roku, w którym znajdują się piękne freski. Odwiedzimy także największą misję San Jose z historycznym parkiem – najprawdopodobniej najpiękniejszy przykład hiszpańskiego budownictwa sakralnego w USA. Przejazd do Houston, spacer po historycznym centrum miasta – Market Square Historic District. Przejazd do miasta Galveston nad Zatoką Meksykańską. Nocleg w Galveston.

13. DZIEŃ: Galveston
Cały dzień spędzimy w malowniczym miasteczku Galveston. Zwiedzimy słynną dzielnicę historyczną, gdzie znajduje się największa kolekcja budynków wiktoriańskich w USA. Największy z nich – potężna posiadłość Bishop’s Palace – został uznany jednym ze 100 najważniejszych budynków w kraju. Spacer po Seawall Boulevard, najprawdopodobniej jednej z najdłuższych promenad nadmorskich na świecie. Wizyta w parku rozrywki Moody Garden, którego główne atrakcje znajdują się w wielkich przeszklonych piramidach. Zwiedzimy Aquarium Pyramid, gdzie znajduje się akwarium z rzadkimi okazami ryb i innych stworzeń morskich. Czas wolny. Nocleg w Galveston.

14. DZIEŃ: Baton Rouge – Nowy Orlean
Przejazd do stolicy stanu Luizjany – Baton Rouge i zwiedzanie najważniejszych miejsc miasta – budynków Kapitolu i dawnej posiadłości gubernatora, a następnie spacer wzdłuż brzegów Mississipi. Przejazd do najbardziej fascynującego miasta na tym „południowym szlaku” – Nowego Orleanu, założonego na bagnach Missisipi. Wieczorny spacer po centrum miasta – Bourbon Street, wiecznie tętniącą jazzem. Wizyta w klubie nocnym – to jedna z największych atrakcji miasta. Nocleg w Nowym Orleanie.

15. DZIEŃ: Nowy Orlean
Cały dzień spędzimy na zwiedzaniu Nowego Orleanu – miasta „Big Easy”. Popłyniemy na dwugodzinny rejs statkiem parowym po Mississipi i odwiedzimy królową voodoo – Marie Laveau przy jej grobie na cmentarzu St. Louis zwanego „Miastem Umarłych”. Zajrzymy też w najpiękniejsze zakątki historycznej Francuskiej Dzielnicy – pełnej bogato zdobionych murowanych kamienic z kolorowymi elewacjami. Nocleg w Nowym Orleanie.

16. DZIEŃ: Tallahassee
Przejazd przez stan Alabama do stolicy stanu Floryda – Tallahassee. Zwiedzanie miasta. Nocleg.

17. DZIEŃ: St. Augustine – Orlando
Po śniadaniu przejazd do najstarszego, trwale zasiedlonego amerykańskiego miasta St. Augustine. Miejsce to odkryte zostało przez hiszpańskich konkwistadorów pod wodzą gubernatora z Jamajki, Ponce de Leona. Właśnie tam znajdują się najstarsze budowle wzniesione rękami białych odkrywców, m.in. najstarszy fort wojskowy – Castillo de San Marcos. Oglądanie fortu, a następnie przerwa na spacer po najstarszych uliczkach miasteczka. Przejazd do Orlando. W godzinach wieczornych wizyta w jednym z Parków Rozrywki. Nocleg w Orlando.

18. DZIEŃ: Miami
Przejazd do Miami. Zwiedzimy centrum miasta z dzielnicą kubańską. Wieczorem spacer po South Beach. Odpoczynek na plaży. Nocleg.

19. DZIEŃ: Key Largo – Everglades National Park
Wyjazd na Key Largo połączony z egzotyczną wyprawą – rejsem łodzią o szklanym dnie do oddalonego o trzy mile od wybrzeża pasma raf koralowych. Podziwiamy podwodny świat kruchych raf oraz egzotyczne ryby o baśniowych kolorach i przeprawiamy się przez przybrzeżne lasy mangroweowe. Po południu wyruszamy do Everglades National Park, królestwa krwiożerczego aligatora i wielu jadowitych stworzeń, krainy dzikiego ptactwa i może już ostatnich żyjących w rezerwatach Indian Seminoli. Takie prawie nieuniknione spotkania wśród morza traw i karłowatych palm czekają nas w kolejnej wyprawie po bagnach Everglades, którą urządzimy na pokładzie tzw. air boat – płaskodennych łodzi napędzanych lotniczym śmigłem. Nocleg w okolicach Miami.

20. DZIEŃ: Miami
Czas wolny. W godzinach popołudniowych wylot do Polski.

21. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Warszawa – San Diego, Miami – Warszawa (z przesiadką)
  • zakwaterowanie w motelach o standardzie turystycznym m.in. motele Super 8, Days Inn, pokoje 2-os. z łazienkami
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem zgodnie z programem
  • śniadania kontynentalne w niektórych hotelach
  • opiekę polskojęzycznego pilota w USA (przy mniejszych grupach pilot jest jednocześnie kierowcą)
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: